Справа №760/1962/21 1-кп/760/998/25
11 вересня 2023 року Солом'янський районний суд м. Києва
в складі суду: головуючого судді - ОСОБА_1
за участі секретаря - ОСОБА_2
прокурора - ОСОБА_3
захисника - ОСОБА_4
потерпілої - ОСОБА_5
представника потерпілого - ОСОБА_6
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Києві заяву захисника обвинуваченого ОСОБА_7 адвоката ОСОБА_4 про відвід секретаря судових засідань ОСОБА_8 ,-
встановив :
В провадженні суду перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 121 ч.2 КК України.
Захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_4 заявив в суді відвід секретарю судових засідань ОСОБА_8 з тих підстав, що остання нібито перешкоджає йому в його праві на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження , оскільки ним ще 18 серпня 2023 року було через канцелярію суду подане таке клопотання, а отже він не готовий до участі в судовому засіданні.
Суд,вислухав клопотання захисника, думку учасників провадження приходить до висновку,що воно не підлягає задоволенню.
Статтею 79 КПК України визначені підстави для можливого відводу секретаря судового засідання.
В даному випадку судом не встановлено таких підстав.
Більш того, захисник ОСОБА_4 жодного разу не звертався до головуючого судді з заявами про перешкоджання йому на ознайомлення із матеріалами провадження,хоча з моменту подачі ним заяви про ознайомлення,пройшов майже місяць , оскільки діями секретаря керує суддя .
Секретар судового засідання доповіла головуючому,що захисник ОСОБА_4 приходив до суду за цей час один раз, але про це вона дізналась пізніше, оскільки на той час перебувала в судовому засіданні і особисто до неї не звертався,більше на ознайомлення останній не прибував. Також секретар повідомила ,що особисто вона не має жодних не приязнених відносин із захисником,з яким також особисто не була знайома до останнього часу .
Також в суді прокурор повідомив суд,що захисник не звертався і до нього з проханнями про ознайомлення із матеріалами кримінального провадження,хоча він міг забезпечити йому цю дію ,а тому клопотання розцінює як намагання затягнути розгляд провадження і свідчить про відсутність поваги до суду.
Суд вважає,що клопотання захисника не підтверджується об'єктивними обставинами,не базується на вимогах ст.77,79 КПК України та свідчить про те,що захисник не використав всі можливості на реалізацію свого права, а навпаки здійснює дії, які впливають на порушення розумних строків для розгляду провадження.
Керуючись ст. 79 КК України,-
В задоволенні заяви захисника обвинуваченого ОСОБА_7 адвоката ОСОБА_4 про відвід секретаря судових засідань ОСОБА_8 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: