Справа № 351/1183/25
Номер провадження №3/351/353/25
Іменем України
25 серпня 2025 року м.Снятин
Суддя Снятинського районного суду Івано-Франківської області Сегін І.Р.,
за участі секретаря - Бабшинської К.С.,
прокурора - Педана Ю.Г.,
правопорушниці - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Снятин матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої: АДРЕСА_1 , проживає: АДРЕСА_2 ,
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-
ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 27.02.2025р. подала щорічну декларацію за 2021 рік. Оскільки ОСОБА_1 являється суб'єктом на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", як на посадову особу місцевого самоврядування, то граничною датою подання щорічної декларації за 2021 рік є 31.01.2024р.
Таким чином ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальноситі за правопорушення, пов'язані з корупцією у відповідності до підпункту "в" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання клорупції", в порушення вимог ч.1 ст. 45 цього Закону, несвоєчасно без поважних причин, а саме 27.02.2025р. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 27.02.2025р. подала щорічну декларацію за 2022 рік. Оскільки ОСОБА_1 являється суб'єктом на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", як на посадову особу місцевого самоврядування, то граничною датою подання щорічної декларації за 2022 рік є 31.01.2024р.
Таким чином ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальноситі за правопорушення, пов'язані з корупцією у відповідності до підпункту "в" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання клорупції", в порушення вимог ч.1 ст. 45 цього Закону, несвоєчасно без поважних причин, а саме 27.02.2025р. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Також, ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 27.02.2025р. подала декларацію "При звільненні" за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями. Оскільки ОСОБА_1 являлася суб'єктом на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", як на посадову особу місцевого самоврядування, то граничною датою подання декларації "При звільненні" є 31.01.2024р.
Таким чином ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальноситі за правопорушення, пов'язані з корупцією у відповідності до підпункту "в" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання клорупції", в порушення вимог ч.2 ст. 45 цього Закону, несвоєчасно без поважних причин, а саме 27.02.2025р. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями (При звільненні), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 27.02.2025р. подала щорічну декларацію за 2023 рік (Після звільнення). Оскільки ОСОБА_1 являлася суб'єктом на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", як на посадову особу місцевого самоврядування, то граничною датою подання щорічної декларації за 2023 рік є 31.03.2024р.
Таким чином ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальноситі за правопорушення, пов'язані з корупцією у відповідності до підпункту "в" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання клорупції", в порушення вимог ч.2 ст. 45 цього Закону, несвоєчасно без поважних причин, а саме 27.02.2025р. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнала. Пояснила, що під час воєнних дій була в оточенні і у неї була контузія. Чоловік її вивіз, тому вона змушена була облаштовувати нове життя. Нагадування про подання декларації, можливо, приходило, але через складні життєві обставини вона подала декларації невчасно. Зазначила, що втратила всі електропристрої та доступ до електронної адреси, на якій був зареєстрований електронний кабінет в Реєсьтрі декларацій. Коли прийшло нагадування із НАЗК, вона одразу зв'язалася із фахівцями НАЗК, виготовила електронний ключ та одразу подала декларації. У неї з чоловіком погіршене здоров'я, вони хворіли на пневмонію, Ковід, у них був відсутній сімейний лікар. Вони з чоловіком чотири рази змінювали місце проживання: 1) АДРЕСА_3 ; 2) АДРЕСА_4 ; 4) АДРЕСА_5 . Вказала, що вона є особою пенсійного віку, не працює. На момент складання протоколів про адміністративне правопорушення вона подала декларації. Заробітну плату за період з травня 2022 року до моменту звільнення (22.08.2023) вона не отримувала. Просила провадження у справі закрити за спливом строку притягнення до адміністративної відповідальності.
ОСОБА_2 , який являється чоловіком ОСОБА_1 , в судовому засіданні пояснив, що вони з дружиною були евакуйовані, дружина отримала контузію через вибух військового снаряда, сімейного лікаря в них не було. Вони виїхала із місця воєнних дій 03.03.2022 року і 10.03.2022 р. поселилися в с. Хутір-Будилів, потім переїхали в м. Снятин та змінили три квартири. За цей час його дружина ОСОБА_3 мала пневмонію та Ковід. У січні 2025р. їй прийшло нагадування з НАЗК. Електронний ключ дружини залишився на роботі, після переселення вони втратили електронні засоби комунікації.
Покурор обставини, викладені у протоколах про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , думку прокурора та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Окрім визнання ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, її вина у вчиненні корупційних діянь підтверджується належними та допустимими у відповідності до ст. 251 КУпАП доказами, що наявні в матеріалах справи та досліджені у судовому засіданні, зокрема: протоколами про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП: № 297 від 25.07.2025; № 298 від 25.07.2025р.; № 299 від 25.07.2025р.; № 300 від 25.07.2025р.; Розпорядженням №28 Чугуївської міської ради народних депутатів Харківської області від 25.07.1994р. про призначення ОСОБА_1 завідуючою міського архіву; Присягою державного службовця ОСОБА_1 від 25.07.1994р.; Присягою посадової особи місцевого самоврядування ОСОБА_1 від 18.07.2001р.; Розпорядженням Чугуївської міської ради № 285п від 01.06.2007р. Про внесення змін у штатний розпис працівників міської ради та виконавчого комітету Чугуївської міської ради та його затвердження станом на 01.06.2007р.; Посадовою інструкцією начальника архівного відділу апарату виконавчого комітету Чугуївської міської ради ОСОБА_1 від 07.05.2018р.; Повідомленням працівникам Чугуївської міської ради про відновлення декларування в термін до 31.01.2024р. декларації за 2021р. та 2022р., в термін до 31.01.2024р. декларації за 2023р., із Списком працівників, що припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій місцевого самоврядування в період з 24.02.2022р. по 11.10.2023р., де за № 11 значиться ОСОБА_1 - начальник архівного відділу апарату виконавчого комітету Чугуївської міської ради; Повідомленням Начальника служби персоналу апарату виконавчого комітету Чугуївської міської ради Н.Баришевої працівникам Чугуївської міської ради Харківської області про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в термін до 31.03.2024р., із Списком працівників Чугуївської міської ради, що припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій місцевого самоврядування в період з 01.01.2023р. по 31.12.2023р., де за № 7 значиться ОСОБА_1 ; Витягом із Єдиного державного реєстру декларацій, згідно якого ОСОБА_1 подано декларацію за 2021р. - 27.02.2025р.; Додатком- Послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинила ОСОБА_1 , згідно якого Шуть здійснено вхід до системи за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) 26.02.2025р. о 20.40 год.: Повідомленням ОСОБА_1 до Керівника Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій ОСОБА_4 від 24.02.2025р., згідно якого вона просить продовжити десятиденний строк з дня отримання повідомлень щодо подання щорічних декларацій за 2021, 2022, 2023 роки та за період з 01.01.2023 по 31.08.2023 через необхідність зібрання документів щодо заповнення декларацій.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Оцінюючи наявні письмові докази адміністративної справи в їх сукупності, події та характер адміністративних правопорушень, дослідивши всебічно і повно всі обставини справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
На підставі викладеного, враховуючи обставини справи, особу правопорушниці, характер вчиненого правопорушення та обставини вчинення правопорушення, той факт, що вона подала щорічну декларацію за 2021, 2022, 2023 роки- 27.02.2025р., по тій причині, що під час воєнних дій вона була в оточенні, у неї була контузія, після залишення місця воєнних дій 03.03.2022 року з чоловіком поселилася в с. Хутір-Будилів, потім переїхали в м. Снятин, де три рази змінювали квартири для проживання. ОСОБА_1 зареєстрована, як внутрішньо переміщена особа - 31.03.2022р., звільнена з посади - 22.08.2023р., як наслідок, ОСОБА_1 перебувала у складному психологічному та стресовому стані, а тому вважаю, що її слід звільнити від адміністративної відповідальності та оголосити їй усне зауваження.
Суд критично оцінює пояснення ОСОБА_1 про сплив строку притягнення до адміністративної відповідальності на момент розгляду справи, оскільки відповідно до ч.4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 51, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення. Дата вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень - 27.02.2025р., час виявлення - 25.07.2025р., що становить відповідно менше шести місяців та менше двох років, передбачених ч.4 ст. 38 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 284 КУпАП постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 33-35, 401, 172-6, 283, 284, 287, 294 КУпАП, суд,-
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності та оголосити їй усне зауваження.
Провадження по справі закрити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Снятинський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Ігор СЕГІН