Постанова від 03.09.2025 по справі 560/4518/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 560/4518/25

Головуючий у 1-й інстанції: Гнап Д.Д.

Суддя-доповідач: Капустинський М.М.

03 вересня 2025 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Капустинського М.М.

суддів: Шидловського В.Б. Сапальової Т.В.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Чорноострівської селищної ради на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 22 травня 2025 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Чорноострівської селищної ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

у березні 2025 року ОСОБА_1 звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Чорноострівської селищної ради, в якому просив:

- визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Чорноострівської селищної ради №3 від 26 грудня 2024 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначав, що 26 грудня 2024 року рішенням виконавчого комітету Чорноострівської селищної ради №3 визнано такими, що не відбулися громадські слухання щодо врахування громадських інтересів при розроблені містобудівної документації «Детальний план території під будівництво житлової забудови з подальшою зміною цільового призначення земельних ділянок "02.07 - для іншої житлової забудови" землі житлової та громадської забудови загальною площею 19.4260 га за межами населених пунктів на території Чорноострівської селищної ради, Хмельницького району Хмельницької області" від 04.09.2024. Вважає, що при прийнятті оскаржуваного рішення суб'єкт владних повноважень діяв не порядку та не у спосіб, визначений законом. Просив позов задовольнити.

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 22 травня 2025 року позов задоволено.

Не погоджуючись з даним рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального права, просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.

Враховуючи, що рішення суду першої інстанції ухвалено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, суд апеляційної інстанції в порядку п.3 ч.1 ст.311 КАС України розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, оскільки справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

01 липня 2025 року від ОСОБА_1 надійшов відзив на апеляційну скаргу. У поданому відзиві позивач заперечує проти задоволення вимог апеляційної скарги та просить рішення суду першої інстанції залишити без змін.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши в межах доводів апеляційної скарги законність та обґрунтованість судового рішення, повноту встановлення обставин справи, застосування норм матеріального і процесуального права, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 належать на праві власності земельні ділянки загальною площею 19,4260 га (кадастрові номери: 6825082200:04:010:0415, площею 1,7468 га; 6825082200:05:003:1370, площею 0,8735 га; 6825082200:05:003:1373, площею 0,8734 га; 6825082200:05:003:0236, площею 1,7468 га; 6825082200:04:010:0942, площею 1,7468 га; 6825082200:04:010:0941, площею 1,7467 га; 6825082200:04:010:0990, площею 1,0 га; 6825082200:04:010:0989, площею 1,2223 га; 6825082200:04:010:1002, площею 1,4328 га; 6825082200:04:010:1000, площею 1,2947 га; 6825082200:04:010:0999, площею 1,2729 га; 6825082200:04:010:0648, площею 0,1225 га; 6825082200:04:010:0645, площею 0,1661 га; 6825082200:04:010:1001, площею 1,8339 га; 6825082200:04:010:0998, площею 0,6 га; 6825082200:05:003:1372, площею 0,8734 га; 6825082200:05:003:1374, площею 0,8735 га), які знаходяться за адресою: Хмельницька область, Хмельницький район, територія Чорноострівської селищної ради.

Також, ОСОБА_1 належать на праві власності земельні ділянки загальною площею 5,2389 га (кадастрові номери: 6825082200:05:002:1294, площею 0,55 га; 6825082200:05:002:2294, площею 1,1968 га; 6825082200:05:002:2348, площею 1,7468 га; 6825082200:05:002:0296, площею 1,7453 га), які знаходяться за адресою: Хмельницька область, Хмельницький район, територія Чорноострівської селищної ради.

ОСОБА_1 сформував два звернення до Чорноострівської селищної ради про надання дозволів на розроблення двох детальних планів території для розміщення окремих об'єктів будівництва з подальшою зміною цільового призначення земельних ділянок.

12 червня 2024 року рішеннями тридцять першої сесії Чорноострівської селищної ради №21 та №22 надано дозвіл на розроблення детального плану території для розміщення окремого об'єкта будівництва з подальшою зміною цільового призначення земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення «01.01 - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» та «01.03 - ведення особистого селянського господарства» на «02.07 - для іншої житлової забудови» землі житлової та громадської забудови загальною площею 19,4260 га (кадастровий номер: 6825082200:04:010:0415 площею 1,7468 га, кадастровий номер: 6825082200:04:010:0999 площею 1,2769 га, кадастровий номер: 6825082200:05:003:1370 площею 0,8735 га, кадастровий номер: 6825082200:04:010:1002 площею 1,4328 га, кадастровий номер: 6825082200:05:003:1373 площею 0,8734 га, кадастровий номер: 6825082200:04:010:0941 площею 1,7467 га, кадастровий номер: 6825082200:05:003:1374 площею 0,8735 га, кадастровий номер: 6825082200:04:010:0990 площею 1,00 га, кадастровий номер: 6825082200:05:003:1372 площею 0,8734 га, кадастровий номер: 6825082200:04:010:1001 площею 1,8339 га, кадастровий номер: 6825082200:04:010:0998 площею 0,6 га, кадастровий номер: 6825082200:04:010:0989 площею 1,2223 га, кадастровий номер: 6825082200:04:010:0648 площею 0,1225 га, кадастровий номер: 6825082200:04:010:0942 площею 1,7468 га, кадастровий номер: 6825082200:04:010:1000 площею 1,2947 га, кадастровий номер: 6825082200:05:003:0236 площею 1,7468 га, кадастровий номер: 6825082200:04:010:0645 площею 0,1661 га) (рішення №21). Надано дозвіл на розроблення детального плану території для розміщення окремого об'єкта будівництва, під будівництво торгівельно-бізнесового центру з подальшою зміною цільового призначення земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення «01.01 - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» на «03.15 - для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови» землі громадської забудови, загальною площею 5,2389 га.

На підставі вказаних рішень розроблено:

- детальний план території для розміщення окремого об'єкта будівництва з подальшою зміною цільового призначення земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення «01.01 - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» та «01.03 - ведення особистого селянського господарства» на «02.07 - для іншої житлової забудови» землі житлової та громадської забудови загальною площею 19,4260 га;

- детальний план території для розміщення окремого об'єкта будівництва, під будівництво торгівельно-бізнесового центру з подальшою зміною цільового призначення земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення «01.01 - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» на «03.15 - для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови» землі громадської забудови, загальною площею 5,2389 га.

05 серпня 2024 року на веб-сайті Чорноострівської селищної ради розміщено повідомлення про оприлюднення проектів містобудівної документації та проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів, за змістом якого Чорноострівською селищною радою оприлюднено проекти містобудівної документації:

- детальний план території під будівництво житлової забудови з подальшою зміною цільового призначення земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення (для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та для ведення особистого селянського господарства) на землі житлової та громадської забудови (для іншої житлової забудови) на території Чорноострівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області;

- детальний план території під будівництво торгівельно-бізнесового центру з подальшою зміною цільового призначення земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення (для ведення товарного сільськогосподарського виробництва) на землі житлової та громадської забудови (для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови) на території Чорноострівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області, які були розроблені на підставі рішень Чорноострівської селищної ради №21 та №22 від 12 червня 2024 року.

04 вересня 2024 року відбулись вказані вище громадські слухання щодо врахування громадських інтересів при розроблені зазначеної містобудівної документації.

26 грудня 2024 року рішенням виконавчого комітету Чорноострівської селищної ради №3 визнано такими, що не відбулися громадські слухання щодо врахування громадських інтересів при розроблені містобудівної документації "Детальний план території під будівництво житлової забудови з подальшою зміною цільового призначення земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення (для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та для ведення особистого селянського господарства) на землі житлової та громадської забудови (для іншої житлової забудови) на території Чорноострівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області" від "04" вересня 2024 року.

Не погоджуючись з цим рішенням, позивач звернувся до суду.

Ухвалюючи оскаржуване рішення, суд першої інстанції виходив з обґрунтованості вимог позивача, відтак і наявності підстав для задоволення позовних вимог.

Колегія суддів не погоджується з висновком суду першої інстанції по суті спору та, відповідно до ч.1 ст.308 КАС України, переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Приписами частини 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначено нормами Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 №280/97-ВР (далі Закон №280/97, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Згідно з частинами 1, 2 і 10 статті 59 Закону 280/97 передбачено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернувся до Чорноострівської селищної ради із заявами про надання дозволів на розробку детальних планів території 06.03.2024 р., заяви зареєстровані за вх. № С/200, та вх. № С/201.

12 червня 2024 року на черговому засіданні тридцять першої сесії Чорноострівської селищної ради рішеннями №21 та №22 ОСОБА_1 надано дозвіл на розроблення детального плану території для розміщення окремого об'єкта будівництва з подальшою зміною цільового призначення земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення «01.01 - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» та «01.03 - ведення особистого селянського господарства» на «02.07 - для іншої житлової забудови» землі житлової та громадської забудови загальною площею 19,4260 га (кадастровий номер: 6825082200:04:010:0415 площею 1,7468 га, кадастровий 6825082200:04:010:0999 площею 1,2769 га, кадастровий номер: 6825082200:05:003:1370 площею 0,8735 га, кадастровий номер: 6825082200:04:010:1002 площею 1,4328 га, кадастровий номер: 6825082200:05:003:1373 площею 0,8734 га, кадастровий номер: 6825082200:04:010:0941 площею 1,7467 га, кадастровий номер: 6825082200:05:003:1374 площею 0,8735 га, кадастровий номер: 6825082200:04:010:0990 площею 1,00 га, кадастровий номер: 6825082200:05:003:1372 площею 0,8734 га, кадастровий номер: 6825082200:04:010:1001 площею 1,8339 га, кадастровий номер: 6825082200:04:010:0998 площею 0,6 га, кадастровий номер: 6825082200:04:010:0989 площею 1,2223 га, кадастровий номер: 6825082200:04:010:0648 площею 0,1225 га, кадастровий номер: 6825082200:04:010:0942 площею 1,7468 га, кадастровий номер: 6825082200:04:010:1000 площею 1,2947 га, кадастровий номер: 6825082200:05:003:0236 площею 1,7468 га, кадастровий номер: 6825082200:04:010:0645 площею 0,1661 га) (рішення №21). Надано дозвіл на розроблення детального плану території для розміщення окремого об'єкта будівництва, під будівництво торгівельно-бізнесового центру з подальшою зміною цільового призначення земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення « 01.01 - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» на « 03.15 - для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови» землі громадської забудови, загальною площею 5,2389 га. функціонального використання земельних ділянок та формування принципів планувальної організації, які перебувають в приватній власності гр. ОСОБА_1 на підставі правовстановлюючих документів на право власності на земельні ділянки за межами населених пунктів на території Чорноострівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області; та надано дозвіл на розроблення детального плану території для розміщення окремого об'єкта будівництва, під будівництво торгівельно-бізнесового центру з подальшою зміною цільового призначення земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення «01.01 - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» на «03.15- для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови» землі громадської забудови, загальною площею 5,2389 га (кадастрові номери: 6825082200:05:002:0296 площею 1,7453 га, 6825082200:05:002:2348 площею 1,7468 га, 6825082200:05:002:2294 площею 1,1968 га, кадастровий номер 6825082200:05:002:1294 площею 0,55 га) з метою відображення існуючого функціонального використання земельних ділянок та формування принципів планувальної організації, які перебувають в приватній власності гр. ОСОБА_2 на підставі правовстановлюючих документів на право власності на земельні ділянки, за межами населених пунктів на території Чорноострівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області.

На підставі вказаних рішень розроблено містобудівну документацію: «детальний план території для розміщення окремого об'єкта будівництва з подальшою зміною цільового призначення земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення «01.01 - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» та «01.03 - ведення особистого селянського господарства» на «02.07 - для іншої житлової забудови» землі житлової та громадської забудови загальною площею 19,4260 га» «детальний план території для розміщення окремого об'єкта будівництва, під будівництво торгівельно-бізнесового центру з подальшою зміною цільового призначення земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення «01.01 - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» на «03.15 - для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови» землі громадської забудови, загальною площею 5,2389 га»

Вказані проекти були подані на затвердження до Чорноострівської селищної ради та зареєстровані за вх. № С/265 та № С/266 (копії відповідних матеріалів містяться в матеріалах справи).

Водночас, під час розгляду вказаного питання на черговому засіданні сесії Чорноострівської селищної ради у депутатів виникли підозри стосовно недотримання усіх визначених законодавчих положень при проведенні громадських слухань, що були проведенні у ході процедури розробки детальних планів територій. За результатами обговорення було запропоновано провести перевірку дотримання усіх чинних нормативних положень при проведені даних громадських слухань.

З метою перевірки процедури громадських слухань на дотримання чинних законодавчих норм розпорядженням Чорноострівського селищного голови від 04.12.2024 р. №123/2024-р було призначення внутрішню перевірку.

В свою чергу процедура проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів при розроблені детального плану територій регулюється Порядком проведення громадських слухань щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні затвердженим постановою КМУ від 25 травня 2011 р. №555 (далі - Порядок).

Згідно з пунктом 17 Порядку визначено перелік підстав для визнання громадських слухань такими, що не відбулися.

Порушення виявлені у процедурі проведення громадських слухань:

- Громадські слухання були проведені у режимі відеоконференції без відповідного рішення замовника містобудівної документації (абз.1 п.20 Порядку «У випадку дії правового режиму воєнного стану, надзвичайного стану в Україні або окремих її місцевостях, запровадження карантинних заходів у разі епідемій та пандемій, а також запровадження інших обмежень щодо проведення зібрань на строк понад 30 календарних днів за рішенням замовника розроблення містобудівної документації громадські слухання щодо проектів детальних планів територій у межах або за межами населених пунктів можуть бути проведені в режимі відеоконференції.»)

- Не затверджено шляхом голосування порядку денного громадських слухань (п.10 Порядку «На початку громадських слухань шляхом голосування затверджуються порядок денний та регламент проведення громадських слухань».)

- Не було встановлено особи присутніх осіб на підставі документів, що посвідчують особу, та не була проведена реєстрації присутніх осіб (абз.2 п.5 Порядку «Під час реєстрації учасників громадських слухань та пропозицій (зауважень) громадськості організатором проведення громадських слухань забезпечується ідентифікація фізичних осіб, представників юридичних осіб».)

- Не розміщено протокол на інформаційному стенді із забезпеченням вільного доступу (абз.4 п.11 Порядку «Протокол громадських слухань складається у двох оригінальних примірниках, один із яких передається замовникові розроблення містобудівної документації, а інший не пізніше ніж через два робочі дні після проведення громадських слухань розміщується у приміщенні сільської, селищної, міської ради на інформаційному стенді (дошці оголошень) із забезпеченням вільного доступу громадян до нього.»)

- Не розміщено на офіційному веб-сайті замовника розроблення містобудівної документації та геопорталі Містобудівного кадастру копії протоколу громадських слухань (абз.6 Порядку «Сканована копія протоколу, відеозапис та стенограма громадських слухань розміщуються на офіційному веб-сайті замовника розроблення містобудівної документації та геопорталі Містобудівного кадастру на державному рівні у відповідному розділі у двотижневий строк, але не пізніше ніж оприлюднення результатів розгляду пропозицій (зауважень) громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні відповідно до процедури громадських обговорень.»)

- Не забезпечено реєстрацію пропозицій (зауважень) (абз.4 п.10 Порядку «Замовник розроблення містобудівної документації зобов'язаний забезпечити реєстрацію пропозицій (зауважень) учасників громадських слухань із дотриманням регламенту та фіксуванням у протоколі громадських слухань інформації про відсутність пропозицій (зауважень) учасників громадських слухань.»)

Таким чином, як слідує із матеріалів справи, зазначені порушення, виконавчим комітетом Чорноострівської селищної ради було прийнято рішення № 3 від 26.12.2024 р. «Про визнання громадських слухань щодо врахування громадських інтересів при розроблені містобудівної документації «Детальний план території під будівництво житлової забудови з подальшою зміною цільового призначення земельних ділянок «02.07 - для іншої житлової забудови» землі житлової та громадської забудови загальною площею 19.4260 га за межами населених пунктів на території Чорноострівської селищної ради, Хмельницького району Хмельницької області» від 04.09,2024 року, такими, що не відбулися» та вирішено забезпечити організацію та проведення повторних громадських слухань щодо врахування громадських інтересів з дотриманням усіх регулюючих законодавчих положень.

Так, судом першої інстанції у рішенні від 22.05.2025 р. зазначено, що виконавчий комітет Чорноострівської селищної ради не мав повноважень на прийняття рішення про визнання громадських слухань такими, що не відбулися від 26.12.2024 р. №3, з посилання на те, що Порядок №555 чітко визначав можливість визнання громадських слухань такими, що не відбулися, лише у судовому порядку.

Однак, колегія суддів зауважує, що судом не враховано, що відповідно до абз.9 п.17 Порядку 555: «Рішення про визнання громадських слухань такими, що не відбулися, може бути прийняте шляхом голосування учасників громадських слухань (не менше ніж дві третини голосів учасників громадських слухань) або замовником розроблення містобудівної документацій. »

Згідно з п.35 Порядку розроблення, оновлення, внесення змін до затвердження містобудівної документації затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.09.2021 р. №926 «Виконавчий орган сільської, селищної і міської ради. Київська та Севастопольська міські держадміністрації є замовником розроблення містобудівної документації на місцевому рівні (комплексного плану, генеральних планів населених пунктів, детальних планів територій) (далі - замовник), який організовує розроблення, внесення змін та подання проектів містобудівної документації на місцевому рівні на розгляд відповідної сільської, селищної, міської ради незалежно від визначених відповідно до закону джерел фінансування.»

Зважаючи на вищезазначене у правовідносинах щодо розроблення детального плану території для розміщення окремого об'єкта будівництва з подальшою зміною цільового призначення земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення «01.01 - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» та «01.03 - ведення особистого селянського господарства» на «02.07 - для іншої житлової забудови» землі житлової та громадської забудови загальною площею 19,4260 га та детального плану території для розміщення окремого об'єкта будівництва, під будівництво торгівельно-бізнесового центру з подальшою зміною цільового призначення земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення «01.01 - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» на «03.15 - для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови» землі громадської забудови, загальною площею 5,2389 га виконавчий комітет Чорноострівської селищної ради мав статус замовника містобудівної документації, а отже, на підставі абз.9 п.17 Порядку №555 мав повноваження визнати громадські слухання такими, що не відбулися шляхом прийняття рішення замовника.

Згідно з п.17 постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 №555 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні» «Громадські слухання можуть бути визнані такими, що не відбулися, у разі порушень вимог цього Порядку та законодавства, зокрема через: безпідставне повернення пропозицій (зауважень), нездійснення реєстрації, невчасну реєстрацію або неправомірну відмову в реєстрації пропозицій (зауважень); неоприлюднення, невчасне оприлюднення чи оприлюднення не в повному обсязі документів, передбачених для оприлюднення, під час громадських слухань; інші дії чи бездіяльність, що порушують вимоги законодавства про проведення громадських слухань.»

Враховуючи зазначене слідує, що імператив зазначеного конституційного положення встановлює обов'язок органів державної влади та їх посадових осіб дотримуватись принципу законності при здійсненні своїх повноважень, що забезпечує здійснення державної влади за принципом її поділу. До такого ж висновку дійшов Конституційний Суд України у рішенні у справі за конституційним поданням 62 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів" від 20 червня 2019 року №6-р/2019.

Усі рішення, що приймаються органом державної влади, органом місцевого самоврядування повинні відповідати усім елементам принципу законності, зокрема і законності процедури прийняття нормативно-правового акту індивідуального характеру.

Згідно з ч.2 ст.6 ЗУ «Про адміністративну процедуру передбачено, що адміністративний орган застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законом.

Враховуюче викладене вище колегія суддів приходить до висновку про те, що суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про наявність підстав для задоволення позову.

У відповідності із ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.

Згідно ч.1 ст.317 КАС України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Зважаючи на те, що рішення суду першої інстанції є незаконним, що призвело до неправильного вирішення справи, то таке рішення суду підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову у задоволені позову.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу Чорноострівської селищної ради задовольнити повністю.

Рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 22 травня 2025 року скасувати.

Прийняти нову постанову.

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 - відмовити.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст. 328, 329 КАС України.

Головуючий Капустинський М.М.

Судді Шидловський В.Б. Сапальова Т.В.