Ухвала від 04.09.2025 по справі 539/4350/25

Справа № 539/4350/25

Провадження № 1-кс/539/604/2025

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2025 року м. Лубни

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області у складі:

слідчого судді - ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Лубни Полтавської області клопотання слідчого СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Лубенської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів в кримінальному проваджені №12025170570000507 від 19.08.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 190 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 звернулася до суду з вказаним клопотанням.

Клопотання слідчого мотивоване тим, що у провадженні СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження за №12025170570000507 від 19.08.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, за фактом того, що: в період часу з 10.07.2025 по 11.07.2025 ОСОБА_5 , під приводом продажу мобільного телефону Iphone 13 Pro Max на платформі ІНФОРМАЦІЯ_1 , шахрайським шляхом, повторно, заволоділа грошовими коштами ОСОБА_6 в сумі 400 грн., які останній перевів на банківську картку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 , а також грошовими коштами в сумі 8600 грн., які останній перевів на банківську картку ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № НОМЕР_2 , чим йому було спричинено майнової шкоди на загальну суму 9000 грн.

А також, матеріали кримінального провадження за №12025170570000508 від 19.08.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, за фактом того, що: 02.08.2025 ОСОБА_5 , під приводом продажу мобільного телефону Iphone 13 Pro Max на платформі ІНФОРМАЦІЯ_1 , шахрайським шляхом, повторно, заволоділа грошовими коштами ОСОБА_7 в сумі 1300 грн., які останній перевів на банківську картку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_3 , а також грошовими коштами в сумі 4300 грн., які останній перевів на банківську картку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » № НОМЕР_4 , чим йому було спричинено майнової шкоди на загальну суму 5600 грн.

А також, матеріали кримінального провадження за №12025170570000509 від 19.08.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, за фактом того, що: 05.06.2025 ОСОБА_5 , під приводом продажу мобільного телефону Iphone 13 Pro Max на платформі ІНФОРМАЦІЯ_1 , шахрайським шляхом, повторно, заволоділа грошовими коштами ОСОБА_8 в сумі 3300 грн., які останній перевів на банківську картку АТ " ІНФОРМАЦІЯ_5 " № НОМЕР_5 , чим йому було спричинено майнової шкоди на вказану суму.

Відповідно до матеріалів кримінальних проваджень №12025170570000507, №12025170570000508 та №12025170570000509 встановлено достатньо підстав вважати, що кримінальні правопорушення вчинені однією і тією ж особою.

27.08.2025 року вказані кримінальні провадження були об'єднані процесуальним керівником Лубенської окружної прокуратури в одне кримінальне провадження за № 12025170570000507.

У вказаному кримінальному провадженні в якості потерпілої допитано ОСОБА_6 , з показань якого стало відомо, що: 10.07.2015 року на сайті « ІНФОРМАЦІЯ_6 » він побачив оголошення про продаж мобільного телефону. Зателефонувавши на номер, який був вказаний в оголошені НОМЕР_6 , незнайома йому жінка запевнила про справність мобільного телефону, після чого він будучи впевненим у порядності покупця 10.07.2025 року о 17 годині 41 хвилина перерахував на продиктований йому номер банківської карти АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 власні грошові кошти в сумі 400 ( чотириста ) гривень в якості передоплати за мобільний телефон. Через декілька хвилин зателефонувала продавець телефону і попросила ще 5000 (п'ять тисяч ) гривень, а у свою чергу вона виставить меншу суму грошей при отриманні товару, на що він погодився і о 18 годині 46 хвилин перерахував вищевказану суму грошей, проте уже на іншу банківську карту за № НОМЕР_2 . 11.07.2025 року близько 13 години при телефонній розмові із продавцем, остання повідомила, що у неї хвора дитина і попросила перерахувати решту суму грошей за мобільний телефон, на що він і погодився та о 13 годині 49 хвилин на банківську карту № НОМЕР_2 він перерахував грошові кошти в сумі 3600 (три тисячі шістсот ) гривень про те в посилці на « ІНФОРМАЦІЯ_7 » замість мобільного телефону він отримав булочку з полуницею. Таким чином, жінка на ім'я ОСОБА_9 , шляхом обману заволоділа його грошовими коштами у розмірі 9000 ( дев'ять тисяч) гривень, спричинивши йому майнової шкоди на вищевказану суму.

Зважаючи на вищевикладене, а також те, що особа, яка шахрайським шляхом заволоділа грошовими коштами потерпілого не встановлена, необхідно отримати інформацію про рух коштів по банківському рахунку ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за № НОМЕР_7 у період часу з 09.07.2025 по дату винесення ухвали (з метою встановлення руху коштів здобутих злочинним шляхом), із зазначенням повної розшифровки транзакцій, номера банківського рахунку (картки), на які та з яких було здійснено перерахування коштів, відомості про банк-еквайр, який обслуговував дані транзакції (платежі), інформацію про власника картки (рахунку), на яку було здійснено вказані перерахування, його анкетні дані, номера мобільних телефонів, якими він користується, адреси зняття (номер терміналу та адреса його місцезнаходження), фото та відеоматеріали в момент фактичного заволодіння грошовими коштами, документів по юридичному оформленню (відкриттю) інших карткових рахунків, відкритих у банківській установі, історія використання ІР адрес, при підключенні та здійсненні транзакцій в інтернет банкінгу, з зазначенням точної дати та часу, що неможливо здійснити у інший спосіб, крім витребування документів з інформацією щодо вказаних відомостей у ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » для подальшого опрацювання та використання даної інформації, у сукупності із іншими матеріалами кримінального провадження - як доказу.

Іншим чином отримати вказані відомості не представляється можливим оскільки вказана інформація містить охоронювану законом таємницю, передбачену п.5 ч.1 ст. 162 КПК України та ст. 60 ЗУ «Про банки та банківську діяльність».

Представники осіб, у володінні яких знаходиться зазначена інформація, в судове засідання не з'явилися, повідомлялися належним чином про час та місце розгляду клопотання.

Суд дослідив додані до клопотання: копію витягу з ЄРДР за №12025170570000507 від 19.08.2025; заяви потерпілих; протоколи допиту потерпілих, та дійшов висновку про можливість задоволення клопотання про надання тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Статтею 131 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Іншим чином отримати вказані відомості не представляється можливим, оскільки вказана інформація охоронювану законом таємницю, передбачену п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України та ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність».

Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.

На виконання вимог ч. 5, 6 ст. 163 КПК України, дізнавач у клопотанні довів наявність достатніх підстав вважати, що ця інформація перебуває у ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а саме в документах (в тому числі електронних); самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містять зазначену інформацію, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

Керуючись ст. ст. 27, 107, 162-166, 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 - задовольнити.

Надати тимчасовий доступ до речей та документів групі слідчих СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області: ОСОБА_3 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 та ОСОБА_21 , що зберігаються в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розташованого за адресою АДРЕСА_1 , а саме інформацію про рух коштів по картковому рахунку ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за № НОМЕР_2 у період часу з 09.07.2025 по 04.09.2025 (з метою встановлення руху коштів здобутих злочинним шляхом), із зазначенням повної розшифровки транзакцій, номера банківського рахунку (картки), на які та з яких було здійснено перерахування коштів, відомості про банк-еквайр, який обслуговував дані транзакції (платежі), інформацію про власника картки (рахунку), на яку було здійснено вказані перерахування, його анкетні дані, номера мобільних телефонів, якими він користується, адреси зняття (номер терміналу та адреса його місцезнаходження), фото та відеоматеріали в момент фактичного заволодіння грошовими коштами, документів по юридичному оформленню (відкриттю) інших карткових рахунків, відкритих у банківській установі, історія використання ІР адрес, при підключенні та здійсненні транзакцій в інтернет банкінгу, з зазначенням точної дати та часу.

Надати групі слідчих СВ Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області: ОСОБА_3 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 та ОСОБА_21 право вилучити вищевказані документи у регіональному відділенні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в м.Полтава, для приєднання їх до матеріалів кримінального провадження.

Строк дії ухвали з дня постановлення ухвали - два місяці.

Роз'яснити положення ст. 166 КПК України, а саме, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Другий примірник ухвали, та дві копії ухвали вручити слідчому.

Слідчий суддя

Лубенського міськрайонного суду ОСОБА_1

Попередній документ
129976609
Наступний документ
129976611
Інформація про рішення:
№ рішення: 129976610
№ справи: 539/4350/25
Дата рішення: 04.09.2025
Дата публікації: 08.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (04.09.2025)
Дата надходження: 03.09.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
03.09.2025 08:30 Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
04.09.2025 14:00 Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
04.09.2025 14:15 Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
04.09.2025 14:30 Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
АЛТУХОВА ОЛЕСЯ СЕРГІЇВНА
суддя-доповідач:
АЛТУХОВА ОЛЕСЯ СЕРГІЇВНА