Рішення від 18.08.2025 по справі 361/1964/25

УКРАЇНА
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 361/1964/25

провадження № 2/361/637/25

18.08.2025

РІШЕННЯ

(Заочне)

Іменем України

18 серпня 2025 року м. Бровари

Броварський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого судді: Петришин Н.М.

за участю секретаря: Гриценко А.М.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні у залі суду цивільну справу за позовом Комунального підприємства Броварської міської ради Київської області «Броваритепловодоенергія» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги,-

ВСТАНОВИВ:

Стислий виклад позиції позивача

У березні 2025 року до суду надійшла вищевказана позовна заява Комунального підприємства Броварської міської ради Броварського району Київської області «Броваритепловодоенергія». В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що квартира АДРЕСА_1 знаходиться в багатоквартирному житловому будинку, централізоване опалення, централізоване постачання гарячої води, водопостачання та водовідведення, обслуговування внутрішньобудинкових систем, якого здійснює КП «Броваритепловодоенергія». За вказаною адресою зареєстрований ОСОБА_1 . Однак, відповідач несвоєчасно здійснює оплату комунальних послуг, у зв'язку з чим у нього утворилася заборгованість за послуги: з постачання теплової енергії за період з 01.11.2014 по 31.01.2025 у розмірі 59 334 грн. 74 коп.; з централізованого водопостачання та водовідведення за період з 01.10.2013 по 31.01.2025 у розмірі 21 468 грн. 60 коп.; з обслуговування внутрішньобудинкових систем за період з 01.05.2018 по 31.01.2025 у розмірі 3 436 грн. 02 коп. З огляду на викладені обставини, позивач просить стягнути із відповідача на свою користь вищевказану заборгованість, а також судові витрати у розмірі 3 431 грн. 00 коп.

Заяви, інші процесуальні дії у справі

Ухвалою Броварського міськрайонного суду Київської області від 03 березня 2025 року відкрито провадження у справі та призначено судове засідання.

У судове засідання представник позивача не з'явилася, про місце, час та дату розгляду справи повідомлялася належним чином. До початку судового засідання подала заяву, в якій просила здійснювати розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала у повному обсязі та не заперечувала проти ухвалення заочного рішення у справі.

Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання також не з'явився, про місце, час та дату розгляду справи повідомлявся належним чином. Відзив не подавав, причини неявки суду не відомі.

Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи згідно із положеннями статті 280 ЦПК України.

Обставини справи, що встановлені судом

Відповідно до рішення виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області від 11.01.2011 № 08 Комунальне підприємство «Броваритепловодоенергія» визначено виконавцем послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій у частині технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного

водопостачання, водовідведення, централізованого опалення і зливної каналізації та ліквідації аварій у внутрішньобудинкових мережах у житловому фонді територіальної громади м. Бровари.

Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , до відповіді з відділу реєстрації місця проживання фізичних осіб Центру обслуговування «Прозорий офіс» виконавчого комітету Броварської міської ради Броварського району Київської області від 18.02.2025. Установлено, що відповідач від послуг не відмовлявся та постійно ними користується, тому позивач проводить щомісячне нарахування за надані послуги відповідно до затверджених тарифів.

Із розрахунків суми боргу, наданих КП «Броваритепловодоенергія», вбачається, що у відповідача виникла заборгованість перед позивачем за послуги: з постачання теплової енергії за період з 01.11.2014 по 31.01.2025 у розмірі 59 334 грн. 74 коп.; з централізованого водопостачання та водовідведення за період з 01.10.2013 по 31.01.2025 у розмірі 21 468 грн. 60 коп.; з обслуговування внутрішньобудинкових систем за період з 01.05.2018 по 31.01.2025 у розмірі 3 436 грн. 02 коп.

Мотиви, з яких виходить суд, та застосування норм права, що регулюють дані правовідносини

Відповідно до статті 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Згідно ст. ст. 525, 526 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом, а зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та умов цього Кодексу.

Відповідно до ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Як передбачено ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

Відповідно ч.2, ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов'язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Згідно ч. 1 ст. 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону.

При розгляді даної справи встановлено, що між позивачем та відповідачами склалися фактичні договірні відносини, позивачем надавались житлово-комунальні послуги, за які відповідачі зобов'язані сплачувати грошові кошти, доказів того, що позивачем такі послуги не надавались чи надавались неналежно суду не надано, тому факт виконання позивачем своїх обов'язків є доведеним.

Отже, враховуючи те, що докази відмови відповідача від отримання послуг із централізованого опалення, з постачання теплої енергії, гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, у матеріалах справи відсутні, відповідач користується даними послугами, однак несвоєчасно та не у повному обсязі здійснює оплату за їх користування, у зв'язку із чим утворилася заборгованість, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Щодо судових витрат

У відповідності до ч. 1 та ч. 2 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача.

Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, стягненню із відповідача на користь позивача підлягають судові витрати у розмірі 3 431 грн. 00 коп. з яких: 3 028, 00 грн. - судовий збір, 43,00 грн - оплата інформаційної довідки з державного реєстру, 36 грн. 00 коп. - оплата довідки з КП БТІ.

На підставі викладеного та керуючись ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», ст.ст. 525, 526, 610 ЦК України, ст.ст. 141, 273, 274, 280-284, 352 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства Броварської міської ради Броварського району Київської області «Броваритепловодоенергія» заборгованість за надані послуги: з постачання теплової енергії по о/р НОМЕР_1 за період з 01.11.2014 по 31.01.2025 у розмірі 59 334 (п'ятдесят дев'ять тисяч триста тридцять чотири) гривні 74 копійки, з централізованого водопостачання та водовідведення по о/р НОМЕР_2 за період з 01.10.2013 по 31.01.2025 у розмірі 21 468 (двадцять одна тисяча чотириста шістдесят вісім) гривень 60 копійок, а також з обслуговування внутрішньобудинкових систем по о/р НОМЕР_1 за період з 01.05.2018 по 31.01.2025 у розмірі 3 436 (три тисячі чотириста тридцять шість) гривень 02 копійки.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства Броварської міської ради Броварського району Київської області «Броваритепловодоенергія» судовий збір у розмірі 3 436 (три тисячі чотириста тридцять шість) гривень 00 копійок.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо заяву про перегляд заочного рішення або апеляційну скаргу не було подано, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Позивач: Комунальне підприємством Броварської міської ради Броварського району Київської області «Броваритепловодоенергія», Код ЄДРПОУ 13711949, адреса місцезнаходження: 07400, Київська обл., м. Бровари, вул. Грушевського, буд. 3-А.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_3 .

Суддя Наталія ПЕТРИШИН

Попередній документ
129975751
Наступний документ
129975753
Інформація про рішення:
№ рішення: 129975752
№ справи: 361/1964/25
Дата рішення: 18.08.2025
Дата публікації: 08.09.2025
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Броварський міськрайонний суд Київської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; надання послуг
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (11.11.2025)
Дата надходження: 24.02.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості за надані житлово -комунальні послуги
Розклад засідань:
05.05.2025 11:20 Броварський міськрайонний суд Київської області
18.08.2025 10:50 Броварський міськрайонний суд Київської області