Справа № 420/27433/25
04 вересня 2025 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - ЮхтенкоЛ.Р.,
розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду клопотання представника відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управлінняНаціональноїполіції в Одеськійобласті (код ЄДРПОУ 40108740, місцезнаходження: 65080, м. Одеса, вул.Єврейська, 12) про визнанняпротиправнимидії та зобов'язаннявчинитипевнідії, -
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває ця адміністративна справа.
Ухвалою від 18 серпня 2025 рокупозовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) сторін у порядку ч. 5 ст. 262 КАС України.
Через канцелярію суду 29.08.2025 року від представника відповідача надійшло клопотання, в якому представник просить продовжити розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
На обґрунтування вказаного клопотання представник відповідача зазначив, що враховуючи характер спірних правовідносин, обсяг доказів у справі, а це більше ніж 1200 аркушів тільки службового розслідування, необхідність дослідження матеріалів службового розслідування, дослідження відеозаписів, які були отримані членами дисциплінарної комісії під час проведення службового розслідування (понад 150 відеозаписів), доведення інших обставин в судовому засіданні, дослідження пояснень фігурантів службового пояснення, можливого допиту свідків, у зв'язку з розбіжністю правових позицій сторін по справі, враховуючи доводи сторони позивача, з метою вірного, повного та всебічного встановлення всіх обставини у спірних правовідносинах, ухвалення виваженого, обґрунтованого та справедливого судового рішення, є необхідність призначення даної справи в порядку загального позовного провадження з викликом сторін
Заяв/клопотань з боку позивача щодо вказаногоклопотання до суду не надходило.
Розглянувши клопотання представникавідповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, суд доходить такого висновку.
Відповідно до ч. 2,3 ст. 260 КАС України, у випадку, передбаченому частиною першою статті 259 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може:1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження; або2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 173 КАС України завданням підготовчого провадження є, зокрема, остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу, визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів та вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Таким чином, виходячи із завдань підготовчого провадження, передбачених ст. 173 КАС України, суд доходить висновку, що вказане клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадженняналежить задоволенню, та ця справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження, оскільки зміст спірних правовідносин потребує з'ясування обставин, які підлягають встановленню, збору додаткових доказів, що входить до завдання підготовчого провадження.
Згідно з ч. 6 ст. 260 КАС України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 173,243,256,260, 294 КАС України, суд
1. Клопотання представника відповідачапро розгляд справи за правилами загального позовного провадження, - задовольнити.
2. Розгляд справи № 420/27433/25 продовжити за правилами загального позовного провадження.
3. Розпочати розгляд справи № 420/27433/25 спочатку.
4. Розпочати підготовче провадження у справі № 420/27433/25.
5. Зобов'язати відповідача у строк до 06 жовтня 2025 року надати суду інформацію про особу, яка займає посаду, на яку позивач просить його поновити.
6. Призначити підготовче засідання на 06 жовтня 2025 року об 11 год. 00 хв. у приміщенні Одеського окружного адміністративного суду за адресою: м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 14, зала судових засідань № 8.
Справа розглядатиметься суддею одноособово.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається в мережі Інтернет за веб-адресою: http://adm.od.court.gov.ua та мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відео конференції поза межами приміщення суду у порядку встановленому ст. 195 КАС України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 256 КАС України.
Суддя Л.Р.Юхтенко