ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"04" вересня 2025 р. справа № 300/1784/25
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Микитюка Р.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Коломийського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Коломийському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії
ОСОБА_1 (далі також - позивач, ОСОБА_1 ) звернулася до суду з адміністративним позовом до Коломийського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Коломийському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (далі також - відповідач) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивачка у зв'язку із допущеними працівниками колишнього виконкому Новомарківської сільської ради Яблунівського район Станіславівської області в написанні імені ОСОБА_2 замість ОСОБА_3 звернулася до відповідача із заявою, в якій просила виправити в актовому записі про народження №29 від 29.08.1962, ім'я з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 . Відповідачем відмовлено в задоволенні заяви позивачки і у висновку від 11.01.2025 відмовлено, оскільки згідно словника - довідника "Власні імена людей" імена ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є різними та самостійними.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків до десяти днів з дня вручення зазначеної ухвали (а.с.27-28).
Позивачем зазначені в ухвалі про залишення позовної заяви без руху недоліки усунуто у строк, визначений судом, відтак ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження (а.с.55-56).
Коломийський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Коломийському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ухвалу про відкриття провадження у справі №300/1784/25 отримало 09.04.2025, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа (а.с. 58).
Вказаною ухвалою про відкриття провадження в адміністративній справі встановлено відповідачу з дня вручення цієї ухвали п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позов, який повинен відповідати вимогам статті 162 КАС України, і подання всіх письмових та електронних докази (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Однак, своїм правом на подання відзиву чи інших письмових доказів відповідач не скористався.
Відповідно до частини 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 262 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, встановив такі обставини.
ОСОБА_1 звернулася до Коломийського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Коломийському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції із заявою, в якій просила виправити ім'я дитини з ОСОБА_2 на ОСОБА_3 . На підтвердження заявницею надані зібрані такі документи: ксерокопія паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого Івано-Франківським МВ УМВС в Івано-Франківській області 17.09.2007 на ОСОБА_1 ; ксерокопія витягу з реєстру територіальної громади №2023/001914587 від 03.03.2023 виданого Печеніжинською територіальною громадою на ОСОБА_1 ; ксерокопія свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 виданого 02.08.1962 Новомарківською сільською радою Яблунівського району Станіславівської області на ОСОБА_4 ; повний витяг з ДРАЦСГ №00048627803 від 08.01.2025 щодо актового запису про народження №29 від 02.08.1962 складеного виконавчим комітетом Рунгурської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області на ОСОБА_5 ; повний витяг з ДРАЦСГ №00048627362 від 08.01.2025 щодо актового запису про шлюб №26 від 29.08.1982 складеного виконавчим комітетом Рунгурської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області на ОСОБА_6 та ОСОБА_7 ; повний витяг з ДРАЦСГ №00022 від 12.06.1982 щодо актового запису про народження сина №22 від 12.06.1982 складеного виконавчим комітетом Рунгурської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області на ОСОБА_8 .
Встановлено, що в актовому записі про народження заявниці №29 від 02.08.1962 складеного виконавчим комітетом Рунгурської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області на ОСОБА_5 зазначено: ім'я дитини ОСОБА_2 .
Відповідачем, у відповідності до Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених, Наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011 №96/5 зареєстрованих в Мін'юсті України 14.01.2011 за №55/18793 відмовлено у виправленні імені дитини з ОСОБА_2 на ОСОБА_3 , в актовому записі про народження заявниці №29 від 02.08.1962 складеному виконавчим комітетом Рунгурської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області на ОСОБА_5 , оскільки згідно словника-довідника "Власні імена людей" під редакцією Л.Г. Скрипник та ОСОБА_9 . Дзятківської, вид Інститутом мовознавства ім. О.О. Потебні, Київ, Наукова думка, 1996 рік, імена ОСОБА_2 та Галина є різними та самостійними (а.с.24).
Позивач, вважаючи відмову від 11.01.2025 у внесенні змін до актового запису про народження №29 від 17.12.2014 протиправним, звернулася до суду з цим позовом.
Оцінюючи обґрунтованість позовних вимог, суд виходить з такого.
Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лине на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Закон України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" від 01.07.2010 № 2398-VI регулює відносини, пов'язані з проведенням державної реєстрації актів цивільного стану, внесенням до актових записів цивільного стану змін, їх поновленням і анулюванням, визначає засади діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану.
Згідно частин першої, четвертої статті 6 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження. Органи державної реєстрації актів цивільного стану видають відповідні свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану.
Статтею 49 Цивільного кодексу України визначено, що актами цивільного стану є народження фізичної особи, встановлення її походження, набуття громадянства, вихід з громадянства та його втрата, досягнення відповідного віку, надання повної цивільної дієздатності, обмеження цивільної дієздатності, визнання особи недієздатною, шлюб, розірвання шлюбу, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, зміна імені, інвалідність, смерть тощо. Державній реєстрації підлягають народження фізичної особи та її походження, громадянство, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть. Реєстрація актів цивільного стану провадиться відповідно до закону. Народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміна імені, смерть підлягають обов'язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян в органах юстиції в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно з частиною першою статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті.
Згідно частини п'ятої статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" правила проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання затверджуються Міністерством юстиції України.
Відповідно до частини першої статті 18 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" про факт державної реєстрації акта цивільного стану органами державної реєстрації актів цивільного стану видається відповідне свідоцтво. Бланки свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану виготовляються за затвердженими Кабінетом Міністрів України зразками та їх описами.
Згідно частини першої статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, оригінал якого було вкрадено, загублено, пошкоджено чи знищено, та повторна видача свідоцтва у разі внесення змін до актового запису чи його поновлення здійснюються відділами державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичними представництвами і консульськими установами України на підставі актового запису цивільного стану за заявою особи, щодо якої складено запис, батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, представника закладу охорони здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки та піклування.
Відповідно до частини першої статті 22 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.
Частинами третьою та четвертою статті 22 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" передбачено, що заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених законодавством, - за місцем зберігання актового запису цивільного стану. Зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису. У разі зберігання актового запису цивільного стану у державній архівній установі внесення змін безпосередньо до актового запису проводиться зазначеною установою за повідомленням відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
Наказом Міністерства юстиції України №96/5 від 12.01.2011 затверджено Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання" (далі - Правила №96/5).
Відповідно до пункту 1.1 розділу І Правил №96/5 внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством. У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку.
Отож внесення змін до актових записів цивільного стану належить до повноважень відповідача.
За приписами пункту 1.5 розділу І Правил №96/5 заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, визначеному цими Правилами, шляхом їх формування та реєстрації за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян при пред'явленні паспорта громадянина України (далі - паспорт), паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства (далі - паспортний документ) заявника. Сформована заява про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання роздруковується посадовою особою та за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у ній, підписується заявником. Працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який прийняв заяву, звіряє відомості, зазначені заявником у заяві, з паспортом або паспортним документом. Суперечливі дані в документах письмово пояснюються заявником. Документи, які мають необумовлені виправлення, підчистки або викликають сумніви щодо їх достовірності, перевіряються особливо ретельно та у разі потреби направляються для проведення їх експертизи до судово-експертної установи Міністерства юстиції України (за рахунок заявника). Відомості про акти цивільного стану, зазначені заявником у заяві, перевіряються в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян.
Відповідно до пункту 1.7 розділу І Правил №96/5 зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису, за винятком випадків, встановлених у пункті 2.28 розділу II цих Правил. У разі зберігання актового запису цивільного стану (метричного запису) у державному архіві внесення змін до актового запису (метричного запису) проводиться зазначеною установою за повідомленням відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
Згідно пункту 2.12 розділу ІІ Правил №96/5 на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому за формою, наведеною в додатку 2.
У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.
Підпунктом 2.16.7 пункту 2.16 розділу ІІ Правил №96/5 передбачено, на підставі рішення суду про внесення змін, доповнень або виправлень в актові записи цивільного стану вносяться відповідні зміни, які зазначені в рішенні суду.
Відповідно до пункту 2.6 розділу ІІ Правил №96/5 разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються: свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні; інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.
Підпунктами 2.13.1, 2.13.2 пункту 2.13 розділу ІІ Правил №96/5 передбачено, що підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є: - рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану; - постанова адміністративного суду.
Внесення змін до актових записів цивільного стану можливе також і в інших окремих випадках, якщо це не суперечить чинному законодавству України (підпункт 2.13.12 пункту 2.13 розділу ІІ Правил №96/5).
З наведеного слідує, що законодавець допускає внесення змін до актових записів цивільного стану і в інших окремих випадках, якщо це не суперечить чинному законодавству України.
У спірному випадку відповідачем не надано будь-яких логічних пояснень та доводів з приводу того, що внесення таких змін до актового запису цивільного стану від 02.08.1962 за №29 про народження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , як виправлення у графі ім'я дитини " ОСОБА_2 " на " ОСОБА_3 ", буде суперечити чинному законодавству України та порушуватиме справедливий баланс інтересів та прав держави і суспільства в порівнянні з правами та інтересами позивача.
Відповідно до частини першої статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Право особи на встановлення її походження закріплено у статті 49 Цивільного кодексу України, а відтак органи державної влади на підставі, у межах повноважень та у спосіб зобов'язані забезпечувати реалізацію вказаного права.
Суд відмічає, що відповідачем не заперечуються обставини з приводу того, що позивачем надано перелік документів, визначений пунктом 2.6 розділу ІІ Правил №96/5 для внесення змін до актового запису цивільного стану цивільного стану від 02.08.1962 за №29 про народження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Також суд враховує, що ані паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Івано-Франківським МВ УМВС в Івано-Франківській області 17.09.2007 на ОСОБА_1 ; витяг з реєстру територіальної громади №2023/001914587 від 03.03.2023 виданий Печеніжинською територіальною громадою на ОСОБА_1 ; свідоцтво про народження серії НОМЕР_2 видане 02.08.1962 Новомарківською сільською радою Яблунівського району Станіславівської області на ОСОБА_4 ; витяг з ДРАЦСГ №00048627362 від 08.01.2025 щодо актового запису про шлюб №26 від 29.08.1982 складений виконавчим комітетом Рунгурської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області на ОСОБА_6 та ОСОБА_7 ; витяг з ДРАЦСГ №00022 від 12.06.1982 щодо актового запису про народження сина №22 від 12.06.1982 складений виконавчим комітетом Рунгурської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області на ОСОБА_8 , не містять відомостей про ім'я " ОСОБА_2 " щодо позивача.
Відтак, зазначення у актовому записі про народження позивачки її ім'я " ОСОБА_2 " суперечить її даним, що містяться у паспорті громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого Івано-Франківським МВ УМВС в Івано-Франківській області 17.09.2007 на ОСОБА_1 ; витягу з реєстру територіальної громади №2023/001914587 від 03.03.2023 виданого Печеніжинською територіальною громадою на ОСОБА_1 ; свідоцтві про народження серії НОМЕР_2 виданого 02.08.1962 Новомарківською сільською радою Яблунівського району Станіславівської області на ОСОБА_4 ; витягу з ДРАЦСГ №00048627362 від 08.01.2025 щодо актового запису про шлюб №26 від 29.08.1982 складеного виконавчим комітетом Рунгурської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області на ОСОБА_6 та ОСОБА_7 ; витягу з ДРАЦСГ №00022 від 12.06.1982 щодо актового запису про народження сина №22 від 12.06.1982 складеного виконавчим комітетом Рунгурської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області на ОСОБА_8 .
Зважаючи на приведені положення законодавства та фактичні обставини справи, суд приходить до висновку про протиправність та необхідність скасування висновку від 11.01.2025 про відмову у внесенні змін до актового запису про народження №29 від 02.08.1962, складеного виконавчим комітетом Рунгурської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області на ОСОБА_5 .
Враховуючи положення статей 5, 245 Кодексу адміністративного судочинства України щодо необхідності забезпечення ефективного захисту порушених прав особи та приймаючи до уваги, що позивачем виконано всі умови, визначені Правилами №96/5 для внесення зазначених змін, суд вважає також за необхідне зобов'язати внести зміни до актового запису цивільного стану про народження №29 від 02.08.1962, складеного виконавчим комітетом Рунгурської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області на ОСОБА_5 , а саме: змінити ім'я дитини з " ОСОБА_2 " на " ОСОБА_3 ".
Відтак, адміністративний позов ОСОБА_10 підлягає задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивач при зверненні до суду сплатила судовий збір у розмірі 1211,20 грн, що підтверджується квитанцією до платіжної інструкції від 10.03.2025.
З огляду на задоволення позову, позивачу належить відшкодувати за рахунок бюджетних асигнувань Коломийського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Коломийському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції 1211,20 грн понесених судових витрат по сплаті судового збору за подання позовної заяви до суду.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
позов ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ) до Коломийського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Коломийському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (код ЄДРПОУ - 43182151, вул. Міцкевича, буд. 2, м. Коломия, Коломийський район, Івано-Франківська область, 78200) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати висновок Коломийського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Коломийському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 11.01.2025 про відмову у виправленні імені дитини з ОСОБА_2 на ОСОБА_3 , в актового записі про народження №29 від 02.08.1962, складеного виконавчим комітетом Рунгурської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області на ОСОБА_5 .
Зобов'язати Коломийський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Коломийському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (код ЄДРПОУ - 43182151, вул. Міцкевича, буд. 2, м. Коломия, Коломийський район, Івано-Франківська область, 78200) внести зміни до актового запису про народження №29 від 02.08.1962, складеного виконавчим комітетом Рунгурської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: змінити ім'я дитини з " ОСОБА_2 " на " ОСОБА_3 ".
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Коломийського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Коломийському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (код ЄДРПОУ - 43182151, вул. Міцкевича, буд. 2, м. Коломия, Коломийський район, Івано-Франківська область, 78200) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1211 (одну тисячу двісті одинадцять) гривень 20 копійок.
Відповідачу рішення надіслати через підсистему "Електронний суд".
Перебіг процесуальних строків, початок яких пов'язується з моментом вручення процесуального документа учаснику судового процесу в електронній формі, починається з наступного дня після доставлення документів до Електронного кабінету в розділ "Мої справи".
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя /підпис/ Микитюк Р.В.