04 вересня 2025 року о/об 10 год. 00 хв.Справа № 280/4390/25 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Махунові В.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )
до Військової частини НОМЕР_2 ( АДРЕСА_2 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_3 )
про визнання протиправною бездіяльність та стягнення коштів,
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) до Військової частини НОМЕР_2 (надалі - відповідач, ВЧ НОМЕР_2 ), в якій позивач просить суд: 1) визнати протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_2 що полягають у не нарахуванні та невиплаті ОСОБА_1 різниці між сумою індексації грошового забезпечення, що склалась у місяці підвищення доходу та розміром підвищення грошового забезпечення у березні 2018 року, з урахуванням вимог абзацу четвертого пункту 5 "Порядку проведення індексації грошових доходів населення", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 за №1078, за період з 01.03.2018 до 31.12.2022; 2) стягнути з Військової частини НОМЕР_2 на користь ОСОБА_1 різницю між сумою індексації грошового забезпечення, що склалась у місяці підвищення доходу та розміром підвищення грошового забезпечення у березні 2018 року в сумі 3857,74 грн. щомісячно, починаючи з 01.03.2018 до 31.12.2022, в загальному розмірі 223748,92 грн., з урахуванням вимог абзацу четвертого пункту 5 "Порядку проведення індексації грошових доходів населення", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 за №1078, без урахування відрахувань податків та зборів.
У позовній заяві зазначено наступне: «… ОСОБА_1 (далі - Позивач), в період з 23.06.1999 року по 07.12.2024р. проходила службу в військовій частині НОМЕР_2 . Відповідно до витягу з наказу командира військової частини НОМЕР_2 (по стройовій частині) (далі - Відповідач) № 357 від 07.12.2024 року підполковника медичної служби ОСОБА_1 , заступника начальника госпіталю з медичної частини - начальника медичної частини військової частини НОМЕР_2 , звільнено Наказом командира військової частини НОМЕР_4 (по особовому складу) від 15 листопада 2024 року №245 з військової служби у запас за підпунктом «б» (за станом здоров'я - за наявності інвалідності) відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 26 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу». З 07 грудня 2024 року виключено зі списків особового складу військової частини та всіх видів забезпечення. Однак, у період проходження Позивачем військової служби у Військовій частині НОМЕР_2 з 01.03.2018 року по 31.12.2022 року, нарахування та виплата Позивачу його грошового забезпечення здійснювалося не в повному обсязі. Позивач вважає, що в період з 01.03.2018 року по 31.12.2022 року вона мала право на отримання індексації грошового забезпечення в повному розмірі, з урахуванням нарахованої та виплаченої індексації грошового забезпечення, відповідно до приписів абзаців 3, 4, 6 пункту 5 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 у фіксованій величині 4 463,15 грн. в місяць, із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб відповідно до пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.01.2004 № 44. Однак як стало відомо Позивачу, за період з 01.03.2018 року по 31.12.2022, Військовою частиною НОМЕР_2 не нараховувалась та не виплачувалась ОСОБА_1 індексація відповідно до приписів абзаців 3, 4, 6 пункту 5 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 у фіксованій величині 4 463,15 грн. в місяць. 29.04.2025 року представник Позивача звернувся до Військової частини НОМЕР_2 із заявою, в якій просив: - нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію відповідно до приписів абзаців 3, 4, 6 пункту 5 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 у фіксованій величині 4 463,15 грн. в місяць. 09 травня 2025 року за №701 Військовою частиною НОМЕР_2 було надано відповідь, в якій зазначено, що розрахунок індексації - різниці грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 31.12.2022 у фіксованій величині не проводився у зв'язку з тим, що відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку №1078 такого поняття як «фіксована сума індексації або фіксована індексація» не існує. Позивач вважає протиправними дії Відповідача щодо ненарахування та невиплати індексації відповідно до приписів абзаців 3, 4, 6 пункту 5 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 у фіксованій величині 4 463,15 грн. в місяць , з наступних підстав. … Відповідно до довідки військової частини НОМЕР_2 №616 від 09.05.2025р. про нарахування та виплату грошового забезпечення ОСОБА_1 , за лютий 2018 року позивачу було нараховано грошове забезпечення в розмірі 12 203,60 грн., а в березні 2018 року в розмірі 12 809,01 грн. Оскільки розмір підвищення доходу позивача в березні 2018 року складав 605,41 грн., що не перевищує суму можливої індексації, позивач мала право на отримання щомісячної індексації - різниці за період з 01.03.2018 року по 31.12.2022 року включно у розмірі 3 857,74 грн. щомісячно до моменту наступного підвищення посадового окладу чи до дня звільнення. З огляду на зазначене, відповідач повинен був нарахувати та виплатити позивачу вказаний вид індексації за період з 01.03.2018 року по 31.12.2022 року включно у розмірі 223 748,92 грн. (3 857,74 грн. * 58 повних місяців служби). …».
Позивач підтримав позовну заяву.
Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне: «… Водночас Відповідач зауважує, що приписи абзаців 3, 4 пункту 5 Порядку №1078 ведуть мову про суму індексації грошового забезпечення, яка мала б скластися у березні 2018 року, якби в тому місяці не відбулося підвищення окладів військовослужбовців. Починаючи з квітня 2018 року для проведення подальшої індексації індекс споживчих цін розраховується наростаючим підсумком до перевищення порогу інфляції. У березні-листопаді 2018 року підстави для індексації грошового забезпечення взагалі були відсутні, оскільки за даними Держкомстату України офіційна публікація індексу споживчих цін, який перевищив 103%, відбулась у листопаді 2018 року (обчислений наростаючим підсумком з квітня (наступний місяць після підвищення тарифів) по жовтень 2018 року), що за приписами п. 1-1 Порядку № 1078 є підставою для нарахування та виплати індексації грошового забезпечення позивачу з грудня 2018 року. У грудні 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складав 1921 грн, у зв'язку з чим індексації підлягало грошове забезпечення в саме в цьому розмірі. Сума, що перевищує цю межу, не індексується, оскільки грошове забезпечення індексується у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. (п. 4 Порядку № 1078) З цього приводу варто зауважити, що Позивач помилково тлумачить положення п. 5 Порядку № 1078, вважаючи, що у відповідному місяці до визначеної раніше суми індексації повинна додаватися не сума індексації, яка складається внаслідок перевищення величини індексу споживчих цін порогу індексації у періоді, починаючи з базового місяця, а якась фіксована сума, розрахована за наслідками індексації грошового забезпечення в період з січня 2008 року по лютий 2018 року. Разом з тим, за приписами зазначених вище положень Порядку № 1078 підвищення грошового забезпечення та визначення як наслідок нового базового місяця фактично обнуляють всі раніше нараховані з наростаючим підсумком коефіцієнти та суми індексації за попередній період до підвищення тарифних ставок (окладів) і жодна фіксована сума до нового періоду обчислення індексації після такого підвищення і визначення нового базового місяця не переходять. Як зазначено вище, після визначення нового базового місяця індексація грошового забезпечення повинна обраховуватись заново з місяця, наступного за місяцем підвищення грошових доходів (абзац 2 п. 5 Порядку № 1078), а тому перенесення з попередніх періодів нарахування індексації якоїсь фіксованої суми та її виплата після підвищення грошових доходів та визначення нового базового місяця суперечить зазначеним положенням Порядку № 1078. Суду не слід брати до уваги наведений у позовній заяві розрахунок індексації-різниці грошового забезпечення за період з 01.03.2018 по 31.12.2022, оскільки такий розрахунок є неналежним та Позивачем виконаний помилково на власний розсуд та не відповідає вимогам абзаців першого та третього пункту 5 Порядку № 1078. Також зазначений висновок Позивача не ґрунтується на нормах Порядку № 1078, який такого поняття як “фіксована сума індексації» не містить взагалі, а норми п. 4 та 5 цього Порядку також не містять і норм, що після підвищення посадових окладів і відповідно визначення нового базового місяця індексація грошового забезпечення нараховується і виплачується в розмірі не менше ніж якась фіксована сума індексації, розрахована за попередній до підвищення окладів місяць, як помилково вважає позивач. Як зазначалось вище, Порядок № 1078 у цьому випадку містить чітке правило, що “сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків». Поряд з цим, прошу Суд звернути увагу на наступне. В даній ситуації обчислення, нарахування та виплата індексації грошового забезпечення належить до виключних повноважень роботодавця. А тому ні суд, ні позивач не може перебирати на себе ці повноваження і обчислювати самостійно суму індексації чи базовий місяць для нарахування суми індексації грошового забезпечення. …».
Відповідач проти позовної заяви заперечував.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 02.06.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Прасов О.О. у період з 14.07.2025 по 03.08.2025 перебував у відпустці.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.
Позивач у період з 23.06.1999 по 07.12.2024 проходив військову службу у ВЧ НОМЕР_2 .
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 05.06.2025 у справі №280/1154/25 задоволено частково позовну заяву ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_2 - визнано протиправними дії Військової частини НОМЕР_2 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) щодо розрахунку та виплати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) складових грошового забезпечення, виходячи з розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, обчислених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» станом на 01.01.2018, на відповідний тарифний коефіцієнт, за період з 01.01.2020 по 19.05.2023 включно; зобов'язано Військову частину НОМЕР_2 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) здійснити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) перерахунок та виплату грошового забезпечення (посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та одноразових додаткових видів грошового забезпечення) за період з 01.01.2020 по 19.05.2023 включно, виходячи з розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, розрахованих шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» станом на 01.01.2020, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» станом на 01.01.2021, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» станом на 01.01.2022, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» станом на 01.01.2023 на відповідні тарифні коефіцієнти згідно додатків 1 і 14 до постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 № 704, з урахуванням виплачених сум. У задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 28.04.2025 у справі №280/1166/25 задоволено частково позовну заяву ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_2 - визнано протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_2 щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2008 по 28.02.2018 із застосуванням місяця для обчислення індексу споживчих цін для розрахунку індексації грошового забезпечення (базового місяця) - січень 2008 року; зобов'язано Військову частину НОМЕР_2 нарахувати і виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.03.2008 по 28.02.2018 включно із застосуванням місяця, за яким починається обчислення індексу споживчих цін (базового місяця) для розрахунку індексації грошового забезпечення - січень 2008 року; визнано протиправною бездіяльність Військової частини НОМЕР_2 щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 01.12.2018 по 31.12.2022 та з 01.08.2024 по 07.12.2024 із застосуванням місяця для обчислення індексу споживчих цін для розрахунку індексації грошового забезпечення (базового місяця) - березень 2018 року; зобов'язано Військову частину НОМЕР_2 нарахувати і виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.12.2018 по 31.12.2022 та з 01.08.2024 по 07.12.2024 включно із застосуванням місяця для обчислення індексу споживчих цін для розрахунку індексації грошового забезпечення (базового місяця) - березень 2018 року. В іншій частині позовних вимог відмовлено.
Судом досліджено всі документи, наявні у даній адміністративній справі.
При вирішенні публічно-правового спору по суті суд виходить з викладеного вище та наступного.
Згідно з ч.3 ст.9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру: пенсії; стипендії; оплата праці (грошове забезпечення); суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, крім щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їхніх сімей і пенсій, які індексуються відповідно до закону за цими видами страхування; суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, крім суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі.
У ст.4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» зазначено: «Індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка. Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті. Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін. У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв'язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України».
Як зазначено у п.1 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженому 17.07.2003 постановою Кабінету Міністрів України №1078 (надалі - «Порядок проведення індексації грошових доходів населення»), цей Порядок визначає правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення і поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, державних та приватних виконавців, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників.
Судом вивчено норми «Порядку проведення індексації грошових доходів населення».
Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 за №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» затверджено схеми посадових окладів військовослужбовців.
Дана постанова Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 за №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» була чинною з 01.01.2008 по 01.03.2018.
Отже, відповідно до норм «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», базовим місяцем для нарахування індексації грошового забезпечення позивача за період з 04.08.2015 по 28.02.2018 є січень 2008 року.
За матеріалами справи, посадовий оклад позивача не змінювався з січня 2008 року. Він мав змінитися лише у березні 2018 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою встановлені нові розміри посадових окладів військовослужбовців.
Згідно з п.3 «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» зупинено на 2023 рік дію, зокрема, Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".
У Довідці ВЧ НОМЕР_2 від 09.05.2025 за №616 «Нарахування та виплата грошового забезпечення за періоди з 01.03.2018р. по 31.12.2022р. Заступник начальника госпіталю з медичної частини підполковник ОСОБА_1 » зазначено, що: за березень 2018 року нарахування грошового забезпечення позивачу складає 12203,60 грн.; за квітень 2018 року нарахування грошового забезпечення позивачу складає 12809,01 грн.
Учасниками справи не надано до суду інформацію про грошове забезпечення позивача у лютому 2018 року та його складові.
При цьому, посадовий оклад позивача у березні 2018 року становив 1052,00 грн., а у квітні 2018 року - 4930,00 грн.
Сума щомісячних основних видів грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років) позивача у березні 2018 року становила - 1595,70 грн., а у квітні 2018 року - 9193,00 грн.
Якщо врахувати, що відповідач розпочав застосовувати приписи постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» з квітня 2018 року, то грошовий доход позивача внаслідок підвищення посадового окладу збільшився на 3878,00 грн. (3878,00 грн. = 4930,00 грн. - 1052,00 грн.) чи на 7597,30 грн. (7597,30 грн. = 9193,00 грн. - 1595,70 грн.).
Наростаючий індекс споживчих цін з лютого 2008 року по січень 2018 року становить 353,3%.
Відповідно, величина приросту індексу споживчих цін для розрахунку індексації грошового забезпечення в березні 2018 року складає 253,3% (353,3% (наростаючий індекс споживчих цін) - 100% = 253,3% (величина приросту індексу споживчих цін)).
Розмір індексації за березень 2018 року складає 4463,15 грн.
Таким чином, на думку суду, якщо б розмір окладу позивача збільшився у березні 2018 року, а не у квітні 2018 року, то сума належної позивачу індексації у березні 2018 року становила б -4729,85 грн. (-4729,85 грн. = 4463,15 грн. - 9193,00 грн.).
З 29.01.2020 грошове забезпечення (зокрема - посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років) позивача збільшується відповідно до рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 05.06.2025 у справі №280/1154/25.
Тобто, позивачем не доведено не вірні обчислення та виплату індексації грошового забезпечення позивача з 01.02.2020 з урахуванням рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 05.06.2025 у справі №280/1154/25.
За Довідкою ВЧ НОМЕР_2 від 09.05.2025 за №616 «Нарахування та виплата грошового забезпечення за періоди з 01.03.2018р. по 31.12.2022р. Заступник начальника госпіталю з медичної частини підполковник ОСОБА_1 » відповідачем позивачу періодично виплачувалась індексація грошового забезпечення.
Враховуючи на відсутність у суду повноважень самостійно здійснювати розрахунки суми індексації, що є дискреційними повноваженнями відповідача, в задоволенні позовних вимог про зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за спірні періоди у конкретній сумі слід відмовити.
Судом враховано наявність рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 28.04.2025 у справі №280/1166/25.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).
Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на викладене вище, позовні вимоги позивача є не обґрунтованими і не підлягають задоволенню. Доводи позивача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
Оскільки у задоволенні позовної заяви має бути відмовлено, то, відповідно, має бути відмовлено й у стягненні на користь позивача з відповідача судових витрат.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, -
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до Військової частини НОМЕР_2 ( АДРЕСА_2 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) про визнання протиправною бездіяльність та стягнення коштів - відмовити у повному обсязі.
У стягненні на користь позивача з відповідача судових витрат відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Рішення виготовлено у повному обсязі 04.09.2025.
Суддя О.О. Прасов