Окрема ухвала від 04.09.2025 по справі 240/7870/24

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ОКРЕМАУХВАЛА

04 вересня 2025 року м. Житомир справа № 240/7870/24

категорія 112010201

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

судді Семенюка М.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 17.09.2024 по справі, яке набрало законної сили, зобов'язано Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області оформити та подати до відповідного головного управління Пенсійного фонду України довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , в якій зазначити види грошового забезпечення станом на 01.01.2023 за відповідною посадою, яка прирівнюється до посади, з якої він був звільнений, а саме:

- посадовий оклад у розмірі, обчисленому шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб 2102 гривні на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до Постанови КМ України від 30.08.2017 № 704;

- оклад за військовим званням розмірі, обчисленому шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб 2684 гривні на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до Постанови КМ України від 30.08.2017 № 704;

- відсоткова надбавка за вислугу років у розмірі, встановленому Постановою КМ України від 30.08.2017 № 704;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Постановою КМ України від 30.08.2017 № 704 - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Позивач подав заяву (вх. від 25.08.2025) в порядку ст.383 Кодексу адміністративного судочинства України, в обґрунтування якої зазначає, що на виконання рішення суду відповідачем було виготовлено довідку від 17.10.2024 № 01-4/1135 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 за посадою яка прирівнюється до посади, з якої він був звільнений (начальник відділу запобігання НС по Житомирській міській ТГ Житомирського райуправління ГУ ДСНС України у Житомирській області), в якій зазначена надбавка за особливості проходження служби у розмірі 27%, а премія у розмірі 10%, що свідчить про протиправність дій суб'єкта владних повноважень при виконанні рішення суду, оскільки згідно довідки відповідача від 26.06.2025 № 4/533 середній розмір фактично виплачених за січень 2023 року за посадою, відповідною посаді начальника відділу запобігання надзвичайним ситуаціям, надбавки за особливості проходження служби становить 50%, а премії - 280%.

Відповідач не подав заперечення на заяву.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 129-1 Конституції України, судове рішення є обов'язковим до виконання; контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Статтею 381-1 КАС України передбачено, що суд може здійснювати судовий контроль за виконанням судового рішення у порядку, встановленому статтями 287, 382-382-3 і 383 цього Кодексу.

Контроль за виконанням рішення суду передбачений ст. 383 КАС України, підлягає застосуванню виключно у разі наявності протиправних дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень щодо виконання рішення суду, що порушує законні права та інтереси позивача. Застосування судом до суб'єкта владних повноважень приписів ст.ст. 383, 249 КАС України можливе лише у разі встановлення факту протиправного невиконання таким суб'єктом владних повноважень дій зобов'язального характеру, визначених рішенням суду на користь особи-позивача, що має бути підтверджено відповідними доказами.

Оскільки на підставі наявних у справі доказів (довідок відповідача від від 17.10.2024 № 01-4/1135, від 26.06.2025 № 4/533) судом встановлено, що в оформленої відповідачем на виконання рішення суду довідці від 17.10.2024 № 01-4/1135 про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії зазначений середній розмір за посадою, яка прирівнюється до посади, з якої він був звільнений (начальник відділу запобігання НС по Житомирській міській ТГ Житомирського райуправління ГУ ДСНС України у Житомирській області), зазначена надбавка за особливості проходження служби у розмірі 27%, премія у розмірі 10%, що не відповідає зазначених відповідачем у довідці від 26.06.2025 № 4/533 середньому розміру фактично виплачених за місяць січень 2023 року, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію, надбавки за особливості проходження служби 50%, премії 280%, дії відповідача щодо оформлення довідки від 17.10.2024 № 01-4/1135 із зазначенням в ній надбавка за особливості проходження служби у розмірі 27%, а премія у розмірі 10% є протиправними.

Таким чином, враховуючи, що Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області, в порушення вимог ст. 129-1 Конституції України, ч. 1 ст. 370 КАС України, вчиняє протиправні дії на виконання рішення суду від 17.09.2024, суд вважає за необхідне, відповідно до ч. 1 ст. 249 КАС України, постановити окрему ухвалу і направити її відповідачу для вжиття заходів щодо усунення виявлених порушень закону, причин та умов, що сприяли порушенню закону.

На підставі викладеного, керуючись статтями 243, 248, 249, 383 КАС України, суд

ухвалив:

Направити Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області окрему ухвалу для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли викладеним в ній порушенням закону.

З метою забезпечення виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі, встановити Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області строк для надання відповіді - тридцять днів з дня отримання окремої ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного судового рішення до Сьомого апеляційного адміністративного суду.

Суддя М.М. Семенюк