Справа № 455/1684/25
Провадження № 3/455/980/2025
Іменем України
04 вересня 2025 року м.Старий Самбір
Суддя Старосамбірського районного суду Львівської області Івасенко С.М., розглянувши матеріали справ, що надійшли з відділення поліції №1 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України,
за ч.2 ст.130, ч. 5 ст.126, ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі КУпАП),
14.08.2025 о 19 годині 30 хвилин, у с. Тур'є, по вул.Центральна, 241, Самбірського району Львівської області водій ОСОБА_1 керував автомобілем марки «ВАЗ 2107» д.н.з. НОМЕР_1 будучи позбавленим права керування транспортним засобом повторно протягом року. Такими своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.1 «а», Правил дорожнього руху України.
Також ОСОБА_1 14.08.2025 о 19 годині 30 хвилин, у с. Тур'є, по вул.Центральна, 241, Самбірського району Львівської області водій ОСОБА_1 керував автомобілем марки «ВАЗ 2107» д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується висновком№304 КНП СМР « Самбірська центральна лікарня» , результат тесту 2,94 проміле. Такими своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 Правил дорожнього руху України.
Також ОСОБА_1 14.08.2025 о 19 годині 30 хвилин, у с. Тур'є, по вул.Центральна, 241, Самбірського району Львівської області водій ОСОБА_1 керував автомобілем марки «ВАЗ 2107» д.н.з. НОМЕР_1 , не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки та здійснив наїзд на металеву огорожу. Такими своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 12.1 Правил дорожнього руху України.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився. Клопотання про відкладення справи не подав. Про час і місце розгляду справи ОСОБА_1 повідомлялася належним чином, а саме засобами поштового зв'язку рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (штрихкодовий ідентифікатор АТ «Укрпошта» 0610275476393), яке 28.08.2025 року отримав особисто.
Відповідно до положень ст.268 КУпАП при розгляді даної категорії адміністративних справ участь особи, щодо якої розглядається справа не обов'язкова. Вважаю за можливе розглянути дану справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Винність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненому правопорушенні, підтверджується такими доказами по справі: протоколами про адміністративні правопорушення серії ЕПР1 № 423242 від 14.08.2025, серії ЕПР1 №423255 від 14.08.2025, серії ЕПР1 №423267 від 14.08.2025, рапортом старшого інспектора-чергового СРПП ВП №1 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області Душного І. від 14.08.2025, схемою місця ДТП від 14.08.2025 року, висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №304 від 14.08.2025, довідкою заступника начальника ВП №1 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області Сигерича Р., копією постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія ЕАН №3095170 від 21.09.2024, копією постанови судді Старосамбірського районного суду Львівської області від 25.10.2024; схемою місця ДТП від 14.08.2025, письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 14.08.2025, відеозаписом з місця події.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Виходячи з вищевикладеного, приходжу до висновку про застосування вимог ст. 36 КУпАП в частині накладення адміністративних стягнень при вчиненні кількох адміністративних правопорушень, і вважаю, що оскільки справи про адміністративні правопорушення розглядаються одним суддею одночасно, то їх слід об'єднати в одне провадження, і об'єднаній справі надати ЄУН 455/1684/25 (провадження №3/455/980/2025), а стягнення необхідно накласти в межах санкції, встановленої за більш серйозне (за тяжкістю адміністративного стягнення) правопорушення з числа вчинених. Зважаючи, що санкція ч.2 ст.130 КУпАП є більш серйозною, тому стягнення має бути накладено в межах санкції цієї статті.
Аналізуючи докази, що безпосередньо дослідженні та здобуті в ході розгляду справи про притягнення до адміністративної відповідальності, оцінюючи їх в сукупності, приходжу до переконання в доведенні винності ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.130 КУпАП - повторне протягом року керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння; ч.5 ст. 126 КУпАП - повторне протягом року керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами; ст. 124 КУпАП - порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до статті 34 КУпАП, не встановила.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до статті 35 КУпАП, не встановила.
За загальним визначенням транспортний засіб є джерелом підвищеної небезпеки, а тому на особу, яка ним керує, покладається відповідальність не тільки за своє життя, а й за життя пішоходів, інших учасників дорожнього руху та цілісність майна громадян.
Відповідно до вимог ст.33 КУпАП, враховуючи характер вчинених правопорушень, в тому числі адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП, які мають підвищену суспільну небезпеку, оскільки становлять загрозу не лише для безпечного руху транспорту, а й для життя та здоров'я водіїв, учасників дорожнього руху та пішоходів, враховуючи, що ОСОБА_1 повторно протягом року будучи позбавленим права керування транспортним засобом керував таким в стані алкогольного сп'яніння та вчинив ДТП, враховуючи, особу порушника, ступінь його вини, беручи до уваги відсутність обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, вважаю за необхідне, з урахуванням ч.2 ст.36 КУпАП України, застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами в межах безальтернативної санкції ч.2 ст.130 КУпАП, що за своїм видом та мірою відповідає, визначеній у ст.23 КУпАП, меті накладення адміністративного стягнення, і є необхідним й достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч. 3 ст. 30 КУпАП, якщо особою, позбавленою права керування транспортним засобом, до закінчення строку дії такого стягнення вчинено нове адміністративне правопорушення, за яке застосовано стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом, до стягнення за вчинення нового адміністративного правопорушення приєднується невідбута частина стягнення. При цьому загальний строк позбавлення права керування транспортним засобом може перевищувати гранично допустимий строк, передбачений частиною другою цієї статті.
Особа вважається позбавленою права керування транспортним засобом після набрання законної сили рішенням суду про позбавлення цього права (ч. 2 ст. 317-1 КУпАП).
Відповідно до постанови судді Старосамбірського районного суду Львівської області від 25.10.2025, ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст.130 та накладено стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, не відбута частина зазначеного стягнення станом на 04.09.2025, тобто на день винесення цієї постанови становить 2 місяці 1 день, які і підлягають приєднанню до обраного ОСОБА_1 покарання у виді позбавлення права керування транспортним засобом, за правилами ст. 30 КУпАП.
Отже, що ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами із застосуванням положень ч. 3 ст. 30 КУпАП.
Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП та ст.4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір в дохід держави в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.
Керуючись ст. 23, 33, 40-1,ч.5 ст.126, ч.2 ст.130, 124, 283, 284 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя
Об'єднати в одне провадження справи ЄУН 455/1684/25 (провадження №3/455/980/2025), ЄУН 455/1685/25 (провадження №3/455/981/2025), ЄУН 455/1686/25 (провадження №3/455/982/2025), про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.130, ч. 5 ст.126, ст.124, КУпАП, - і об'єднаній справі надати ЄУН 455/1684/25 (провадження №3/455/980/2025).
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.130, ч. 5 ст.126, ст.124, Кодексу України про адміністративні правопорушення та на підставі ст.36 КУпАП України накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 (три) роки без оплатного вилучення транспортного засобу.
На підставі ч.3 ст.30 КУпАП до стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом, обраного ОСОБА_1 цією постановою, приєднати невідбуту частину стягнення за постановою судді Старосамбірського районного суду Львівської області від 25.10.2024 в частині позбавлення права керування транспортними засобами на один рік та призначити ОСОБА_1 остаточне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на 3 (три) роки 2 ( два) місяці 1 ( один) день без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Реквізити для оплати штрафу: отримувач коштів: ГУК Львів/Старосамбірська тг/21081100, ЄДРПОУ отримувача: 38008294, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: UA808999980313020106000013909, код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Реквізити для оплати судового збору: отримувач коштів ГУК у м.Києві /м.Київ/22030106, ЄДРПОУ отримувача: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз'яснити, що відповідно до вимог частини першої статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Старосамбірський районний суд Львівської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова підлягає пред'явленню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення. В разі оскарження перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.
Суддя С.М. Івасенко