Справа № 144/904/25
Провадження № 2-о/144/44/25
"03" вересня 2025 р. с-ще Теплик
Теплицький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого - судді Магдяк Н.І.,
за участю секретаря судових засідань: Дудник С.Р.,
заявника ОСОБА_1 ,
представника заявника - адвоката Гавриша Л.І.,
заінтересованої особи ОСОБА_2 ,
розглянувши в порядку окремого провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду в с-щі Теплик цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: орган опіки та піклування виконавчого комітету Теплицької селищної ради Гайсинського району Вінницької області, ОСОБА_2 про звільнення від повноважень опікуна та призначення іншого опікуна, -
Заявник ОСОБА_1 звернулася до Теплицького районного суду із вказаною заявою про звільнення її від повноважень опікуна малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та призначення її опікуном ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Заява обґрунтована тим, що рішенням Теплицького районного суду Вінницької області від 10 серпня 2017 року позбавлено батьківських прав ОСОБА_4 та ОСОБА_5 стосовно малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Цим же рішенням Теплицького районного суду, опікуном малолітньої ОСОБА_3 призначено її тітку ОСОБА_1 .
ОСОБА_1 є інвалідом ІІ групи, часто хворіє і їй важко здійснювати виховання та догляд за малолітньою ОСОБА_3 . Заявник пересувається за допомогою палиць, та сама потребує догляду.
Оскільки за останній час здоров'я ОСОБА_1 значно погіршилося, тому вона вважає за доцільне звільнити її від повноважень опікуна, та призначити опікуном малолітньої ОСОБА_3 її двоюрідного брата, який є сином заявниці ОСОБА_1 - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Ухвалою Теплицького районного суду Вінницької області від 17.06.2025 відкрито провадження у справі за правилами окремого провадження та призначено до розгляду по суті.
Заявник ОСОБА_1 та її представник - адвокат Гавриш Л.І. у судовому засіданні підтримали заяву у повному обсязі та просили її задовольнити.
Представник органу опіки та піклування виконавчого комітету Теплицької селищної ради у судове засідання не з'явився, подали до суду пояснення, в яких зазначили, що зважаючи на те, що ОСОБА_1 інвалід другої групи, відповідно до висновку Лікарської комісії № 384 від 01.04.2025 року потребує соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі, відновного лікування в районній лікарні та в Вінницькій обласній лікарні ім. Пирогова, тому наявні підстави для звільнення ОСОБА_1 від повноважень опікуна малолітньої ОСОБА_3 . За станом здоров'я ОСОБА_2 здоровий, не судимий, до кримінальної відповідальності не притягувався, працює продавцем у ФОП ОСОБА_6 , отримує заробітну плату, позитивно характеризується за місцем роботи та проживання, має доброзичливі відносини із малолітньою, обізнаний про її стан здоров'я та вона не заперечує щодо заміни опікуна.
Враховуючи викладене, заяву про звільнення від повноважень опікуна та призначення іншого опікуна, документи, додані до заяви, орган опіки не заперечує, щодо задоволення вимог заяви у повному обсязі. У зв'язку із зайнятістю просять справу розглядати без участі представника заінтересованої особи.
Заінтересована особа ОСОБА_2 в судовому засіданні проти задоволення заяви не заперечував та просив її задовольнити.
Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення заяви по суті, суд дійшов висновку, що заява підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Згідно рішення Теплицького районного суду Вінницької області від 10 серпня 2017 року позбавлено батьківських прав ОСОБА_4 та ОСОБА_5 стосовно малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Цим же рішенням Теплицького районного суду, опікуном малолітньої ОСОБА_3 призначено її тітку ОСОБА_1 .
Малолітня ОСОБА_3 знаходиться на утриманні та вихованні ОСОБА_1 , яка є їй рідною тіткою. Однак заявник є інвалідом другої групи, що підтверджується копією пенсійного посвідчення серія НОМЕР_1 , також хворіє, тому їй важко здійснювати виховання та догляд за малолітньою ОСОБА_3 , так вона хворіє на системний червоний вовчак - хронічний перебіг, з ураженням серця, суглобів, шкіри, легенів, синусова тахікардія, стероїдна залежність, а у зв'язку з цим слабість, недомагання, запаморочення, головні болі, підвищений тиск, біль у ділянці серця, та суглобів, задишка, їй важко пересуватись. Пересувається ОСОБА_1 з допомогою палиць і сама потребує догляду, що підтверджується медичним висновком ЛКК.
Відповідно висновку № 384 від 01.04.2025, виданого лікарською комісією Теплицького центру первинної медичної допомоги стосовно ОСОБА_1 , про наявність порушення функцій організму, через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі. У висновку також зазначено, що ОСОБА_1 рекомендовано отримання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі від фізичної особи.
Відповідно до довідки до акта огляду медико - соціальною експертною комісією серія 10ААВ № 533948 від 17.05.2013, заявнику протипоказана важка фізична праця та рекомендоване відновне лікування у районній лікарні та Вінницькій обласній лікарні ім. Пирогова.
Оскільки, стан здоров'я за останній час у ОСОБА_1 значно погіршився, тому вважає за доцільне звільнити її від повноважень опікуна малолітньої ОСОБА_3 та призначити опікуном малолітньої ОСОБА_3 її двоюрідного брата, який є сином заявника - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
13.05.2025 до Органу опіки та піклування Теплицької селищної ради звернувся ОСОБА_2 із заявою про призначення його опікуном над малолітньою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Служба у справах дітей Теплицької селищної ради надала 13.05.2025 висновок, затверджений рішенням виконавчого комітету Теплицької селищної ради від 05.06.2025 про можливість бути опікуном/піклувальником, згідно з якого ОСОБА_2 , може виконувати обов'язки опікуна над ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_2 є сином ОСОБА_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження, виданого 22.12.1994 Теплицьким районним відділом реєстрації актів громадянського стану Вінницької області
ОСОБА_2 проживає разом зі своєю матір'ю ОСОБА_1 , малолітньою ОСОБА_3 , за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується довідкою виконавчого комітету Теплицької селищної ради № 690 від 26.05.2025.
Окрім того, відповідно до акту обстеження умов проживання від 13.05.2025, складеного у складі комісії: начальника ССД Теплицької селищної ради - Гижко О.Г., головного спеціаліста ССД - Остапчук М.Д., фахівця соціальної роботи КЗ «ЦСС Теплицької селищної ради», стосунки у сім'ї доборозичливі, усі члени сім'ї з повагою ставляться один до одного, завжди допомагають та підтримують один одного.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 за станом здоров'я може бути опікуном, що підтверджується висновком про стан здоров'я, виданим КНП Теплицької селищної ради «Теплицька міська лікарня» від 08.04.2025.
Згідно копії довідки КНП Теплицької селищної ради «Теплицька міська лікарня» від 08.04.2025, протипоказань щодо опіки над дітьми, у ОСОБА_2 немає.
Окрім того, згідно скороченого витягу з інформаційно - аналітичної системи "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості", ОСОБА_2 на території України станом на 09.04.2025 є особою, стосовно якої відомості про наявність незнятої чи непогашеної судимості відсутні.
Отже, можливість ОСОБА_2 здійснювати повноваження опікуна перевірена органом опіки та піклування, за наслідками чого висловлено пропозицію про доцільність призначення саме його опікуном. Висновок органу опіки та піклування про призначення ОСОБА_2 опікуном над ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мотивоване, викладене з урахуванням його інтересів.
Малолітня ОСОБА_3 не заперечує проти зміни опікуна, зокрема погоджується, щоб її опікуном став двоюрідний брат ОСОБА_2 , оскільки у них приязні та теплі стосунки, ОСОБА_2 піклується про свою малолітню двоюрідну сестру ОСОБА_3 , допомагає їй у всьому, приймає участь у її вихованні і матеріальному забезпеченні. Згоду надала в присутності психолога.
ОСОБА_2 працює продавцем у ФОП ОСОБА_6 , отримує заробітну плату, що підтверджується довідкою про доходи від 02.06.2025 № 5.
За місцем роботи ОСОБА_2 характеризується позитивно, що підтверджується характеристикою, виданою ФОП « ОСОБА_6 » № 6 від 03.06.2025.
Відповідно до довідки - характеристики № 1302 від 03.06.2025, виданої виконавчим комітетом Теплицької селищної ради, станом на 03.06.2025 компрометуючих матеріалів стосовно ОСОБА_2 до селищної ради не надходило.
Згідно ч. 1 ст. 58 ЦК України опіка встановлюється над малолітніми особами, які є сиротами або позбавлені батьківського піклування, та фізичними особами, які визнані недієздатними.
Опіка та піклування встановлюються з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, а також повнолітніх осіб, які за станом здоров'я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов'язки (ст. 55 ЦК України).
Відповідно до ст. ст. 67, 69 ЦК України, опікун або піклувальник зобов'язані дбати про свого підопічного, про створення йому необхідних побутових умов, забезпечення його доглядом та лікуванням, вживати заходів щодо захисту цивільних прав та інтересів підопічного.
Відповідно до ч. 1 ст. 75 ЦК України суд, якщо він призначив опікуна чи піклувальника, або орган опіки та піклування за заявою особи звільняє її від повноважень опікуна або піклувальника. Така заява розглядається судом або органом опіки та піклування протягом одного місяця.
Особа виконує повноваження опікуна або піклувальника до винесення рішення про звільнення її від повноважень опікуна або піклувальника чи до закінчення місячного строку від дня подання заяви, якщо вона не була розглянута протягом цього строку.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 ЦК України фізична особа може бути призначена опікуном лише за її письмовою згодою. Згідно з вказаною статтею, при призначенні опікуна для малолітньої особи та при призначенні піклувальника для неповнолітньої особи враховується бажання підопічного, тобто відносини опіки та піклування базуються на вільній згоді опікуна або піклувальника виконувати свої повноваження. Наявність певних об'єктивних обставин (хвороба опікуна або піклувальника, яка перешкоджає йому виконувати свої повноваження, погіршення матеріального становища, що негативно позначається на утриманні підопічної особи, тривалі службові відрядження, відсутність взаєморозуміння з підопічною особою), може унеможливлювати продовження відносин опіки або піклування за участю призначеного опікуна чи піклувальника. Так, законодавцем передбачено можливість звільнення опікуна чи піклувальника самостійно звернутися до суду чи органу опіки та піклування із заявою про звільнення від виконання своїх обов'язків.
Звільнення опікуна від повноважень вчиняється, насамперед, для захисту прав та інтересів дитини, або за наявності певних обставин (хвороба опікуна або піклувальника, яка перешкоджає йому виконувати свої повноваження, погіршення матеріального становища, що негативно позначається на утриманні підопічної особи, тривалі службові відрядження, відсутність взаєморозуміння з підопічною особою, тощо).
В ході судового розгляду встановлено, що ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про звільнення її від повноважень опікуна, у зв'язку з погіршенням стану здоров'я та у зв'язку з цим з неможливістю належного виконання обов'язків опікуна.
Дослідивши обставини справи, перевіривши їх доказами, які оцінено на предмет належності, допустимості, достовірності, достатності та взаємного зв'язку, судом встановлено, що заявником ОСОБА_1 доведено наявність підстав для звільнення її від обов'язку опікуна відносно малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а тому суд вважає за необхідне звільнити ОСОБА_1 від повноважень опікуна над малолітньою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Окрім того, як вже зазначалося судом, у висновку Служби у справах дітей Теплицької селищної ради Гайсинського району Вінницької області про можливість ОСОБА_2 бути опікуном/піклувальником від 13.05.2025 вбачається, що ОСОБА_2 проживає разом з ОСОБА_7 , має можливість та проявляє бажання здійснювати над нею опіку. Служба у справах дітей Теплицької селищної ради вважає, що ОСОБА_2 може виконувати обов'язки опікуна над ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У статті 7 СК України визначено необхідність забезпечення дитині можливості здійснення її прав, установлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини, іншими міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини.
Конвенцією про права дитини від 20 листопада 1989 року, що ратифікована Україною 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року (далі - Конвенція про права дитини), яка в силу положень статті 9 Конституції України є частиною національного законодавства, встановлено, що дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові і розуміння.
Частинами першою, другою статті 3 Конвенції про права дитини, передбачено, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Дитині забезпечується такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов'язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом.
Базові положення принципу забезпечення найкращих інтересів дитини покладені в основу багатьох рішень Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ), у тому числі шляхом застосування статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція), ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР.
Відповідно до статті 8 Конвенції кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров'я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Ця стаття охоплює, зокрема, втручання держави в такі аспекти життя, як опіка над дитиною.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.
Згідно зі статтею 243 СК України опіка, піклування встановлюється над дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування. Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотирнадцяти років, а піклування - над дитиною у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. Опіка, піклування над дитиною встановлюється органом опіки та піклування, а також судом у випадках, передбачених ЦК України.
Частиною третьою статті 60 ЦК України визначено, що суд встановлює опіку над малолітньою особою, якщо при розгляді справи буде встановлено, що вона позбавлена батьківського піклування, і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
Згідно із ч. 2-4 ст. 63 ЦК України опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою. Опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов'язки опікуна чи піклувальника. При призначенні опікуна для малолітньої особи та при призначенні піклувальника для неповнолітньої особи враховується бажання підопічного.
Відповідно до пункту 1.1, 1.2 Правил опіки та піклування, затверджених спільним наказом Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України № 34/166/131/88 від 26 травня 1999 року, опіка (піклування) є особливою формою державної турботи про неповнолітніх дітей, що залишились без піклування батьків, та повнолітніх осіб, які потребують допомоги щодо забезпечення їх прав та інтересів. Опіка (піклування) встановлюється для забезпечення виховання неповнолітніх дітей, які внаслідок смерті батьків, хвороби батьків або позбавлення їх батьківських прав чи з інших причин залишились без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів цих дітей.
Органи опіки та піклування відповідно до покладених на них завдань та розподілу повноважень між структурними підрозділами відповідних управлінь і відділів місцевої державної адміністрації, зокрема, вирішують питання про встановлення і припинення опіки та піклування (п. 1.7 Правил).
Опікуном, піклувальником дитини може бути за її згодою повнолітня дієздатна особа. При призначенні дитині опікуна або піклувальника органом опіки та піклування враховуються особисті якості особи, її здатність до виховання дитини, ставлення до неї, а також бажання самої дитини. Не можуть бути опікунами, піклувальниками дитини особи, які зловживають спиртними напоями, наркотичними засобами, особи, які позбавлені батьківських прав, а також особи, інтереси якої суперечать інтересам дитини (стаття 244 СК України).
Статтею 249 СК України передбачено, що опікун, піклувальник зобов'язаний виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, психічний, духовний розвиток, забезпечити одержання дитиною повної загальної середньої освіти. Опікун, піклувальник має право самостійно визначати способи виховання дитини з урахуванням думки дитини та рекомендацій органу опіки та піклування.
При призначенні опікуна важливі і обов'язково повинні враховуватися особисті приязні взаємини між опікуном і підопічним, що забезпечить нормальне життєзабезпечення підопічного. Можливість особи здійснювати повноваження опікуна перевіряється органом опіки та піклування, який висловлює пропозиції про доцільність призначення опікуна.
Згідно з підпунктами 3.2, 3.3 Правил опіки та піклування опікунами (піклувальниками) не можуть бути особи, які: не досягли 18 років; визнані в установленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними; перебувають на обліку або лікуються в психоневрологічних та наркологічних закладах; раніше були опікунами чи піклувальниками та з їх вини опіку чи піклування було припинено; позбавлені батьківських прав; інтереси яких суперечать інтересам осіб, що підлягають опіці чи піклуванню; засуджені за скоєння тяжкого злочину. Документи, за наявності яких органи опіки і піклування призначають опікуна: повідомлення державних, громадських організацій або заяви громадянина (громадян); копії свідоцтва про народження особи, що потребує опіки, або іншого документа, який підтверджує її вік; копія свідоцтва про смерть батьків або рішення суду про визнання громадянина безвісно відсутнім або оголошення їх померлими чи інших матеріалів, які підтверджують неможливість виховання дитини. Якщо опіка призначається над повнолітньою особою, - рішення суду про визнання даної особи недієздатною; акт обстеження умов життя особи, що потребує опіки, і опис її майна; довідки про стан здоров'я особи, що потребує опіки (якщо вона раніше проживала окремо), та майбутнього опікуна (піклувальника); довідка про місце проживання майбутнього опікуна і його заява про прийняття на себе обов'язків про опіку; акт перевірки умов життя майбутнього опікуна та висновок від органів опіки та піклування за місцем проживання опікуна про можливість виконувати опікунські обов'язки; довідка лікувальної установи про відсутність в сім'ї майбутнього опікуна (піклувальника) захворювань, що перешкоджають влаштуванню до нього особи, що потребує опіки; документ про закріплення за дитиною житлової площі.
Отже, можливість особи здійснювати повноваження опікуна перевіряється органом опіки та піклування, який висловлює пропозиції про доцільність призначення опікуна. Тому за наявності висновку органу опіки та піклування про доцільність призначення опікуном певної особи суд зобов'язаний лише перевірити відповідність цього висновку вимогам закону щодо його обґрунтованості та змісту, зокрема чи складений такий висновок на підставі документів, передбачених Правилами опіки та піклування.
Справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених ЦПК України, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
У справі, яка розглядається, встановленим є факт, що позбавлена батьківського піклування малолітня ОСОБА_3 потребує опіки, яку з 2017 року здійснювала над нею рідна тітка - ОСОБА_1 .
Службою в справах дітей Теплицької селищної ради, 13.05.2025 складено висновок, затверджений рішенням виконавчого комітету № 189 від 05.06.2025 про можливість бути опікуном/піклувальником, відповідно до якого ОСОБА_2 може виконувати обов'язки опікуна над ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
При цьому органом опіки та піклування було враховано, що на даний час ОСОБА_2 бажає бути опікуном над своєю двоюрідною молодшою сестрою ОСОБА_3 на сьогоднішній день дитина перебуває під опікою рідної тітки ОСОБА_1 , проте останнім часом здоров'я жінки погіршилося і вона бажає відмовитись від виконання обов'язків опікуна.
При розгляді справи судом не встановлено обставин, які вказують про те, що поведінка ОСОБА_2 , який виявив бажання бути опікуном, суперечить інтересам малолітньої двоюрідної сестри. Бажання заінтересованої особи бути опікуном близькій людині є однією із визначених законом вимог для призначення особи опікуном.
Окрім того, у ході розгляду справи було встановлено приязне ставлення дитини до ОСОБА_2 , при цьому ОСОБА_3 у судовому засіданні особисто пояснила, що має із двоюрідним братом дружні, довірливі відносини.
Як зазначив Верховний Суд у постанові від 27 листопада 2024 року у справі № 341/1526/23 обов'язковою умовою призначення судом конкретної фізичної особи опікуном є наявність подання органу опіки та піклування щодо доцільності призначення саме цієї особи опікуном.
Суд враховує позицію ЄСПЛ, висловлену в рішенні від 11 липня 2017 року в справі «М.С. проти України», у якому йдеться про те, що при визначенні найкращих інтересів дитини у кожній конкретній справі необхідно враховувати два аспекти: по-перше, інтересам дитини найкраще відповідає збереження її зв'язків із сім'єю, крім випадків, коли сім'я є особливо непридатною або неблагополучною; по-друге, у найкращих інтересах дитини є забезпечення її розвитку у безпечному, спокійному та стійкому середовищі, що не є неблагодійним.
З врахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що подана заява є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню у повному обсязі, оскільки зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для звільнення від обов'язків опікуна ОСОБА_1 над малолітньою дитиною ОСОБА_3 та призначення її опікуном ОСОБА_2 .
Керуючись ст.ст. 2, 81, 89, 258, 259, 263-265, 268, 315 ЦПК України, суд, -
Заяву задовольнити.
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_2 , проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , від повноважень опікуна над малолітньою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженкою с. Комарівка Теплицького району Вінницької області, проживаючою за адресою: АДРЕСА_1 .
Призначити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , опікуном малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_4 , уродженки с. Комарівка Теплицького району Вінницької області, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 .
Рішення може бути оскаржене до Вінницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНКОПП НОМЕР_2 .
Заінтересована особа: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНКОПП НОМЕР_3 .
Заінтересована особа: Орган опіки і піклування виконавчого комітету Теплицької селищної ради : вул. Незалежності, 25, с-ще Теплик, код ЄДРПОУ 04326193.
Суддя