Справа № 909/559/25
про зупинення провадження у справі
04.09.2025 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Михайлишина В. В., розглянувши матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Оператор
газотранспортної системи України"
(пр. Любомира Гузара, буд. 44, м. Київ, 03065)
до відповідача: Приватного акціонерного товариства "Івано-Франківський
завод "Промприлад"
(вул. Академіка Сахарова, буд. 23, м. Івано-Франківськ, 76018)
про стягнення штрафних санкцій в сумі 2 568 055, 00 гривень,
у провадженні Господарського суду Івано-Франківської області (суддя Максимів Т. В.) перебуває справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Оператор газотранспортної системи України" до Приватного акціонерного товариства "Івано-Франківський завод "Промприлад" про стягнення штрафних санкцій в сумі 2 568 055, 00 гривень.
В судовому засіданні 06.08.2025 протокольною ухвалою суд оголосив перерву до 29.09.2025.
02.09.2025 до суду поступила ухвала Західного апеляційного господарського суду від 18.08.2025 у справі № 909/559/25 (вх. № 7580/25).
За наслідками повторного автоматизованого розподілу справ між суддями, матеріали справи (в частині вирішення про зупинення провадження у справі) передано на розгляд судді Михайлишину В. В. Підстави проведення повторного автоматизованого розподілу судової справи: перебування у відпустці судді Максимів Т. В. (протокол автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.09.2025).
Відповідно до пункту 17.10 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України, у разі подання апеляційної скарги на ухвали суду першої інстанції, передбачені пунктами 1, 6 - 8, 10, 12 - 14, 17 - 21, 31 - 33, ч. 1 ст. 255 цього Кодексу (крім ухвал про відмову у прийнятті або повернення зустрічного позову, про відмову у прийнятті або повернення позову третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, ухвал про зупинення провадження у справі, які подані з пропуском строку на їх оскарження), чи подання касаційної скарги на ухвали суду апеляційної інстанції (крім ухвал щодо забезпечення позову, зміни заходу забезпечення позову, щодо зустрічного забезпечення, ухвал про зупинення провадження у справі, які подані з пропуском строку на їх оскарження, про накладення штрафу в порядку процесуального примусу, окремих ухвал) - до суду апеляційної або касаційної інстанції передаються всі матеріали.
В інших випадках - до суду апеляційної або касаційної інстанції передаються копії матеріалів, необхідних для розгляду скарги. У разі необхідності суд апеляційної або касаційної інстанції може витребувати також копії інших матеріалів справи.
Керуючись пунктом 17.12 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України, суд зобов'язаний зупинити провадження у справі до перегляду ухвали у справі в порядку апеляційного чи касаційного провадження, якщо відповідно до підпункту 17.10 цього підпункту до суду апеляційної чи касаційної інстанції направляються всі матеріали справи.
Враховуючи те, що до суду апеляційної інстанції передаються всі матеріали справи № 909/559/25, то, відповідно, розгляд справи у суді першої інстанції є неможливим, а відтак суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі до перегляду у апеляційному порядку протокольної ухвали Господарського суду Івано-Франківської області від 14.07.2025 у даній справі та повернення матеріалів справи до Господарського суду Івано-Франківської області.
Керуючись підпунктом 17.12. підпункту 17 пункту 1 розділу ХІ Перехідних положень, статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Зупинити провадження у справі № 909/559/25 до перегляду протокольної ухвали Господарського суду Івано-Франківської області від 14.07.2025 в порядку апеляційного провадження та повернення матеріалів справи № 909/559/25 до Господарського суду Івано-Франківської області.
2. Ухвала набирає законної сили 04.09.2025 та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в строки та порядку, визначені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
3. Ухвалу складено та підписано 04.09.2025.
Суддя В. В. Михайлишин