пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
03 вересня 2025 року Справа № 903/506/25
Господарський суд Волинської області у складі головуючої судді Бідюк С.В., за участі секретаря судового засідання Королюка І.В. розглянувши матеріали справи
за заявою ОСОБА_1
про неплатоспроможність
В засіданні приймали участь:
від заявника: н/з,
від кредитора: н/з
керуючий реструктуризацією боргів: н/з
12.05.2025 на адресу Господарського суду Волинської області надійшла заява ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства. Призначити керуючим реструктуризацією боргів просить арбітражного керуючого Каратуна Євгена Євгеновича.
Заява обґрунтована неможливістю здійснити погашення боргу перед 13-ма кредиторами в загальній сумі 283 171,20 грн.
Ухвалою суду від 16.05.2025 заяву фізичної особи ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність прийнято до розгляду. Підготовче засідання призначено на 03 червня 2025 року на 11:00 год. Забезпечено участь представниці фізичної особи ОСОБА_1 адвокатки Веремчук Катерини Юріївни у судовому засіданні, призначеному на 03.06.2025 на 11:00 год. у справі №903/506/25, у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21.
Ухвалою суду від 03.06.2024 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 , введено процедуру реструктуризації боргів боржника та мораторій на задоволення вимог кредиторів. Керуючим реструктуризацією боргів боржника призначено арбітражного керуючого Каратуна Євгена Євгеновича. Оприлюднено на офіційному веб-сайті Верховного Суду оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника ОСОБА_1 . Призначено попереднє судове засідання на "23" липня 2025 р. о 10:30 год.
Оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 оприлюднене на офіційному веб-сайті Верховного Суду 03.06.2025.
Строк для подання заяв з грошовими вимогами до боржника - по 03.07.2025.
02.07.2025 на адресу суду надійшла заява АТ “Універсал Банк» про визнання грошових вимог до боржника в сумі 47 176,20 грн.
Ухвалою суду від 03.07.2025 заяву Акціонерного товариства “Універсал Банк» від 01.07.2025 з грошовими вимогами до боржника прийнято до розгляду. Розгляд заяви призначено у судовому засіданні на 23 липня 2025 року о 10:30 год. Зобов'язано керуючого реструктуризацією боргів боржника ОСОБА_2 до 16.07.2025 подати суду пояснення по суті заяви.
Від керуючого реструктуризацією боргів боржника на адресу суду надійшли повідомлення від 03.07.2025 щодо заявлення грошових вимог до боржника лише одним кредитором АТ “Універсал Банк», клопотання від 11.07.2025 про долучення актів інвентаризації майна боржника, заява від 14.07.2025 про долучення звіту перевірки декларацій боржника, повідомлення від 14.07.2025 про результати розгляду грошових вимог АТ “Універсал Банк».
15.07.2025 від боржника надійшла заява про долучення уточнених декларацій про його майновий стан за період з 2022 по 2025 роки.
Ухвалою суду від 23.07.2025 визнано грошові вимоги Акціонерного товариства “Універсал Банк» до ОСОБА_1 в сумі 4 844,80 грн з включенням до першої черги, як витрати по сплаті судового збору, в сумі 47 128,17 грн з включенням до другої черги задоволення, в сумі 48,03 грн з включенням до третьої черги. Керуючому реструктуризацією боргів боржника арбітражному керуючому Каратуну Євгену Євгеновичу провести збори кредиторів в порядку ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства. Засідання суду, на якому буде розглянуто погоджений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи закриття провадження у справі, призначити на 03 вересня 2025 року о 10:30 год.
30.07.2025 на адресу суду надійшла заява керуючого реструктуризацією боргів боржника Каратуна Є.Є. про затвердження плану реструктуризації боргів боржника. Крім того просить припинити повноваження керуючого реструктуризацією боргів боржника ОСОБА_2 .
Боржник у заяві від 11.08.2025 розгляд справи просить здійснювати без його участі.
АТ «Універсал Банк» правом участі у судовому засіданні не скористався, повноважного представника не направив, хоч був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, господарський суд, в с т а н о в и в :
Згідно ч. ч. 2, 8 ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства основними завданнями зборів кредиторів у процедурі реструктуризації боргів боржника є: розгляд звіту керуючого реструктуризацією про результати перевірки декларації про майновий стан боржника; розгляд проекту плану реструктуризації боргів боржника; прийняття рішення про схвалення плану реструктуризації боргів боржника або про звернення з клопотанням до господарського суду про перехід до процедури погашення боргів боржника або про закриття провадження у справі про неплатоспроможність.
Керуючим реструктуризацією боргів складено акт про результати інвентаризації майна боржника від 10.07.2025, згідно якого за боржником зареєстрований транспортний засіб, автомобіль легковий Mercedes-Benz 190, 1985 р.в. У боржника об'єкти нерухомості, об'єкти незавершеного будівництва, рухоме майно (за виключенням легкового автомобіля), дозвіл на користування надрами, судна, сільськогосподарська техніка, великовантажні та інші технологічні транспортні засоби відсутні.
Інформація щодо фактів декларування при перетині митного кордону України товарів, майна, документів, які дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт відсутня.
ОСОБА_1 серед власників пакетів голосуючих акцій (5% і більше) акціонерних товариств, відсутній.
Згідно інформації від Державної прикордонної служби України відомостей про перетин ОСОБА_1 державного кордону України, лінії розмежування з тимчасово окупованою територією України у період за останні три роки не виявлено.
За результатами перевірки арбітражним керуючим декларацій про майновий стан боржника, ОСОБА_1 подано уточнені декларації про майновий стан з врахуванням виявлених неточностей за період з 2022 по 01.04.2025 роки.
Суд зазначає, що до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: схвалення плану реструктуризації боргів боржника; відмову у схваленні плану реструктуризації боргів та звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та введення процедури погашення боргів боржника або з клопотанням про закриття провадження у справі про неплатоспроможність; звернення у випадках, передбачених цим Кодексом, до господарського суду з клопотанням про призначення керуючого реструктуризацією або керуючого реалізацією; звернення до господарського суду з клопотанням про закриття процедури реструктуризації боргів у зв'язку з невиконанням або неможливістю виконання плану реструктуризації боргів та введення процедури погашення боргів боржника; звернення до господарського суду з клопотанням про відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень; інші питання, передбачені законодавством.
На виконання вимог Кодексу України з процедур банкрутства керуючим реструктуризацією організовано проведення зборів кредиторів шляхом опитування у порядку, визначеному ч.3 ст.48 Кодексу України з процедур банкрутства, надіславши на електронну адресу кредитора відповідний запит (опитування) з питаннями порядку денного та проектом плану реструктуризації боргів боржника
Задоволення вимог кредиторів здійснюється згідно з планом реструктуризації боргів боржника за рахунок коштів, отриманих від виконання плану реструктуризації боргів боржника, боржником або арбітражним керуючим, якщо планом реструктуризації боргів боржника передбачена його подальша участь у виконанні такого плану, у черговості, визначеній статтею 133 цього Кодексу.
Строк виконання плану реструктуризації боргів боржника у справі про неплатоспроможність не може перевищувати п'ять років.
У разі погашення боргів за кредитами, отриманими боржником на придбання житла, строк виконання плану реструктуризації боргів боржника не може перевищувати 10 років.
Згідно з положеннями пункту 1-6 розділу Прикінцеві та перехідні положення КУзПБ, установлено, що тимчасово, під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування: збори (комітет) кредиторів можуть проводитися шляхом опитування. Ініціатор опитування надсилає всім учасникам зборів (комітету) кредиторів запит з проектом рішення щодо запропонованого питання (питань). У такому запиті зазначаються адреса, на яку учасники опитування мають надіслати свою відповідь, та строк надання відповіді. Запит надсилається на адреси електронної пошти учасників зборів (комітету) кредиторів, зазначені в заявах з грошовими вимогами до боржника, або на офіційно повідомлену адресу. У разі відсутності в учасника опитування адреси електронної пошти запит надсилається поштовим відправленням. У такому разі строк проведення опитування має враховувати строки надходження поштової кореспонденції.
У разі згоди із запропонованим рішенням учасник опитування підписує проект рішення та надсилає його ініціатору протягом 15 днів з дня отримання запиту. Згода учасника опитування з прийнятим рішенням має бути безумовною. Рішення учасника опитування, надіслане разом з документами, що підтверджують його повноваження, на електронну пошту ініціатора опитування, підписується з використанням кваліфікованого електронного підпису уповноваженої особи. Рішення учасника опитування, надіслане засобами поштового зв'язку, підписується особисто учасником опитування або його представником з наданням документів, що підтверджують повноваження представника.
Відповіді, отримані після закінчення встановленого строку або такі, зміст яких не дає змоги встановити волевиявлення учасника опитування щодо порушеного питання, не враховуються під час підрахунку результатів голосування з такого питання. Ініціатор опитування зобов'язаний викласти прийняте рішення у письмовій формі, додати до нього копії відповідей усіх учасників опитування та надіслати всім учасникам зборів (комітету) кредиторів у порядку, встановленому для надсилання запитів, протягом 10 днів з дати завершення строку для прийняття ним відповідей від учасників зборів (комітету) кредиторів. Датою прийняття рішення вважається останній день строку, протягом якого учасники опитування мали надіслати свої відповіді ініціатору опитування.
Арбітражним керуючим проведено збори кредиторів у формі опитування, результати зборів оформлено рішенням зборів кредиторів (шляхом опитування) від 30.07.2025, додатком до якого є бюлетень до протоколу зборів кредитів за підписом АТ «Універсал Банк».
Єдиний кредитор АТ "Універсал Банк" підтримав запропонований проект плану реструктуризації боргів боржника.
Згідно погодженого плану реструктуризації боргів боржника сума вимог кредиторів, що підлягає реструктуризації становить 52 021 грн, та підлягає сплаті боржником згідно такого графіку:
- 4 844,80 грн - 1 місяць в сумі 3 500 грн, 2 місяць в сумі 1 344,80 грн;
- 47 128,17 грн - 2 місяць в сумі 2 155,20 грн, 3-14 місяці в сумі 3 500 грн, 15 місяць в сумі 2 972,97 грн;
- 48,03 грн - 15 місяць в сумі 48,03 грн.
Загальний строк виконання плану реструктуризації боргів боржника становить 15 місяців. Строк виконання плану реструктуризації боргів боржника починається з місяця, наступного за місяцем, в якому господарським судом буде його затверджено. Участь керуючого реструктуризацією боргів боржника у виконанні плану реструктуризації боргів боржника не передбачається.
Будь-яких заперечень щодо укладення, схвалення і затвердження плану реструктуризації боргів боржника у даній справі до суду не надходило та не заявлялося.
Відповідно до частини 7 статті 126 КУзПБ, господарський суд зобов'язаний затвердити план реструктуризації боргів боржника, якщо такий план схвалений кредиторами та боржником. Господарський суд має право за вмотивованим клопотанням боржника чи кредитора змінити план погашення боргів у частині збільшення чи зменшення строку його виконання або розміру суми, яка щомісяця буде виділятися для погашення вимог кредиторів, чи суми, яка щомісяця залишається боржнику на задоволення побутових потреб (не менше розміру, встановленого статтею 124 цього Кодексу).
З аналізу викладених обставин та наявних доказів, враховуючи наведені норми, суд дійшов до висновку, що фізична особа ОСОБА_1 має можливість відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредитора через виконання схваленого кредитором та погодженого боржником плану реструктуризації боргів боржника, а тому суд вважає за можливе затвердити план реструктуризації боргів ОСОБА_1 .
Статтею 127 КУзПБ встановлено, що план реструктуризації боргів боржника набирає чинності з дня його затвердження господарським судом і є обов'язковим для боржника та кредиторів.
З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів боржника вимоги, включені до такого плану, можуть бути задоволені лише у порядку і спосіб, визначені в плані реструктуризації боргів боржника.
Крім договорів, які передбачені планом реструктуризації боргів, боржник протягом реструктуризації не має права:
1) здійснювати правочини щодо відчуження або обтяження нерухомого та рухомого майна боржника, включаючи майнові і немайнові об'єкти, цінні папери тощо, вартість яких перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати;
2) укладати договори позики, довічного утримання, уступки вимоги, переведення боргу, передачі в довірче управління майна боржника;
3) виступати поручителем за зобов'язаннями інших осіб.
Протягом дії плану реструктуризації боргів боржник зобов'язаний повідомляти кредиторів, включених до плану реструктуризації боргів, про істотні зміни у своєму майновому стані, а також про отримання позик і кредитів, у тому числі про придбання товарів у кредит, повідомляти інші сторони перед укладенням таких договорів про введення щодо нього процедури реструктуризації боргів.
Після припинення повноважень керуючого реструктуризацією у справі про неплатоспроможність боржника обов'язок щодо ведення реєстру вимог кредиторів та надання кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів боржника, інформації про стан виконання зазначеного плану покладається на боржника.
Боржник зобов'язаний надавати відомості про стан виконання плану реструктуризації боргів боржника на вимогу господарського суду та щокварталу подавати такі відомості до державного органу з питань банкрутства.
З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів припиняються повноваження керуючого реструктуризацією, крім випадків, якщо:
1) планом реструктуризації боргів передбачено подальшу участь керуючого реструктуризацією у виконанні такого плану, його повноваження та джерела виплати йому основної винагороди;
2) планом реструктуризації боргів передбачено продаж майна боржника. У такому разі керуючий реструктуризацією продовжує виконувати свої повноваження до завершення продажу майна боржника, розподілу отриманих від реалізації майна коштів, затвердження звіту про такий розподіл зборами кредиторів та подання такого звіту до суду.
План реструктуризації боргів не впливає на вимоги кредитора до третіх осіб, якщо кредитор з такими вимогами проголосував проти схвалення плану реструктуризації боргів боржника. Затвердження судом плану реструктуризації боргів щодо первісного зобов'язання не припиняє пов'язані з ним додаткові зобов'язання згідно із статтею 604 Цивільного кодексу України, якщо заставодержатель проголосував проти такого плану.
Згідно з нормами статті 128 КУзПБ, з дня затвердження плану реструктуризації боргів боржник починає погашення вимог кредиторів згідно з умовами такого плану.
Затвердження господарським судом плану реструктуризації боргів може бути підставою для переукладення цивільно-правових договорів боржника з новими умовами їх виконання.
У разі порушення боржником плану реструктуризації боргів кредитори, вимоги яких включені до такого плану, мають право звернутися до господарського суду з клопотанням про закриття провадження у справі або про введення процедури погашення боргів боржника.
У разі задоволення судом одного з таких клопотань вимоги кредиторів, які мали бути прощені (списані) на умовах плану реструктуризації боргів, відновлюються в повному обсязі.
Статтею 129 КУзПБ встановлено, що не пізніше п'яти днів після закінчення строку виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури реструктуризації боргів боржник зобов'язаний надати суду та кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів, звіт про виконання плану реструктуризації боргів.
До звіту про виконання плану реструктуризації боргів боржника додаються докази задоволення вимог кредиторів згідно з таким планом.
Господарський суд у п'ятиденний строк після отримання звіту про виконання плану реструктуризації боргів боржника, але не пізніше 10 днів після закінчення строку виконання такого плану, призначає судове засідання для розгляду звіту про виконання плану реструктуризації боргів. У цьому судовому засіданні кредитори можуть висловити свої скарги на дії боржника щодо виконання плану реструктуризації боргів.
За результатами розгляду звіту про виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також скарг кредиторів господарський суд постановляє одне з таких рішень:
1) про закриття провадження у справі про неплатоспроможність у зв'язку з виконанням боржником плану реструктуризації боргів;
2) про невиконання боржником плану реструктуризації боргів, визнання боржника банкрутом і введення процедури погашення боргів боржника.
У разі закриття провадження у справі про неплатоспроможність у зв'язку з виконанням плану реструктуризації боргів настають наслідки, передбачені цим Кодексом, щодо звільнення боржника від боргів.
У разі невиконання або неповного виконання умов плану реструктуризації боргів боржника кредитори можуть пред'явити свої вимоги до боржника в невиконаному обсязі, передбаченому договорами.
Керуючись ст. ст. 234, 235 ГПК України, господарський суд,-
1. Затвердити план реструктуризації боргів фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , країна громадянства - Україна).
2. Припинити повноваження керуючого реструктуризацією боргів фізичної особи ОСОБА_1 арбітражного керуючого Каратуна Євгена Євгеновича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 2017 від 09.11.2021, адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ).
3. План реструктуризації боргів ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , країна громадянства - Україна) набирає чинності з дня його затвердження господарським судом і є обов'язковим для боржника та кредиторів.
4. З дня затвердження судом плану реструктуризації боргів боржника вимоги, включені до такого плану, можуть бути задоволені лише у порядку і спосіб, визначені в плані реструктуризації боргів боржника.
5. Крім договорів, які передбачені планом реструктуризації боргів, ОСОБА_1 протягом реструктуризації не має права:
- здійснювати правочини щодо відчуження або обтяження нерухомого та рухомого майна боржника, включаючи майнові і немайнові об'єкти, цінні папери тощо, вартість яких перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати;
- укладати договори позики, довічного утримання, уступки вимоги, переведення боргу, передачі в довірче управління майна боржника;
- виступати поручителем за зобов'язаннями інших осіб.
6. Протягом дії плану реструктуризації боргів боржник ОСОБА_1 зобов'язаний повідомляти кредитора, включеного до плану реструктуризації боргів, про істотні зміни у своєму майновому стані, а також про отримання позик і кредитів, у тому числі про придбання товарів у кредит, повідомляти інші сторони перед укладенням таких договорів про введення щодо нього процедури реструктуризації боргів.
7. Не пізніше п'яти днів після закінчення строку виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури реструктуризації боргів боржник ОСОБА_1 зобов'язаний надати суду та кредитору, включеному до плану реструктуризації боргів, звіт про виконання плану реструктуризації боргів з доданням доказів задоволення вимог кредиторів згідно з таким планом.
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ч.2 ст. 235 ГПК України. Ухвала суду підписана 04.09.2025.
Ухвали суду підлягають оскарженню до Північно-західного апеляційного господарського суду відповідно до ст.ст. 255-256, п. 17.5 Перехідних положень ГПК України.
Суддя С. В. Бідюк