Ухвала від 03.09.2025 по справі 905/639/25

СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА

03 вересня 2025 року м. Харків Справа №905/639/25

Східний апеляційний господарський суд у складі судді-доповідача Сгара Е.В.

розглянувши апеляційну скаргу представника Товариства з обмеженою відповідальністю “Альфа Груп Центр» адвоката Сиволобова Максима Марковича, м.Київ (вх.1636Д)

на ухвалу Господарського суду Донецької області від 09.07.2025 у справі №905/639/25 (суддя Харакоз К.С.)

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю “Альфа Груп Центр», м.Київ

до боржника Приватного малого комерційного підприємства “Анаіт», м.Краматорськ

про відкриття провадження у справі про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю “Альфа Груп Центр» звернулося до Господарського суду Донецької області з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного малого комерційного підприємства “Анаіт».

Ухвалою Господарського суду Донецької суду від 09.07.2025 по справі №905/639/25 у відкритті провадження у справі відмовлено на підставі п.2 частини першої статті 175 Господарського процесуального кодексу України.

Іншою ухвалою Господарського суду Донецької області від 09.07.2025 по справі №905/639/25:

- визнано дії представника Товариства з обмеженою відповідальністю “Альфа Груп Центр» адвоката Сиволобова Максима Марковича щодо подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного малого комерційного підприємства “Анаіт» зловживанням процесуальними правами;

- стягнуто з представника Товариства з обмеженою відповідальністю “Альфа Груп Центр» адвоката Сиволобова Максима Марковича в дохід Державного бюджету України штраф за зловживання процесуальними правами у розмірі 6056,00 грн.

Не погодившись із вищевказаною ухвалою, представник Товариства з обмеженою відповідальністю “Альфа Груп Центр» адвокат Сиволобов Максим Маркович звернувся до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалу Господарського суду Донецької області від 09.07.2025 у справі №905/639/25 про стягнення штрафу скасувати повністю.

Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 25.07.2025: відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою представника овариства з обмеженою відповідальністю “Альфа Груп Центр» адвоката Сиволобова Максима Марковича на ухвалу Господарського суду Донецької області від 09.07.2025 по справі №905/639/25; встановлено учасникам справи строк до 08.08.2025 для подання відзиву на апеляційну скаргу, заяв, клопотань, письмових пояснень тощо з доказами їх надсилання іншим учасникам судового процесу; витребувано матеріали справи №905/639/25 у Господарського суду Донецької області; призначено справу до розгляду на 04.09.2025 о 10:45 годині.

01.08.2025 на адресу Східного апеляційного господарського суду надійшли матеріали справи №905/639/25.

На адресу Східного апеляційного господарського суду від представника Товариства з обмеженою відповідальністю “Альфа Груп Центр» адвоката Сиволобова Максима Марковича надійшла заява, якою останній просить забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Згідно з ч.1 ст.197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Враховуючи наведене та приймаючи до уваги наявність технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, суд дійшов висновку про задоволення заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю “Альфа Груп Центр» адвоката Сиволобова Максима Марковича.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1.Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю “Альфа Груп Центр» адвоката Сиволобова Максима Марковича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - задовольнити.

2.Судове засідання, призначене на 04.09.2025 о 10:45 год. провести в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв'язку (https://vkz.court.gov.ua).

3.Роз'яснити заявнику, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов'язаний: зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв'язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв'язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

4.Роз'яснити адвокату Сиволобову Максиму Марковичу, що відповідно до ч. 5 ст.197 Господарського процесуального кодексу України, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя-доповідач Е.В. Сгара

Попередній документ
129959671
Наступний документ
129959673
Інформація про рішення:
№ рішення: 129959672
№ справи: 905/639/25
Дата рішення: 03.09.2025
Дата публікації: 05.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Східний апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи про банкрутство, з них:; банкрутство юридичної особи
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відмовлено у відкритті провадження (09.07.2025)
Дата надходження: 23.06.2025
Предмет позову: Банкрутство
Розклад засідань:
09.07.2025 14:30 Господарський суд Донецької області
04.09.2025 10:45 Східний апеляційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
СГАРА ЕЛЛА ВАЛЕРІЇВНА
суддя-доповідач:
СГАРА ЕЛЛА ВАЛЕРІЇВНА
ХАРАКОЗ КОСТЯНТИН СЕРГІЙОВИЧ
ХАРАКОЗ КОСТЯНТИН СЕРГІЙОВИЧ
відповідач (боржник):
Приватне мале комерційне підприємство "AHAIT" м.Краматорськ
Приватне мале комерційне підприємство “AHAIT”
заявник:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Альфа Груп Центр" м.Київ
заявник апеляційної інстанції:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Альфа Груп Центр"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Альфа Груп Центр"
позивач (заявник):
Товариство з обмеженою відповідальністю "Альфа Груп Центр"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Альфа Груп Центр" м.Київ
представник позивача:
Адвокат Сиволобов Максим Маркович
суддя-учасник колегії:
СКЛЯРУК ОЛЬГА ІГОРІВНА
ХАЧАТРЯН ВІКТОРІЯ СЕРГІЇВНА