пр. № 1-кс/759/5579/25
ун. № 759/20191/25
04 вересня 2025 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, подане у досудовому розслідуванні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022112330000557 за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України,
До Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, подане у досудовому розслідуванні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022112330000557 за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України.
Слідчий за погодженням з прокурором просить розглянути дане клопотання без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться з метою запобігання спробам знищити, змінити документи, які мають істотне значення для даного кримінального провадження, а також з метою нерозголошення даних досудового розслідування.
Клопотання мотивоване тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , зловживаючи своїм службовим становищем, заволоділи бюджетними коштами, які були виділені під бюджетну програму з підтримки добровольчого формування та інших військових формувань, затверджену рішенням ІНФОРМАЦІЯ_2 від 07.04.2022 на території Вишгородської міської територіальної громади на 2022 рік. Згідно даної програми передбачено фінансування в розмірі 50 323 000 грн.
Відповідно до розробленого плану злочинних дій, завданням і наміром організованої групи є заволодіння бюджетними коштами під час їх розподілу від ІНФОРМАЦІЯ_2 підконтрольним СГД на виконання робіт і послуг з підтримки ДФТГ, а також коштами, які виділені під інші бюджетні програми на будівельні роботи, з капітального та середнього поточного ремонту доріг та інших об'єктів архітектури на території ІНФОРМАЦІЯ_3 .
У подальшому, створивши стійке об'єднання та визначивши необхідну для досягнення спільної мети кількість учасників групи, з метою досягнення всіма учасниками вищевказаної організованої групи спільного злочинного наміру, направленого на заволодіння бюджетними коштами, та недопущення участі у тендерних закупівлях, оголошених ІНФОРМАЦІЯ_4 , для уникнення проведення процедури відкритих торгів, спрощених закупівель, та в порушення Закону України «Про публічні закупівлі», замовником - ІНФОРМАЦІЯ_4 в особі міського голови ОСОБА_4 , умисно розділено предмет закупівлі на частини для застосування низьких цін та укладання прямих договорів з підпорядкованими СГД.
Після чого, з метою досягнення єдиної злочинної мети, а саме незаконного заволодіння бюджетними коштами, з відома ОСОБА_4 підібрали підприємства з якими у подальшому уклалися ІНФОРМАЦІЯ_4 договори на виконання бюджетної програми з підтримки ДФТГ, а саме з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ФОП ОСОБА_5 , ФОП ОСОБА_6 , ФОП ОСОБА_7 , ФОП ОСОБА_8 , ФОП ОСОБА_9 , ФОП ОСОБА_10 , а також інші підконтрольні СГД з якими у ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме ФОП ОСОБА_11 , ФОП ОСОБА_12 та ФОП ОСОБА_13 .
Разом з тим, отримано відомості з яких вбачається, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 продовжують здійснювати незаконні дії щодо заволодіння бюджетними коштами ІНФОРМАЦІЯ_2 , які виділяються на підтримку ДФТГ, а також капітальні та поточні ремонти дорожнього покриття вулиць, прибудинкових територій, парків та пішохідних зон в м. Вишгороді та населених пунктах, які увійшли до складу ІНФОРМАЦІЯ_9 .
Так встановлено, що на підставі розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_2 від 05.07.2022 № 58 Про внесення змін до розпорядження від 17.03.2022 № 30 «Про визначення переліку та обсягів закупівель товарів та послуг, що необхідно здійснити для забезпечення потреб Ради», у зв'язку із нагальною потребою в закупівлі робіт та послуг, керуючи постановою Кабінету Міністрів України «Про деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт та послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 прийнято рішення щодо придбання та поставки за типом процедури закупівлі «без використання електронної системи ІНФОРМАЦІЯ_10 » мототранспортних засобів:
- договір № 04/22-1 від 18.04.2022 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) у особі директора ОСОБА_14 за кодом ДК 021:2015-43260000-3 Механічні лопати, екскаватори та ковшові наватажувачі, гірнична техніка (Екскаватор-навантажувач JCB 3CX Sitemaster) (2 одиниці), на суму 7 800 000 грн,
- договір № 1 від 28.04.2022 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) у особі директора ОСОБА_15 за кодом ДК 021:2015-34140000-0 «Великовантажні мототранспортні засоби (машина вакуумна 9 куб м Daewoo maximus) (2 одиниці), на суму 8 623 000 грн.,
договір № 17 від 27.05.2022 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) у особі директора ОСОБА_15 ДК 021:2015-34140000-0 «Великовантажні мототранспортні засоби (AСАМ-40.2.2 (Аварійна) на шасі DAYUN) (3 одиниці), на суму 8 197 200 грн.;
- договір № 29 від 14.06.2022 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) у особі директора ОСОБА_15 ДК 021:2015-34140000-0 «Великовантажні мототранспортні засоби (Aвтомобіль самоскид із заднім розвантаженням Daewoo Maximus МДКЗ-29-28) (2 одиниці), на суму 8 710 400 грн.,
- договір № 34 від 24.06.2022 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) у особі директора ОСОБА_15 ДК 021:2015-34140000-0 «Великовантажні мототранспортні засоби (Aварійно-ремонтний автомобіль на базі Iveco 70C16) (1 одиниця), на суму 3 398 640 грн.
При цьому, відповідно до наявних даних під час проведення закупівлі двох екскаваторів, загальна вартість яких склала 7 800 000, 00 грн., учасниками закупівлі було штучно завищено ціну товарів на 1 600 000, 00 грн.
Аналіз обставин закупівлі вказує на те, що до участі в тендері були залучені афілійовані між собою суб'єкти господарювання, що діяли за попередньою змовою, з метою створення видимості конкуренції та легалізації процедури закупівлі та економічно необґрунтованими (завищеними) цінами.
За результатами попереднього вивчення тендерної документації та відкритих даних закупівель, встановлено, що у технічних завданнях та специфікаціях відсутні достатні економічні обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі. Також виявлено ознаки змови між учасниками, які подали майже ідентичні цінові пропозиції, що значно перевищують ринкову вартість аналогічної техніки.
У зв'язку з чим, виникли підстави вважати, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 , посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », здійснили розтрату та привласнення коштів місцевого бюджету в особливо великих розмірах.
Крім того, встановлено, що з метою отримання неправомірної вигоди зазначені суб'єкти господарювання використовують наступні банківські рахунки, а саме:
ІНФОРМАЦІЯ_11 (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ): НОМЕР_4 відкритий в ІНФОРМАЦІЯ_12 ;
Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ):
НОМЕР_5 відкритий в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_13 »;Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ): НОМЕР_6 відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 ».
Таким чином, з матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що отримання відомостей щодо руху коштів по вище зазначеному банківському рахунку, відкритому в акціонерному товаристві « ІНФОРМАЦІЯ_14 », матиме суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
В інший спосіб отримати документи, що містять інформацію про рух коштів по вище зазначеному банківському рахунку, а також про особу власників даного рахунку, відкритих у акціонерному товаристві « ІНФОРМАЦІЯ_14 », неможливо, оскільки саме банківські установи є першочерговим джерелом даних щодо операції з коштами на банківських рахунках, а також даних про рух коштів між ними.
В судове засідання слідча не з'явилась, подала заяву про слухання клопотання у її відсутності.
Особа у володінні якої знаходяться речі до суду не викликалась у відповідності до ч. 2 ст. 163 КПК України.
Дослідивши клопотання та копії матеріалів, якими обґрунтовуються доводи клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Судовим розглядом встановлено, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022112330000557 від 27.07.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно частини 5, 6 статті 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів
Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Згідно п.5 ст.162 Кримінального процесуального кодексу України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах та документах належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до ст.62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» - інформація, щодо юридичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками з письмового дозволу власника такої інформації або за рішенням суду.
Враховуючи вищевикладене, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що речі та документи, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », код ЄДРПОУ НОМЕР_7 , АДРЕСА_1 , мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення і можуть бути доказами під час судового розгляду, клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 131, 132, 159, 160, 163, 164, 165, 166, 395 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, подане у досудовому розслідуванні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022112330000557 за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України - задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , а також слідчим слідчої групи у складі: старшого слідчого СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_16 ; старшого слідчого СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_17 ; слідчого СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_18 ; старшого слідчого СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_19 ; старшого слідчого СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_20 ; слідчого СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_21 , старшого слідчого СУ ГУП в Київській області ОСОБА_22 , слідчого СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_23 на тимчасовий доступ до речей та документів, тобто ознайомитися з ними та вилучити їх належним чином завірені копії, в тому числі копії електронних документів (здійснити їх виїмку), які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », код ЄДРПОУ НОМЕР_7 , АДРЕСА_1 , а саме:
1) копії юридичних справ про відкриття рахунку НОМЕР_6 , який належить Товариству з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 );
2) інформацію щодо руху коштів по рахунку НОМЕР_6 , який належить Товариству з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 );
за період з 24.02.2022 по день винесення ухвали про надання дозволу на проведення тимчасового доступу, з розкриттям інформації про рахунки, із повним зазначення реквізитів сторін операції (виписок про рух грошових коштів по рахунках, на магнітних носіях (в електронному вигляді), з інформацією про: точний час надходження, включаючи години, хвилини та секунди та перерахування грошових коштів; залишок грошових коштів на кінець та початок банківського дня та всього періоду; призначення платежів), призначення платежів; розрахункові (поточні) рахунки юридичних (фізичних) осіб - контрагентів та банківські установи, в яких вони відкриті; назви юридичних (фізичних) осіб - контрагентів, їх коди ЄДРПОУ та РНОКПП, із зазначенням способу здійснення операцій по рахунках (банкомат, термінал, мобільний додаток, онлайн сервіс через особистий веб-кабінет на офіційному сайті банківської установи, програмне забезпечення банківської установи).
Строк дії ухвали - два місяці з дня постановлення ухвали.
Відповідно до частини 1 ст.166 КПК України, у разі не виконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів оскарженню не підлягають, крім ухвал про тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.
Слідчий суддя ОСОБА_1