Справа № 758/7016/25
11 серпня 2025 року суддя Подільського районного суду м. Києва Блащук А.М., розглянувши клопотання адвоката Лисака М.Ю., який діє в інтересах ОСОБА_1 про забезпечення заяви про перегляд судового наказу,-
Представник заявника - адвокат Лисака М.Ю., який діє в інтересах ОСОБА_1 звернувся до Подільського районного суду м. Києва з заявою про перегляд судового рішення про видачу судового наказу за нововиявленими обставинами у справі № 758/7016/25.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями для розгляду вказаної заяви визначено суддю Блащука А.М.
Одночасно із заявою про перегляд судового рішення про видачу судового наказу за нововиявленими обставинами у справі № 758/7016/25 заявником подано клопотання про забезпечення заяви про перегляд судового наказу.
В обґрунтування наданої заяви заявник посилається на те, що перегляд судового рішення про видачу судового наказу за нововиявленими обставинами ставить під сумнів наявність підстав для звернення із заявою про його видачу, тому просить суд зупинити виконання судового наказу від 02.07.2025 у справі
№ 758/7016/25 на час розгляду справи про перегляд судового рішення про видачу судового наказу за нововиявленими обставинами.
Суд, ознайомившись з матеріалами справи, із заявою про забезпечення заяви про перегляд судового наказу, вважає такою, що не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Встановлено, що 02.07.2025 Подільським районним судом м. Києва видано судовий наказ за яким:
стягнуто з ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ) аліменти на утримання неповнолітньої доньки - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) платника аліментів, але не менше 50% від прожиткового мінімуму на дитину відповідноговіку та не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку щомісячно, починаючи з дня пред'явлення заяви до суду - 14.05.2025 і до досягнення дитиною повноліття;
стягнуто з ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь держави суму судового збору в розмірі 302,80 грн.
В свою чергу клопотання про зупинення виконання судового рішення має бути мотивованим, містити достатні та обґрунтовані підстави для зупинення, підтверджені певними доказами, зокрема, у разі відкриття виконавчого провадження з примусового виконання рішення суду має бути надано копію такої постанови. На цьому наголосив Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду при розгляді справи № 727/4094/19.
Отже, метою вирішення питання про зупинення виконання судового рішення або зупинення його дії є недопущення порушення прав, свобод та охоронюваних законом інтересів особи, якщо такі наслідки можуть настати у зв'язку з виконанням (дією) судового рішення.
Вирішуючи питання про зупинення виконання судового рішення або зупинення його дії, суд враховує необхідність у цьому, зокрема, у разі ймовірності утруднення повторного розгляду справи внаслідок можливого скасування судового рішення, забезпечення збалансованості інтересів сторін, запобігання порушенню прав осіб, які брали участь у справі, та які не брали такої участі, але рішенням суду вирішено питання про їх права, свободи чи обов'язки.
Заява (клопотання) про зупинення виконання судового рішення або зупинення його дії має містити обґрунтування необхідності зупинення виконання рішення або зупинення його дії, такими мотивами, зокрема, може бути відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання судового рішення, неможливість повороту виконання рішення у разі його скасування тощо.
Відповідно до ст. 129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання.
Як передбачено ч. 1 ст. 18 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
Згідно з п. 2 ч. 1, ч. 2 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі зупинення судом стягнення на підставі виконавчого документа. Виконавець не пізніше наступного робочого дня, коли йому стало відомо про зазначені обставини, зупиняє вчинення виконавчих дій, про що виносить відповідну постанову.
У відповідності до вимог ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено виключні обставини, що зумовлюють зупинення вчинення виконавчих дій.
Вказаною нормою визначений виключний перелік підстав зупинення вчинення виконавчих дії, які вчиняються державним виконавцем шляхом винесення відповідної постанови. Тобто, законодавством чітко визначені обставини, які можуть бути підставою для зупинення виконавчого провадження, та порядок вирішення питання про зупинення виконавчого провадження, а саме зупинення виконавчого провадження вирішується безпосередньо державним виконавцем, на примусовому виконанні якого знаходиться виконавче провадження.
Цивільно процесуальне законодавство не передбачає право суду першої інстанції, який ухвалив рішення, зупиняти виконавче провадження (дії рішення) під час його виконання під час розгляду заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.
За таких обставин заява про зупинення виконання рішення суду задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 260, 353 ЦПК України суд, -
У задоволенні клопотання адвоката Лисака М.Ю., який діє в інтересах ОСОБА_1 про забезпечення заяви про перегляд судового наказу - відмовити.
Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя А.М. Блащук