Справа №766/13572/25
н/п 1-в/766/458/25
про продовження адміністративного нагляду
03.09.2025 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
представника поліції ОСОБА_3 ,
засудженого ОСОБА_4 ,
ррозглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Херсоні подання начальника відділу поліції № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області підполковника поліції ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Херсон, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , офіційно не працевлаштованого,з середньою освітою, не одруженого, раніше судимого:
- 03.01.2013 року Дніпровським районним судом м. Херсона за ст. 152 ч. 3 КК України до 07 років позбавлення волі. Звільнений 25.01.2018 з Державної установи "Дар'ївська виправна колонія №10" за ухвалою Білозерського районного суду Херсонської області від 17.01.2018 року, згідно ст. 81 КК України - умовно-достроково на строк 01 рік 08 місяців 10 днів,-
Начальник відділу поліції № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області підполковника поліції ОСОБА_6 звернувся до суду із поданням про продовження адміністративного нагляду відносно до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . В обґрунтування подання посилається на ту обставину, що 11.03.2025 року відносно ОСОБА_4 було продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців. ОСОБА_4 перебуваючи під адміністративним наглядом, судимість не знята та не погашена в установленному законом порядку, на шлях виправлення не стає, систематично вчиняє адміністративні правопорушення, стосовно ОСОБА_4 протягом року задокументовані адміністративні матеріали, за якими його притягнуто до адміністративної відповідальності. Крім того, зазначив, що ОСОБА_4 під час перебування під адміністративним наглядом неодноразово попереджався відділом поліції №1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області про можливість продовження відносно нього адміністративного нагляду, проте він належних висновків не зробив, на шлях виправлення не став та вчиняв адміністративні правопорушення, постійної роботи не має, на життя заробляє тимчасовими заробітками, за місцем мешкання характеризується негативно, має вузьке коло друзів, підтримує стосунки з раніше судимими особами, та особами, які ведуть антигромадський спосіб життя. Просив вирішити питання про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 строком на шість місяців з такими обмеженнями:
- з'являтися для реєстрації до відділу поліції № 1 Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області два рази на місяць, а саме кожної першої та четвертої середи місяця протягом року з 09:00 год до 13:00 год.;
- письмово повідомляти працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, адреси проживання, як в межах населеного пункту так і за його межами;
-заборона відвідування торгівельних закладів, які проводять реалізацію алкогольних напоїв на розлив з метою їх вживання та придбання;
- заборона виїзду за межі м. Херсон, без дозволу відділу поліції № 1 Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області.
- заборона залишення місця проживання з 20:00 год. до 06:00 години.
Представник поліції ОСОБА_3 в судовому засіданні подання підтримав, просив його задовольнити.
Засуджений ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення подання.
Суд, заслухавши учасників справи, розглянувши подання та додані до нього матеріали дійшов такого висновку.
11.03.2025 року ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області відносно ОСОБА_4 , встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік.
Відповідно до ст. 3 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Пунктом «в» ст. 4 Закону визначено, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ.
Згідно ч. 1 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу внутрішніх справ.
Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» - адміністративний нагляд встановлюється у визначеному ст. 5 Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до частини другої ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Як вбачається з матеріалів подання ОСОБА_4 у минулому судимий. Після звільнення по відбуттю строку покарання поведінка ОСОБА_4 свідчила, що він не бажає стати на шлях виправлення, за місцем мешкання характеризується негативно, постійної роботи не має, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
Враховуючи кількість вчинених правопорушень ОСОБА_4 , відсутність позитивної соціальної характеристики, з метою запобігання скоєння ним повторних кримінальних та адміністративних правопорушень, суд вважає за необхідне продовжити йому адміністративний нагляд строком на 6 місяців, з переліком відповідних обмежень, а саме:
- з'являтися для реєстрації до відділу поліції № 1 Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області два рази на місяць, а саме кожної першої та четвертої середи місяця протягом року з 09:00 год до 13:00 год.;
- заборонити відвідування торгівельних закладів, які проводять реалізацію алкогольних напоїв на розлив з метою їх вживання та придбання;
- заборонити виїзд за межі м. Херсон, без дозволу відділу поліції № 1 Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області.
- заборонити залишення місця проживання з 20:00 год. до 06:00 години.
Разом з цим, у задоволенні подання в частині покладення на ОСОБА_4 обов'язків: письмово повідомляти працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, адреси проживання як в межах населеного пункту так і за його межами, слід відмовити, оскільки покладення таких обов'язків на засудженого не передбачено ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Керуючись ст. ст. 4, 6,10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» суд, -
Подання начальника відділу поліції № 1 Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області підполковника поліції ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити частково.
Продовжити встановлений відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців.
Застосувати до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час здійснення за ним адміністративного нагляду такі обмеження:
- з'являтися для реєстрації до відділу поліції № 1 Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області два рази на місяць, а саме кожної першої та четвертої середи місяця протягом року з 09:00 год до 13:00 год.;
- заборонити відвідування торгівельних закладів, які проводять реалізацію алкогольних напоїв на розлив з метою їх вживання та придбання;
- заборонити виїзд за межі м. Херсон, без дозволу відділу поліції № 1 Херсонського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області.
- заборонити залишення місця проживання з 20:00 год. до 06:00 години.
Роз'яснити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Ухвала може бути оскаржена протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення до Херсонського апеляційного суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
СуддяОСОБА_1