Вирок від 26.08.2025 по справі 127/4396/25

Справа № 127/4396/25

Провадження № 1-кп/127/156/25

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.08.2025 місто Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

в складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

за відсутності обвинуваченого ОСОБА_5 (in absentia) в порядку спеціального судового провадження, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вінниці кримінальне провадження внесене 17 квітня 2024 року в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №22024020000000106 за обвинуваченням:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кустанай, Республіка Казахстан, громадянина російської федерації, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до Конституції України - Основного Закону України, Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава. Суверенітет України поширюється на всю її територію. Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Виключно законами України встановлюються порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України.

Згідно зі статтями 132-134 Конституції України, територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території. До складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь. Місто Севастополь має спеціальний статус, Автономна Республіка Крим є невід'ємною складовою частиною України і в межах повноважень, визначених Конституцією України, вирішує питання, віднесені до її відання.

Однак, з метою зміни меж території та державного кордону України під безпосереднім керівництвом та контролем осіб з числа політичного й військового керівництва Російської Федерації 7 квітня 2014 року на території Донецької області України створено терористичну організацію «Донецька народна республіка», а 27 квітня 2014 року на території Луганської області України - терористичну організацію «Луганська народна республіка», у складі яких утворені незаконні збройні формування.

Так, відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово «окупованій території України», датою початку тимчасової окупації Російською Федерацією окремих територій України є 19 лютого 2014 року. Окремі території України, що входять до складу Донецької та Луганської областей, є окупованими Російською Федерацією (у тому числі окупаційною адміністрацією Російської Федерації) починаючи з 7 квітня 2014 року. Межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях з цієї дати, визначено Президентом України за поданням Міністерства оборони України, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних Сил України. Згідно із ч. 1, ч. 2 ст. 9 зазначеного Закону, державні органи та органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до Конституції та законів України, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території діють лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. При цьому, ефективний контроль та координацію діяльності цих терористичних організацій, як і їх фінансове та матеріальне забезпечення, у тому числі зброєю, боєприпасами, військовою технікою, здійснюється представниками влади держави-агресора Російської Федерації та її Збройних Сил.

Визнання Верховною Радою України так званих «Донецької народної республіки» та «Луганської народної республіки» терористичними організаціями, як і численні злочини вчинені їх представниками, знайшли своє відображення у Заяві Верховної Ради України «Про трагічну загибель людей внаслідок терористичного акту над територією України», схваленій постановою Верховної Ради України від 22 липня 2014 року № 1596-VII, Заяві Верховної Ради України «Щодо протидії поширенню підтримуваного російською федерацією міжнародного тероризму», схваленій постановою Верховної Ради України від 22 липня 2014 року № 1597-VII, Зверненні Верховної Ради України до Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, національних парламентів держав - членів ЄЄ, США, Канади, Японії та Австралії щодо масового розстрілу людей під Волновахою в Україні, затвердженому постановою Верховної Ради України від 14 січня 2015 року № 106-VIII, Заяві Верховної Ради України «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків», схваленій постановою Верховної Ради України від 21 квітня 2015 року № 337-VIII, Заяві Верховної Ради України щодо ескалації російсько-українського збройного конфлікту від ЗО березня 2021 року № 1356-ІХ, Заяві Верховної Ради України у зв'язку з визнанням Російською Федерацією незалежності незаконних самопроголошених утворень на тимчасово окупованих територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України від 22 лютого 2022 року № 2093-ІХ, Заяві Верховної Ради України у зв'язку із злочинними рішеннями керівництва російської федерації щодо спроби анексії тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України від 6 жовтня 2022 року № 26J2-IX.

Ураховуючи викладене, так звані «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка» є стійкими об'єднаннями невизначеної кількості осіб (більше трьох), створені з метою здійснення терористичної діяльності, у межах яких здійснено розподіл функцій, встановлено правила поведінки, обов'язкові для цих осіб під час підготовки і вчинення терористичних актів, а тому у відповідності до ст. 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом», є терористичними організаціями.

Основними завданнями учасників указаних терористичних організацій є повалення конституційного ладу, захоплення державної влади в Україні, зміна меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України. Керівники терористичних організацій так званих «Донецької народної республіки» та «Луганської народної республіки», за сприяння та координації представників влади Російської Федерації, провели фіктивні референдуми про відокремлення Донецької і Луганської областей від України та проголошення їх незалежними «державами».

У подальшому, з метою створення приводів для ескалації і спроби виправдання своєї агресії перед світовою спільнотою, громадянами України, що проживають на тимчасово окупованих територіях, 21 лютого 2022 року Російською Федерацією визнано так звані «Донецьку народну республіку» та «Луганську народну республіку» незалежними державами. Так, 21 лютого 2022 року підписано так звані Договір про дружбу, співробітництво і взаємну допомогу між Російською Федерацією і Донецькою Народною Республікою, а також Договір про дружбу, співробітництво і взаємну допомогу між Російською Федерацією і Луганською Народною Республікою. Зазначені Договори ратифіковані шляхом прийняття 22 лютого 2022 року Державною думою відповідного Федерального закону, який затверджений Радою Федерації. Після цього, 30 вересня 2022 року підписано так звані Договори про прийняття до складу Російської Федерації Донецької Народної Республіки, Луганської Народної Республіки, Запорізької області та Херсонської області та утворення нових суб'єктів Російської Федерації, які ратифіковано шляхом прийняття 3 жовтня 2022 року Державною думою відповідних Федеральних законів, які затверджені Радою Федерації.

Верховною Радою України, як єдиним законодавчим органом державної влади, констатовано віднесення так званих «Донецької народної республіки» та «Луганської народної республіки» до терористичних організацій, а відповідних осіб, які забезпечують їх функціонування, як учасників терористичної організації, рішуче засуджено підписання Російською Федерацією нікчемних «міжнародних угод» із так званими «Донецькою народною республікою» та «Луганською народною республікою».

Крім того, відповідно до вимог Конституції України перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, а також всупереч вимогам Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією 1997 року, Гельсінського заключного акту 1975 року, Гаазької конвенції 1907 року, Женевських конвенцій 1949 року та інших міжнародно-правових актів є окупацією частини території суверенної держави Україна та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом. ?

Усупереч вказаним нормам міжнародного гуманітарного права, вищі посадові особи політичного та військового керівництва держави-агресора Російської Федерації, діючи всупереч вимогам пунктів 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі 1975 року та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту Організації Об'єднаних Націй, Декларацій Генеральної Асамблеї ООН від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (XXV), від 21.12.1965 № 2131 (XX), від 14.12.1974 № 3314 (XXIX), спланували, підготували і розв'язали повномасштабну агресивну війну проти України, шляхом віддання наказу на збройне вторгнення підрозділів Збройних Сил Російської Федерації на територію України.

24 лютого 2022 року приблизно о 5 годині Російська Федерація, за результатами здійснених нею підготовчих неправомірних дій, розпочала так звану «спеціальну військову операцію» в Україні, про що оголосив президент Російської Федерації.

Надалі, Збройні Сили Російської Федерації, які діяли за наказом вищого політичного та військового керівництва, вторгайся на територію Україну шляхом збройної агресії, з погрозою застосування зброї та її фактичним застосуванням, незаконно увійшли на територію Україну через державні кордони України в Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та здійснила збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, цивільні та інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське, оборонне значення, та здійснили окупацію частини території України, чим змінили межі території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується по теперішній час та призводить до загибелі людей та інших тяжких наслідків. Аналогічні дії були вчинені підрозділами терористичних організацій самопроголошених «Луганської народної республіки» та «Донецької народної республіки», які увійшли до складу Збройних Сил Російської Федерації.

Згідно з Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні з 05 год. 3 0 хв. 24.02.2022, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», введено в Україні воєнний стан, який у подальшому неодноразово продовжено Указами Президента України та який діє на даний час. Укази Президента України про введення воєнного стану в Україні, відповідно до п. 31 ч. 1 ст. 85 Конституції України та ст. 5 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», затверджені Верховною Радою України шляхом прийняття відповідних законів.

Також, 1 березня 2022 року Європейський суд з прав людини, враховуючи свою попередню практику застосування тимчасових заходів, відповідно до правила 39 Регламенту Суду, вирішив в інтересах сторін і належного розгляду справи наказати Уряду Росії утримуватися від військових нападів на цивільне населення та цивільні об'єкти, у тому числі житлові приміщення, транспортні засоби швидкої допомоги й інші цивільні об'єкти, що перебувають під спеціальною охороною, зокрема школи та лікарні, а також негайно забезпечити безпеку закладів медичної допомоги, їх особового складу й автомобілів швидкої допомоги на території, яка піддається нападу або облозі російських військ.

Надалі, 16 березня 2022 року Міжнародний суд справедливості ООН видав наказ про тимчасові запобіжні заходи, відповідно до якого: 1) Російська Федерація повинна негайно зупинити військові операції, які почала 24 лютого 2022 року на території України; 2) Російська Федерація повинна забезпечити, щоб будь-які військові або нерегулярні збройні формування, які можуть бути керовані або підтримувані нею, а також будь-які організації та особи, які можуть бути під її контролем або керівництвом, не вживали жодних заходів для сприяння військовим операціям, зазначеним у пункті (1); 3) Обидві сторони повинні утримуватися від будь-яких дій, які можуть погіршити або розширити спір перед Судом або ускладнити його вирішення.

Незважаючи на те, що вищенаведеними міжнародними документами закріплено обов'язок держав утримуватися від озброєної інтервенції, підривної діяльності, військової окупації, здійснення сприяння, заохочення чи підтримки сепаратистської діяльності, інших дій, що заборонені міжнародним гуманітарним правом, Російська Федерація, у порушення Статуту ООН, ігноруючи норми міжнародного права та рішення міжнародних органів, продовжила агресію проти України шляхом застосування збройної сили проти суверенітету, територіальної недоторканності, політичної незалежності України, а також продовжила здійснювати вторгнення та раніше розпочату у 2014 році окупацію території України.

Судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_5 , незважаючи на вищенаведені обставини триваючої збройної агресії Російської Федерації проти України, перебуваючи на території Російської Федерації, усвідомлюючи, що він може впливати на думку людей в російському суспільстві, використовуючи при цьому механізми доведення інформації до необмеженого кола осіб, здійснюючи основну свою діяльність у сфері музичного мистецтва, виступаючи під псевдонімом « ОСОБА_5 », та будучи лідером музичного колективу «ІНФОРМАЦІЯ_11», а також очолюючи створене ним так зване об'єднання «ІНФОРМАЦІЯ_3», діючи умисно, підтримуючи російську агресію проти України та наративи російської пропаганди, маючи корисливі мотиви щодо збереження власних активів та можливості здійснення власної діяльності у Російській Федерації, монетизацїї своєї музичної діяльності серед широкої аудиторії у мережі Інтернет, у тому числі серед осіб, які підтримують так звану «спеціальні військову операцію», отримання фінансової підтримки від громадян Російської Федерації у вигляді донатів (внесків) і зборів на підтримку Збройних Сил Російської Федерації, популяризації свого об'єднання «ІНФОРМАЦІЯ_3», в умовах воєнного стану, який діє в Україні, з початком повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну, використовуючи власні публічні акаунти, зокрема, у Telegram - « ОСОБА_5 » (доступний за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_2 ), « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Всероссийский (доступний за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_4 на відеохостингу «YouTube» - «ОСОБА_5» (доступний за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_5 ) під власними дописами та на відео почав розміщати оголошення з інформацією про збори грошових коштів на підтримку військових формувань Збройних Сил Російської Федерації із реквізитами, на які можна здійснювати перекази, з метою їх акумулювання ним від невизначеного кола осіб та подальшого фінансового, матеріального забезпечення відповідних військових формувань, про що останній звітував у своїх публічних каналах, у тому числі шляхом публікації відео повідомлень, що зняті на тимчасово окупованій території України під час передачі матеріальних цінностей.

Через зазначені публічні платформи у мережі Інтернет ОСОБА_5 доводив до відома своєї аудиторії пріоритетність у пошуку та придбання конкретних матеріальних цінностей, зокрема, квадрокоптерів, у тому числі на підставі отриманих заявок від представників військових формувань Збройних Сил Російської Федерації, здійснював заходи щодо звітування перед аудиторією про перелік придбаних та поставлених матеріальних цінностей відповідним підрозділам держави-агресора, що беруть участь в бойових діях на території України, та вчиняв інші дії щодо стимулювання невизначеного кола осіб до перерахування грошових коштів під приводом необхідності закупівлі тих чи інших речей на потреби військових формувань для виконання ними завдань під час проведення так званої «спеціальної військової операції».

Так, слідством встановлено, що ОСОБА_5 у період 2023-2025 років, перебуваючи на території Російської Федерації, зокрема, у м. Воронеж та м. Москва, а також здійснюючи неодноразові виїзди на тимчасово окуповану території України, більш точний час на місце встановити слідством не представилося за можливе, підтримуючи російську агресію проти України та наративи російської пропаганди, маючи в тому числі вищезазначені корисливі мотиви, реалізовуючи свій кримінально протиправний умисел, почав проводити діяльність, спрямовану на матеріальне забезпечення шляхом збору та акумулювання коштів від невстановлених осіб через свої публічні канали, придбання та подальшої передачі матеріальних цінностей у вигляді техніки, квадрокоптерів, автомобілів, обладнання, амуніції, продуктів харчування та інших речей представникам окупаційної адміністрації, військових формувань Російської Федерації, що беруть безпосередню участь у бойових діях проти Сил оборони України та здійснюють окупацію території України, проводять нелегітимні референдуми та вибори на цих територіях, тим самим, використовують ці матеріальні цінності з метою захоплення та утримання під своїм контролем окупованої території України, тобто, зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Судовим розглядом, установлено, що ОСОБА_5 , перебуваючи на території Російської Федерації, 17.03.2023, більш точний час та місце встановити не представилося за можливе, діючи умисно, з метою стимулювання невизначеного кола осіб до перерахування йому коштів для подальшого фінансового та матеріального забезпечення останнім військових формувань Збройних Сил Російської Федерації, розмістив у власному телеграм - каналі під назвою « ОСОБА_5 », який має більше 270 тис. підписників, публікацію, що доступна за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_6 у якій повідомив власній аудиторії про хід збору грошових коштів на потреби так званої «спеціальної військової операції», про який останній оголосив на відео в дописі від 16.03.2023 із зазначеними реквізитами картки «Сбербанк» № НОМЕР_1 », ( ІНФОРМАЦІЯ_6 із наступним текстом (мовою оригіналу -російською):

«Спасибо друзья! Поступления уже остановились. Думал не дотянем до 4 млн, с натяжечкой прям! Круто! В общей сложности для СВО мы с вами собрали 20 млн. рублей!», де на фото в дописі від 17.03.2023 міститься картка «МИР Сберкарта» із цифрами в кінці «НОМЕР_3» з відображенням зібраної суми -«4 026007,84рублей».

Надалі, ОСОБА_5 , продовжуючи реалізовувати свій кримінально протиправний умисел, стимулюючи невизначене коло осіб здійснювати йому донати (внески) на потреби військових формувань Збройних Сил Російської Федерації, перебуваючи на тимчасово окупованій території України в Луганській області, 18.03.2023 розмістив у власному телеграм-каналі під назвою « ОСОБА_5 » публікацію, яка доступна за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_6 про закупівлю ним за власні грошові кошти матеріальних цінностей, що необхідні військовослужбовцям військових формувань Російської Федерації, зокрема, про закупівлю та передачу у березні 2023 року, під час перебування на тимчасово окупованій території України в Луганській області, представникам 144 бригади 20 армії Збройних Сил Російської Федерації, що виконували бойові завдання на території тимчасово окупованої території Луганської області, 10 бензопил із цепами та маслом, 10 генераторів.

Після цього, ОСОБА_5 , продовжуючи свою кримінально протиправну діяльність, з метою інформування власної аудиторії про допомогу останнім Збройним Силам Російської Федерації, перебуваючи на території Російської Федерації, 04.04.2023 розмістив у власному телеграм-каналі під назвою « ОСОБА_5 » публікацію, яка доступна за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_7 із, наступним текстом (мовою оригіналу -російською):

«Всем доброе утро! Наш сбор для СВО постепенно и точечно осваивается. Помогаем и разведке, и танкистам, и добровольцам (барс), и спецназёрам, и добровольцам из хулиганья, и «краповикам», и мобилизованным, и ВС. Точечно. В руки.

ОСОБА_17 «крепкое слово» - спасибо за труд и пассионарность!

Отчёт, как всегда будет полный и с QR кодом. Всё для фронта! За наших братьев и сестёр!».

У подальшому, ОСОБА_5 , перебуваючи на території Російської Федерації, продовжуючи свою кримінально протиправну діяльність, звітуючи про використання ним коштів, які надійшли йому у ході проведення збору на потреби військових формувань Збройних Сил Російської Федерації, які здійснюють збройну агресію проти України, 29.04.2023 розмістив у власному телеграм-каналі під назвою « ОСОБА_5 » публікацію із відео, яка доступна за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_7 із наступним текстом у дописі (мовою оригіналу - російською): «КАК Я СЪЕЗДИЛ В ЛУГАНСК.

Лица наших воинов я скрывать не стал. Ципсо каждую мелочь пиарит, умножает на 10 всё и это у них работает, на обе стороны, увы, пока что. А мы «в секретики играем». Командование вечно моросит. НО! Поэтому не стал я наших бойцов скрывать. Знайте их! Видьте их! Помолитесь за них или просто вспомните добрым словом!

ОСОБА_21 «крепкое слово» - ты красавчик!».

У зазначеній публікації на відео ОСОБА_5 повідомив власній аудиторії про закупівлю двох автомобілів за кошти із збору від його об'єднання «ІНФОРМАЦІЯ_3» для потребі підрозділів Збройних Сил Російської Федерації, що ведуть бойові дії на тимчасово окупованій території України. Також у цьому відео зафіксовано кадри передачі ОСОБА_5 , під час перебування у квітні 2023 року на тимчасово окупованій території України, військової форми, оргтехніки, 2 тепловізорів, 2 штативів для представників військових формувань Збройних Сил Російської Федерації, а саме, як останній висловився, «танкистов», що виконували бойові завдання на тимчасово окупованій території України у Луганській області, а також квадрокоптера, військової форми та інших матеріальних цінностей представниками Збройних Сил Російської Федерації, як останній висловився «десантникам», що були ним надані для виконання бойових завдань цими підрозділами.

Наділі, ОСОБА_5 , перебуваючи на території Російської Федерації, після приїзду із тимчасово окупованої території України - Луганської та Донецької областей, продовжуючи свою кримінально протиправну діяльність, звітуючи про використання ним коштів, що надійшли йому у ході проведення збору на потреби військових формувань Збройних Сил Російської Федерації, які здійснюють збройну агресію проти України, 18.07.2023 розмістив у власному телеграм-каналі під назвою « ОСОБА_5 » публікацію із відео, яка доступна за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_6 із наступним текстом у дописі (мовою оригіналу - російською):

«Мариуполь не отдали неонацистам, но отдаём мигрантам».

Наша поездка в Луганск и Мариуполь.

Показал быт наших воинов, передал машины и гуманитарку от «Северного человека».

У зазначеній публікації на відео ОСОБА_5 зафіксував та прозвітував перед власною аудиторією про закупівлю та передачу, під час перебування у липні 2023 року на тимчасово окупованій території України - у Луганській та Донецькій областях, матеріальних цінностей представникам військових формувань Збройних Сил Російської Федерації, за результатами проведеного збору грошових коштів, а саме: двох автомобілів Mitsubishi L-200 із запасними комплектами зимових шин, спальних мішків військовослужбовцям «ДШВ» Збройних Сил Російської Федерації, що виконували бойові завдання та дислокувались на тимчасово окупованій території України, та військовослужбовцям військового формування Збройних Сил Російської Федерації, що виконували бойові завдання та дислокувались в окупованому м. Маріуполь Донецької області.

Окрім цього, у своїй публікації від 15.02.2024 у власному телеграм-каналі під назвою « ОСОБА_5 », яка доступна за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_5 , перебуваючи на території Російської Федерації, повідомив про отримання ним від учасника його об'єднання «ІНФОРМАЦІЯ_3», в рамках збору на так зване «СВО», квадрокоптера Маvік 2 з двома додатковими акумуляторними батареями, які надалі будуть ним надані керівнику об'єднання «ІНФОРМАЦІЯ_3» ОСОБА_20 , для передачі так званому добровольчому загону, що бере участь в бойових діях на території України.

Також судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_5 , перебуваючи на території Російської Федерації, продовжуючи свою кримінально протиправну діяльність, 16.10.2024 розмістив у власному телеграм-каналі під назвою « ОСОБА_5 » публікацію, що доступна за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_6 у якій останній повідомив власній аудиторії про хід збору грошових коштів на потреби так званої «спеціальної військової операції», зокрема, щодо необхідності закупівлі квадрокоптерів, тепловізорів та всього, що потрібно для бойових дій, про що останній повідомляв в публікації від 14.10.2024 із реквізитами карти «Сбербанк» для поповнення за номером « НОМЕР_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_6 із наступним текстом у дописі (мовою оригіналу - російською):

«Наш сбор на дроны

Добрые люди подсказали сборы в середине месяца не устраивать. Учту.

На дроны fpv хватит. Мавики и тепловизоры в следующий раз значит. Всем спасибо! Закуплю, отвезу, покажу», де на фото в дописі міститься картка «МИР Сберкарта» з відображенням зібраної суми - «3 162 917,22 рублей».

Надалі, ОСОБА_5 , перебуваючи на території Російської Федерації, продовжуючи свою кримінально протиправну діяльність, звітуючи про використання ним коштів, які надійшли йому у ході проведення збору на потреби військових формувань Збройних Сил Російської Федерації, які здійснюють збройну агресію проти України, 22.11.2024 розмістив у власному телеграм-каналі під назвою « ОСОБА_5 » публікацію, що доступна за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_8 у якій повідомив власній аудиторії про хід збору грошових коштів на потреби так званої «спеціальної військової операції» та його особистої участі в цьому, із наступним текстом (мовою оригіналу - російською):

«Отлично!

Я добью до 4 млн, с концертов я трачу дополнительно на СВО, и будет замечательно! Одну машину и дроны взять можно.», де на фото в дописі міститься картка «МИР Сберкарта» з відображенням зібраної суми -«3 746 166,06рублей».

Після цього, перебуваючи на території Російської Федерації, продовжуючи свою кримінально протиправну діяльність, ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_9 розмістив у власному телеграм-каналі під назвою « ОСОБА_5 » публікацію, що доступна за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_6 у якій на відео повідомив власній аудиторії про передачу, під час перебування у невстановленому місці на тимчасово окупованій території України, декількох квадрокоптерів Mavie ЗТ, Mavie 3 Pro, тепловізорів, рацій та інших матеріальних цінностей на потреби так званої «спеціальної військової операції» для військових формувань Збройних Сил Російської Федерації із наступним текстом у дописі (мовою оригіналу - російською):

«Наша поездка в зону СВО.

Это видео лучше смотреть внимательно и до конца.».

Окрім цього, ОСОБА_5 , перебуваючи на території Російської Федерації, продовжуючи свою кримінально протиправну діяльність, спрямовану на матеріальне забезпечення шляхом збору та акумулювання коштів від невстановлених осіб через свої публічні канали, придбання та подальшої передачі матеріальних цінностей військового призначення для підрозділів Збройних Сил Російської Федерації, що беруть безпосередню участь у бойових діях проти Сил оборони України та здійснюють окупацію території України, ІНФОРМАЦІЯ_12 розмістив у власному телеграм-каналі під назвою « ОСОБА_5 » публікацію, що доступна за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_6 у якій на відео повідомив своїй аудиторії про оголошення чергового збору грошових коштів на потреби так званої «спеціальної військової операції», зокрема, необхідності закупівлі 16 квадрокоптерів та всього, що потрібно для бойових дій, оскільки він спеціалізується саме на цьому, із наступним текстом у дописі (мовою оригіналу - російською):

«Сегодня мой день рождения!

Традицию не бросаем, но форматируем. Сначала смотрим/слушаем.

НОМЕР_4 Сбербанк.

При переводе пишем, как всегда:«пожертвование на СВО».

Після цього, ОСОБА_5 , перебуваючи на території Російської Федерації, продовжуючи свою кримінально протиправну діяльність, звітуючи про кошти, які надійшли йому у ході проведення збору на потреби військових формувань Збройних Сил Російської Федерації, які здійснюють збройну агресію проти України, 30.01.2024 розмістив у власному телеграм-каналі під назвою « ОСОБА_5 » публікацію, що доступна за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_6 у якій повідомив власній аудиторії про суму отриманих коштів на потреби так званої «спеціальної військової операції», у ході проведення збору, про який останній повідомив у день свого народження в публікації від ІНФОРМАЦІЯ_12 із реквізитами картки «Сбербанк» для поповнення її за номером « НОМЕР_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_10 ), із наступним текстом у дописі (мовою оригіналу - російською):

«Всем огромное спасибо за поздравления, скоро выпущу видео с обратной связью. Много крутейших новостей.

Спасибо за пожертвования, мы все стараемся.

Говорю правду, как всегда: эта сумма половина от того, что нужно для одних только «106» и бпла «Север». Просто констатирую. Вы большие молодцьі, спасибо всем.» та на фото в дописі міститься карта «МИР Сберкарта» з відображенням зібраної суми, зокрема, «З 105 354,52 рублей».

Таким чином, описана вище кримінально протиправна діяльність громадянина російської федерації ОСОБА_5 , яка спрямована на матеріальне забезпечення шляхом збору та акумулювання коштів від невстановлених осіб через свої публічні канали, придбання та подальшої передачі матеріальних цінностей у вигляді техніки, квадрокоптерів, автомобілів, обладнання, амуніції, продуктів харчування та інших речей підрозділам Збройних Сил Російської Федерації, що беруть безпосередню участь у бойових діях проти Сил оборони України та здійснюють окупацію території України, проводять нелегітимні референдуми та вибори на цих територіях, тим самим, використовують ці матеріальні цінності для дій, метою яких є захоплення та утримання під своїм контролем території України, тобто, зміна меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, знайшла своє відображення у вищенаведених публікаціях.

Відповідно до висновку експерта №030/2 експертного сектору ІСТЕ СБУ в ІНФОРМАЦІЯ_13 від 05.02.2025, у дописах телеграм-каналу ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які зафіксовані в протоколі огляду від 30.01.2025, з лінгвістичної точки зору, містяться висловлювання щодо надання військовим РФ матеріального (у тому числі зброєю. Концепт зброя - сукупність технічних пристроїв та засобів, що застосовується для ураження живої сили противника, його техніки, спорудження та інших цілей під час ведення бойових дій, тобто будь-який засіб для боротьби з ким-небудь чи чим-небудь, для досягнення будь-якої мети.) забезпечення, а саме: коптер Мауіс-2 і дві батареї до нього, автомобілі, мавіки, антидронові рушниці, шість коптерів та іншого. Разом з тим, в об'єктивному змісті наданих на дослідження матеріалів (публікацій) міститься: підтримка учасників «СВО» (за контекстом та екстралінгвальними факторами -військових РФ).

Досудове провадження та судовий розгляд у межах даного кримінального провадження здійснювався за відсутності обвинуваченого (in absentia) ОСОБА_5 , який показань суду не надавав та будь-яких клопотань від останнього на адресу суду не надходило.

Згідно рішення Європейського суду з прав людини від 18.05.2004 «Шомоді проти Італії», проведення заочного розгляду кримінального провадження відповідатиме принципам, закріпленим у ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод (право на справедливий суд), тільки в тому випадку, якщо з боку державних органів будуть вжиті заходи забезпечення ретельної перевірки «з метою встановлення поза обґрунтованим сумнівом того, чи дійсно особа беззастережно відмовилася від свого права виступати в суді».

До початку судового процесу за відсутності обвинуваченого суд зобов'язаний переконатися, що обвинувачений був повідомлений про судовий розгляд. Контрольні механізми в галузі прав людини, які вважають судовий розгляд «in absentia» допустимим у виняткових обставинах, передбачають, що в цьому випадку суди зобов'язані ще суворіше дотримуватися права обвинуваченого на захист. До таких прав також відноситься право на допомогу адвоката, навіть якщо обвинувачений відмовився особисто бути присутнім на суді («Пелладоах проти Нідерландів»; «Пуатрімоль проти Франції»).

Положенням ст. 297-1 КПК України передбачена можливість здійснення спеціального досудового розслідування, в тому числі і щодо злочину, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 КК України у якому обвинувачується ОСОБА_5 .

В рамках досудового розслідування вказаного кримінального провадження ОСОБА_5 15.10.2024 повідомлено про підозру у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 КК України, шляхом опублікування її та повістки про виклик підозрюваного ОСОБА_5 до слідчого відділу ІНФОРМАЦІЯ_13 для його допиту як підозрюваного, на офіційному сайті Офісу Генерального прокурора та в газеті «Урядовий кур'єр».

При цьому, дане кримінальне провадження здійснювалось за обов'язковою участю захисника ОСОБА_4 , який був забезпечений державою з Північного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги, якому і було вручено повідомлення про підозру, про що свідчить розписка наявна в матеріалах кримінального провадження.

Крім того, судом враховано, що підозрюваний ОСОБА_5 постановою слідчого від 29.10.2024 оголошений у державний та міжнарожний розшук.

Ухвалою слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області від 30.12.2024 задоволено клопотання слідчого, погодженого з прокурором, та надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №22024020000000106 від 17 квітня 2024 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 КК України, в порядку глави 24-1 КПК України, у зв'язку із тим, що останній з метою ухилення від кримінальної відповідальності переховувався від органів слідства.

Вказана інформація була в подальшому опублікована в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, в газеті «Урядовий кур'єр».

Таким чином, факти систематичних викликів та повідомлень обвинуваченого ОСОБА_5 про необхідність явки до органів досудового розслідування повністю підтверджується матеріалами кримінального провадження.

У подальшому, після надходження кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчинені злочину, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 КК України до суду, судом було вжито всіх заходів для інформування обвинуваченого про розгляд кримінального провадження відносно нього, шляхом розміщення повідомлень, як на офіційному веб-сайті Вінницького міського суду Вінницької області, так і шляхом опублікування відповідної інформації у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, згідно з положеннями ст. 297-5 КПК України.

Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 18.06.2025 було задоволено клопотання прокурора та постановлено здійснювати спеціальне судове провадження стосовно ОСОБА_5 у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчинені злочину, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 КК України. Обвинувачений неодноразово викликався до суду, а саме: 28.03.2025 о 14:10 год., 06.05.2025 о 14:10 год., 13.06.2025 о 09:30 год. та 26.08.2025 о 12:00 год.

Таким чином, суд вважає, що наявні у справі документи свідчать про відмову ОСОБА_5 , який в свою чергу повинний був знати про розпочате кримінальне провадження, від здійснення свого права стати перед українським судом та захищати себе безпосередньо в такому суді, та так само свідчать про його наміри від ухилення від кримінальної відповідальності.

В той же час, ухилення обвинуваченого ОСОБА_5 від правосуддя суд оцінює, як реалізацію останнім його невід'ємного права на свободу від самозвинувачення чи самовикриття (п/п. «g» п. 3 ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, ст. 63 Конституції України), як одну з ключових гарантій презумпції невинуватості.

При цьому, дане кримінальне провадження здійснювалось за обов'язковою участю захисника ОСОБА_4 , який був забезпечений державою з Північного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги.

У ході судового провадження захисник ОСОБА_4 просив суд оцінити всі докази у справі і ухвалити законне та обґрунтоване рішення у справі.

У судовому засіданні були досліджені письмові докази, надані сторонами кримінального провадження, а саме:

- повідомлення т.в.о. начальника Могилів-Подільського РВ ІНФОРМАЦІЯ_13 ОСОБА_11 про вчинення кримінального правопорушення від 12.04.2024, згідно якого вбачається, що ОСОБА_5 є публічним діячем та лідером музичного колективу «ОСОБА_5», який є організатором збору коштів для російських військових, а також організовує доставку товарів військового призначення на тимчасово окуповані території України. Виготовляє та розповсюджує матеріали, що містять інформацію, яка підриває демократичні процеси та інституції в Україні, загрожує миру, стабільності, безпеці, суверенітету та незалежності. Так, 15.02.2023 року ОСОБА_5 на своїй особистій сторінці в соціальній мережі «Telegram» розмістив пости наступного характеру: ІНФОРМАЦІЯ_14 «Это ОСОБА_18. Он участник объединения «ІНФОРМАЦІЯ_3» ОСОБА_18, зная, о нашем сборе на СВО предложил свою личную помощь в виде коптера Mavik-2 и две батареи к нему. Это ценная помощь. А отправлю я его нашему руководителю «ІНФОРМАЦІЯ_3» ОСОБА_20, потому как ОСОБА_19 (руководитель) создал добровольческий отряд и мужики делают вылазки, воюют. Вот такие люди в нашем объединении. Горжусь вами всеми!» (акт огляду додається). ІНФОРМАЦІЯ_15 «Всем доброе утро! Наш сбор для СВО постепенно и точечно осваивается. Помогаем и разведке, и танкистам, и добровольцам (барс), и спецназёрам, и добровольцам из хулиганья, и «краповикам», и мобилизованным, и ВС. Точечно. В руки. ОСОБА_17 «крепкое слово» - спасибо за труд и пассионарность! Отчёт, как всегда будет полный и с QR кодом. Всё для фронта! За наших братьев и сестёр!», що також підтверджується рапорт о/у Могилів-Подільського РВ ІНФОРМАЦІЯ_13 ОСОБА_12 від 12.04.2024 та актом огляду від 12.04.2024;

- витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за №2202400000000106 від 17.04.2024;

- постанова про визнання групи слідчих, яка здійснюватиме досудове розслідування та старшого слідчої групи від 17.04.2024;

- повідомлення про початок досудового розслідування;

- постанова про призначення групи прокурорів від 17.04.2024;

- постанова про визнання підслідності та місця проведення досудового розслідування від 17.04.2024;

- доручення оперативному підрозділу на проведення слідчих (розшукових) дій;

- лист заступника начальника Могилів-Подільського ІНФОРМАЦІЯ_13 ОСОБА_13 від 08.05.2024 щодо виконання доручення слідчого;

- протокол огляду від 08.05.204;

- постанова про визначення групи слідчих, яка здійснюватиме досудове розслідування та старшого слідчої групи від 17.07.2024;

- доручення слідчого СВ ІНФОРМАЦІЯ_13 ОСОБА_14 про проведення слідчих (розшукових) дій;

- лист начальника Могилів-Подільського ІНФОРМАЦІЯ_13 ОСОБА_11 від 18.09.2024 щодо виконання доручення слідчого;

- протокол огляду від 18.09.2024;

- повідомлення про підозру від 15.10.2024, вбачається, що старшим слідчим в ОВС слідчого відділу ІНФОРМАЦІЯ_13 ОСОБА_15 повідомлено - ОСОБА_5 , про те що він підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 КК України, тобто фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчиненні повторно;

- постанова про доручення призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням від 15.10.2024;

- доручення Північного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги від 15.10.2024;

- доручення слідчого СВ ІНФОРМАЦІЯ_13 ОСОБА_14 про проведення слідчих (розшукових) дій;

- лист начальника Могилів-Подільського ІНФОРМАЦІЯ_13 ОСОБА_11 від 13.01.2025 щодо виконання доручення слідчого;

- постанова про зупинення досудового розслідування від 29.10.2024;

- постанова про відновлення досудового розслідування від 26.12.2024;

- клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (у порядку ч. 6 ст. 193 КПК України) від 26.12.2024;

- ухвала Вінницького міського суду Вінницької області від 26.12.2024 (справа №127/42120/24) про обрання підозрюваному ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою;

- клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування від 26.12.2024;

- письмові вказівки про проведення слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні №2024020000000106 від 17.06.2024 за ч. 3 ст. 110-2 КК України;

- доручення слідчого СВ ІНФОРМАЦІЯ_13 ОСОБА_14 про проведення слідчих (розшукових) дій;

- лист начальника Могилів-Подільського ІНФОРМАЦІЯ_13 ОСОБА_11 від 31.01.2025 щодо виконання доручення слідчого;

- акт огляду від 30.01.2025;

- постанова про визначення групи слідчих, яка здійснюватиме досудове розслідування та старшого слідчої групи від 31.01.2025;

- протокол огляду від 30.01.2025;

- постанова про призначення судово-лінгвістичної (семантико-текстуальної) експертизи від 31.01.2025;

- висновок експерта №030/2 від 05.02.2025, згідно якого, в об'єктивному змісті, наданих на дослідження матеріалів (публікації, відеофайли, посилання, статті, словосполучення, речення, тексти, повідомлення, промови тощо), у дописах телеграм-каналу ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які зафіксовані в протоколі огляду від 30.01.2025, з лінгвістичної точки зору, містяться висловлювання щодо надання військовим РФ матеріального (у тому числі зброєю. Концепт зброя - сукупність технічних пристроїв та засобів, що застосовується для ураження живої сили противника, його техніки, спорудження та інших цілей під час ведення бойових дій, тобто будь-який засіб для боротьби з ким-небудь чи чим-небудь, для досягнення будь-якої мети.) забезпечення, а саме: коптер Мауіс-2 і дві батареї до нього, автомобілі, мавіки, антидронові рушниці, шість коптерів та іншого. У яких саме матеріалах (публікаціях) вказано у дослідницькій частині Висновку. Разом з тим, в об'єктивному змісті наданих на дослідження матеріалів (публікацій) міститься: підтримка учасників «СВО» (за контекстом та екстралінгвальними факторами - військових РФ); заперечення та виправдовування збройної агресії Російської Федерації проти України; а також заперечення державного суверенітету України на території тимчасово окупованої Луганської області та виправдовування анексії.

-протоколи огляду від 05.02.2025;

- повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри від 05.02.2025, згідно якої, що старшим слідчим в ОВС слідчого відділу ІНФОРМАЦІЯ_13 ОСОБА_16 повідомлено - ОСОБА_5 , про зміну раніше повідомленої підозри, та про те, що він підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 КК України, тобто фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчинене з корисливих мотивів.

Вказані докази підтверджують причетність ОСОБА_5 у фінансуванні дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчинених з корисливих мотивів.

Оцінюючи наявність в діях ОСОБА_5 доказів у фінансуванні дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчинених з корисливих мотивів. Суд зазначає, що досліджені в судовому засіданні письмові докази беззаперечно свідчать, що ОСОБА_5 діяв умисно, з корисливих мотивів.

Зокрема, судом встановлено, що 15.02.2023 року ОСОБА_5 на своїй особистій сторінці в соціальній мережі «Telegram» розмістив пости наступного характеру: ІНФОРМАЦІЯ_14 «Это ОСОБА_18. Он участник объединения «ІНФОРМАЦІЯ_3» ОСОБА_18, зная, о нашем сборе на СВО предложил свою личную помощь в виде коптера Mavik-2 и две батареи к нему. Это ценная помощь. А отправлю я его нашему руководителю «ІНФОРМАЦІЯ_3» ОСОБА_20, потому как ОСОБА_19 (руководитель) создал добровольческий отряд и мужики делают вылазки, воюют. Вот такие люди в нашем объединении. Горжусь вами всеми!» (акт огляду додається). ІНФОРМАЦІЯ_15 «Всем доброе утро! Наш сбор для СВО постепенно и точечно осваивается. Помогаем и разведке, и танкистам, и добровольцам (барс), и спецназёрам, и добровольцам из хулиганья, и «краповикам», и мобилизованным, и ВС. Точечно. В руки. ОСОБА_17 «крепкое слово» - спасибо за труд и пассионарность! Отчёт, как всегда будет полный и с QR кодом. Всё для фронта! За наших братьев и сестёр!». ІНФОРМАЦІЯ_6 на якому розміщено пост із збором коштів для «сво», а також допис: «Спасибо, друзья! Поступления уже остановились. Думал не дотянем до 4 млн, с натяжечкой прям! Круто! В общей сложности для СВО мы с вами собрали 20 млн.рублей!». Мы едем сейчас в Луганск. Направление Кременная. Потом оттуда едем в Мариуполь. Что мы делаем? Мы везем вот эти автомобили. Это наша рабочая лошадка. Два Mitsubishi L200, плюс у нас полный тахо-гуманитарки там для ребят.

Крім того, у публікації від 15.02.2024 у власному телеграм-каналі під назвою « ОСОБА_5 », яка доступна за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_5 , перебуваючи на території Російської Федерації, повідомив про отримання ним від учасника його об'єднання «ІНФОРМАЦІЯ_3», в рамках збору на так зване «СВО», квадрокоптера Маvік 2 з двома додатковими акумуляторними батареями, які надалі будуть ним надані керівнику об'єднання «ІНФОРМАЦІЯ_3» ОСОБА_20 , для передачі так званому добровольчому загону, що бере участь в бойових діях на території України.

Також судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_5 , перебуваючи на території рф, 16.10.2024 розмістив у власному телеграм-каналі під назвою « ОСОБА_5 » публікацію, що доступна за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_6 у якій останній повідомив власній аудиторії про хід збору грошових коштів на потреби так званої «спеціальної військової операції», зокрема, щодо необхідності закупівлі квадрокоптерів, тепловізорів та всього, що потрібно для бойових дій, про що останній повідомляв в публікації від 14.10.2024 із реквізитами карти «Сбербанк» для поповнення за номером « НОМЕР_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_6 із наступним текстом у дописі (мовою оригіналу - російською):

«Наш сбор на дроны. Добрые люди подсказали сборы в середине месяца не устраивать. Учту. На дроны fpv хватит. Мавики и тепловизоры в следующий раз значит. Всем спасибо! Закуплю, отвезу, покажу», де на фото в дописі міститься картка «МИР Сберкарта» з відображенням зібраної суми - «3 162 917,22 рублей».

Так, ОСОБА_5 усвідомлюючи, що на незаконно тимчасово окупованих територіях України наявні воєнізовані і збройні формування рф приймали участь у вчиненні дій з метою незаконної зміни меж території та державного кордону України, а також забезпечують окупаційний режим на вказаній території, умисно, з корисливою метою, бажаючи сприяти такій діяльності через надання фінансових ресурсів, створив протиправний механізм їх фінансування шляхом передачі грошових коштів під виглядом збору та акумулюванню коштів від невстановлених осіб через свої публічні канали, придбання та подальшої передачі матеріальних цінностей у вигляді техніки, квадрокоптерів, автомобілів, обладнання, амуніції, продуктів харчування та інших речей підрозділів зс рф, які беруть безпосередню участь у бойових діях проти Сил оборони України та здійснюють окупацію території України.

Крім того, відповідно до висновку експерта №030/2 від 05.02.2025, вбачається, що в об'єктивному змісті, наданих на дослідження матеріалів (публікації, відеофайли, посилання, статті, словосполучення, речення, тексти, повідомлення, промови тощо), у дописах телеграм-каналу ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які зафіксовані в протоколі огляду від 30.01.2025, з лінгвістичної точки зору, містяться висловлювання щодо надання військовим РФ матеріального (у тому числі зброєю. Концепт зброя - сукупність технічних пристроїв та засобів, що застосовується для ураження живої сили противника, його техніки, спорудження та інших цілей під час ведення бойових дій, тобто будь-який засіб для боротьби з ким-небудь чи чим-небудь, для досягнення будь-якої мети.) забезпечення, а саме: коптер Мауіс-2 і дві батареї до нього, автомобілі, мавіки, антидронові рушниці, шість коптерів та іншого. У яких саме матеріалах (публікаціях) вказано у дослідницькій частині Висновку. Разом з тим, в об'єктивному змісті наданих на дослідження матеріалів (публікацій) міститься: підтримка учасників «СВО» (за контекстом та екстралінгвальними факторами - військових РФ); заперечення та виправдовування збройної агресії Російської Федерації проти України; а також заперечення державного суверенітету України на території тимчасово окупованої Луганської області та виправдовування анексії.

Тобто, ОСОБА_5 , достовірно знаючи про обставини окупації, а саме: збройну агресію РФ щодо України, окупацію частини суверенної території України саме збройними силами РФ, і те що ними вчиняються активні дії, спрямовані на зміну меж території і державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України. Проте, ОСОБА_5 , маючи корисливі мотиви, усвідомлюючи явно злочинний характер своїх дій, їх суспільно небезпечні наслідки, бажаючи їх настання, розуміючи неприпустимість вчинення злочинів проти основ національної безпеки України в умовах збройного протистояння Українського народу державі-агресору, порушуючи ст. 17 та ст. 65 Конституції України, діючи умисно, прийняв рішення про фінансування дій воєнізованих формувань окупаційної влади на тимчасово окупованих територіях України, які протиправно порушили територіальну цілісність України в межах установлених кордонів та захопили державну владу на тимчасово окупованих територіях України.

Аналізуючи та оцінюючи усі докази в сукупності, суд дійшов висновку, що вина обвинуваченого ОСОБА_5 повністю знайшла своє підтвердження у ході судового провадження та підтверджується дослідженими у ході судового провадження доказами, які є належними, допустимими та такими, що узгоджуються між собою, а тому його дії слід кваліфікувати за ч. 3 ст. 110-2 КК України, тобто, фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчинене з корисливих мотивів.

При вирішенні питання щодо обрання ОСОБА_5 покарання, суд керується вимогами ст.ст. 65-67 КК України, роз'ясненнями Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 24.10.2003 «Про практику призначення судами кримінального покарання», приймає до уваги ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, особу винного, наявність обставин, що пом'якшують та обтяжують покарання та слідує принципам законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання.

З матеріалів судового провадження вбачається, що обвинувачений ОСОБА_5 раніше до кримінальної відповідальності не притягувався.

Обставин, що відповідно до ст. 66 КК України пом'якшують покарання обвинуваченого ОСОБА_5 , судом не встановлено.

Обставин, що відповідно до ст. 67 КК України обтяжують покарання обвинуваченого ОСОБА_5 , судом не встановлено.

З урахуванням наведеного, конкретних обставин справи, враховуючи ступінь тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення, а саме: вчинення тяжкого злочину проти основ національної безпеки України. Особу обвинуваченого ОСОБА_5 . Суд вважає, що покаранням необхідним і достатнім для виправлення обвинуваченого ОСОБА_5 і попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень буде покарання у виді позбавлення волі на певний строк з призначенням додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати посади в правоохоронних органах, органах державної влади та місцевого самоврядування будь-яких рівнів, з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.

Крім того, з обвинуваченого ОСОБА_5 на підставі ст. 124 КПК України слід стягнути судові витрати у справі, які згідно із довідкою про витрати за проведення експертизи №030/2 від 05.02.2025, складає 12479 грн. 60 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 323, 368, 369, 370, 371, 374, 615 КПК України, ст.ст. 65-67, 110-2 КК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Визнати винним ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 КК України.

Призначити ОСОБА_5 покарання за ч. 3 ст. 110-2 КК України у виді 8 (восьми) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах, органах державної влади та місцевого самоврядування будь-яких рівнів на строк 3 (три) роки, з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.

Початок строку відбування основного покарання рахувати з дня затримання ОСОБА_5 на виконання вироку.

Запобіжний захід застосований до ОСОБА_5 у вигляді тримання під вартою, в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України, залишити без змін до моменту його затримання на виконання вироку суду.

Стягнути з ОСОБА_5 витрати на користь держави за проведення експертизи у кримінальному провадженні в сумі 12479 грн. 60 коп.

Вирок може бути оскаржений до Вінницького апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого п. 1 ч. 2 ст. 395 КПК України, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

Вручити копію вироку прокурору - негайно.

Копію вироку, яка підлягає врученню ОСОБА_5 , вручити захиснику, а інформацію про вирок опублікувати у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, згідно з положеннями ст. 297-5 КПК України та на офіційному веб-сайті суду.

Суддя: