Справа №: 307/2456/25
Провадження № 3/307/898/25
02 вересня 2025 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Сас Л.Р., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого,
встановила:
ОСОБА_1 15 червня 2025 року, приблизно о 00 год. 25 хв., порушив вимоги ст. 9, ст. 12 Закону України «Про державний кордон України» від 4 листопада 1991 року, а саме, на напрямку 271 прикордонного знаку (територія Тячівського району Закарпатської області) на відстані 2500 метрів до лінії державного кордону, в межах прикордонної смуги, був виявлений в автомобілі та затриманий прикордонним нарядом «Прикордонний патруль» за спробу незаконного перетину Державного кордону з України до Румунії поза пунктом пропуску через державний кордон України у складі групи осіб, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 204-1 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Вказаний протокол про адміністративне правопорушення надійшов до суду 09 липня 2025 року, справу призначено до розгляду на 14 липня 2025 року; протокол підписаний ОСОБА_1 , до матеріалів справи про адміністративні правопорушення долучено заяви про розгляд справи за його відсутності та визнання вини, на отримання електронних повісток, в якій зазначений контактний номер його телефону.
ОСОБА_1 14 липня 2025 року до суду не прибув, у зв'язку із чим судовий розгляд відкладено на 18 липня 2025 року та повторно відкладено, востаннє на 02 вересня 2025 року, та викликано ОСОБА_1 за допомогою судових повісток надісланих за адресою, вказаною у протоколі про адміністративне правопорушення від 15 червня 2025 року та за контактним номером телефону, вказаним у заяві та за допомогою оголошення на вебпорталі Судової влади України.
ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомлений про розгляд справи за допомогою судової повістки надісланої за допомогою СМС - повідомлення, на номер, зазначений у його заяві, за допомогою оголошення на вебпорталі Судової влади України, про що свідчать відповідні довідки, у судове засідання 02 вересня 2025 року не прибув, від нього не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи і тому, відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП, справу розглянуто під час його відсутності на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 280 цього Кодексу, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтями 251 та 252 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Із протоколу про адміністративне правопорушення видно, що ОСОБА_1 15 червня 2025 року, приблизно о 00 год. 25 хв., порушив вимоги ст. 9, ст. 12 Закону України «Про державний кордон України» від 4 листопада 1991 року, а саме, на напрямку 271 прикордонного знаку (територія Тячівського району Закарпатської області) на відстані 2500 метрів до лінії державного кордону, в межах прикордонної смуги, був виявлений в автомобілі та затриманий прикордонним нарядом «Прикордонний патруль» за спробу незаконного перетину Державного кордону з України до Румунії поза пунктом пропуску через державний кордон України у складі групи осіб (а. с. 1).
Із протоколу про адміністративне затримання від 15 червня 2025 року відомо, що ОСОБА_1 був затриманий о 00 год. 25 хв. 15 червня 2025 року на строк до трьох діб з метою з'ясування обставин правопорушення (а. с. 2).
Згідно протоколів особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів, під час огляду виявлено та вилучено у ОСОБА_1 для тимчасового зберігання: паспорт громадянина України, посвідчення водія, військовий квиток, посвідчення УБД, картку платника податків, банківську картку, грошові кошти та інші особисті речі (а. с. 3).
Із пояснень ОСОБА_1 відомо, що він прийняв рішення покинути територію України, для чого прибув у н.п. Тересва, звідки прямував у бік державного кордону, де був затриманий працівниками прикордонної служби (а. с. 6).
Винуватість ОСОБА_1 у спробі перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України вчиненій групою осіб, доведена протоколом про адміністративне правопорушення, протоколом про адміністративне затримання, протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 15 червня 2025 року, фотокопією паспорта громадянина України, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , довідкою проведення опитування та іншими документами, які є у справі.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення розмір судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП,
постановила:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 2 ст. 204-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у розмірі 605,60 грн.
Роз'яснити, що у разі несплати правопорушником штрафу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ст. 308 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не буде подано, та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Закарпатського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Л.Р.Сас