Справа № 638/16448/25
Провадження № 3/638/4822/25
02 вересня 2025 року м. Харків
Суддя Шевченківського районного суду м. Харкова Рибальченко Л.М., розглянувши адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , одруженого, військовослужбовця, місце роботи - В/Ч НОМЕР_1 , посада - командир взводу, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановив:
З Військової служби правопорядку тимчасової в ІНФОРМАЦІЯ_2 до Шевченківського районного суду м. Харкова надійшов матеріал про військове адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 .
Відповідно до протоколу про військове адміністративне правопорушення від 20 серпня 2025 року серії ДНХІ-2 № 4362, 20 серпня 2025 року близько 18 год. 00 хв. на території тимчасового розташування військової частини, АДРЕСА_2 , капітан ОСОБА_1 був виявлений офіцером ІНФОРМАЦІЯ_3 з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: стійкий запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови. В подальшому капітана ОСОБА_1 було доставлено до ІНФОРМАЦІЯ_3 та проведено огляд на стан алкогольного сп'яніння. Результат огляду 1,37 проміле.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в інкримінованому йому правопорушенні не визнав, зазначив, що протокол серії ДНХІ-2 № 4362 та інші документи які, долучені до вказаного протоколу він не підписував. Також зазначив, що у вказаному протоколі невірно зазначена його дата народження.
Дослідивши матеріали справи суд зазначає наступне.
За положеннями ст. 280 КУпАП, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З огляду на положення п. 1 ч. 1 ст. 255 та ч. 1 ст. 254 КУпАП, у випадку вчинення особою адміністративного правопорушення, уповноважені на те посадові особи управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, зобов'язані не тільки скласти протокол про адміністративне правопорушення, а в силу положень ч. 2 ст. 251 КУпАП, ще й зібрати докази вчинення особою адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Аналогічні вимоги також містяться у ч. 4 розділу ІІ Інструкції зі складання протоколів та оформлення матеріалів про військові адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства оборони від 23 жовтня 2021 року № 329.
Так, відповідно до протоколу серії ДНХІ-2 від 4362 від 20 серпня 2025 року ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_4 . Така сама дата народження ОСОБА_1 зазначена у посвідченні офіцера серії НОМЕР_2 виданого на ім'я ОСОБА_1 .
В свою чергу, відповідно до копії паспорта, яку було надано ОСОБА_1 , дата його народження - ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Таким чином, зазначені розбіжності в даті нароження особи яка притягається до адміністративної відповідальності, позбавляє суд можливості встановити особу відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що зазначений адміністративний матеріал не може бути розглянутий в суді.
Таким чином, адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 172-20 КУпАП підлягає поверненню до ІНФОРМАЦІЯ_6 для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 245, 278 КУпАП, суд,-
постановив:
Справу про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП повернути до ІНФОРМАЦІЯ_6 - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.М. Рибальченко