02 вересня 2025 року м. Ужгород№ 640/20448/19
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дору Ю.Ю., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Мамас Фільм Продакшен" до Головного управління ДПС у м.Києві про скасування наказу,-
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Мамас Фільм Продакшен" про скасування наказу ГУ ДПС України в м. Києві від 22.10.2019 №2163 "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "Мамас Фільм Продакшен" (код 379858356)".
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 23 жовтня 2019 року представнику - уповноваженій особі TOB «Мамас Фільм Продакиїен» в службовому приміщенні відповідача було пред'явлено направлення на перевірку №310/26-15-05-04-04 від 23.10.2019 року та вручена копія наказу №2163 від 22.10.2019 року «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки TOB «Мамас Фільм Продакшен», в якому було зазначено про проведення позапланової перевірки по взаємовідносинам з TOB «Ресемблант» за вересень 2018 року. У наказі було зазначено, що перевірки проводиться відповідно до вимог п.п. 78.1.4 п. 78.1 ст. 78 ПК України, а саме: ненадання пояснень та їх документальних підтверджень на письмовий запит ГУ ДФС у м.Києві від 07.06.2019 року №109082/10/26-15-14-04-05-14.
Позивач вважає, що у зв'язку з тим, що в порядку ст. 42 Податкового кодексу України вищезазначений запит не був вручений уповноваженим особам TOB «Мамас Фільм Продакшен», представником було прийнято рішення про не допуск працівників відповідача до проведення позапланової перевірки. При цьому, позивач вказує, що акт про не допуск до перевірки співробітник відповідача складати відмовився, мотивуючи це тим, що йому треба по цьому питанню зустрітись особисто з керівником позивача, у зв'язку з чим представник TOB "Мамас Фільм Продакшен» зробив відмітку про не допуск безпосередньо на направленні на перевірку.
Вважаємо, що недопуск співробітників відповідача до проведення позапланової перевірки здійснено в рамках діючого законодавства, а Наказ про її проведення є безпідставним та протиправним.
З урахуванням викладеного у позовній заяві позивач просив задовольнити позовні вимоги.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28.10.2019 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 06 березня 2025 року, після надходження справи з Окружного адміністративного суду м. Києва, прийнято справу до розгляду та визначено проводити розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2025 року замінено в адміністративній справі №640/20448/19 відповідача - Головне управління ДПС у м.Києві (код ЄДРПОУ 43141267) на правонаступника - Головне управління ДПС у м.Києві (04116, м.Київ, вул.Шолуденка, буд.33/19, код ЄДРПОУ ВП 44116011).
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 22 квітня 2025 року витребувано від Головного управління ДПС у м.Києві (04116, м.Київ, вул.Шолуденка, буд.33/19, код ЄДРПОУ ВП 44116011) докази направлення та вручення ТОВ «Мамас Фільм Продакшен» листа ГУ ДФС у м.Києві №109082/10/26-15-14-04-05-14 від 07.06.2019.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 22 квітня 2025 року відмовлено у задоволенні клопотання Головного управління ДПС у м.Києві про закриття провадження у справі №640/20448/19.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 09 травня 2025 року повторно витребувано від Головного управління ДПС у м.Києві (04116, м.Київ, вул.Шолуденка, буд.33/19, код ЄДРПОУ ВП 44116011) докази направлення та вручення ТОВ «Мамас Фільм Продакшен» листа ГУ ДФС у м.Києві №109082/10/26-15-14-04-05-14 від 07.06.2019.
22 травня 2025 року до суду надійшло клопотання від відповідача про долучення витребуваних доказів, до якого відповідачем долучено копію листа ГУ ФС у м.Києві № 109082/10/26-15-14-04-05-14 від 07.06.2019.
Відповідач проти позову заперечив. В обґрунтування заперечень посилається на те, що аналізом інформаційних баз встановлено відсутність у TOB «ТК Комфорт» (код 40326150) та TOB «Ресемблант» (код 42186789) будь-яких основних фондів та виробничих потужностей. Номенклатура та обсяг реалізованих послуг (послуги з технічного забезпечення знімального періоду виробництва аудіовізуального, послуги зі створення графічних зображень до Пілотної серії Фільму «Фантом», послуги по розробці концепції, відеодизайну та графічної обробки) свідчить про фізичну неможливість здійснення такого об'єму господарської діяльності без трудових ресурсів. Відповідні послуги із залученням стороннього трудового ресурсу та з експлуатації основних засобів за даними ЄРПН не придбавалися.
Вказане свідчить про недотримання TOB «Мамас Фільм Продакшен» (код 37985835) норм пп. «а» п. 198.1. п.198.3, п.198.6 er.198, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, та частини першої ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та пунктів 2.1 і 2.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за № 168/704.
У зв'язку з цим та керуючись пп.16.1.5 і 16.1.7 п. 16.1 ст.16, пп.20.1.2 п.20.1 ст.20, пункту 3 абзацу третього пп.73.3 ст.73, пп.78.1.4 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України, п. 14 Порядку періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.10 № 1245, ГУ ДФС у м. Києві листом від 07.06.2019 109082/10/26-15-14-04-05-14 «Про надання інформації (пояснень та їх документального підтвердження)» (копія додається, додаток 3) просило TOB «Мамас Фільм Продакшен» надати інформацію (пояснення та їх документальні підтвердження) з приводу наведених вище фактів.
На вищевказаний запит ГУ ДФС у м. Києві, TOB «Мамас Фільм Продакшен» відповідь не надано.
Враховуючи зазначене, на підставі пп.78.1.4 п.78.1 ст.78 Податкового Кодексу України, ГУ ДПС у м. Києві прийнято рішення щодо проведення документальної позапланової виїзної перевірки TOB «Мамас Фільм Продакшен» з метою дотримання вимог податкового законодавства України при визначенні по взаємовідносинах із TOB «РЕСЕМБЛАНТ» (код 42186789) за вересень 2018 року, показників декларації з податку на додану вартість.
ГУ ДПС у м. Києві видано наказ від 22.10.2019 № 2163 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки TOB «Мамас Фільм Продакшен» та направлення на перевірку від 23.10.2019 № 310/26-15-05-04-04.
З метою вручення копії наказу від 22.10.2019 № 2163 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Мамас Фільм Продакшен», працівниками ГУ ДПС у м. Києві було здійснено виїзд за податковою адресою: м. Київ. вул. Закревського, 22.
За результатами виїзду за зазначеною податковою адресою TOB «Мамас Фільм Продакшен», не встановлено посадових осіб або осіб, які б мали право підпису документів. На першому поверсі приміщення за адресою: м. Київ, вул. Закревського, 22 охороною повідомлено, що вхід до приміщення можливий лише в супроводі. Ввійти до приміщення не надалось можливим. Ознаки перебування TOB «Мамас Фільм Продакшен» (вивіска, реклама і т. д.) за юридичною адресою: м. Київ, вул. Закревського, 22 - відсутні.
На підставі вищевикладеного, ГУ ДПС у м. Києві було складено акт від 23.10.2019 № 156/26-15-05¬04-04 «Про відсутність TOB «Мамас Фільм Продакшен» та його посадових осіб за податковою адресою».
На підставі наказу ГУ ДПС у м. Києві від 22.10.2019 № 2163 та відповідно до направлення на перевірку від 23.10.2019 № 310/26-15-05-04-04, посадовою особою ГУ ДПС у м. Києві Гайдамакою Ю.О. було складено акт від 23.10.2019 № 157/26-15-05-04-04 про відмову в допуску до проведення позапланової виїзної перевірки (копія додається, додаток 7).
Зазначеною посадовою особою ГУ ДПС у м. Києві були виконані передбачені ст.. 81 Податкового кодексу України умови допуску до проведення документальної виїзної перевірки, зокрема представнику TOB «Мамас Фільм Продакшен» вручено під розписку копію наказу від 22.10.2019 № 2163 про проведення перевірки, було пред'явлено під розписку направлення від 23 10.2019 № 310/26-15-05-04-04.
На порушення абз. 6 п. 81.1 ст. 81 Податкового кодексу України, TOB «Мамас Фільм Продакшен» було відмовлено в допуску до проведення перевірки без заявления поважних причин.
Повідомляємо також, що TOB «Мамас Фільм Продакшен» відмовилося використати передбачене Податковим кодексом України право та отримати один примірник акта від 23.10.2019 № 157/26-15-05-04-04, а також надати пояснення до зазначеного акта про відмову в допуску до проведення позапланової виїзної перевірки.
На підставі цього, ГУ ДПС у м. Києві було складено акт від 23.10.2019 № 158/26-15-05-04-04 відмови від отримання акта про відмову в допуску до проведення позапланової виїзної перевірки .
На підставі вищевикладеного вказує, що відсутні підстави для задоволення позовних вимог.
Суд, всебічно та повно встановивши обставини справи, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності, встановив наступне.
За результатами аналізу показників, що містяться у податкових деклараціях з ПДВ, поданих платником податків за відповідні періоди та податкової інформації, отриманої й опрацьованої відповідно до ст.ст. 72. 73 і 74 Податкового кодексу України, що відповідно до п.74.1 ст.74 Податкового кодексу України використовується для виконання покладених на контролюючі органи завдань, а саме даних Єдиного реєстру податкових накладних, а також податкової звітності TOB «Мамас Фільм Продакшен», Головним управлінням ДФС у м. Києві було виявлено факти, що свідчать про недостовірність визначення TOB «Мамас Фільм Продакшен» (код 37985835) даних податкового кредиту у загальній сумі 398 733 грн., по взаємовідносинах з TOB «ТК Комфорт» (код 40326150), у сумі 33 333 грн., за травень 2016 року, у сумі 30 000 грн.. за червень 2016 року, TOB «Ресемблант» (код 42186789), у сумі 177 400 грн., за вересень 2018 року, у сумі 158 000 грн., за жовтень 2018 року, показників декларацій з податку на додану вартість.
Начальником оперативного управління ГУ ДФС у м. Києві полковником податкової міліції Р. Семенцем було надіслано до ГУ ДФС у м. Києві лист від 06.12.2019 №449/26-15-21-29 (копія додається, додаток 1) щодо опитування службових осіб на предмет непричетності до здійснення фінансово- господарської діяльності суб'єктів господарської діяльності (далі - СГД) та ініціювання проведення контрольно-перевірочних заходів (а.с.20).
В листі від 06.12.2019 №449/26-15-21-29 повідомлено про те, що у відповідності до вимог Наказу ДФС від 28.07.2015 №543 та розробленого Алгоритму розгляду спірних питань щодо електронного документообігу під час перевірки автентичності електронних документів (далі Алгоритм) шостим відділом ОУ ГУ ДФС у м. Києві здійснено аналіз фінансово-господарської діяльності та відпрацьовано ряд суб'єктів господарювання (юридичні особи), які мають ознаки «ризиковості» та можуть бути задіяні в схемах безпідставного податкового кредиту з ПДВ
Працівниками шостого відділу ОУ ГУ ДФС у м. Києві під час відпрацювання суб'єктів господарювання ризикової групи було встановлено ряд СГД, що мають ознаки фіктивності, а саме: TOB «Алана Лтд Юніон» (код СДРГІОУ 37451092), TOB «Ресемблант» (код СДРПОУ 42186789), TOB «Роад Продакт» (код СДРПОУ 42191102).Згідно інформаційних ресурсів ГУ ДФС України гр. ОСОБА_1 значиться засновником, головним бухгалтером та директором в одній особі ряду СГД: TOB «Алана Лтд Юніон» (код СДРПОУ 37451092), TOB «Ресемблант» (код СДРПОУ 42186789), TOB «Роад Продакт» (код СДРПОУ 42191102), також встановлено, що гр. ОСОБА_1 раніше значився директором, бухгалтером, та застновником TOB «Економтрейд» (код ЄДРПОУ 41860825). У своїх письмових поясненнях гр. ОСОБА_1 повідомив, що відношення до реєстрації та ведення фінансово-господарської діяльності на вище вказаних СГД не має (а.с.21).
Відповідно до яких з'ясовано документальне оформлення господарських операцій за відсутності факту їх здійснення, оскільки, керівниками TOB «ТК Комфорт» Качур О.В. та TOB «Ресемблант» Нога В.М. надано пояснення про непричетність до ведення фінансово- господарської діяльності TOB «ТК Комфорт» та TOB «Ресемблант».
Аналізом інформаційних баз встановлено відсутність у TOB «ТК Комфорт» (код 40326150) та TOB «Ресемблант» (код 42186789) будь-яких основних фондів та виробничих потужностей. Номенклатура та обсяг реалізованих послуг (послуги з технічного забезпечення знімального періоду виробництва аудіовізуального, послуги зі створення графічних зображень до Пілотної серії Фільму «Фантом», послуги по розробці концепції, відеодизайну та графічної обробки) свідчить про фізичну неможливість здійснення такого об'єму господарської діяльності без трудових ресурсів. Відповідні послуги із залученням стороннього трудового ресурсу та з експлуатації основних засобів за даними ЄРПН не придбавалися.
Вказане свідчить про недотримання TOB «Мамас Фільм Продакшен» (код 37985835) норм пп. «а» п. 198.1. п.198.3, п.198.6 er.198, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, та частини першої ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та пунктів 2.1 і 2.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за № 168/704.
У зв'язку з цим та керуючись пп.16.1.5 і 16.1.7 п. 16.1 ст.16, пп.20.1.2 п.20.1 ст.20, пункту 3 абзацу третього пп.73.3 ст.73, пп.78.1.4 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України, п. 14 Порядку періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.10 № 1245, ГУ ДФС у м. Києві листом від 07.06.2019 109082/10/26-15-14-04-05-14 «Про надання інформації (пояснень та їх документального підтвердження)» просило TOB «Мамас Фільм Продакшен» надати інформацію (пояснення та їх документальні підтвердження) з приводу наведених вище фактів. Вказане повідомлення було вручено уповноваженому представнику 14.06.2019 року, що підтверджується копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення №0411627441878 (а.с.85-87).
На вищевказаний запит ГУ ДФС у м. Києві, TOB «Мамас Фільм Продакшен» відповідь не надано, зокрема позивачем не надано суду доказів надання письмових пояснень на вказаний запит.
Враховуючи зазначене, на підставі пп.78.1.4 п.78.1 ст.78 Податкового Кодексу України, ГУ ДПС у м. Києві прийнято рішення щодо проведення документальної позапланової виїзної перевірки TOB «Мамас Фільм Продакшен» з метою дотримання вимог податкового законодавства України при визначенні по взаємовідносинах із TOB «РЕСЕМБЛАНТ» (код 42186789) за вересень 2018 року, показників декларації з податку на додану вартість, у зв'язку з чим ГУ ДПС у м. Києві видано оскаржуваний наказ від 22.10.2019 № 2163 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки TOB «Мамас Фільм Продакшен» та направлення на перевірку від 23.10.2019 № 310/26-15-05-04-04 (а.с.а.с.25-26).
З метою вручення копії наказу від 22.10.2019 № 2163 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ГОВ «Мамас Фільм Продакшен», працівниками ГУ ДПС у м. Києві було здійснено виїзд за податковою адресою: м. Київ. вул. Закревського, 22.
За результатами виїзду за зазначеною податковою адресою TOB «Мамас Фільм Продакшен», не встановлено посадових осіб або осіб, які б мали право підпису документів, однак ввійти до приміщення не надалось можливим, у зв'язку з чим, ГУ ДПС у м. Києві було складено акт від 23.10.2019 № 156/26-15-05¬04-04 «Про відсутність TOB «Мамас Фільм Продакшен» та його посадових осіб за податковою адресою» (а.с.27).
На підставі наказу ГУ ДПС у м. Києві від 22.10.2019 № 2163 та відповідно до направлення на перевірку від 23.10.2019 № 310/26-15-05-04-04, посадовою особою ГУ ДПС у м. Києві Гайдамакою Ю.О. було складено акт від 23.10.2019 № 157/26-15-05-04-04 про відмову в допуску до проведення позапланової виїзної перевірки (а.с.28).
Позивач, не погодившись з правомірністю прийняття спірного наказу від 22.10.2019 № 2163 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки TOB «Мамас Фільм Продакшен», тому звернувся з даним позовом до суду.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до пп.20.1.4 п.20.1 ст.20 ПК України, контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право: проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Згідно п.75.1 ст.75 ПК України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Відповідно до пп.75.1.2 п.75.1 ст.75 ПК України, документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Абзацом 3 п.75.1.2 п. 75.1 статті 75 ПК України встановлено що документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених цим Кодексом.
Абзацом 4 п.75.1.2 п. 75.1 статті 75 ПК України визначено Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Відповідно до п. 78.1. статті 78 ПКУ Документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав, зокрема, отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником податків валютного, податкового та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються порушення цим платником податків відповідно валютного, податкового та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту; » платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію, розрахунки, звіт про контрольовані операції або документацію з трансфертного ціноутворення, якщо їх подання передбачено законом; платником податків подано контролюючому органу уточнюючий розрахунок з відповідного податку за період, який перевірявся контролюючим органом; виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначено виявлену недостовірність даних та відповідну декларацію протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту; платником податків подано в установленому порядку контролюючому органу заперечення до акта перевірки та/або додаткові документи в порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, або скаргу на прийняте за її результатами податкове повідомлення- рішення, в яких вимагається повний або частковий перегляд результатів відповідної перевірки або скасування прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення у разі, коли платник податків у своїй скарзі (запереченнях) посилається на обставини, що не були досліджені під час перевірки, та об'єктивний їх розгляд неможливий без проведення перевірки. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали предметом оскарження.
Судом встановлено, що контролюючим органом отримано відомості з Єдиного реєстру податкових накладних, а також податкової звітності TOB «Мамас Фільм Продакшен», що свідчать про недостовірність визначення TOB «Мамас Фільм Продакшен» (код 37985835) даних податкового кредиту у загальній сумі 398 733 грн., по взаємовідносинах з TOB «ТК Комфорт» (код 40326150), у сумі 33 333 грн., за травень 2016 року, у сумі 30 000 грн.. за червень 2016 року, TOB «Ресемблант» (код 42186789), у сумі 177 400 грн., за вересень 2018 року, у сумі 158 000 грн., за жовтень 2018 року, показників декларацій з податку на додану вартість.
Так, як вбачається з матеріалів справи працівниками шостого відділу ОУ ГУ ДФС у м. Києві під час відпрацювання суб'єктів господарювання ризикової групи було встановлено ряд СГД, що мають ознаки фіктивності, а саме: TOB «Алана Лтд Юніон» (код ЄДРГІОУ 37451092), TOB «Ресемблант» (код СДРПОУ 42186789), TOB «Роад Продакт» (код ЄДРПОУ 42191102).
Згідно інформаційних ресурсів ГУ ДФС України гр. ОСОБА_1 значиться засновником, головним бухгалтером та директором в одній особі ряду СГД: TOB «Алана Лтд Юніон» (код ЄДРПОУ 37451092), TOB «Ресемблант» (код ЄДРПОУ 42186789), TOB «Роад Продакт» (код ЄДРПОУ 42191102), також встановлено, що гр. ОСОБА_1 раніше значився директором, бухгалтером, та застновником TOB «Економтрейд» (код ЄДРПОУ 41860825). У своїх письмових поясненнях гр. ОСОБА_1 повідомив, що відношення до реєстрації та ведення фінансово-господарської діяльності на вище вказаних СГД не має, що підтверджується письмовими поясненнями гр. ОСОБА_1 від 21.11.20218 (а.с.).
Оскільки, керівником TOB «Ресемблант» ОСОБА_1 надано пояснення про непричетність до ведення фінансово- господарської діяльності TOB «Ресемблант», що свідчить про документальне оформлення господарських операцій за відсутності факту їх здійснення.
Окрім цього, з аналізу інформаційних баз відповідачем було встановлено відсутність у TOB «ТК Комфорт» (код 40326150) та TOB «Ресемблант» (код 42186789) будь-яких основних фондів та виробничих потужностей. Номенклатура та обсяг реалізованих послуг (послуги з технічного забезпечення знімального періоду виробництва аудіовізуального, послуги зі створення графічних зображень до Пілотної серії Фільму «Фантом», послуги по розробці концепції, відеодизайну та графічної обробки) свідчить про фізичну неможливість здійснення такого об'єму господарської діяльності без трудових ресурсів. Відповідні послуги із залученням стороннього трудового ресурсу та з експлуатації основних засобів за даними ЄРПН не придбавалися.
Вказане свідчить про можливе недотримання TOB «Мамас Фільм Продакшен» (код 37985835) норм пп. «а» п. 198.1. п.198.3, п.198.6 er.198, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, та частини першої ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та пунктів 2.1 і 2.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за № 168/704.
У зв'язку з цим та керуючись пп.16.1.5 і 16.1.7 п. 16.1 ст.16, пп.20.1.2 п.20.1 ст.20, пункту 3 абзацу третього пп.73.3 ст.73, пп.78.1.4 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України, п. 14 Порядку періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.10 № 1245, ГУ ДФС у м. Києві листом від 07.06.2019 109082/10/26-15-14-04-05-14 «Про надання інформації (пояснень та їх документального підтвердження)» просило TOB «Мамас Фільм Продакшен» надати інформацію (пояснення та їх документальні підтвердження) з приводу наведених вище фактів.
Як було встановлено судом, вказане повідомлення згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення №0411627441878 було вручено уповноваженому представнику 14.06.2019 року (а.с.85-87), відтак суд відхиляє твердження позивача про відсутність належним чином оформленого запиту щодо надання пояснень.
Відповідно у зв'язку з виявленою недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків та неподанням платником податків пояснень та документального підтвердження на письмовий запит контролюючого органу протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту, ГУ ДПС у м.Києві правомірно винесено оскаржуваний наказ від 22.10.2019 №2163 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Мамас Фільм Продакшен».
Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що при прийнятті оскаржуваного наказу відповідач діяв обґрунтовано та з врахуванням всіх обставин, які мають значення при прийнятті рішення, у зв'язку з чим такий наказ скасуванню не підлягає.
За таких обставин, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд
У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Мамас Фільм Продакшен" (02660, м.Київ, вул.Закревського, буд.22, код ЄДРПОУ 37985835) до Головного управління ДПС у м.Києві (04116, м.Київ, вул.Шолуденка, буд.33/19, код ЄДРПОУ 44116011) про скасування наказу - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
СуддяЮ.Ю.Дору