Україна
Донецький окружний адміністративний суд
03 вересня 2025 року Справа№200/4181/25
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Куденкова К.О., розглянувши в порядку письмового провадження позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправним і скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
У червні 2025 року ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - відповідач-1, ГУ ПФУ в Донецькій області), Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (далі - відповідач-2, ГУ ПФУ в Івано-Франківській області), відповідно до якого просить:
- визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 13.05.2025 № 053130007949 про відмову ОСОБА_1 в проведенні перерахунку пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату (грошове) забезпечення у вигляді рішення начальника відділу перерахунку пенсій № 1 - заступника начальника управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг та рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 13.05.2025 про відмову у перерахунку пенсії у вигляді рішення заступника начальника відділу перерахунку пенсій № 4 управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг, яке оформлене листом від 13.05.2025 за № 17909/03-16;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити ОСОБА_1 , з 05.05.2025 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2017 №1697- VII, виходячи з розміру чинної заробітної плати за відповідною посадою начальника відділу підтримання публічного обвинувачення в суді та нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах управління організації процесуального керівництва, нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень та при проведенні оперативно-розшукової діяльності Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону, що становить 100800,00 грн., зазначеного в довідці про складові заробітної плати/грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років) від 02.04.2025 № 14-99 вих-25, яка видана Спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Східного регіону, з урахуванням раніше виплачених сум.
Ухвалою суду від 16.06.2025 прийнято позовну заяву до розгляду і відкрито провадження в адміністративній справі. Розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, витребувані докази.
На обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 посилається те, що рішення відповідачів є протиправним і такими, що не відповідають законодавству та порушують його права. Зазначає, що відповідачами усупереч законодавства, яке регулює питання перерахунку пенсій прокурорам за вислугу років, не взято до уваги приписи ч. 3 ст. 81 Закону №1697-VII щодо збільшення з 1 січня 2022 року посадового окладу прокурора окружної прокуратури з 20 до 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року, а також призначення мене на вищу посаду, що як наслідок також призвело до збільшення розміри складових заробітної плати позивача.
Відповідач-1 надав відзив на адміністративний позов, яким просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Зазначає, що а результатом розгляду ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії за вислугу років з 05.05.2025 відповідно до ст.86 Закону №1697, виходячи з розміру заробітної плати станом на 26.03.2025 за відповідною посадою начальника відділу підтримання публічного обвинувачення в суді та нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах управління організації процесуального керівництва, нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень та при проведенні оперативно-розшукової діяльності Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону, що становить 80640,00 грн, зазначеного в довідці про складові заробітної плати/грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років) від 02.04.2025 №14-99 вих-25, яка видана Спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Східного регіону. Вважає, що наявні підстави для закриття провадження у справі.
Відповідач-2 надав відзив на адміністративний позов, яким просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Зазначає, що між позивачем та Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області жодних правовідносин не виникло, оскільки Головним управлінням в Івано-Франківській області не прийнято рішень та не вчинено дій чи допущено бездіяльності, що призвели б до порушення прав позивача, які потребували б судового захисту. Заява про перерахунок пенсії від 05.05.2025 розглядалася Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області за результатами розгляду заяви та наданих документів прийнято рішення від 13.05.2025 № 053130007949 про відмову в перерахунку пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату (грошове забезпечення).
Також відповідач-2 зазначає, що враховуючи те, що позивач продовжує працювати на посаді, визначеній Законом № 1697-VII, то виплата пенсії проводиться у розмірі, обчисленому на підставі Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Таким чином, права на перерахунок пенсії на підставі положень статті 86 Закону №1697-VII, з огляду на те, що позивач продовжує працювати в органах прокуратури, є обмежене, оскільки чинним законодавством не передбачена виплата пенсії на умовах, передбачених Законом України «Про прокуратуру», особам які одночасно продовжують працювати на посадах, передбачених цим Законом. З 01.06.2023 розміри посадових окладів працівників прокуратури не змінювалися. Тому здійснити перерахунок пенсії відповідно до заяви № 6893 від 05.05.2025 року підстав немає.
Позивач надав відповідь на відзив, в якій зазначив, що відповідачем-1 під час проведення перерахунку пенсії застосовано середньомісячний заробіток 80640,00 грн, замість чинної заробітної плати за відповідною посадою начальника відділу Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону, яка становить 100800,00 грн.
Суд, перевіривши матеріали справи та оцінивши повідомлені сторонами обставини, дійшов наступних висновків.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, що підтверджується паспортом серії НОМЕР_1 , виданим Перевальським РВ УМВС України в Луганській області 9 червня 1998 року.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 24.11.2022 у справі № 200/16086/21, яке набрало законної сили, задоволено частково адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 01.11.2021 року №053130007949 про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1 за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2017 №1697-УII. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 27.10.2021 року щодо призначення пенсії за вислугу років згідно зі статтею 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2017 №1697-УII та прийняти вмотивоване рішення, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні. У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
У наступному рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 03.05.2023 у справі № 200/1452/23, яке набрало законної сили, задоволено частково позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення від 09.03.2023 та зобов'язання вчинити певні дії. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 09.03.2023 № 053130007949 про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1 за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 27.10.2021 щодо призначення пенсії за вислугу років згідно зі статтею 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2017 № 1697-УII, з урахуванням висновків суду, зарахувавши ОСОБА_1 до вислуги років для призначення пенсії на пільгових умовах, до страхового та до трудового (пільгового) стажу для призначення пенсії на пільгових умовах, в розрахунку один місяць служби за три місяці, період безпосередньої участі в антитерористичній операції з 26 вересня 2017 року по 30 квітня 2018 року та період безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганських областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів з 01 травня 2018 року по 10 вересня 2020 року. В іншій частині позовних вимог у задоволенні відмовлено.
З протоколу (розпорядження) № 053130007949 від 26.02.2025 випливає, що позивачу призначена пенсія на підставі Закону України «Про прокуратуру» з 27.10.2021.
Відповідно до довідки Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об'єднаних сил від 26.10.2021 № 14-358вих-21 про складові заробітної плати/грошового забезпечення станом на 26.10.2021 посадовий оклад позивача за посадою прокурора відділу підтримання публічного обвинувачення в суді та нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях становить 38400,00 грн, надбавка за вислугу років становить 11520,00 грн (усього 49920,00 грн). Водночас довідково зазначено, що заробітна плата за відповідною посадою становить 62720,00 грн.
Також до суду надана копія довідки Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об'єднаних сил № 14-358вих-21 від 26.10.2021 щодо заробітної плати/грошового забезпечення позивача за період з вересня 2015 року по серпень 2020 року.
Наказом Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону від 22.01.2024 № 28к позивача з 23.01.2024 призначено на посаду начальника відділу підтримання публічного обвинувачення в суді та нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах управління організації процесуального керівництва, нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень та при проведенні оперативно-розшукової діяльності Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону.
Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону надала довідку № 14-99вих-25 від 02.04.2025 про складові заробітної плати/грошового забезпечення, відповідно до якої станом на 26.03.2025 посадовий оклад позивача за посадою начальника відділу підтримання публічного обвинувачення в суді та нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах управління організації процесуального керівництва, нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень та при проведенні оперативно-розшукової діяльності становить 57600,00 грн, надбавка за вислугу років становить 23040,00 грн (усього 80640,00 грн). Водночас довідково зазначено, що заробітна плата за відповідною посадою становить 100800,00 грн
Позивач звернувся із заявою ВЕБ-05001-Ф-С-25-062769 від 06.04.2025 щодо перерахунку пенсії.
Листом ГУ ПФУ в Донецькій області № 10661-8268/Л-02/8-0500/25 від 02.05.2025 позивачу роз'яснено порядок звернення до органів ПФУ.
Позивач звернувся із заявою від 05.05.2025 (№ 6892) про перерахунок пенсії у зв'язку із збільшенням зарплати (пенсії за спецзаконами)
Рішенням ГУ ПФУ в Івано-Франківській області від 13.05.2025 № 053130007949 (№ 9684/03-16 від 13.05.2025) за наслідками розгляду заяви ОСОБА_1 від 05.05.2025 щодо перерахунку пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату ( грошове забезпечення ) позивачу відмовлено в проведенні перерахунку пенсії з урахуванням цієї довідки
У вказаному рішенні зазначено, що з 01.06.2023 розміри посадових окладів працівників прокуратури не змінювалися. Тому здійснити перерахунок пенсії відповідно до заяви № 6892 від 05.05.2025 підстав немає.
Як випливає, з наданих відповідачем-2 доказів, ГУ ПФУ в Івано-Франківській області вирішувало питання про наявність підстав для перерахунку пенсії на підставі довідки Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону № 14-99вих-25 від 02.04.2025.
Також позивач звернувся із заявою від 05.05.2025 (№ 6893) про перерахунок пенсії у зв'язку із збільшенням зарплати (пенсії за спецзаконами)
Рішенням ГУ ПФУ в Донецькій області від 13.05.2025 № о/р 053130007949 (№ 17909/03-1 від 13.05.2025) за наслідками розгляду заяви від 05.05.2025 № 6893 про перерахунок пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату (грошове забезпечення) позивачу відмовлено в перерахунку пенсії з урахуванням цієї довідки.
У вказаному рішенні зазначено, що з 01.06.2023 розміри посадових окладів працівників прокуратури не змінювалися. Тому здійснити перерахунок пенсії відповідно до заяви № 6893 від 05.05.2025 підстав немає.
Як випливає, з наданих відповідачем-1 доказів, ГУ ПФУ в Донецькій області вирішувало питання про наявність підстав для перерахунку пенсії також на підставі довідки Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону № 14-99вих-25 від 02.04.2025.
У наступному ГУ ПФУ в Донецькій області здійснило позивачу перерахунок пенсії (після повторного розгляду заяви), що підтверджується протоколом (розпорядженням) № 053130007949 від 24.06.2025.
Відповідно до вказаного протоколу (розпорядження) перерахунок здійснено з 05.05.2025, основний розмір пенсії 48384,00 грн (60%, тобто 60 % від 80640,00 грн), максимальний розмір пенсії 23610,00 грн.
Спірні правовідносини виникли з приводу наявності підстав для перерахунку позивачеві пенсії на підставі ст. 86 Закону України «Про прокуратуру».
Порядок пенсійного забезпечення працівників прокуратури, зокрема підстави та порядок призначення пенсії за вислугу років, врегульовано Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII «Про прокуратуру» (далі - Закон № 1697-VII).
Суд вважає безпідставними посилання відповідача-2 на приписи ч. 15 ст. 86 Закону № 1697-VII, відповідно до якої З 1 січня 2018 року пенсія, призначена відповідно до цієї статті, у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України "Про статус народного депутата України", "Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів", виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється.
Позивач не працює на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах наведених Законів.
Відповідно до ч. 20 ст. 86 Закону № 1697-VII, з урахуванням Рішення Конституційного Суду України № 7-р(ІІ)/2019 від 13.12.2019, установлено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.
Як було встановлено судом, позивача наказом з 23.01.2024 призначено на вищу посаду та у нього збільшився розмір складових його заробітної плати.
Відтак суд погоджується з аргументами позивача про наявність підстав для перерахунку пенсії.
Відповідачі у цій справі необґрунтовано відмовили в задоволенні заяв позивача про перерахунок пенсії.
Тому оскаржувані в цій справі рішення є протиправними і підлягають скасуванню.
Судом установлено, що відповідно до протоколу (розпорядження) № 053130007949 від 24.06.2025 позивачу здійснено з 05.05.2025 перерахунок пенсії.
Суд не погоджується з аргументами відповідача-1 щодо наявності підстав для закриття провадження у справі (на підставі п. 8 ч. 1 ст. 237 КАС України), оскільки як випливає з позовної заяви і відзиву ГУ ПФУ в Донецькій області, що позивач не погоджується із розміром заробітної плати, з якої має обчислюватися пенсія, що був застосований відповідачем-1.
Приписами частин 2 - 4 ст. 86 Закону № 1697-VII передбачено, що пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.
Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат на 60. Коригування зазначених виплат проводиться із застосуванням коефіцієнта загального підвищення розмірів посадового окладу та надбавок до нього. Посадовий оклад, надбавки за вислугу років під час призначення пенсії враховуються в розмірах за останньою займаною посадою прокурора, встановлених на момент виникнення права на перерахунок пенсії за вислугу років.
З протоколу (розпорядження) відповідача-1 № 053130007949 від 24.06.2025 випливає, що пенсія йому розрахована в розмірі 60 відсотків (48384,00 грн) суми його посадового окладу і надбавки за вислугу років (80640,00 грн), що не відповідає наведеним приписам частин 2 - 4 ст. 86 Закону № 1697-VII, за якими пенсія розраховується в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Отже, протокол (розпорядження) № 053130007949 від 24.06.2025 не в повній мірі реалізує право позивача на належний розрахунок його пенсії.
Водночас суд не погоджується з аргументами позивача про те, що розмір пенсії має розраховуватися з суми 100800,00 грн, тобто з розміру заробітної плати, яка зазначена в довідці № 14-99вих-25 від 02.04.2025 станом на 26.03.2025.
Як випливає, з частин 2 - 4 ст. 86 Закону № 1697-VII розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії розраховується за 60 календарних місяців.
Отже відповідач-1 під час перерахунку пенсії позивача має врахувати посадовий оклад і надбавку за вислугу років, зазначені у вказаній довідці, а інші виплати, що включаються в заробіток позивача розрахувати за 60 календарних місяців відповідно до приписів частин 2 - 4 ст. 86 Закону № 1697-VII.
Додатково суд звертає увагу на те, що відповідно до ч. 1 і ч. 3 ст. 44 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV) передбачено, що органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 64 Закону від 09.07.2003 № 1058-IV передбачено, що Виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право: отримувати безоплатно від органів державної влади, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання і від фізичних осіб - підприємців відомості, пов'язані з нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків, а також інші відомості, необхідні для виконання ними функцій, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Відповідно до пункту 4.2 розділу IV Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за № 1566/11846 (далі - Порядок № 22-1), передбачено, що при прийманні документів працівник структурного підрозділу, який здійснює прийом та обслуговування осіб, зокрема: повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів; надсилає запити про отримання необхідних відомостей з відповідних державних електронних інформаційних реєстрів, систем або баз даних згідно з пунктом 2.28 розділу II цього Порядку.
Отже, пенсійний орган не позбавлений можливості вчинити активні дії щодо отримання від компетентного органу додаткових документів та/або повідомити заявника про необхідність їх надання з метою належного захисту його прав на пенсійне забезпечення.
З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги в частині зобов'язання вчинити певні дії підлягають задоволенню частково шляхом зобов'язання повторно розглянути заяву позивача від 05.05.2024 про перерахунок пенсії за вислугу років згідно зі статтею 86 Закону №1697-VII, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні щодо належного розрахунку заробітної плати для перерахунку пенсії.
На підставі наведеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.
Керуючись статтями 2, 5-10, 19, 72-77, 90, 132, 139, 143, 241-246, 250, 255, 263, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_2 ; АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (ідентифікаційний код: 13486010, 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, площа Соборна, буд. 3), Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській област (ідентифікаційний код: 20551088, 76018, м. Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців,15) про визнання протиправним і скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 13.05.2025 № 053130007949 (№ 9684/03-16 від 13.05.2025)
Визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 13.05.2025 № 053130007949 (№ 17909/03-1 від 13.05.2025)
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 05.05.2025 № 6893 про перерахунок пенсії відповідно до Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII «Про прокуратуру», з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні щодо належного розрахунку заробітної плати для перерахунку пенсії.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Повне рішення суду складене 3 вересня 2025 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя К.О. Куденков