Рішення від 26.08.2025 по справі 160/33860/24

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 серпня 2025 рокуСправа №160/33860/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Ніколайчук С.В.

розглянувши у порядку письмового провадження у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Звенигородської міської ради (просп. Шевченка, 63, м. Звенигородка, Звенигородський р-н, Черкаська обл., 20202 код ЄДРПОУ 04060803), третя особа: ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії

УСТАНОВИВ:

23 грудня 2024 року позивач засобами поштового зв'язку звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Звенигородської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , остання відома адреса: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 ), у якій просить:

- визнати дії відповідача протиправними;

-зобов'язати відповідача скасувати реєстраційну дію фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 (реєстраційний номер НОМЕР_3 , дата реєстрації 03.03.1998), з внесенням інформації до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що здійснюючи перевірку інформації в держаних реєстрах стосовно себе, позивач встановила, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань під її РНОКПП НОМЕР_1 внесено відомості стосовно ФОП ОСОБА_2 (реєстраційний номер НОМЕР_3 , дата реєстрації 03.03.1998).

При зверненні до відповідача здійснити перевірку та виправити помилку у відомостях Єдиного державного реєстру, допущену суб'єктом державної реєстрації отримала відмову у виправлені помилки. Вказане стало підставою для звернення до суду з цим позовом.

Ухвалою від 20 січня 2025 року суд відкрив провадження в адміністративній справі №160/33860/24 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання, за наявними у справі матеріалами.

Ухвалою від 20 січня 2025 року суд виправив описку в ухвалі від 20 січня 2025 року у справі №160/33860/24, зазначивши: «21 грудня 2024 року позивач засобами поштового зв'язку звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Звенигородської міської ради, у якій просить».

Ухвалою від 20 червня 2025 року суд вирішив подальший розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження та призначив підготовче судове засідання на 17.07.2025 року о 11:10.

Ухвалою від 17 липня 2025 року суд витребував від Головного управління ДПС у Черкаській області (20200, Черкаська область, м. Звенигородка, вул. Михайла Грушевського, 142, код ЄДРПОУ 43194172) докази у справі, а саме:

- інформацію щодо реєстрації ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) як фізичної особи-підприємця, докази, якими це підтверджується;

- інформацію щодо реєстрації ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) як фізичної особи-підприємця, докази, якими це підтверджується;

- пояснення чому в базі даних ЄДРПОУ значиться за ОСОБА_2 РНОКПП НОМЕР_1 , який належить ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ).

Суд переніс розгляд справи на 26.08.2025 року.

14 серпня 2025 року Головне управління ДПС у Черкаській області надіслало до суду докази у справі. Відповідно до листа від 08.08.2025 № 5650/5/23-00-52-7 Головного управління ДПС у Черкаській області ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , яка згідно із відомостей з державного реєстру фізичних осіб - платників податків зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 , місце народження: Україна, Черкаська обл., Звенигородський р-н, м. Звенигородка - не подавала документи до Звенигородської ДПІ ГУ ДПС для взяття на податковий облік як фізична особа - підприємець.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 - перебувала на обліку в Звенигородській ДПІ ГУ ДПС як фізична особа - підприємець з 19.04.1995 року, адреса реєстрації: АДРЕСА_5 . Дата проведення державної реєстрації припинення 31.08.2006.

Повідомлено, що 25.04.2019 по ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 адреса реєстрації: АДРЕСА_6 , з ЄДР до Звегигородської ДПІ ГУ ДПС надійшла відомість: «Включення відомостей про фізичну особу-підприємця з відміткою проте, що свідоцтво про її державну реєстрацію, вважається недійсним». Дана помилка в податковому номері по ОСОБА_2 виникла на основі інвентаризаційних відомостей ДПС, при введенні даних оператором з паперових носіїв інформації на електронні. Про даний факт було проінформовано державного реєстратора Кисіленко Г.М. листом від 29.11.2019 № 685/23-00-53-51-011.

Відповідно до матеріалів справи відповідач ухвалу про відкриття провадження від 23.12.2024 у справі № 160/33860/24 отримала в електронному вигляді в електронному кабінеті 23.12.2024, що підтверджується матеріалами справи.

Проте відповідач правом на надання відзиву не скористався.

Сторони у судове засідання не з'явилися. Відомості про вручення судової повістки сторонам в матеріалах справи наявні, причини неявки невідомі.

Відповідно до положень статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи у порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення позову по суті, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, встановив таке.

У липні 2024 року, здійснюючи перевірку інформації, яка розміщена в державних реєстрах, позивач встановила, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань під його РНОКПП НОМЕР_1 внесено реєстраційні відомості стосовно ФОП ОСОБА_2 (реєстраційний номер НОМЕР_3 , дата реєстрації 03.03.1998).

Позивач здійснила заходи досудового врегулювання спору, а саме надіслала 26.07.2024 року заяву до Виконавчого комітету Звенигородської міської ради Черкаської області (надалі за текстом Виконавчий комітет) з проханням на підставі ст. 32 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» № 755-IV від 15.05.2003 року (надалі за текстом Закон №755-IV) здійснити перевірку та виправити помилку у відомостях Єдиного державного реєстру, допущену суб'єктом державної реєстрації, шляхом виключення належного їй РНОКПП НОМЕР_1 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань реєстраційних даних ФОП ОСОБА_2 .

Відповідно до відповіді за вих. № 01-13/З-793 від 01.08.2024 виконавчого комітету Звенигородської міської ради позивача було повідомлено про направлення запитів до відповідних органів у зв'язку з проведенням відповідного розслідування.

05.10.2024 позивач отримав відповідь Виконавчого комітету Звенигородської міської ради від 20.08.2024 № 01-13/З-793 з додатками, що відповідно до отриманих відповідей від ГУ ПФУ в Черкаській області, ГУ ДПС у Черкаській області, Звенигородського відділу ДРАЦС у Звенигородському районі Черкаської області, архівного відділу Звенигородської РДА, Звенигородської РДА, як суб'єкта державної реєстрації та зберігача паперових реєстраційних справ Виконавчий комітет прийшов до висновку, що відомості інвентаризаційної комісії, на підставі яких було внесено державним реєстратором Звенигородської РДА Кисіленко Г.М. запис про включення відомостей про ФОП з відміткою про те, що свідоцтво вважається недійсним 15.07.2013 року в ЄДР та відомості реєстру платників податків від підприємницької діяльності Звенигородської ДПІ, є такими, що не відповідають відомостям первинної реєстрації СПД фізичних осіб-підприємців Звенигородської РДА, державного реєстру актів цивільного стану громадян, Державного реєстру фізичних осіб - платників податків. У відповіді також надано правову консультацію, що скасування державним реєстратором реєстраційної дії/запису в ЄДР здійснюється на підставі судових рішень (п.2.ч.1. ст. 25 Закону №755-IV).

Відповідно до відомостей первинної реєстрації СПД - фізичних осіб за 1998-1999 роки в Звенигородської РДА та розпорядження голови Звенигородської РДА Черкаської області №75/98-рп від 03.03.1998 року, реєстрація підприємницької діяльності ОСОБА_2 , що підтверджує факт помилкового внесення відомостей до державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вищевказаних даних з РНОКПП, що належить позивачу, а є державна реєстрація підприємницької діяльності ОСОБА_2 , що припинила підприємницьку діяльність, як ФОП 31.08.2006.

Позивач зазначає, що ніколи не реєструвалася як фізична особа-підприємець, згоду на реєстрацію ніколи не надавала, ніяких реєстраційних карток не заповнювала та жодних документів не подавала і не підписувала. Прізвище змінювала один раз після реєстрації шлюбу 23.10.1999 з ОСОБА_3 на ОСОБА_4 , що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію шлюбу та відповіддю за вих. № 429/32.1-04-05-24 від 06.08.2024 Звенигородського відділу ДРАГЦС.

Також ніколи не займалася підприємницькою діяльністю, доходу від неї не отримувала, на облік в відповідні органи не ставала, звітності не подавала.

Однак, відповідно до відповіді ГУ Пенсійного фонду України в Черкаській області від 09.08.2024 № 2300-0603-6/58812 за РНОКПП НОМЕР_1 позивач перебуває на обліку, як фізична особа-підприємець з 03.03.1998 ОСОБА_2 , заборгованість по платежах, адміністрування яких здійснює Пенсійний фонд України, станом на дату звернення Виконавчого комітету 09.08.2024 відсутня.

Відповідно до відповіді ГУ ДПС у Черкаській області від 09.08.2024 № 5934/5/23-00-24-10-07 за РНОКПП НОМЕР_1 позивача з 03.03.1998 перебуває на обліку, як фізична особа-підприємець з 03.03.1998 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса: АДРЕСА_3 , номер взяття на облік НОМЕР_2 , стан платника 6 - включений до ЄДР з відміткою, що свідоцтво не дійсне. Станом на 09.08.2024 заборгованість із сплати податків і зборів у ФОП ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 відсутня.

Відповідач у своїх відповідях зазначив, що дійсно ОСОБА_1 була зареєстрована 19.04.1995 року, як ФОП ОСОБА_2 , не ІНФОРМАЦІЯ_2 - це дата народження позивача, а ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_3 - це адреса проживання ОСОБА_2 (Позивач була зареєстрована та проживала з 1995 по1999 за адресою: АДРЕСА_7 ), номер взяття на облік НОМЕР_2 , яка припинила підприємницьку діяльність 31.08.2006. Дані внесені державним реєстратором Кисіленко Г.М., отримані від тимчасових спеціальних комісії з питань проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців відповідно до наказу Мінюсту України №575/5 від 12.04.2012, аналітичної інформації під прізвищем ОСОБА_2 , датою реєстрації 03.03.1998, з її адресою та видом діяльності і з датою народження та з РНОКПП НОМЕР_1 позивача, що є її персональними даними, відповідно до яких особа позивача може бути ідентифікована, були внесені в ЄДР з відміткою про недійсність свідоцтва про державну реєстрацію помилково.

Відповідно до картки фізичної особи платника податків, ОСОБА_1 , було присвоєно ідентифікаційний номер НОМЕР_1 з датою занесення до Державного реєстру фізичних осіб 12.03.1998, а державну реєстрацію ФОП ОСОБА_2 (реєстраційний номер НОМЕР_3 ) РНОКПП НОМЕР_1 було здійснено раніше 03.03.1998 до присвоєння РНОКПП НОМЕР_1 , що, на думку позивача, підтверджує помилку в зазначених вище реєстраційних діях

Позивач звернулася з скаргою до Міністерства юстиції України з вимогою визнати вчиненою реєстраційну дію з порушенням Закону №755-IV та на підставі ст. 34 Закону №755-IV анулювати реєстраційну дію від 15.07.2013 №20041750000003613, вчинену державним реєстратором Звенигородської районної державної адміністрації Кисіленко Галиною Миколаївною.

Згідно з відповіддю за вих. №2434/7 від 07.10.2024 року Міністерства юстиції України скаргу позивача залишено без розгляду на підставі п.8 ч.6 ст. 34 Закону №755-IV.

Не погоджуючись з відмовою відповідача здійснити скасування реєстраційної дії фізичної особи-підприємця та внести зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадського формувань, позивач звернулась до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, доводам позивача, викладеним в позовній заяві, доводам відповідача, викладеним в відзиві, суд врахував такі норми чинного законодавства, які діяли на момент виникнення спірних правовідносин, та релевантні їм джерела права.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про інформацію» інформація про фізичну особу (персональні дані) - відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована. Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини. До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про захист персональних даних» персональні дані - відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.

Обробка персональних даних - це дія або сукупність дій, таких як збирання, реєстрація, накопичення, зберігання, адаптування, зміна, поновлення, використання і поширення (розповсюдження, реалізація, передача) знеособлення, знищення персональних даних, у тому числі з використанням інформаційних (автоматизованих) систем.

Мета обробки персональних даних має бути сформульована в законах, інших нормативно-правових актах, положеннях, установчих чи інших документах, які регулюють діяльність володільця персональних даних, та відповідати законодавству про захист персональних даних. Обробка персональних даних здійснюється відкрито і прозоро із застосуванням засобів та у спосіб, що відповідають визначеним цілям такої обробки (ст. 6 Закону України «Про захист персональних даних».

Частиною 6 ст. 6 Закону України «Про захист персональних даних» визначено, що не допускається обробка даних про фізичну особу, які є конфіденційною інформацією, без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Також ст. 32 Конституції України і ст. 8 Закону України «Про захист персональних даних» передбачене право на вилучення інформації та знищення своїх персональних даних будь-яким володільцем.

Так, відповідно до п.6. ч.1 ст. 8 Закону України «Про захист персональних даних» суб'єкт персональних даних має право пред'являти вмотивовану вимогу щодо зміни або знищення своїх персональних даних будь-яким володільцем та розпорядником персональних даних, якщо ці дані обробляються незаконно чи є недостовірними;

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

До 01.01.2004 загальні правові, економічні та соціальні засади здійснення підприємницької діяльності (підприємництва) громадянами та юридичними особами на території України визначалися Законом України від 07.02.1991 №698-XII «Про підприємництво» (далі - Закон №698-XII), який втратив чинність з 01.01.2004 на підставі п. 2 Прикінцевих положень Господарського кодексу України, прийнятого Законом України від 16 січня 2003 року №436-IV.

Згідно з ч. 1 ст. 8 Закону №698-XII державна реєстрація суб'єктів підприємницької діяльності проводиться у виконавчому комітеті міської, районної в місті ради або в районній, районній міст Києва і Севастополя державній адміністрації (далі - органи державної реєстрації) за місцезнаходженням або місцем проживання даного суб'єкта, якщо інше не передбачено законом. Відомості про зареєстровані суб'єкти підприємницької діяльності вносяться до Реєстру суб'єктів підприємницької діяльності.

Частинами 3, 8 ст. 8 Закону №698-XII передбачено, що громадяни, які мають намір здійснювати підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, подають реєстраційну картку встановленого зразка, яка є водночас заявою про державну реєстрацію, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи-платника податків та інших обов'язкових платежів і документ, що засвідчує внесення плати за державну реєстрацію. Жодних дій визначених в вказаній статті Закону я не здійснювала.

Державна реєстрація суб'єктів підприємницької діяльності проводиться за наявності всіх необхідних документів за заявочним принципом протягом не більше п'яти робочих днів. Органи державної реєстрації зобов'язані протягом цього терміну внести дані з реєстраційної картки до Реєстру суб'єктів підприємницької діяльності та видати свідоцтво про державну реєстрацію встановленого зразка з проставленим ідентифікаційним кодом (для юридичних осіб), який надається органам державної реєстрації органами державної статистики, або ідентифікаційним номером фізичної особи-платника податків та інших обов'язкових платежів.

У п'ятиденний термін з дати реєстрації органи державної реєстрації направляють примірник реєстраційної картки з відміткою про державну реєстрацію відповідному державному податковому органу і органу державної статистики та подають відомості про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності до органів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності і Пенсійного фонду України.

Згідно з ч. 20 ст. 8 Закону №698-XII орган державної реєстрації в десятиденний термін повідомляє відповідні державні податкові органи та органи державної статистики, органи Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Пенсійного фонду України про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Статтею 11 Закону №698-XII діяльність підприємця припиняється: з власної ініціативи підприємця; на підставі рішення суду у випадках, передбачених законодавством України; у разі закінчення строку дії ліцензії або її анулювання; на інших підставах, передбачених законодавчими актами України.

01.07.2004 набрав чинності Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» №755-IV від 15.05.2003.

Відповідно до п. 4,7 ч.1 ст. 4 Закону №755-IV державна реєстрація також базується на таких основних принципах:

- державної реєстрації за заявницьким принципом;

- об'єктивності, достовірності та повноти відомостей у Єдиному державному реєстрі.

Достовірними відомостями є правдиві дані на підставі яких можна встановити дійсні обставини.

Відповідно до ч.1 ст.9 Закону №755-IV відомості про юридичну особу, громадське формування, що не має статусу юридичної особи, та фізичну особу - підприємця вносяться до Єдиного державного реєстру на підставі:

1) відповідних заяв про державну реєстрацію;

2) документів, що подаються для проведення інших реєстраційних дій;

3) відомостей, отриманих у результаті інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами державних органів тощо.

Згідно з ч.1 ст. 14. Закону №755-IV документи для державної реєстрації можуть подаватися у паперовій або електронній формі. У паперовій формі документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням.

Якщо документи подаються у паперовій формі, заявник пред'являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, передбачений Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" (ч.2 ст. 14 Закону №755-IV ).

Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з Єдиного державного реєстру (ст. 16 Закону №755-IV).

Згідно з ч. 1 ст. 17 Закону №755-IV відомості про юридичну особу або фізичну особу-підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток.

Частина 1 ст. 42 Закону №755-IV передбачає, що для проведення державної реєстрації фізична особа, яка має намір стати підприємцем (далі заявник), повинна подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору за місцем проживання такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця; копію довідки про включення заявника до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів; документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця.

Відповідно до ст. 43 Закону №755-IV за відсутності підстав для відмови у проведенні державної реєстрації фізичної особи-підприємця державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця на підставі відомостей реєстраційної картки на проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця. Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця є датою державної реєстрації фізичної особи-підприємця.

Наказом Міністерства юстиції України №575/5 від 12.04.2012, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13.04.2012 за №569/20882, затверджено Положення про тимчасові міжвідомчі спеціальні комісії з питань проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі Положення).

Пунктами 1, 2 цього Положення визначено, що комісії створюються в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі з метою проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, зареєстрованих до 01.07.2004, відомості про яких на дату завершення процесу включення до Єдиного державного реєстру відомостей про юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців не включені до Єдиного державного реєстру (далі невключені суб'єкти).

Відповідно до п. 4.3 Положення комісія розглядає, аналізує прийняту від уповноважених органів аналітичну інформацію; складає узагальнену інформацію про невключених юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, зареєстрованих до 01 липня 2004 року, відомості про яких на дату завершення процесу включення до Єдиного державного реєстру відомостей про юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців не включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, у розрізі районів та міст обласного значення відповідно в Автономній Республіці Крим, областях, районів у містах Києві та Севастополі за формами згідно з додатками 3 та 4; передає узагальнену інформацію про невключених суб'єктів державним реєстраторам за місцезнаходженням юридичних осіб та за місцем проживання фізичних осіб-підприємців для подальшого включення цих відомостей до Єдиного державного реєстру, про що складається акт приймання-передачі у двох примірниках (відповідачем не надано даного документу).

З матеріалі справи суд встановив, що під час складання аналітичної інформації міжвідомчою комісією було передано недостовірну інформацію, яку відповідач включив до ЄДР, здійснивши запис про державну реєстрацію підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 з датою реєстрації 03.03.1998.

Відповідно до ст. 32 Закону №755-IV у разі виявлення у відомостях Єдиного державного реєстру помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної помилки), допущеної суб'єктом державної реєстрації, заявник письмово в паперовій або електронній формі повідомляє про це суб'єкта державної реєстрації, який перевіряє відповідність відомостей Єдиного державного реєстру інформації, що міститься в документах, що стали підставою для внесення цих відомостей. Якщо факт невідповідності підтверджено, суб'єкт державної реєстрації безоплатно виправляє допущену помилку в день надходження повідомлення. Виправлення помилки у відомостях Єдиного державного реєстру, допущеної не з вини суб'єкта державної реєстрації, здійснюється за плату, розмір якої встановлений цим Законом.

Згідно із ч.2, 3, 4 ст. 32 Закону №755-IV у разі виявлення суб'єктом державної реєстрації помилки, допущеної у відомостях Єдиного державного реєстру, він в одноденний строк безоплатно виправляє допущену помилку та письмово повідомляє про це заявника; виправлення помилок, допущених у відомостях Єдиного державного реєстру внаслідок наявності помилок у документах, на підставі яких були внесені такі відомості, здійснюється після виправлення помилок у зазначених документах; виправлення помилок у відомостях Єдиного державного реєстру може здійснюватися також на підставі судового рішення.

Усе вищенаведене доводить, що відповідач, всупереч вимог ст. 32 Конституції України; ст.11 Закону України «Про інформацію», ч.6 ст.6 Закону України «Про захист персональних даних», Закону №698-XII, ст. 4 Закону №755-IV, протиправно під час здійснення реєстраційних дій суб'єкта підприємницької діяльності стосовно іншої особи ( ОСОБА_2 ) використав та вніс до ЄДР РНОКПП НОМЕР_1 та дату народження, які належать позивачу.

Частиню 1 статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Згідно із ч.1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист. Відповідно до п. 4 ст. 5 КАС України суд може поновити порушені права особи шляхом визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

З огляду на вищевстановлені обставини справи та вимоги чинного законодавства, суд вважає, що позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають до задоволення в повному обсязі.

Керуючись ст. 2, 9, 77, 78, 90, 139, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Звенигородської міської ради (просп. Шевченка, 63, м. Звенигородка, Звенигородський р-н, Черкаська обл., 20202 код ЄДРПОУ 04060803), третя особа: ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити в повному обсязі.

Визнати дії Звенигородської міської ради (просп. Шевченка, 63, м. Звенигородка, Звенигородський р-н, Черкаська обл., 20202 код ЄДРПОУ 04060803) протиправними.

Зобов'язати Звенигородської міської ради (просп. Шевченка, 63, м. Звенигородка, Звенигородський р-н, Черкаська обл., 20202 код ЄДРПОУ 04060803) скасувати запис надісланий державним реєстратором Кисіленко Г.М. 25.04.2019 (унікальний ідентифікатор справи в ЄДР за № 10900226) про «Включення відомостей про фізичну особу-підприємця з відміткою проте, що свідоцтво про її державну реєстрацію, вважається недійсним» щодо фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за РНОКПП НОМЕР_1 (реєстраційний номер НОМЕР_3 , дата реєстрації 03.03.1998), з внесенням інформації до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення складено 03.09.2025 року.

Суддя С.В. Ніколайчук