Справа № 761/36078/25
Провадження № 1-кс/761/23480/2025
02 вересня 2025 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого детектива Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,
Старший детектив Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 за погодженням із прокурором першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 звернулася до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Обґрунтовуючи клопотання, зазначила, що детективами Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України під процесуальним керівництвом прокурорів Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022000000001291 від 20.09.2022 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
23.07.2025 головному бухгалтеру ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженцю с. Давидівці, Кіцманського району, Чернівецької обл., громадянину України, зареєстрованому та проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 . раніше не судимому, повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Досудовим розслідуванням установлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), далі за текстом - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » зареєстроване у ІНФОРМАЦІЯ_3 від 29.07.2005 № 10321020000000149, взяте на податковий облік у ІНФОРМАЦІЯ_4 , юридична адреса та фактичне місцезнаходження підприємства: АДРЕСА_2 .
Наказом директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № 8 від 01.06.2011 ОСОБА_5 призначений на посаду головного бухгалтера ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та виконує свої обов'язки на цій посаді у період з 01.06.2011 по теперішній час.
Відповідно до пунктів 9.1-9.4 Статуту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », який затверджено загальними зборами учасників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (протокол зборів № 15/29-09/17 від 29.09.2017):
- Товариство здійснює облік результатів своєї діяльності, веде бухгалтерську та статистичну звітність у встановленому чинним законодавством порядку та несе відповідальність за її достовірність;
- фінансові результати діяльності товариства встановлюються на основі річного бухгалтерського звіту;
- фінансовий рік товариства починається 1 січня і закінчується 31 грудня кожного року. Перший фінансовий рік починається з моменту реєстрації Товариства і закінчується 31 грудня року реєстрації Товариства;
- контроль за фінансово - господарською діяльністю товариства здійснює ревізійна комісія. У випадку необхідності Товариство може користуватися послугами аудиторських служб. Аудит (ревізія) діяльності здійснюється уповноваженими аудиторськими організаціями відповідно до вимог чинних нормативно-правових актів. На вимогу будь-кого з учасників товариства може бути проведено аудиторську перевірку річної фінансової звітності товариства із залученням професійного аудитора, не пов'язаного майновими інтересами з Товариством чи його учасниками. Витрати, пов'язані з проведенням такої перевірки, покладаються на учасника, на вимогу якого проводиться аудиторська перевірка.
Враховуючи положення Статуту, ОСОБА_5 , будучи головним бухгалтером ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обов'язки суб'єкта господарської діяльності і згідно з п. 1 прим. до ст. 364 КК України був службовою особою.
Таким чином ОСОБА_5 , обіймаючи посаду, пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків, а саме - головного бухгалтера ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », будучи службовою особою, повинний керуватися відповідними нормами діючого законодавства України, та на нього, як на головного бухгалтера суб'єкта господарської діяльності, покладено наступні обов'язки, а саме:
-згідно ст. 67 Конституції України - обов'язок сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом;
-відповідно до пункту 1 ст. 11 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» ОСОБА_5 є відповідальною за організацію складання і підписання фінансової звітності підприємства та її подання до відповідних державних органів;
-відповідно до п. 44.1 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Таким чином, ОСОБА_5 будучи службовою особою - головним бухгалтером ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », у відповідності до вимог ст. 67 Конституції України, якою закріплено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом, Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», вимогами інших законодавчих актів, що регулюють питання оподаткування господарської діяльності в Україні, несе відповідальність за правильне ведення бухгалтерської та податкової звітності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та результатів його роботи, повне відображення в обліку за звітний період доходів і витрат підприємства, а також за своєчасне нарахування та сплату в повному обсязі податків та обов'язкових зборів до бюджетів та державних цільових фондів.
Отже, ОСОБА_5 , діючи умисно та протиправно, мав можливість здійснювати вирішальний вплив на управління компанією ІНФОРМАЦІЯ_6 у тому числі шляхом впливу на формування складу та результати голосування на загальних зборах учасників, а також вчинення правочинів, які надають можливість визначати умови господарської діяльності, виконувати функції органу управління, а при необхідності здійснювати безпосереднє керування, створивши, таким чином, необхідні умови для подальшої реалізації злочинного плану, надавши видимість «легальності» здійснення на підставі документів фінансових операцій по відкритим компанією ІНФОРМАЦІЯ_6 » у банківських установах рахункам для заниження прибутку, отриманого за результатами підприємницької діяльності на територій України.
Відповідно до п. 1 ст. 10 укладеної між Україною та Урядом Республіки Кіпр Конвенції про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи від 08.11.2012 № 196_016, ратифікованою Законом України від 04.07.2013 № 412-ІІІ (далі - Конвенція), передбачено що дивіденди, які сплачуються компанією, яка є резидентом Договірної Держави, резиденту іншої Договірної Держави, можуть оподатковуватись у цій іншій Державі.
Водночас, згідно з п. 4 цієї статті зазначено, що положення п. 1 і п. 2 цієї статті не застосовуються, якщо особа - фактичний власник дивідендів, яка є резидентом Договірної Держави, здійснює підприємницьку діяльність в іншій Договірній Державі, резидентом якої є компанія, що сплачує дивіденди, через розташоване в ній постійне представництво, і холдинг, стосовно якого сплачуються дивіденди, справді пов'язаний з таким постійним представництвом. У такому випадку застосовуються положення статті 7 цієї Конвенції.
Згідно з п. 3.2 ст. 3 Податкового кодексу, якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.
В силу положень п. 5 ст. 5 Конвенції вважається, що підприємство договірної держави (компанія ІНФОРМАЦІЯ_6 ) розглядається як таке, що має постійне представництво в Україні, оскільки в Україні діють від імені підприємства особи, інші, ніж агенти з незалежним статусом ( ОСОБА_5 ) та мають, а також звичайно використовують повноваження здійснювати всі або будь-які дії, в тому числі укладати, керувати, вести ділові справи, пов'язані з бізнесом та справами підприємства, укладати від імені підприємства в Україні будь-які правочини.
У свою чергу, положення п. 1 ст. 7 Конвенції дозволяють застосування в Україні будь-яких правил, спрямованих на стягнення з компанії ІНФОРМАЦІЯ_6 податку, яка здійснює діяльність в Україні через постійне представництво (в розумінні, яке цьому терміну надає Конвенція).
Таким правилом є п.п. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Кодексу, який зобов'язує особу (підприємства, які розташовані на території України), що виплачує доходи на користь нерезидента утримати з відповідних доходів податок за ставкою 15 %.
Відповідно до п.п 14.1.193 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України постійне представництво - постійне місце діяльності, через яке повністю або частково проводиться господарська діяльність нерезидента в Україні, зокрема: місце управління; філія; офіс; фабрика; майстерня; установка або споруда для розвідки природних ресурсів; шахта, нафтова/газова свердловина, кар'єр чи будь-яке інше місце видобутку природних ресурсів; склад або приміщення, що використовується для доставки товарів, сервер.
Отже, компанія ІНФОРМАЦІЯ_6 вважається такою, що здійснює діяльність через постійне представництво в Україні в розумінні п.п. 1, 5 ст. 5 Конвенції та п.п. 14.1.193 п.14.1 ст. 14 Кодексу Податкового кодексу. При цьому, п. 1 ст. 7 Конвенції надає Україні право оподатковувати прибуток нерезидента».
Оскільки компанія ІНФОРМАЦІЯ_6 не зареєструвала в Україні постійного представництва, а підконтрольне підприємство, що розташоване на території України, сплачувало доходи у вигляді дивідендів не на користь постійного представництва, а безпосередньо на користь компанії (нерезидента), при виплаті дивідендів підприємства: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » були повинні утримати з суми такого доходу податок на доходи нерезидентів за ставкою 15%, що передбачено п.п. 14.4.2 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу України.
Так, ОСОБА_5 , реалізуючи злочинний намір, спрямований на умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, повністю контролюючи діяльність компанії-нерезидента та підприємств, розташованих на території України, виконуючи обов'язки службової особи компанії ІНФОРМАЦІЯ_6 та будучи головним бухгалтером ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », тобто, службовою особою підприємства, діючи умисно та протиправно, протягом 2018-2022 років розподілив отриманий підприємством прибуток, перерахував кошти під виглядом сплати дивідендів на рахунки компанії ІНФОРМАЦІЯ_6 , відкриті у UBS АG (Цюрих, Швейцарія): IBAN: НОМЕР_3 (USD) у сумі 5 992 524,9 дол. США або 160 628 955 грн; IBAN:НОМЕР_15 (ЕUR) у сумі 3 652 806,24 Євро aбo 114 632 199 грн з банківських рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відкритих в AT « ІНФОРМАЦІЯ_7 » у м. Києві (валютний рахунок № НОМЕР_4 ) та в AT « ІНФОРМАЦІЯ_8 » в м. Києві (валютний рахунок IBAN:НОМЕР_16, валютні кошти на рахунки нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Крім того, під час складання фінансової звітності відобразив операції щодо сплати дивідендів на рахунок компанії ІНФОРМАЦІЯ_6 за звітні періоди, неправомірно застосовувавши відповідно до укладеної між Україною та Урядом Республіки Кіпр Конвенції про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи від 08.11.2012 № 196_016, понижену ставку податку на прибуток у розмірі 5 % замість 15 %, тобто вніс до офіційних документів - податкових декларацій з податку на прибуток на доходи іноземних юридичних осіб (підприємств) завідомо неправдиві відомості.
Так, будучи головним бухгалтером ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та причетним до організації бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності, склав та подав до відповідних податкових органів податкову звітність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за звітні періоди, а саме:
-за 2018 рік - податкову декларацію з податку на прибуток підприємства № 9310406391від 12.02.2019 та «Додаток ПН до рядка 23 ПН Податкової декларації з податку на прибуток», які були засвідчені електронним підписом головного бухгалтера ОСОБА_5 та направлені до ІНФОРМАЦІЯ_9 (Кiцманський р-н);
-за 2019 рік - податкову декларацію з податку на прибуток підприємства № 9335155169 від 28.02.2020 та «Додаток ПН до рядка 23 ПН Податкової декларації з податку на прибуток», які були засвідчені електронним підписом головного бухгалтера ОСОБА_5 та направлені до ІНФОРМАЦІЯ_9 (Кiцманський р-н);
-за 2020 рік - податкову декларацію з податку на прибуток підприємства № 9372419911від 19.02.2021та «Додаток ПН до рядка 23 ПН Податкової декларації з податку на прибуток», які були засвідчені електронним підписом головного бухгалтера ОСОБА_5 та направлені до ІНФОРМАЦІЯ_10 ;
-за 2021 рік - податкову декларацію з податку на прибуток підприємства № 9432637903 від 03.03.2022 та «Додаток ПН до рядка 23 ПН Податкової декларації з податку на прибуток», які були засвідчені електронним підписом головного бухгалтера ОСОБА_5 та направлені до ІНФОРМАЦІЯ_9 (Кiцманський р-н);
-за 2022 рік - податкову декларацію з податку на прибуток підприємства № 9051646589 від 28.04.2022 та «Додаток ПН до рядка 23 ПН Податкової декларації з податку на прибуток», які були засвідчені електронним підписом головного бухгалтера ОСОБА_5 та направлені до ІНФОРМАЦІЯ_9 (Кiцманський р-н), відповідно в яких, з метою ухилення від сплати податків, занизив задекларовані ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » показники графи 6 «Сума податку» додатку ПН до рядка 23 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства.
Отже, ОСОБА_5 , будучи головним бухгалтером ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »
та уповноваженим на здійснення адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій в компанії ІНФОРМАЦІЯ_6 , яка зареєстрована на території Республіки Кіпр, без реєстрації постійного представництва в Україні, в порушення п.п. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу України, неправомірно використав понижену ставку податку на прибуток на доходи іноземних юридичних осіб у розмірі 5 % замість 15 % та умисно ухилився від сплати податку на прибуток на доходи іноземних юридичних осіб на загальну суму 28 978 788 грн (в тому числі: III квартал 2018 року - 4 158 000 грн, 2019 рік - 1 470 645 грн, 2020 рік - 11 283 596 грн, 2021 рік - 6 595 380 грн, I квартал 2022 року - 5 471 167 грн), тобто в особливо великих розмірах.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється в умисному ухиленні від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, незалежно від форми власності, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Крім того, 15 січня 2025 року Постановою ІНФОРМАЦІЯ_11 у справі № 600/6890/23-а скаргу у задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » було відмовлено, а Рішення ІНФОРМАЦІЯ_12 від 05 вересня 2024 року - скасовано. Таким чином, суд апеляційної інстанції підтримав позицію ІНФОРМАЦІЯ_13 у повному обсязі, а податкове повідомлення - рішення, винесене ІНФОРМАЦІЯ_4 №000006127/Ж10/24-13-23-10 від 04.09.2023, було підтверджено і залишено чинним.
Так, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин вчинених кримінальних правопорушень необхідно отримати тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення їх оригіналів, які знаходяться у володінні « ІНФОРМАЦІЯ_14 », ідентифікаційний номер компанії CHE НОМЕР_5 , зареєстровані офіси: АДРЕСА_3 , а саме:
-роздруківок (виписок) руху коштів за період з 01.01.2018 по 31.12.2022 на рахунках ІНФОРМАЦІЯ_6 (реєстраційний номер НОМЕР_6 , Республіка Кіпр) « НОМЕР_3 (USD)», « ІНФОРМАЦІЯ_15 (EUR)» із зазначенням призначення, суми платежу, вхідного/вихідного залишку, дати та точного часу перерахунку коштів, їх зняття, їх контактних даних, меморіальних ордерів банку, розрахункових рахунків юридичних (фізичних) осіб - контрагентів та банківські установи, в яких вони відкриті, назви юридичних (фізичних) осіб - контрагентів, їх реєстраційних номерів;
-справ юридичного оформлення по рахунках ІНФОРМАЦІЯ_6 (реєстраційний номер НОМЕР_6 , Республіка Кіпр) « ІНФОРМАЦІЯ_16 », « ІНФОРМАЦІЯ_15 (EUR)», у тому числі, анкет, реєстраційних документів підприємства, наказів про призначення службових осіб, договорів щодо відкриття і обслуговування рахунків та використання системи «Клієнт - банк», а також технічної документації щодо проведення працівниками банку інсталяції на комп'ютер підприємства вказаної системи, документів з даними про місце проведення вказаної інсталяції та документів, які підтверджують факт видачі та отримання ключів доступу до системи «Клієнт - банк», всіх заяв та доручень від імені службових осіб підприємства, а також карток зі зразками підписів службових осіб і відбитку печатки підприємства, тощо;
-документів на зняття готівкових коштів, у тому числі чеків, документів на переказ грошових коштів, відповідних довіреностей на вчинення таких дій з рахунків ІНФОРМАЦІЯ_6 (реєстраційний номер НОМЕР_6 , Республіка Кіпр) « ІНФОРМАЦІЯ_16 », «НОМЕР_15 (EUR)».
Детектив у судове засідання не з'явилася, до суду подано заяву про розгляд справи без її участі та просить клопотання задовольнити.
Слідчий суддя на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України розглянув клопотання про тимчасовий доступ без виклику представників особи у володінні якої перебувають речі та документи.
Вивчивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що детективами Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України під процесуальним керівництвом прокурорів Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022000000001291 від 20.09.2022 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Відповідно до ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» - інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до п. 5 ст. 162 Кримінального процесуального кодексу України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах та документах належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи те, що інформація може мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, у клопотанні доведено можливість використання як доказу інформації та іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою даної інформації неможливо, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Щодо надання дозволу на тимчасовий доступ до оригіналів запитуваних документів з можливістю їх вилучення, то слідчий суддя зазначає наступне.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Як вбачається з долучених до клопотання документів, детективом не доведено наявність обставин, якими законодавець передбачає можливість вилучення оригіналів документів, зазначених в клопотанні, а тому слідчий суддя приходить до висновку, що надання завірених належним чином копій даних документів буде достатнім для досягнення мети зазначеного тимчасового доступу.
З урахуванням вищевикладеного, клопотання підлягає частковому задоволенню.
Крім того, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 164 КПК України, строк дії ухвали, який не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали, за виключенням ухвал, постановлених на виконання вимог частини другої статті 562 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 562 КПК України, у разі якщо при зверненні за допомогою в іноземній державі необхідно виконати процесуальну дію, для проведення якої в Україні потрібен дозвіл прокурора або суду, така процесуальна дія потребує надання відповідного дозволу прокурором або судом у порядку, встановленому цим Кодексом, лише у разі, якщо це передбачено міжнародним договором або є обов'язковою умовою надання такого виду допомоги за законодавством запитуваної сторони. При цьому строк дії такого дозволу не обмежується, а належно засвідчена копія дозволу долучається до матеріалів запиту.
Керуючись ст.ст. 159-166, 562 КПК України, -
Клопотання старшого детектива Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити частково.
Надати слідчим у кримінальному провадженні - детективам (старшим детективам) Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України: ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , компетентним органам Швейцарії на підставі запиту про надання міжнародної правової допомоги у кримінальному провадженні № 42022000000001291 від 20.09.2022 тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю вилучення належним чином засвідчених копій документів, що знаходяться у володінні компанії « ІНФОРМАЦІЯ_14 », ідентифікаційний номер компанії CHE НОМЕР_5 , адреси: АДРЕСА_3 , а саме таких документів як:
- роздруківок (виписок) руху коштів за період з 01.01.2018 по 31.12.2022 на рахунках ІНФОРМАЦІЯ_6 (реєстраційний номер НОМЕР_6 , Республіка Кіпр) « НОМЕР_3 (USD)», « ІНФОРМАЦІЯ_15 (EUR)» із зазначенням призначення, суми платежу, вхідного/вихідного залишку, дати та точного часу перерахунку коштів, їх зняття, їх контактних даних, меморіальних ордерів банку, розрахункових рахунків юридичних (фізичних) осіб - контрагентів та банківські установи, в яких вони відкриті, назви юридичних (фізичних) осіб - контрагентів, їх реєстраційних номерів;
- справ юридичного оформлення по рахунках ІНФОРМАЦІЯ_6 (реєстраційний номер НОМЕР_6 , Республіка Кіпр) « ІНФОРМАЦІЯ_16 », « ІНФОРМАЦІЯ_15 (EUR)», у тому числі, анкет, реєстраційних документів підприємства, наказів про призначення службових осіб, договорів щодо відкриття і обслуговування рахунків та використання системи «Клієнт - банк», а також технічної документації щодо проведення працівниками банку інсталяції на комп'ютер підприємства вказаної системи, документів з даними про місце проведення вказаної інсталяції та документів, які підтверджують факт видачі та отримання ключів доступу до системи «Клієнт - банк», всіх заяв та доручень від імені службових осіб підприємства, а також карток зі зразками підписів службових осіб і відбитку печатки підприємства, тощо;
- документів на зняття готівкових коштів, у тому числі чеків, документів на переказ грошових коштів, відповідних довіреностей на вчинення таких дій з рахунків ІНФОРМАЦІЯ_6 (реєстраційний номер НОМЕР_6 , Республіка Кіпр) « ІНФОРМАЦІЯ_16 », « ІНФОРМАЦІЯ_15 (EUR)».
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Cлідчий суддя
Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1