Справа № 466/7406/25
Провадження № 3/466/2431/25
02 вересня 2025 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Федорова О.Ф., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
роз'яснені права відповідно до ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 63 Конституції України, -
встановив:
07.08.2025 року до Шевченківського районного суду м. Львова надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №413021 від 05.08.2025 року, встановлено, що 05.08.2025 року о 09 год. 37 хв., у м. Львові на вул. Під Дубом, 7Б, водій ОСОБА_1 керуючи трансппортним засобом «BYD SONG PLUS», державний номерний знак НОМЕР_1 , не дотрималася безпечного інтервалу, внаслідок чого здійснила зіткнення з транспортним засобом «Renault Megane», державний номерний знак НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_2 , що рухався в попутному напрямку, від чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження, чим завдано матеріальну шкоду. Таким чином ОСОБА_1 порушила вимогу п. 13.1. ПДР, за що відповідальність передбачена ст. 124 КУпАП.
02.09.2025 року на адресу Шевченківського районного суду м. Львова надійшла заява особи, стосовно якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 про витребування відео.
В судовому засіданні особа, стосовно якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 підтримала та просила задовольнити заяву про витребування відео із камер відеоспостереження Департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Управління безпеки та вуличної інфраструктури Львівської міської ради, на яких зафіксовано дорожньо-транспортну пригоду, що відбулась 05.08.2025 року, близько 09 год. 37 хв., за адресою м. Львів, вул. Під Дубом, 7Б, за участі трансппортного засобу «BYD SONG PLUS», державний номерний знак НОМЕР_1 та транспортного засобу «Renault Megane», державний номерний знак НОМЕР_2 .
Заслухавши пояснення особи, стосовно якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов наступного висновку.
Згідно з ч. 1 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, відомостями та інформацією з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також іншими документами.
Згідно з ч. 1 ст. 268 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі.
Відповідно до абз. 1, 3 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» №14 від 23.12.2005 року, звертається увага судів на неприпустимість спрощеного підходу до судового розгляду справ про адміністративні правопорушення на транспорті та ігнорування прав осіб, яких притягають до відповідальності, потерпілих, їх законних представників і захисників.
При розгляді справ зазначеної категорії необхідно з'ясовувати всі обставини, перелічені у статтях 247 і 280 КпАП (80732-10), у тому числі шляхом допиту свідків та призначення експертиз.
З метою всебічного, повного і об'єктивного дослідження усіх обставин справи про адміністративне правопорушення, для підтвердження або спростування обставин, зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання про витребування відео.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.: 245, 251, 268, 280, 294 КУпАП, -
постановив:
Заяву особи, стосовно якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 про витребування відео - задовольнити.
Витребувати від Департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Управління безпеки та вуличної інфраструктури Львівської міської ради відеозаписи із камер відеоспостереження, які 05.08.2025 року, близько 09 год. 37 хв., могли зафіксувати дорожньо-транспортну пригоду між транспортним засобом «BYD SONG PLUS», державний номерний знак НОМЕР_1 та транспортним засобом «Renault Megane», державний номерний знак НОМЕР_2 , за адресою: 79019, Львівська обл., Львівський р-н, м. Львів, вул. Під Дубом, 7Б.
Витребувані відеозаписи направити на адресу Шевченківського районного суду м. Львова: 79007, Львівська обл., Львівський р-н, м. Львів вул. Січових Стрільців, буд. 12 (поверх 4 кабінет 16), протягом десяти днів із дня отримання копії постанови.
У разі неможливості виконання постанови суду, письмово повідомити про причини невиконання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://sh.lv.court.gov.ua/sud1328/.
Суддя О. Ф. Федорова