Ухвала від 03.09.2025 по справі 927/1116/24

УХВАЛА

03 вересня 2025 року м. Чернігівсправа № 927/1116/24

Господарський суд Чернігівської області у складі судді Фесюри М.В., розглянувши матеріали заяви Дочірнього підприємства “Чернігівський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України» про зміну способу і порядку виконання рішення суду від 31.07.25 №015/11/147, поданої в межах справи

За заявою кредитора: Дочірнього підприємства “Житомирський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України»,

код ЄДРПОУ 32008278, вул. Перемоги, 75, м. Житомир, 10011,

до боржника: Дочірнього підприємства “Чернігівський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України»,

код ЄДРПОУ 32016315, вул. Київська, 17, м. Чернігів, 14005,

Учасники провадження у справі:

Розпорядник майна - арбітражний керуючий Брикса Андрій Олегович, свідоцтво №1499 від 15.07.2013, вул. Князя Острозького, 60/17, м. Тернопіль, 46006, код НОМЕР_1 , e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

Уповноважена особа засновника боржника - Акціонерне товариство "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", код ЄДРПОУ 31899285, вул. Антоновича, 51, м. Київ, 03150, mail@rou.org.ua,

Державний орган з питань банкрутства - Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, код ЄДРПОУ 43316700, вул. Герасима Кондратьєва, 28, м. Суми, 40003, адреса для листування: проспект Миру, 43, к.214, м. Чернігів, 14005,

Орган, уповноважений управляти майном боржника - Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, вул. Фізкультури, буд. 9, м. Київ, 03150, код ЄДРПОУ 37641918,

Кредитор: Дочірнє підприємство “Київське обласне дорожнє управління» Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України», код ЄДРПОУ 33096517, вул. Світла, 3, м. Київ, 02121,

Кредитор: Головне управління ДПС у Чернігівській області, вул. Реміснича,11, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 44094124,

Кредитор: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ,

Кредитор: Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРА", вул. Госпітальна, буд. 12-Е, 3 поверх, кімната 16, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 25498917,

Кредитор: ОСОБА_2 , АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 ,

Кредитор: Акціонерне товариство “Чернігівобленерго», вул. Гонча, буд. 40, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 22815333,

Кредитор: Комунальне підприємство "Теплокомуненерго" Чернігівської міської ради, вул. Ушинського, буд. 23, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 44819434,

Кредитор: ОСОБА_3 , АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_4 ,

про відкриття провадження у справі про банкрутство

без виклику представників учасників справи;

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Господарського суду Чернігівської області на стадії розпорядження перебуває справа про банкрутство Дочірнього підприємства “Чернігівський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України» у порядку норм Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвалою суду від 18.12.24, серед іншого, відкрито провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства “Чернігівський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України» (код ЄДРПОУ 32016315), введено процедуру розпорядження майном, призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Бриксу Андрія Олеговича.

04.08.25 до Господарського суду Чернігівської області звернулось Дочірнє підприємство “Чернігівський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України» із заявою про зміну способу виконання судового рішення Господарського суду Харківської області від 06.06.2018 року по справі №922/1393/17 та стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Будцентр Витязь» (22633480, м. Харків, пр-т Московський, 247Б) на користь Дочірнього підприємства “Чернігівський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України» (код ЄДРПОУ 32016315, вул. Київська, 17, м. Чернігів, 14005) вартість матеріалів (товару) в розмірі 2 993 936,02 грн. Обґрунтуванням звернення з відповідною заявою у порядку ст. 331 ГПК України до Господарського суду Чернігівської області та необхідністю розгляду в межах справи №927/1116/24 про банкрутство Дочірнього підприємства “Чернігівський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України», боржник у заяві посилається на норми ч.2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, зважаючи на те, що даний спір по своїй суті є майновим спором, його вирішення призведе до зміни майнового стану Дочірнього підприємства “Чернігівський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України», що в свою чергу призведе до задоволення вимог кредиторів в процедурі банкрутства, тому розгляд поданої заяви повинен здійснюватись господарським судом Чернігівської області, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство Дочірнього підприємства “Чернігівський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України».

Ухвалою від 06.08.2025 Господарський суд Чернігівської області направив заяву про зміну способу виконання судового рішення від 06.06.2018 року по справі №922/1393/17 Дочірнього підприємства “Чернігівський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України» до Господарського суду Харківської області для вирішення питання про передачу матеріалів заяви разом з матеріалами справи №922/1393/17 до Господарського суду Чернігівської області для розгляду в межах провадження №927/1116/24 у справі про банкрутство Дочірнього підприємства “Чернігівський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України».

01.09.2025 на адресу Господарського суду Чернігівської області надійшли матеріали справи №922/1393/17 разом із заявою Дочірнього підприємства “Чернігівський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України» про зміну способу виконання рішення суду для розгляду заяви в межах справи №927/1116/24 про банкрутство.

Враховуючи викладене, суд зазначає.

Згідно ч. 1, ч. 2. ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими ГПК України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею. Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника, у тому числі спори про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України.

Системний аналіз положень законодавства про банкрутство дає підстави дійти до висновку, що з моменту порушення стосовно боржника справи про банкрутство він перебуває в особливому правовому режимі, який змінює весь комплекс юридичних правовідносин боржника, і спеціальні норми Кодексу України з процедур банкрутства мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України. Норми Кодексу України з процедур банкрутства передбачають концентрацію всіх спорів у межах справи про банкрутство задля судового контролю у межах цього провадження за діяльністю боржника, залучення всього майна боржника до ліквідаційної маси та проведення інших заходів, метою яких є повне або часткове задоволення вимог кредиторів.

Таким чином, порушення провадження у справі про банкрутство боржника обумовлює особливість вирішення таких спорів і полягає в тому, що вони розглядаються та вирішуються по суті саме у межах справи про банкрутство.

Відповідно до правової позиції, яка викладена у постанові Великої палати Верховного суду від 18.02.2020 у справі №918/335/17 (провадження №12-160гс19) з огляду на положення законодавства України, чинного на момент розгляду справи Великою Палатою Верховного Суду, розгляд усіх спорів, стороною в яких є боржник у справі про банкрутство, повинен відбуватися саме і виключно господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи.

Враховуючи надходження матеріалів справи №922/1393/17 Господарський суд Чернігівської області вважає за можливе призначити до розгляду в судовому засіданні заяву про зміну способу виконання рішення до розгляду в межах провадження справи №927/1116/24 про банкрутство Дочірнього підприємства “Чернігівський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України».

Керуючись ст.7 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 20, 31, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Заяву Дочірнього підприємства “Чернігівський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України» (від 31.07.25 №015/11/147) про зміну способу виконання судового рішення Господарського суду Харківської області від 06.06.2018 року у справі №922/1393/17 прийняти до розгляду.

2. Призначити заяву до розгляду в судовому засіданні 22.09.2025 о 10:40 у приміщенні Господарського суду Чернігівської області за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 20, каб. №201.

3. Попередити сторони, що неявка учасників справи не є перешкодою для розгляду заяви.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя М.В. Фесюра

Веб адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/

Документи по справі можуть бути направлені на адресу суду: пр-т Миру, 20, м. Чернігів, 14000, та на електронну адресу Господарського суду Чернігівської області - e-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua; засоби зв'язку - тел.099 420 54 50.

Попередній документ
129927804
Наступний документ
129927806
Інформація про рішення:
№ рішення: 129927805
№ справи: 927/1116/24
Дата рішення: 03.09.2025
Дата публікації: 04.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Чернігівської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи про банкрутство, з них:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (22.09.2025)
Дата надходження: 04.12.2024
Предмет позову: про відкриття провадження у справі про банкрутство
Розклад засідань:
18.12.2024 09:00 Господарський суд Чернігівської області
19.02.2025 09:00 Господарський суд Чернігівської області
06.03.2025 11:00 Господарський суд Чернігівської області
19.03.2025 11:00 Господарський суд Чернігівської області
10.04.2025 11:00 Господарський суд Чернігівської області
08.05.2025 10:00 Господарський суд Чернігівської області
22.05.2025 09:00 Господарський суд Чернігівської області
22.05.2025 12:30 Господарський суд Чернігівської області
28.05.2025 12:30 Господарський суд Чернігівської області
22.09.2025 10:40 Господарський суд Чернігівської області
22.09.2025 12:30 Господарський суд Чернігівської області
01.10.2025 17:00 Північний апеляційний господарський суд
13.10.2025 08:30 Господарський суд Чернігівської області
12.11.2025 11:00 Господарський суд Чернігівської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ОТРЮХ Б В
суддя-доповідач:
ОТРЮХ Б В
ФЕСЮРА М В
ФЕСЮРА М В
3-я особа:
Акціонерне товариство Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України"
Державне агентство відновлення та розвитку інфра
Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України
Східне міжрегі
Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, 3-я особа:
відповідач (боржник):
АТ "ДАК "Автомобільні дороги України"
ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" в особі філії "Чернігівська дорожньо-Експлуатаційна дільниця" ДП "Чернігівський облавтодор"
Дочірнє підприємство "Чернігівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України"
ДП "Чернігівський облавтодор" ВАТ ДАК "Автомобільні дороги України"
ТОВ "Будцентр Витязь"
ТОВ "Дор Буд ЮА"
Філія «Корюківський райавтодор» ДП «Чернігівський облавтодор»
за участю:
КП "Теплокомуненерго" Чернігівської міськ
КП "Теплокомуненерго" Чернігівської міської ради, арбітражний
заінтересована особа:
АТ "ДАК "Автомобільні дороги України"
Державне агенство відновлення та розвитку інфраструктури України
Східне міжрегіональне управління МЮ (м. Суми) Структурний підрозділ
заявник:
АТ "ДАК "Автомобільні дороги України"
Брикса Андрій Олегович
Державне агенство відновлення та розвитку інфраструктури України
ДП "Житомирський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України"
ДП "Київське обласне дорожнє управління" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України"
ДП "Чернігівський облавтодор" ВАТ ДАК "Автомобільні дороги України"
Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції
ТОВ "ЕНЕРА"
заявник апеляційної інстанції:
Головне управління Державної податкової служби у Чернігівській області
Головне управління ДПС у Чернігівській області
інша особа:
Державне агенство відновлення та розвитку інфраструктури України
Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції
кредитор:
АТ "Чернігівобленерго"
Білан Геннадій Вікторович
Головне управління Державної податкової служби у Чернігівській області
Головне управління ДПС у Чернігівській області
Дочірнє підприємство "Житомирський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України"
Дочірнє підприємство "Київське обласне дорожнє управління" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України"
ДП "Київське обласне дорожнє управління" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України"
Єрмоленко Людмила
Єрмоленко Людмила Юріївна
Єфіменко Василь Григорович
Єфіменко Людмила Михайлівна
КП "Теплокомуненер
КП "Теплокомуненерго" Чернігівської міської ради
Літош Марі
Літош Марія Іванівна
Мурзіна Наталія Валентинівна
ТОВ "ЕНЕРА"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Головне управління Державної податкової служби у Чернігівській області
позивач (заявник):
АТ "Чернігівобленерго"
Головне управління ДПС у Чернігівській області
Головне управління Пенсійного фонду в Чернігівській області
ДП "Житомирський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України"
ДП "Чернігівський облавтодор" ВАТ ДАК "Автомобільні дороги України"
КП "Теплокомуненерго" Чернігівської міської ради
ТОВ "ЕНЕРА"
представник:
Санжак Леся Володимирівна
Сиводід Оксана Петрівна
представник заявника:
Гетьман Тетяна Віталіївна
Дікан Олександр Миколайович
Жирна Яна Вікторівна
представник кредитора:
Торбєєв Микола Олександрович
Чайківська Наталія Миколаївна
Чередниченко Андрій Миколайович
представник позивача:
Варга Ольга Василівна
Прохоренко Марина Миколаївна
представник скаржника:
Протченко Олена Миколаївна
суддя-учасник колегії:
ОСТАПЕНКО О М
СОТНІКОВ С В