Справа № 588/1425/25
Провадження № 3/588/528/25
03 вересня 2025 року м. Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Сумської області Огієнко О.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за матеріалами, що з надійшли з Державної екологічної інспекції у Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого спеціалістом відділу земельних відносин та комунальної власності Боромлянської сільської ради, одруженого, проживаючого по АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за статтею 91 КУпАП,
ОСОБА_1 11.08.2025 о 10 год. 00 хв. у с. Боромля, допустив порушення правил охорони та використання території та об'єктів ПЗФ, а саме не розробив проектів території «Ентомологічний заказник «Боромлянський», межі ПЗФ в натурі не винесені, не встановлені відмежувальні знаки, відсутнє охоронне зобов'язання, чим порушив вимоги статей 4, 7, 21 Закону України «Про природно-заповідний фонд України».
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, але подав заяву, в якій вказав, що просить розглянути справу без його участі, вину у вчиненому правопорушенні визнає, просить суворо не карати.
Відповідно до частини 2 статті 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачених статтею 91 КУпАП, участь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є не обов'язковою.
Таким чином, з урахуванням викладеного вважаю, що справа може бути розглянута без участі ОСОБА_1 на підставі наявних у справі матеріалів.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 91 КУпАП, знайшла своє підтвердження, враховуючи таке.
Статтею 91 КУпАП передбачено відповідальність за здійснення в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон, а також територій, зарезервованих для наступного заповідання, забороненої господарської та іншої діяльності, порушення інших вимог режиму цих територій та об'єктів, самовільна зміна їх меж, невжиття заходів для попередження і ліквідації негативних наслідків аварій або іншого шкідливого впливу на території та об'єкти природно-заповідного фонду.
Згідно посадової інструкції спеціаліст відділу земельних відносин та комунальної власності Боромлянської сільської ради зобов'язаний здійснювати контроль за використанням та охороною земель, стежити за виконанням заходів з охорони земель, за збереженням межових знаків на межах землеволодінь, землекористувань та населеного пункту.
Вина ОСОБА_1 за обставин, установлених судом, підтверджується матеріалами справи, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення № 017926 від 11.07.2025, який за змістом відповідає вимогам статті 256 КУпАП і сумнівів не викликає містять усі обставини, які складають об'єктивну сторону складу правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП; посадовою інструкцією спеціаліста відділу земельних відносин та комунальної власності Боромлянської сільської ради.
За таких обставин, доходжу до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 91 КУпАП, зокрема, порушив вимоги режиму території та об'єктів природно-заповідного фонду.
Вирішуючи питання про накладення стягнення, відповідно до статті 33 КУпАП враховую характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, та вважаю доцільним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у межах санкції статті 91 КУпАП, у виді штрафу.
У зв'язку з накладенням адміністративного стягнення відповідно до статті 40-1 КУпАП вважаю за необхідне стягнути із ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605 грн 60 коп. у дохід держави.
На підставі викладеного та керуючись статтями 33, 34, 40-1, 91, 268, 283, 284 КУпАП, суддя
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 91 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 15 (п'ятнадцяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) грн.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп. у дохід держави.
Згідно з частиною 2 статті 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного судом.
Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня винесення постанови. У разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сумського апеляційного суду через Тростянецький районний суд Сумської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя О. О. Огієнко