Постанова від 27.08.2025 по справі 686/22800/25

Справа № 686/22800/25

Провадження № 3/686/6560/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 серпня 2025 року м. Хмельницький

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області в складі: головуючого-судді Луня Р.В., за участю секретаря судового засідання Коржіньовської К.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Петриченка В.М.,

розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , пенсіонера, -

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, в супереч вимогам ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме 24.06.2024 року за 2022 рік (граничний строк 31.01.2024), 10.04.2024 року за 2023 рік (граничний строк 01.04.2024) та 19.06.2025 року за 2024 рік (граничний строк 01.04.2025).

Крім того, ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, в супереч вимогам абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав 24.06.2024 року (граничний строк 09.02.2024) декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав, вказав, що на час його служби не потрібно було подавати декларації, оскільки відповідні норми закону були призупинені, а після його звільнення зі служби він не знав про необхідність такої подачі.

Заслухавши правопорушника, прокурора, дослідивши письмові матеріали справи суд дійшов висновку про таке.

Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 № 222, сержанта ОСОБА_1 , призначено з 10.09.2022 року на посаду головного сержанта командира першого відділення першого взводу роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 № 10, сержанта ОСОБА_1 , головного сержанта - командира першого відділення першого взводу роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 було виключено із списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_2 з 10.01.2024 року.

Згідно ч. 2 ст. 5 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» звання сержант віднесено до молодшого сержантського і старшинського складу Збройних сил України.

Підпунктом «г» п. 1 ч. 1 ст. З Закону визначено, що суб'єктами, на яких поширюється дія Закону є військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділів військової підготовки.

Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті З цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" і "г" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно абз. 1 ч.2 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Законом України від 20.09.2023 «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», а саме абз.2 ч.2 ст. 45 Закону викладено у такій редакції: у ст. 45 Закону: у частині першій слова "підпунктах "а", "в" і "г" замінити словами "підпунктах "а", "в" - "Ґ".

У розділі XIII "Прикінцеві положення" Закону пункт 2-7 викладено в такій редакції: «Установити, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік до 31.01.2024, за 2023 рік до 01.04.2024, за 2024 рік до 01.04.2025, а декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями до 09.02.2024.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларації 24.06.2024 року за 2022 рік, 10.04.2024 року за 2023 рік та 19.06.2025 року за 2024 рік, а декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями 24.06.2024 року.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, тобто у встановлений період не подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларації суб'єкта декларування.

Згідно ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Враховуючи ступінь вини ОСОБА_1 , відсутність негативних наслідків від вчиненого правопорушення та шкоди для інших, відсутність умислу на приховування інформації, даних про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, зокрема те, що він раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності, є учасником бойових дій, суд вважає, що вчинене адміністративне правопорушення є малозначним та приходить до висновку про можливість звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності на підставі ст.22 КУпАП і обмежитись усним зауваженням, а провадження в справі - закрити.

Керуючись ст.ст. 22, 283, 284 КУпАП, суд -

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та звільнити від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.

Провадження у справі стосовно ОСОБА_1 закрити.

Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається через Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя: