Справа №686/19443/25
Провадження № 3/686/5658/25
22 серпня 2025 року м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області в особі судді Луня Р.В., за участі захисника Гандзьошина М.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого,
за ч.1 ст. 130 КУпАП,-
встановив:
До Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від УПП в Хмельницькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП, згідно якого: «01 липня 2025 року, о 04 год. 07 хв., ОСОБА_1 , керував по провул. Будівельників 4 в м. Хмельницькому, автомобілем «ВАЗ 21214», державний номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, про що свідчить результат приладу «Драгер» - тест від 01.07.2025 року № 2946 з результатом 1,59%, чим порушив п. 2.9 "а" ПДР та вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП».
В судовому засіданні захисник Гандзьошин М.В. заявив клопотання про повернення протоколу про адміністративне правопорушення на доопрацювання, оскільки протокол складався без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, його копія ОСОБА_1 не вручалася, що свідчить про порушення його прав.
Заслухавши захисника, дослідивши матеріали справи, доходжу до наступного висновку.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню для доопрацювання, оскільки, згідно відеозаписів із нагрудних боді-камер працівників поліції, протокол складався за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, права та обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП, при складані протоколу їй не роз'яснені, копія протоколу ОСОБА_1 не вручалася, право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу не надано, що свідчить про порушення його прав, передбачених 268 КУпАП, в тому числі і право знати в чому він обвинувачується, а відтак і право на захист.
Наведені порушення закону є істотними, перешкоджають суду прийняти законне та обґрунтоване рішення і не можуть бути усунені в судовому засіданні.
За таких обставин, в силу п. 2 ст. 278 КУпАП, матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП слід повернути органу, який порушив адміністративне переслідування, для доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 245, 254, 256, 278, 283 КУпАП,
постановив:
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції в Хмельницькій області для доопрацювання.
Постанова протягом 10 днів з дня її винесення може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Хмельницький міськрайонний суд.
Суддя: