Справа №599/1436/25
н.п.1-кс/599/271/2025
про тимчасовий доступ до інформації
місто Зборів 03 вересня 2025 року
Слідчий суддя Зборівського районного суду ОСОБА_1 ,
розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю по кримінальному провадженні №12025211070000148 від 27 серпня 2025 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.4 ст.185 КК України, -
Слідчим відділенням ВП №2 (м.Зборів) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12025211070000148 від 27 серпня 2025 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.4 ст.185 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що 27.08.2025 у ВП № 2 Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області поступила заява ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя с. Годів, Тернопільського району Тернопільської області про те, в період часу з 17:00 год. 26.08.2025 по 08:00 год. 27.08.2025, невідома особа шляхом вільного доступу із території житлового господарства таємно викрала коня з возом чим заподіяла заявнику матеріальної шкоди на суму яка встановлюється.
Під час проведення досудового розслідування поступив рапорт оперативного працівника ВП № 2 Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області, про те, що ним отримано інформацію оперативного характеру, що до даного злочину можуть бути причетні невстановлені особи які користується мобільними номерами оператора стільникового зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » , НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 .
Інформація, яка знаходиться в оператора телекомунікаційних послуг ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » про зв'язок, надані телекомунікаційні послуги, у тому числі отримані послуги, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема надасть можливість встановити інших осіб причетних до вказаного кримінального правопорушення та здобути інші докази вчинення кримінального правопорушення.
Слідчий СВ ВП №2 (м.Зборів) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області подав заяву, згідно якої просить розглядати клопотання в його відсутності.
Згідно ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, маршрутів передання тощо відноситься до охоронюваної законом таємниці.
Приймаючи до уваги, що інформація, яка знаходиться в оператора телекомунікаційних послуг ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » про зв'язок, надані телекомунікаційні послуги, у тому числі отримані послуги, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема надасть можливість встановити осіб причетних до вказаного кримінального правопорушення та здобути інші докази вчинення кримінального правопорушення, якщо встановити іншим шляхом неможливо, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159, 163, 164 та 309 КПК України, -
Надати дозвіл старшому слідчому СВ ВП №2 Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , слідчому СВ ВП №2 Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_4 , заступнику начальника ВП - начальнику СВ ВП №2 Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_5 , або за їх дорученням начальнику СКП ВП №2 Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_6 , старшому оперуповноваженому СКП ВП №2 Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_7 , старшому оперуповноваженому СКП ВП №2 Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_8 , оперуповноваженому СКП ВП №2 Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_9 , оперуповноваженому СКП ВП №2 Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_10 на тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться в оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою: АДРЕСА_1 , щодо надання послуг рухомого мобільного зв'язку про з'єднання номерів телефонна НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , за період з 00:00 год. 25 серпня 2025 року по 23:59 год. 28 серпня 2025, а саме:
- адреса розташування базової станції, (абонента А);
- адреса розташування базової станції, (абонента Б);
- тип з'єднання (вхідні, вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переадресація);
- дата, час та тривалість з'єднання;
- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А) (абонентський номер сім-картки, ІМЕІ);
- ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв'язку (абонента Б), з'єднання нульової тривалості.
- адреси розташування базових станцій, в зоні дії яких перебували всі абоненти, що з'єднувались з абонентом із вищевказаною SIM-карткою;
- тип з'єднання (вхідні, вихідні дзвінки SMS, MMS, GPRS, переадресація);
- дата, час, тривалість з'єднання;
- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А) (абонентський, серійний, IMSI номери сім карти, ІМЕІ);
- ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв'язку (абонента Б) (абонентський, серійний, IMSI номери SIM-карти, ІМЕІ);
- за наявності контрактної угоди надати відомості про абонентів.
Надати можливість вилучити вищевказану інформацію, скопіювавши її на електронний носій
Строк дії ухвали встановити протягом 60 днів з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення вказаних речей та документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий Суддя Зборівського
районного суду ОСОБА_11