Справа № 610/2206/25
Провадження № 2/610/1167/2025
02.09.2025 Балаклійський районний суд Харківської області у складі:
головуючого - судді Феленка Ю.А.,
за участю секретаря судового засідання Афоніної Д.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Балаклія Ізюмського району Харківської області за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
17 червня 2025 року ОСОБА_1 звернувся до Балаклійського районного суду із позовною заявою, у якій просить розірвати шлюб, зареєстрований між ним і відповідачем 03 липня 2020 року виконавчим комітетом Пришибської сільської ради Балаклійського району Харківської області, актовий запис № 03.
Обґрунтовуючи позовні вимоги вказав, що у них з відповідачем є спільна неповнолітня дитина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Спільне життя з відповідачем не склалося через різні погляди на життя, відсутність взаєморозуміння і спільних інтересів. Сторони втратили почуття любові та поваги один до одного, проживають окремо, спільного господарства не ведуть. Збереження шлюбу суперечить інтересам позивача.
Ухвалою від 23.06.2025 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено судове засідання у справі в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін на 16.07.2025.
16.07.2025 судовий розгляд справи було відкладено до 02.09.2025.
Позивач у судове засідання не з'явився, його представник - адвокат Корнієнко Н.В. 16.07.2025 подала заяву про розгляд справи за її відсутності та за відсутності позивача, позовні вимоги підтримала.
Відповідач у судове засідання не з'явилася, подала до суду заяву про визнання позову і розгляд справи за її відсутності.
У зв'язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу згідно з ч. 2 ст. 247 ЦПК України не здійснювалось.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно з ч. 1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Судом встановлені такі обставини і визначені відповідні до них правовідносини.
03 липня 2020 року між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , і ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у виконавчому комітеті Пришибської сільської ради Балаклійського району Харківської області було зареєстровано шлюб, про що складено актовий запис № 03 (а.с. 6).
Сторони мають спільну неповнолітню дитину - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с. 7).
Згідно зі ст. 51 Конституції України, ст. 24 Сімейного кодексу України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування до шлюбу не допускається.
За змістом ст. 112 Сімейного кодексу України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них або інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України передбачено, що у разі визнання позову відповідачем суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
За час подружнього життя сторонами не створено дружної родини. Спільне життя не склалось. Фактично шлюбні стосунки припинено.
Враховуючи зазначені обставини, суд дійшов висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін. Визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Згідно з ч. 1 ст. 142 ЦПК України, ч. 3 ст. 7 Закону України "Про судовий збір", у разі визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Беручи до уваги вищенаведене, підлягають поверненню позивачу з державного бюджету 605,60 гривень, що дорівнює 50-ти відсоткам судового збору, сплаченого позивачем при поданні позову (1 211,20 х 0,5 = 605,60).
Понесені позивачем витрати зі сплати судового збору у сумі 605,60 гривень відповідно до ст. 141 ЦПК України стягуються з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст. 51 Конституції України, статтями 24, 112 Сімейного кодексу України, статтями 12, 13, 81, 141, 142, 206, 259, 263-265, 274-279 ЦПК України, статтями 4, 7 Закону України "Про судовий збір", суд -
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , і ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований 03 липня 2020 року виконавчим комітетом Пришибської сільської ради Балаклійського району Харківської області, актовий запис № 03.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору в сумі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.
Повернути ОСОБА_1 з Державного бюджету України 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп. судового збору, сплаченого ним за подання до суду позовної заяви за квитанцією до платіжної інструкції № 17 від 15.05.2025.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.
Позивач: ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .
Відповідач: ОСОБА_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .
СуддяЮ.А. Феленко