Постанова від 29.08.2025 по справі 296/9324/25

Справа № 296/9324/25

3/296/2227/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" серпня 2025 р. м.Житомир

Суддя Корольовського районного суду м. Житомира Покатілов О.Б., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Житомирського РУП № 2 ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

встановив:

20 серпня 2025 року до Корольовського районного суду м. Житомира надійшов протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали стосовно ОСОБА_1 за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Так, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 468739 від 09.08.2025 року, ОСОБА_1 14.03.2025 року близько 12 год. 00 хв. за адресою: м. Житомир, вул. Селецька, 5, в приміщенні ПКТІ м. Житомира, пошкодив майно, а саме: мобільний телефон, який належить ОСОБА_2 , чим вчинив дрібне хуліганство. Таким чином, ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що 14.03.2025 року він був на навчанні та у зв'язку з проблемами зі здоров'ям він мав поганий настрій. Його одногрупники постійно до нього чіплялися, жартували над ним і найбільш активну участь у цьому брав ОСОБА_3 . На прохання припинити вказані дії ніхто не реагував, тому він ( ОСОБА_1 ), будучи у збудженому (роздратованому) стані, взяв телефон, який належить ОСОБА_2 та кинув його на підлогу, в результаті чого він був пошкоджений. Наміру умисно пошкодити телефон у нього не було, це все сталося на емоціях.

Суд дослідив матеріали адміністративної справи, а саме: рапорт від 13.06.2025 року, к. протоколу прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 13.06.2025 року, к. письмових пояснень ОСОБА_4 від 13.06.2025 року, к. письмових пояснень ОСОБА_1 від 09.08.2025 року.

Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи, протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до відповідальності.

В порядку статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення, визначених ст.255 цього Кодексу.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд доходить наступного.

Частиною 2 статті 38 КУпАП встановлено, що якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - восьмій цієї статті.

Відповідно до ч.2 ст.254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 468739 від 09.08.2025 року, ОСОБА_1 інкримінується правопорушення, вчинене ним 14.03.2025 року. У той же час, заява до РУ з приводу того, що 14.03.2025 року о 10:00 за адресою АДРЕСА_2 , умисно пошкоджено телефон сина заявниці ОСОБА_2 однокласником ОСОБА_5 надійшла 13.06.2025 року о 20:46, а справа про адміністративне правопорушення надійшла в провадження судді 20.08.2025 року, а відтак, у суду відсутня можливість розгляду справи по суті в межах строків притягнення до адміністративної відповідальності, строки притягнення особи до адміністративної відповідальності закінчилися, адміністративне провадження відповідно до п.7 ст. 247 КУпАП, підлягає закриттю.

Керуючись ст. ст. 38, 247, 280, 283, 284 КУпАП,-

постановив:

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, у зв'язку з закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом 10 днів з дня її винесення.

Cуддя О. Б. Покатілов