Ухвала від 01.09.2025 по справі 295/8787/25

Справа №295/8787/25

2-о/295/215/25

УХВАЛА

01.09.2025 року м. Житомир

Суддя Богунського районного суду міста Житомира Кузнєцов Д.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа - Відділ реєстрації актів цивільного стану у м. Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про встановлення факту родинних відносин,-

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернулася до суду з вказаною заявою, в якій просить встановити факт родинних відносин, а саме те, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , є сином ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , .

Пред'явлена заява підлягає залишенню без руху, оскільки виявлено недоліки, які перешкоджають відкриттю провадження у справі.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за позовну заяву немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,2 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (що на день подання даного позову становить 605,60 грн.).

До заяви долучена копія квитанції на підтвердження сплати судового збору в сумі 605,60 грн. (0,2 відсотка ціни позову) за подання зяави, однак судовий збір сплачений не на рахунок Богунського районного суду м. Житомира.

Крім цього, згідно з п. 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. Разом з тим, таке підтвердження заявником не надано.

У відповідності до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху і надати строк для усунення недоліків шляхом приведення заяви у відповідність з вимогами ст. 177 ЦПК України, а саме сплати судового збору у встановлених законом порядку і розмірі на рахунок Богунського районного суду м. Житомира та надання підтвердження про відсутність звернень із аналогічною заявою.

Керуючись ст. 185 ЦПК України

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа - Відділ реєстрації актів цивільного стану у м. Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про встановлення факту родинних відносин залишити без руху, надати строк для усунення вищезазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії ухвали.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Д.В. Кузнєцов

Попередній документ
129886118
Наступний документ
129886120
Інформація про рішення:
№ рішення: 129886119
№ справи: 295/8787/25
Дата рішення: 01.09.2025
Дата публікації: 03.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Богунський районний суд м. Житомира
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи, що виникають із сімейних правовідносин, з них:; про встановлення факту родинних відносин
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (04.11.2025)
Результат розгляду: заяву задоволено повністю
Дата надходження: 27.06.2025
Предмет позову: встановлення факту родинних відносин
Розклад засідань:
22.10.2025 16:30 Богунський районний суд м. Житомира
04.11.2025 15:30 Богунський районний суд м. Житомира