Постанова від 28.08.2025 по справі 467/818/25

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2025 р.м. ОдесаСправа № 467/818/25

Місце ухвалення рішення суду 1 інстанції:

м. Південноукраїнськ;

Дата складання повного тексту рішення суду 1 інстанції:

30.07.2025 року;

Головуючий в 1 інстанції: Далматова Г.А.

П'ятий апеляційний адміністративний суд в складі колегії:

Головуючого судді - Єщенка О.В.

суддів - Бітова А.І.

- Лукянчук О.В.

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Південноукраїнського міського суду Миколаївської області від 30 липня 2025 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду першої інстанції з позовом, в якому просив:

визнати протиправною та скасувати постанову начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 полковника ОСОБА_2 від 04.06.2025 року №527 про визнання ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 210-1 КУпАП, та накладення адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень;

закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за частиною 3 статті 210-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 04.06.2025 року у відношенні позивача начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 винесено постанову №527 про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 3 статті 210-1 КУпАП у вигляді накладення штрафу в розмірі 34000 грн. Згідно вказаної постанови, позивач, будучи головою Арбузинської селищної ради, не забезпечив у встановленому Законом порядку виконання вимог Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а саме не організував належним чином оповіщення військовозобов'язаних, які проживають на території Арбузинської територіальної громади по розпорядженням начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 . За висновком ІНФОРМАЦІЯ_2 , встановлені обставини свідчать, що дії позивача призвели до не забезпечення виконання визначених завдань на травень 2025 року з мобілізації людських ресурсів Арбузинської територіальної громади. Таким чином, порушив законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію відповідно до пункту 7 статті 1, пункту 1 статті 38 «Про військовий обов'язок і військову службу», статті 18 «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», не виконував правила військового обліку, встановлені законодавством.

Оспорюючи правомірність та обґрунтованість адміністративного стягнення, позивач зазначає, що висновки ІНФОРМАЦІЯ_2 не відповідають дійсності, адже на виконання розпоряджень начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 здійснено оповіщення військовозобов'язаних, які перебувають на військовому обліку в Арбузинській селищній раді Первомайського району Миколаївської області, як шляхом направлення рекомендованим листом письмових повідомлень про вручення повісток (у випадках відсутності за місцем проживання таких осіб) так і шляхом вручення особам повісток під особистий підпис, про що в установленому порядку повідомлено ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Рішенням Південноукраїнського міського суду Миколаївської області від 30 липня 2025 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Вирішуючи спір по суті та відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що позивач не вжив вичерпних заходів для реального виконання у встановлений строк розпоряджень ІНФОРМАЦІЯ_2 , зокрема видані ним на виконання розпоряджень відповідача розпорядження не містили вказівок забезпечення контролю за прибуттям військовозобов'язаних до ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Виходячи з сукупності владних повноважень, якими наділений міський голова відповідно до норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та передбаченої у цьому нормативному акті персональної відповідальності за здійснення наданих законом повноважень, суд першої інстанції визначив обґрунтованими висновки ІНФОРМАЦІЯ_2 про допущення позивачем порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, що виразилось у фактичному незабезпеченні проведення мобілізації людських ресурсів на території селищної ради в травні-червні 2025 року.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права, неповне з'ясування судом обставин справи, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій просить рішення суду скасувати та ухвалити нове судове рішення про задоволення позову у повному обсязі.

В обґрунтування доводів та вимог апеляційної скарги зазначено, що судом першої інстанції не надано належної правової оцінки положенням законодавства, що регулюють спірні правовідносини, і обставинам справи та помилково не враховано, що притягнення позивача до адміністративної відповідальності за частиною 3 статті 210-1 КУпАП відбулось за формальних підстав та без конкретизації порушень в діях позивача. Прийняття оспорюваної постанови відбулось лише за наслідками відсутності очікуваного результату проведення мобілізації людських ресурсів на території селищної ради, без з'ясування причинного зв'язку цих обставин з діями чи бездіяльністю позивача.

Відзив на апеляційну скаргу від ІНФОРМАЦІЯ_1 у визначений апеляційним судом строк не надійшов.

22.08.2025 року від ОСОБА_1 надійшла заява про розгляд справи за його відсутності. У заяві апелянт також зазначив, що підтримує свої доводи та вимоги апеляційної скарги, просить апеляційну скаргу задовольнити, рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове судове рішення про задоволення позову у повному обсязі.

Оскільки сторони повідомлені належним чином про дату, час та місце судового засідання, у призначені судом дату і час сторони не з'явились, від апелянта надійшла заява про розгляд справи без його участі, з огляду на достатність доказів для вирішення справи за наявними матеріалами, апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження відповідно до вимог пунктів 1, 2 частини 1 статті 311 КАС України.

Судом першої інстанції з'ясовано та як встановлено під час апеляційного розгляду, 30.05.2025 року уповноваженою посадовою особою ІНФОРМАЦІЯ_1 відносно ОСОБА_1 складено протокол за №386 про адміністративне правопорушення за частиною 3 статті 210-1 КУпАП.

Згідно вказаного протоколу, 30.05.2025 року о 12:40 год. під час дій особливого періоду та під час здійснення заходів мобілізації до ІНФОРМАЦІЯ_2 прибув за викликом голова Арбузинської селищної ради ОСОБА_1 , який, будучи головою Арбузинської селищної ради, не забезпечив у встановленому Законом порядку виконання вимог Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», Закону України «Про мобілізаційну мобілізацію», а саме не організував належним чином оповіщення військовозобов'язаних, які проживають на території Арбузинської територіальної громади по розпорядженням начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 , що не забезпечило виконання визначених завдань на травень 2025 року з мобілізації людських ресурсів Арбузинської територіальної громади.

За висновком уповноваженої особи ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_1 порушив законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а саме вимоги пункту 7 статті 1, пункту 1 статті 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», статті 18 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Таким чином, голова Арбузинської селищної ради ОСОБА_1 не виконував правила військового обліку, встановлені законодавством та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 3 статті 210-1 КУпАП.

Розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 винесено постанову від 04.06.2025 року №527, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 210-1 КУпАП та накладено на позивача адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі 34000 грн.

Позивач не погоджується з постановою ІНФОРМАЦІЯ_2 , наполягаючи на відсутності в його діях складу виявленого адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 210-1 КУпАП.

Так, позивач пояснює та підтверджує відповідними доказами, що розпорядженням начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 05.05.2025 року №93 визначено здійснити оповіщення військовозобов'язаних осіб (згідно переліку), які перебувають на військовому обліку в Арбузинській селищній раді Первомайського району Миколаївської області, про їх виклик до ІНФОРМАЦІЯ_4 для уточнення персональних даних, даних військово-облікових документів з даними ЄДРПВР та забезпечити їх прибуття 16 травня 2025 року о 08:00 год. за адресою: АДРЕСА_1 .

На виконання вищевказаного розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_2 позивачем видано розпорядження від 05.05.2025 року за №63 про проведення оповіщення військовозобов'язаних, яким визначено:

здійснити заходи з оповіщення військовозобов'язаних шляхом вручення повісток під їх особистий підпис та/або рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_2 для уточнення персональних даних, даних військово-облікового документу з даними ЄДРПВР за адресою місця реєстрації місця проживання на території селища Арбузинка та села Полянка;

призначено відповідальних осіб за здійснення оповіщення військовозобов'язаних у відповідності з переліком, вказаним у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_2 , та забезпечення спільно з представниками ІНФОРМАЦІЯ_2 , відділення поліції здійснення оповіщення військовозобов'язаних, узагальнення інформації та про інформування про результати проведеної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Згідно результатів оповіщення, на виконання розпорядження у зв'язку із відсутністю за місцем проживання направлено рекомендованими листами з письмовим повідомленням про вручення 12 повісток; вручено під особистий підпис 3 повістки. Про результати проведеної роботи 12 травня 2025 року листом повідомлено ІНФОРМАЦІЯ_5 з доданими документами: 3 корінця розписки, 1 рекомендоване повідомлення та 11 рекомендованих листів, довідка про причини повернення.

Розпорядженням начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 12.05.2025 року №96 визначено здійснити оповіщення військовозобов'язаних осіб (згідно переліку), які перебувають на військовому обліку в Арбузинській селищній раді Первомайського району Миколаївської області, про їх виклик до ІНФОРМАЦІЯ_4 для уточнення персональних даних, даних військово-облікових документів з даними ЄДРПВР та забезпечити їх прибуття 26 травня 2025 року о 08:00 год. за адресою: АДРЕСА_1 .

На виконання вищевказаного розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_2 позивачем видано розпорядження від 12.05.2025 року за №66 про проведення оповіщення військовозобов'язаних, яким визначено:

здійснити заходи з оповіщення військовозобов'язаних шляхом вручення повісток під їх особистий підпис та/або рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_2 для уточнення персональних даних, даних військово-облікового документу з даними ЄДРПВР за адресою місця реєстрації місця проживання на території селища Арбузинка, Кавуни, сіл Вишневе, Новокрасне, Нові Ставки;

призначено відповідальних осіб за здійснення оповіщення військовозобов'язаних у відповідності з переліком, вказаним у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_2 , та забезпечення спільно з представниками ІНФОРМАЦІЯ_2 , відділення поліції здійснення оповіщення військовозобов'язаних, узагальнення інформації та про інформування про результати проведеної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Згідно результатів оповіщення, у зв'язку із відсутністю за місцем проживання направлено рекомендованими листами поштовим з письмовим повідомленням про вручення 11 повісток; вручено під особистий підпис 4 повістки. Про результати проведеної роботи 26 травня 2025 року листом повідомлено ІНФОРМАЦІЯ_5 з доданими документами: 4 рекомендовані повідомлення та 11 рекомендованих листів, з довідкою про причини повернення.

Розпорядженням начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 20.05.2025 року №101 визначено здійснити оповіщення військовозобов'язаних осіб (згідно переліку), які перебувають на військовому обліку в Арбузинській селищній раді Первомайського району Миколаївської області, про їх виклик до ІНФОРМАЦІЯ_4 для уточнення персональних даних, даних військово-облікових документів з даними ЄДРПВР та забезпечити їх прибуття 22 травня 2025 року о 08:00 год. за адресою: АДРЕСА_1 .

На виконання вищевказаного розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_2 позивачем видано розпорядження від 21.05.2025 року за №70 про проведення оповіщення військовозобов'язаних, яким визначено:

здійснити заходи з оповіщення військовозобов'язаних шляхом вручення повісток під їх особистий підпис та/або рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_2 для уточнення персональних даних, даних військово-облікового документу з даними ЄДРПВР за адресою місця реєстрації місця проживання на території селища Арбузинка;

призначено відповідальних осіб за здійснення оповіщення військовозобов'язаних у відповідності з переліком, вказаним у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_2 , та забезпечення спільно з представниками ІНФОРМАЦІЯ_2 , відділення поліції здійснення оповіщення військовозобов'язаних, узагальнення інформації та про інформування про результати проведеної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Про результати проведеної роботи 27 травня 2025 року листом повідомлено ІНФОРМАЦІЯ_5 з доданими документами: рекомендоване повідомлення про вручення повістки.

Розпорядженнями начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 22.05.2025 року №103 та від 23.05.2025 року №104 визначено здійснити оповіщення військовозобов'язаних осіб (згідно переліку), які перебувають на військовому обліку в Арбузинській селищній раді Первомайського району Миколаївської області, про їх виклик до ІНФОРМАЦІЯ_4 для уточнення персональних даних, даних військово-облікових документів з даними ЄДРПВР та забезпечити їх прибуття 09 червня 2025 року та 10 червня 2025 року о 08:00 год. та о 09:00 год. за адресою: АДРЕСА_1 .

На виконання вищевказаного розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_2 позивачем видано розпорядження від 21.05.2025 року за №72 про проведення оповіщення військовозобов'язаних, яким визначено:

здійснити заходи з оповіщення військовозобов'язаних шляхом вручення повісток під їх особистий підпис та/або рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_2 для уточнення персональних даних, даних військово-облікового документу з даними ЄДРПВР за адресою місця реєстрації місця проживання на території селища Арбузинка, сіл Агрономія, Новокрасне;

призначено відповідальних осіб за здійснення оповіщення військовозобов'язаних у відповідності з переліком, вказаним у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_2 , та забезпечення спільно з представниками ІНФОРМАЦІЯ_2 , відділення поліції здійснення оповіщення військовозобов'язаних, узагальнення інформації та про інформування про результати проведеної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Про результати проведеної роботи 28 травня 2025 року та 02 червня 2025 року надіслано повідомлення ІНФОРМАЦІЯ_4 з додатком: акт про проведення оповіщення військовозобов'язаних, виписку із акту огляду МСЕК виданого на особу, результат оповіщення; рекомендоване повідомлення про вручення повістки, рекомендовані листи, з довідкою про причини повернення, відповідні розпорядження.

Дослідивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення, колегія суддів виходить з наступного.

Указом Президента України від 24.02.2022 року №64/2022, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який неодноразово продовжувався та діє на даний час.

Указом Президента України від 24.02.2022 року №65/2022 оголошено загальну мобілізацію.

Відповідно до частини 1 статті 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 року №2232-XII центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та заклади освіти незалежно від підпорядкування і форми власності зобов'язані на вимогу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України, відповідних підрозділів розвідувальних органів України сповістити призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідних підрозділів розвідувальних органів України, забезпечити їх своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомити відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління або регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Згідно статті 18 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 року №3543-XII виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, серед іншого, здійснюють під час мобілізації в установленому порядку своєчасне оповіщення та забезпечують прибуття громадян, які залучаються до виконання обов'язку щодо мобілізації у порядку, визначеному частинами третьою - п'ятою статті 22 цього Закону, транспортних засобів та техніки на збірні пункти та у військові частини шляхом вжиття відповідних інформаційних та організаційно-технічних заходів, виділення будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів і надання послуг Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, силам цивільного захисту відповідно до мобілізаційних планів, а також виконання завдань, визначених Генеральним штабом Збройних Сил України.

За правилами пункту 32 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 року №1487 у разі отримання розпорядження відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів щодо оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх явку на призовні дільниці (пункти попереднього збору), до органів СБУ, розвідувальних органів для оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, взяття на військовий облік, визначення призначення на особливий період, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних (резервістів) виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, зокрема, здійснюють оповіщення зазначених у розпорядженні призовників, військовозобов'язаних та резервістів за місцем їх проживання (роботи, навчання) шляхом вручення повісток (додаток 11) або під їх особистий підпис у картках первинного обліку (додаток 3) та/або рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення для проходження базової військової служби, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів і забезпечення їх своєчасного прибуття.

Відповідно до частин 1, 2 статті 210-1 КУпАП порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію - тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'ятисот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від однієї тисячі п'ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частиною 3 статті 210-1 КУпАП передбачено, що вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від двох тисяч до трьох тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Аналіз наведених правових норм показав, що на органи місцевого самоврядування покладається обов'язок на вимогу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, серед іншого, сповістити призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, забезпечити їх своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомити відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Виходячи з положень статті 18 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» і про порушення якої наголошується в оспорюваній постанові, здійснення органом місцевого самоврядування під час мобілізації в установленому порядку своєчасного оповіщення та забезпечення прибуття військовозобов'язаних осіб на збірні пункти та у військові частини реалізується шляхом вжиття відповідних інформаційних та організаційно-технічних заходів.

Також, з вищенаведених положень Постанови №1487 слідує, що у разі отримання розпорядження відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо оповіщення призовників/військовозобов'язаних/резервістів про їх явку на призовні дільниці (пункти попереднього збору), проходження медичного огляду, взяття на військовий облік, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних (резервістів) тощо, виконавчі органи сільських, селищних, міських рад мають здійснити оповіщення зазначених у розпорядженні призовників, військовозобов'язаних та резервістів за місцем їх проживання (роботи, навчання) шляхом вручення повісток або під їх особистий підпис та/або рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, і забезпечення їх своєчасного прибуття.

Виходячи з обставин цієї адміністративної справи, позивач у межах своїх повноважень та на виконання розпоряджень РТЦК та СП на відповідній території здійснив заходи з оповіщення військовозобов'язаних шляхом вручення особам (згідно переліку) повісток під їх особистий підпис та/або рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_2 для уточнення персональних даних, даних військово-облікового документу з даними ЄДРПВР тощо.

Про результати вжитих мобілізаційних заходів позивач невідкладно та в установлений строк повідомляв ІНФОРМАЦІЯ_2 . Як свідчать докази (результати) вжитих позивачем заходів, в деяких випадках особам (згідно переліку до розпоряджень РТЦК та СП) відповідні повістки були вручені під підпис/рекомендованим листом та мали місце випадки неможливості фактичного вручення особам (згідно переліку до розпоряджень РТЦК та СП) повісток з незалежних від позивача причин, зокрема, через відсутність осіб за місцем проживання/реєстрації або взагалі через відсутність за відповідною адресою відповідного будинку.

Висновуючись в оспорюваній постанові про не здійснення позивачем організації належного оповіщення військовозобов'язаних, які проживають на території ІНФОРМАЦІЯ_6 вказує, що вищенаведені дії позивача призвели до не забезпечення виконання завдань з мобілізації людських ресурсів Арбузинської територіальної громади.

Таким чином, фактично, притягнення позивача до адміністративної відповідальності є наслідком не поповнення мобілізаційних людських ресурсів у відповідній кількості за результатом вжитих позивачем мобілізаційних заходів. Однак, відповідачем не зазначається про те, що видані позивачем у межах його повноважень відповідні розпорядження та проведені оповіщення в територіальній громаді відбулись з порушеннями або ж не у відповідності до положень Законів №2232-XII, №3543-XII та Порядку №1487.

Натомість представлені позивачем докази, які також були у розпорядженні відповідача, свідчать про неухильне виконання позивачем законних вимог (розпоряджень) ІНФОРМАЦІЯ_2 і вчинення дій з метою реалізації цих вимог (розпоряджень) ІНФОРМАЦІЯ_2 , як це передбачено Законами №2232-XII, №3543-XII та Порядком №1487.

З наведеного слідує, що застосування до позивача адміністративного стягнення за частиною 3 статті 210-1 КУпАП відбулось необґрунтовано та необ'єктивно, без з'ясування дійсних обставин інкримінованого правопорушення.

У зв'язку з чим, колегія суддів не може погодитись з правомірністю оспорюваної постанови відповідача та вбачає безумовні підстави для задоволення позову, скасування оспорюваної постанови ІНФОРМАЦІЯ_2 із закриттям провадження у справі про адміністративне правопорушення.

З огляду на те, що висновки суду першої інстанції не відповідають нормам матеріального і процесуального права та обставинам справи, колегія суддів відповідно до статті 317 КАС України доходить висновку про скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового судового рішення про задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 272, 286, 308, 311, п. 2 ч. 1 ст. 315, 317, 321, 322, 325 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.

Рішення Південноукраїнського міського суду Миколаївської області від 30 липня 2025 року - скасувати.

Ухвалити у справі нове судове рішення, яким адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати постанову начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 полковника ОСОБА_2 від 04.06.2025 року №527 про визнання ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 210-1 КУпАП, та накладення адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень.

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її прийняття та оскарженню не підлягає.

Головуючий-суддя: О.В. Єщенко

Судді: А.І. Бітов

О.В. Лук'янчук