Ухвала від 29.08.2025 по справі 480/5217/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 серпня 2025 р. Справа № 480/5217/25

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Любчич Л.В.,

Суддів: Присяжнюк О.В. , Спаскіна О.А. ,

розглянувши у порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Сумського окружного адміністративного суду від 11.07.2025, головуючий суддя І інстанції: А.І. Сидорук, вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40602 по справі №480/5217/25

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області

про стягнення сум та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

06.08.2025 на електронну пошту Другого апеляційного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 ) на протиправну бездіяльність Сумського окружного адміністративного суду по справі № 480/5217/25.

Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 11.08.2025 відкрито апеляційне провадження.

Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 13.08.2025 апеляційну скаргу ОСОБА_1 призначено до апеляційного розгляду в порядку письмового провадження в приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду.

В ході дослідження поданої апеляційної скарги було встановлено, що вона була подана на електронну пошту суду, а не через підсистему «Електронний суд» ЄСІТС, як це імперативно встановлено нормами Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

У випадку якщо апеляційна скарга подається не через підсистему «Електронний суд» ЄСІТС вона подається у письмовому вигляді і має містити підпис заявника. Однак зі змісту поданої апеляційної скарги вбачається, що вона не підписана ОСОБА_1 . При цьому накладення на письмову апеляційну скаргу КЕП не можна прирівняти до власноручного підпису апелянтом такого документа.

Відповідно до частини 7 статті 44 КАС України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.

Згідно з частиною 8 статті 44 КАС України процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Організаційно правові засади функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі також - ЄСІТС) в адміністративному судочинстві врегульовано статтею 18 КАС України.

Відповідно до частини 2 статті 18 КАС України позовні та інші заяви, скарги та інші визначені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов'язковій реєстрації в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в день надходження документів.

Згідно з положеннями частин 4, 5 статті 18 КАС України ЄСІТС відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу на їх офіційні електронні адреси, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням ЄСІТС в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про ЄСІТС та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Відповідно до частини 8 статті 18 КАС України реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі в порядку, визначеному цим Кодексом.

З вищезазначеного вбачається, що подання апеляційної скарги до суду можливо в письмовій формі або в електронній формі через підсистему "Електронний суд" ЄСІТС.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 305 КАС України суд апеляційної інстанції закриває апеляційне провадження, якщо після відкриття апеляційного провадження виявилося, що апеляційну скаргу не підписано, подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, або підписано особою, яка не має права її підписувати.

З матеріалів апеляційної скарги ОСОБА_1 вбачається, що вона фактично була подана у письмовій формі, однак належним чином апелянтом не підписана.

З урахуванням вищевикладеного, з огляду на те, що після відкриття апеляційного провадження виявилось, що апеляційну скаргу не було підписано колегія суддів приходить до висновку, що апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 підлягає закриттю.

Керуючись ст. ст. 44, 243, 248, 303, 305, 310, 321, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Закрити апеляційне провадження по адміністративній справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Сумського окружного адміністративного суду від 11.07.2025 по справі № 480/5217/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про стягнення сум та зобов'язання вчинити дії.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя Л.В. Любчич

Судді О.В. Присяжнюк О.А. Спаскін