Ухвала від 01.09.2025 по справі 456/4585/25

Справа № 456/4585/25

Провадження № 1-кс/456/1009/2025

УХВАЛА

про надання дозволу на тимчасовий доступ

до речей і документів

01 вересня 2025 року Слідчий суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача СД Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Стрийської окружної прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів,

ВСТАНОВИВ:

Дізнавач СД Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом банківську таємницю, та виготовити на паперових та електронних носіях документи, що містять вичерпну структуровану інформацію по банківській картці № НОМЕР_1 , за період з 21.08.2025 по момент фактичного виконання ухвали, яка знаходяться у володінні Акціонерного товариства комерційний банк « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення документів у приміщенні філії АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_2 . В обґрунтування клопотання дізнавач покликається на те, що Стрийським РУП ГУ НП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадження №12025142130000257 від 25.08.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що 25.08.2025 до Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області із письмовою заявою звернувся ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , житель АДРЕСА_3 , про те щоб притягнути до кримінальної відповідальності невідому особу, яка 21.08.2025 під приводом продажу капоту до автомобіля «Audi Q7», зловживаючи довірою, шахрайським способом заволоділа грошовими коштами останнього у загальній сумі 15 000 гривень, які заявник самостійно перерахував на номер банківської картки № НОМЕР_1 . Допитаний потерпілий ОСОБА_5 повідомив, що 21.08.2025 вирішив придбати в інтернеті капот до свого автомобіля «Audi Q7». Натрапивши на оголошення в інтернеті, зателефонував до продавця за номером мобільного телефону НОМЕР_2 , та продовжив спілкуватись з останнім в чаті в мережі «Viber». В подальшому, узгодивши покупку він близько 16:20 год. перерахував грошові кошти в сумі 15 000 гривень на банківський номер карти № НОМЕР_1 . Даний продавець тягнув час з доставкою даної речі до 25.08.2025, після чого перестав виходити на зв'язок. Зважаючи на вищенаведене, з метою досягнення повноти, всебічності та неупередженості прийняття законного рішення у даному кримінальному провадженні необхідно отримати тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, яка знаходиться у володінні Акціонерного товариства комерційний банк « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса якого: АДРЕСА_1 , а саме: документи (роздруківку) з відомостями про рух коштів та всіх операцій за банківською карткою № НОМЕР_1 , у період з 21.08.2025 по момент фактичного виконання ухвали, із зазначенням дати та часу платежу, сум переказів, даних контрагентів і призначення платежів, детальну інформацію щодо транзакцій, місця зняття готівки в банкоматах та касах обслуговування клієнтів, а також, фотоматеріали та відеоматеріали, на яких зафіксовано особу правопорушника із камери відео спостереження на електронних носіях процесу здійснення транзакцій за банківською карткою № НОМЕР_1 , а також деталі транзакцій, які проведені з карткових рахунків потерпілого.

В клопотанні дізнавач СД Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 та прокурор Стрийської окружної прокуратури ОСОБА_4 просять проводити розгляд такого у їх відсутності.

На підставі ч. 4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно з витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження вбачається, що 25.08.2025 внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України (кримінальне провадження № 12025142130000257) /а.с.5/.

Зі змісту ч.1 ст. 159 КПК України вбачається, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Як на правову підставу для звернення до суду з клопотанням про надання доступу до речей і документів, дізнавач покликається на ст.ст.159-164 КПК України, та зазначає, що отримана інформація слугуватиме важливим письмовим доказом у кримінальному провадженні та надасть можливість встановити особу, яка завдала матеріальної шкоди потерпілому.

Як вбачається зі змісту норми ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи наведене, приходжу до висновку, що наявні достатні підстави вважати, що зазначена дізнавачем у клопотанні інформація, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також, беручи до уваги те, що він обґрунтовано покликається на можливість використання як доказів відомостей, що перебувають у володінні Акціонерного товариства комерційний банк « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та неможливість іншими способами довести обставини вчинення даного кримінального правопорушення, а тому, за наведених обставин, вважаю, що клопотання підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання дізнавача сектору дізнання Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025142130000257 від 25.08.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України задоволити.

Надати тимчасовий доступ дізнавачу сектору дізнання Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області лейтенанту поліції ОСОБА_6 , старшому дізнавачу сектору дізнання Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області капітану поліції ОСОБА_7 , дізнавачу сектору дізнання Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області лейтенанту поліції ОСОБА_8 , дізнавачу сектору дізнання Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області лейтенанту поліції ОСОБА_9 , дізнавачу сектору дізнання Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому дізнавачу сектору дізнання Стрийського РУП ГУНП у Львівській області капітану поліції ОСОБА_10 , особі уповноваженій на здійснення дізнання сектору дізнання Стрийського РУП ГУНП у Львівській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_11 до речей та документів, які містять охоронювану законом банківську таємницю, та виготовити на паперових та електронних носіях документи, що містять вичерпну структуровану інформацію по банківській картці № НОМЕР_1 , за період з 21.08.2025 по момент фактичного виконання ухвали, що знаходиться у володінні Акціонерного товариства комерційний банк « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса якого: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучити їх у філії Акціонерного товариства комерційного банку « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , зокрема до:

- документів, які надані для відкриття рахунків та на підставі яких видані банківські платіжні (кредитні) картки;

- виписки по платіжних картках, в тому числі, інформації та документів щодо здійснення розрахунково-касових операцій по рахунках (про переказ та отримання коштів з рахунку) грошові чеки, платіжні доручення із зазначенням адреси відділення банку, терміналу або банкомату, його номеру, часу вчинення банківської операції, суми виданих коштів (з розшифровкою контрагентів /П.І.П. фізичної особи, назва підприємства, ідентифікаційний код, в тому числі реквізитів їх рахунків /номер рахунку; код за ЄДРПОУ, МФО та назва банківської установи/, референс кожного платіжного документу, /номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації транзакції, призначення та суми платежу, із зазначенням вхідного та вихідного залишку на рахунках, дати та часу здійснення платежів /включаючи години, хвилини та секунди, відомостей щодо документів /команд/, на підставі яких здійснені такі платежі, номерів транзакцій, що свідчать про обіг грошових коштів);

- фото- та відеоінформації щодо особи, яка у відділеннях банку, через термінали, банкомати здійснювала переказ або отримувала грошові кошти з рахунків та банківських платіжних (кредитних) картках, при цьому зазначивши адреси розташування відповідних відділень банків, терміналів, банкоматів;

- номерів телефонів, які використовувалися як фінансові, з відображенням всіх змін фінансового телефону, вказати номери цих телефонів, зазначити точну дату та час такої зміни, а також процедуру, за допомогою якої відбулася така зміна;

- вказати (надати, зазначити) ІР-адреси, з яких здійснювалося відвідування (зокрема, вхід та авторизація) до інтернет-банку, чи інших інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів - вказати їх), за допомогою яких переведені грошові кошти з рахунків, та вказати (надати, зазначити) МАС-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювалися такі дії, з надання повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах;

- у разі, якщо грошові кошти переведені на абонентський номер оператора зв'язку, вказати абонентський номер, відомості про оператора, з надання повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах;

- у разі, якщо грошові кошти використано на оплату послуг, надати повну інформацію по таких операціях (транзакціях) та користувачах;

- інших даних по рахункам та банківським платіжним (кредитним) карткам, які можуть бути надані (доступні) вищезазначеному банку.

Строк дії ухвали - два місяці з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
129856531
Наступний документ
129856533
Інформація про рішення:
№ рішення: 129856532
№ справи: 456/4585/25
Дата рішення: 01.09.2025
Дата публікації: 03.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Стрийський міськрайонний суд Львівської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (01.09.2025)
Дата надходження: 26.08.2025
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
БУЧКІВСЬКА ВІКТОРІЯ ЛЕОНІДІВНА
суддя-доповідач:
БУЧКІВСЬКА ВІКТОРІЯ ЛЕОНІДІВНА