8-й під'їзд, Держпром, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"01" вересня 2025 р. м ХарківСправа № 922/3008/25
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Присяжнюка О.О.
розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська Злагода" (03056, м. Київ, вул. Польова, 24)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "КВВ-МАРКЕТ" (61003, м. Харків, пров. Соляниківський, буд. 3, кв. 12)
про стягнення коштів
Товариство з обмеженою відповідальністю "Українська Злагода" звернулось до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "КВВ-МАРКЕТ", в якій просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю " КВВ-МАРКЕТ", 61003, Харківська обл., місто Харків, ПРОВУЛОК СОЛЯНИКІВСЬКИЙ, будинок 3, квартира 12, ЄДРПОУ: 39333657) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРАЇНСЬКА ЗЛАГОДА» (03056, м. Київ, вул. Польова, 24, Код за ЄДРПОУ: 45522165) заборгованість у розмірі 16791,16 грн. за договором поставки № 346 від 14.03.2025 р., судовий збір та витрати на професійну правову допомогу.
Позов обґрунтовано з посиланням на порушення відповідачем умов Договору поставки № 346 від 14.03.2025 в частині оплати поставленого товару.
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем визначено ціну позову 26 791,16 грн. Разом з тим, у прохальній частині позовної заяви позивач просить стягнути з відповідача 16 791,16 грн.
Відтак, ціна позову, визначена позивачем, різниться з сумою, заявленою до стягнення.
Отже, позивачу необхідно уточнити ціну позову та суму, заявлену до стягнення, привівши їх у відповідність одна до одної.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п.п. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Враховуючи, що позовна заява сформована в системі "Електронний суд", позивач мав надати докази сплати судового збору у розмірі 2422,40 грн.
Всупереч викладеному, позивачем до позовної заяви не додано документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Всупереч викладеному, позивачем не додано до позовної заяви Договір поставки № 346 від 14.03.2025, а також додаткові угоди до договору поставки (довіреності на прийняття товару та проставлення підписів на видаткових накладних), на які посилається позивач.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно усунути виявлені недоліки.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу час на усунення недоліків.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 3 статі 174 Господарського процесуального кодексу України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
Керуючись ст. 162, 164, 172, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська Злагода" (вх.№ 3008/25) залишити без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Українська Злагода" строк на усунення недоліків позовної заяви - 7 (сім) днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Українська Злагода" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- уточнення ціни позову та суми, заявленої до стягнення;
- надання доказів сплати судового збору в розмірі 2422,40 грн або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;
- надання Договору поставки № 346 від 14.03.2025, а також додаткових угод до договору.
4. Попередити позивача про те, що відповідно до вимог ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано 01.09.2025.
Суддя О.О. Присяжнюк