Справа № 357/13158/25
1-кс/357/1811/25
29 серпня 2025 року Слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 за участю
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого відділу Білоцерківського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області капітан поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю по кримінальному провадженню № 42025112030000292 від 31.07.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України,
1. До Білоцерківського міськрайонного суду Київської області надійшло клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого відділу Білоцерківського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області капітан поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Білоцерківської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
1.1. Клопотання обґрунтовано тим, що СВ Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42025112030000292 від 31.07.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.
1.2 В ході досудового розслідування встановлено, що 25.11.2022 між ІНФОРМАЦІЯ_2 та Товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 (далі за текстом - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ») укладено договір оренди землі №10-06/29. Предметом вказаного договору є земельна ділянка з цільовим призначенням «03.07 Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі» (вид використання - для експлуатації та обслуговування багатофункціонального комплексу відпочинку з центром дозвілля для молоді) з кадастровим номером 3210300000:04:041:0008, площею 0,2561 га.
1.2.1. Разом з тим, 21.10.2020 ІНФОРМАЦІЯ_3 видано ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Містобудівні умови та обмеження (наказ №71/04-05, Реєстраційний номер в ЄДЕССБ MU01:4122-3989-2925-8235) для об'єкта «Будівництво багатофункціонального комплексу відпочинку з центром дозвілля для молоді по АДРЕСА_1 », в межах забудови земельної ділянки із кадастровим номером 3210300000:04:041:0008.
1.2.2. Надалі, ІНФОРМАЦІЯ_4 видано дозвіл на виконання будівельних робіт, Реєстраційний номер в ЄДЕССБ ІУ013230726900, Дата реєстрації в ЄДЕССБ 27.07.2023 (далі за текстом - Дозвіл).
1.2.3. Згідно вказаного Дозволу, замовником будівництва є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », назва об'єкта будівництва «Будівництво багатофункціонального комплексу відпочинку з центром дозвілля для молоді по АДРЕСА_1 », клас наслідків СС3, код ДКБС «1230.9 Будівлі торговельні інші», НК 018:2023 «Класифікатор будівель і споруд» - «1230 Будівлі оптово-роздрібної торгівлі», Класифікатор об'єктів містобудування «2002040000 Будівлі закладів торгівлі та побутового обслуговування», Загальна площа приміщень 5499,95 м2, Кількість номерів Апартамент: 36 шт.
1.2.4. При цьому, проведеним оглядом мережі «Інтернет», виявлено ряд оголошень та комерційних пропозицій щодо продажу одно-, двокімнатних квартир в Житловому Комплексі « ІНФОРМАЦІЯ_5 », що розташований по АДРЕСА_2 , який перебуває на стадії забудови, автором оголошень є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
1.2.5. Наказом Міністерства економіки України від 16.05.2023 №3573 затверджено національний класифікатор НК 018:2023, яким передбачено, що клас «1230 Будівлі оптово-роздрібної торгівлі» включає в себе: будівлі торгових центрів, універмагів, окремих магазинів та крамниць, зали для ярмарків, аукціонів, торгових виставок, криті ринки, закладів обслуговування учасників дорожнього руху тощо. Цей клас не включає: магазини в будівлях, які призначені переважно для інших цілей.
1.2.6. Відповідно до ст. 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки- документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.
1.2.7. Статтею 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачено, що забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, встановленого відповідно до законодавства.
1.2.8. Згідно зі ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» основними складовими вихідних даних є: 1) містобудівні умови та обмеження; 2) технічні умови; 3) завдання на проектування.
Фізична або юридична особа, яка має намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває у власності або користуванні такої особи, повинна одержати містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва.
Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на підставі містобудівної документації на місцевому рівні на безоплатній основі за заявою замовника (із зазначенням кадастрового номера земельної ділянки), до якої додаються: 1) копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію - у разі, якщо речове право на земельну ділянку не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно; 2) копія документа, що посвідчує право власності на об'єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці - у разі, якщо право власності на об'єкт нерухомого майна не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, або згода його власника, засвідчена в установленому законодавством порядку (у разі здійснення реконструкції або реставрації); 3) викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000.
Підставами для відмови у наданні містобудівних умов та обмежень є: 1) неподання визначених частиною третьою цієї статті документів, необхідних для прийняття рішення про надання містобудівних умов та обмежень; 2) виявлення недостовірних відомостей у документах, що посвідчують право власності чи користування земельною ділянкою, або у документах, що посвідчують право власності на об'єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці; 3) невідповідність намірів забудови вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.
1.2.9. Згідно ст. 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками або підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України "Про оцінку впливу на довкілля", підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після отримання дозволу на виконання будівельних робіт.
Дозвіл на виконання будівельних робіт видається органами державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Для отримання дозволу подається заява, до якої додаються: 1) копія документа, що посвідчує право власності чи право користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію; 2) копія розпорядчого документа щодо комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду - у разі здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності (замість копії документа, що посвідчує право власності чи право користування земельною ділянкою); 3) копія документа, що посвідчує право власності на будівлю чи споруду, або рішення співвласників багатоквартирного будинку про виконання будівельних робіт з реконструкції, реставрації, капітального ремонту, прийняте відповідно до Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку"; 4) документ, що підтверджує управління багатоквартирним будинком об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку або управителем багатоквартирного будинку, або житлово-будівельним (житловим) кооперативом, - у разі виконання будівельних робіт з реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку або управителем багатоквартирного будинку, або житлово-будівельним (житловим) кооперативом; 5) копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, та осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд; 6) інформація про інженера-консультанта (у разі його залучення); 7) інформація про ліцензію, що надає право на виконання будівельних робіт, та кваліфікаційні сертифікати; 8) результати оцінки впливу на довкілля у випадках, визначених Законом України "Про оцінку впливу на довкілля".
Підставою для відмови у видачі дозволу на виконання будівельних робіт є: 1) неподання відомостей або документів, необхідних для прийняття рішення про видачу такого дозволу; 2) невідповідність поданих документів вимогам законодавства; 3) виявлення недостовірних відомостей у поданих документах; 4) результати оцінки впливу на довкілля у випадках, визначених Законом України "Про оцінку впливу на довкілля"; 5) подання заяви про видачу дозволу на виконання будівельних робіт особою, яка не є замовником згідно з пунктом 4 частини першої статті 1 цього Закону, або уповноваженою ним особою; 6) наявність у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно обтяжень, пов'язаних з будівництвом (арешт, пов'язаний з користуванням відповідним об'єктом, заборона проведення будівельних робіт, обмеження користування земельною ділянкою тощо).
1.2.10. Статтею 39 Земельного кодексу України визначено, що використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм.
У відповідності до вимог ст. 20 Земельного кодексу України при встановленні цільового призначення земельних ділянок здійснюється віднесення їх до певної категорії земель та виду цільового призначення. При зміні цільового призначення земельних ділянок здійснюється зміна категорії земель та/або виду цільового призначення.
Віднесення земельних ділянок до певної категорії та виду цільового призначення земельних ділянок здійснюється щодо: земельних ділянок, якими розпоряджаються Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, - за рішенням відповідного органу; земельних ділянок приватної власності - їх власниками.
Категорія земель та вид цільового призначення земельної ділянки визначаються в межах відповідного виду функціонального призначення території, передбаченого затвердженим комплексним планом просторового розвитку території територіальної громади або генеральним планом населеного пункту.
1.3. У зв'язку з вказаним, слідчий вбачає факт невідповідності намірів забудови, що може бути підставою для скасування дозволу на виконання будівельних робіт, розірвання договору оренди земельної ділянки, знесення об'єкта будівництва.
1.4. Наведені відомості, на думку органу досудового розслідування, доводять факт прямого умислу посадових осіб та засновників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », спрямованого на заволодіння коштами, шляхом обману, що належать інвесторам та/або іншим особам, які уклали (мають намір укласти) договори на фінансування будівництва об'єкту, що має ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.
1.5. Слідчий зазначає, що у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, а саме до:
-документації, поданої до ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі якої отримано Містобудівні умови та обмеження на об'єкт будівництва «Будівництво багатофункціонального комплексу відпочинку з центром дозвілля для молоді по АДРЕСА_1 », Реєстраційний номер в ЄДЕССБ MU01:4122-3989-2925-8235, ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ІНФОРМАЦІЯ_9 (з можливістю вилучення в оригіналах, в тому числі оригіналів електронних документів відповідно до Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»);
-документації, поданої до ІНФОРМАЦІЯ_4 , на підставі якої отримано дозвіл на виконання будівельних робіт по об'єкту будівництва «Будівництво багатофункціонального комплексу відпочинку з центром дозвілля для молоді по АДРЕСА_1 », Реєстраційний номер в ЄДЕССБ ІУ013230726900 (з можливістю вилучення в оригіналах, в тому числі оригіналів електронних документів відповідно до Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг»);
-проєктної документації по об'єкту будівництва «Будівництво багатофункціонального комплексу відпочинку з центром дозвілля для молоді по АДРЕСА_1 » (з можливістю вилучення в оригіналах);
-експертного звіту проєкту по об'єкту будівництва «Будівництво багатофункціонального комплексу відпочинку з центром дозвілля для молоді по АДРЕСА_1 » (з можливістю вилучення в оригіналах);
-договорів купівлі-продажу спеціального майнового права (договорів купівлі-продажу майнових прав, інвестиційних договорів) та/або інших угод, укладених з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у відповідності до Закону України «Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» та Закону України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» на придбання об'єктів нерухомості (або прав на них) по об'єкту будівництва «Будівництво багатофункціонального комплексу відпочинку з центром дозвілля для молоді по АДРЕСА_1 » (з можливістю вилучення в оригіналах).
1.4. Зазначає, що вказані документи можуть бути використані як докази стороною обвинувачення для підтвердження подii кримінального правопорушення (часу, місця, способу та інших обставин вчинення кримінального правопорушення), винуватості у вчиненні кримінального правопорушення, форми вини, мотивів і мети вчинення кримінального правопорушення, обставин, що є підставою для застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру.
2. Слідчий просив розглядати зазначене клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.
2.1. Згідно з ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться. Зважаючи на те, що до вчинення кримінального правопорушення за версією органу досудового розслідування може бути причетна особа, яка є володільцем зазначених документів, та з метою запобігання можливості зміни або знищення запитуваної інформації, слідчим суддею визначено за доцільне розглядати відповідне клопотання без участі особи, яка є їх володільцем. В протилежному випадку може існувати ризик знищення або приховування речей і документів.
3. В судове засідання слідчий ОСОБА_5 не з'явився, надав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, клопотання підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити за викладених у ньому обставин. Особа, у володінні якої знаходяться речі і документи, в судове засідання не викликалась з підстав, зазначених в п. 2.1 ухвали.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
4. Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшла такого висновку.
4.1. У відповідності до підпункту 5 ч. 2 ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження. Статтею 132 КПК України встановлені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження - вони не допускаються, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:
- існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
- потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;
- може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Разом з тим, у ч. 5, 6 ст. 163 КПК України зазначено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
- перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
- самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
- не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю або якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
4.2. Як слідує із змісту клопотання та підтверджується витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 19.08.2025, досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42025112030000292 здійснюється за фактом продажу забудовником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » квартир по об'єкту, який відповідно до дозволу на виконання будівельних робіт від 27.07.2023 № ІУ013230726900 відноситься до код ДКБС-1230.9 будівлі торгівельні інші, класифікатор будівель і споруд НК 018:2023-1230 будівлі оптово-роздрібної торгівлі. Правова кваліфікація кримінального правопорушення - ч. 3 ст. 190 КК України.
4.2.1 Згідно ч. 3 ст. 190 КК України передбачена кримінальна відповідальність за шахрайство (заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою), вчинене в умовах воєнного чи надзвичайного стану, що завдало значної шкоди потерпілому.
Об'єктивна сторона шахрайства полягає у суспільно небезпечному діянні, що виражається у заволодінні чужим майном або набутті права на майно шляхом обману чи зловживання довірою. Ключовою обов'язковою ознакою цього складу злочину є саме факт заволодіння - тобто протиправного, безвідплатного та остаточного вилучення майна з володіння власника чи іншої особи на користь винного або третіх осіб. Без факту реального заволодіння чужим майном шахрайство вважати закінченим злочином неможливо, адже лише створення ілюзії чи введення в оману, яке не призвело до фактичного переходу майна, розглядається як готування або замах.
Обман як спосіб заволодіння полягає у свідомому повідомленні неправдивих відомостей чи приховуванні істотних обставин, що вводить потерпілого в оману і спонукає його до добровільної передачі майна винному. Зловживання довірою полягає у використанні вже існуючих відносин довіри між винним і потерпілим (родинних, службових, договірних тощо) з метою заволодіння майном. У будь-якому випадку майно переходить до винного за волею потерпілого, проте ця воля є спотвореною під впливом обману чи довірливих відносин.
4.2.2. Слідчий у своєму клопотанні посилається на обставини продажем посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » квартир в торгівельно-розважальному комплексі, що будується. Як вбачається з протоколу огляду від 07.08.2025, за адресою АДРЕСА_2 пропонується до продажу 36 квартир від 49 до 109 м2.
При цьому не менше ніж такій кількості приміщень відповідають заплановані до будівництва приміщення (група приміщень) під номерами 101-104, 201-212, 301-312, 401-412), спеціальні майнові права на які зареєстровано в установленому законом порядку, що підтверджено долученою інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 12.08.2025.
Водночас слідчим не наведено жодних доказів фактичного заволодіння коштами інвесторів чи інших осіб. Наявність в Інтернеті оголошень про продаж квартир у будівлі, яка перебуває на стадії будівництва, сама по собі не свідчить про факт отримання забудовником коштів від конкретних осіб. У матеріалах клопотання відсутні будь-які договори, платіжні документи чи інші підтвердження передачі майна забудовнику.
Крім того чинна законодавча процедура залучення інвесторів у сфері будівництва передбачає механізм їхнього захисту. Згідно із Законом України «Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому», залучення інвесторів відбувається через укладення договорів купівлі-продажу спеціального майнового права з подальшою державною реєстрацією такого права у Державному реєстрі речових прав. Це означає, що інтереси інвестора юридично захищені, а факт реєстрації спеціального майнового права є правовою гарантією належного виконання забудовником своїх зобов'язань.
Також слідчим не наведено жодних відомостей, які б вказували на умисел забудовника не виконувати свої обов'язки перед інвесторами (за умови, що вони взагалі є). Відсутність доказів про залучення інвесторів, відсутність інформації про перерахування ними коштів та жодних підтверджень заволодіння такими коштами не дає підстав вважати, що відбулося шахрайство.
Слідчий суддя зауважує, що тимчасовий доступ до речей і документів є засобом забезпечення кримінального провадження, що спрямований на досягнення дієвості кримінального провадження. Водночас використання такого доступу не допустимо з метою «можливого виявлення порушень». Звертаючись до слідчого судді з відповідним клопотанням, орган досудового розслідування вже має довести, що вірогідність вчинення кримінального правопорушення є достатньою для застосування такого заходу забезпечення.
4.2.4. За таких умов слідчий суддя доходить висновку, що слідчим не підтверджена обґрунтованість підозри щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України, як однієї з умов застосування заходу забезпечення кримінального провадження у виді тимчасового доступу до речей і документів (п. 1 ч. 3 ст. 132 КПК України).
4.3. Окремо слідчий суддя вважає за необхідне відреагувати на перелік документів тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий.
4.3.1. Документи, доступ до яких просить надати слідчий, відповідно до вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а також Постанови Кабінету Міністрів України від 23.06.2021 №681 «Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», перебувають у вільному доступі на Порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Зокрема, до відкритих даних належать відомості про:
отримані дозволи на виконання будівельних робіт;
подані та зареєстровані декларації;
проєктну документацію, що підлягає оприлюдненню;
інформацію про учасників будівництва та права на об'єкти нерухомості на стадії їх створення.
Згідно з ч. 5 ст. 22? Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», відкритість і прозорість даних ЄДЕССБ є гарантією контролю громадськості та держави за будівельною діяльністю, тому жодного спеціального дозволу слідчого судді для отримання таких документів не вимагається.
4.3.2. Щодо посилання слідчого на необхідність вилучення оригіналів документів, слідчий суддя зазначає, що саме по собі твердження про потребу у проведенні судових експертиз, зокрема почеркознавчої, не може бути належним обґрунтуванням. Відповідно до вимог ст. 160, 163 КПК України, клопотання про тимчасовий доступ має містити конкретні доводи щодо зв'язку запитуваних документів із предметом кримінального провадження та необхідності їх використання як доказів.
Натомість у поданому клопотанні відсутні будь-які пояснення, які саме обставини кримінального правопорушення можуть бути перевірені шляхом почеркознавчої експертизи, не вказано конкретних осіб, підписи яких містяться в цих документах, і чому саме їх перевірка є необхідною. За таких умов посилання на загальну потребу у проведенні експертиз є формальним і не підтверджує наявності правових підстав для вилучення оригіналів документів.
5. За таких обставин, подане слідчим клопотання не містить достатньо відомостей, які підтверджують підстави надання тимчасового доступу до речей і документів, а тому у його задоволенні слід відмовити.
Керуючись статтями 159-164, 166 КПК України, слідчий суддя
1. У задоволенні клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого відділу Білоцерківського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області капітан поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, відмовити.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддяОСОБА_6