Ухвала від 01.09.2025 по справі 906/1048/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"01" вересня 2025 р. м. Житомир Справа № 906/1048/25

Господарський суд Житомирської області

Суддя Нестерчук С.С.

у результаті вирішення питання про відкриття провадження у справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Українська Злагода»

до Фізичної особи - підприємця Тібякіної Олени Олександрівни

про стягнення 4770,00 грн

УСТАНОВИВ:

13.08.2025 через підсистему “Електронний суд» до Господарського суду Житомирської області (далі - Суд) надійшла позовна заява ТОВ “Українська Злагода» (далі - позивач) з вимогами до ФОП Тібякіної О. О. (далі - відповідач) про стягнення 4770,00 грн.

Ухвалою Суду від 18.08.2025 позовну заяву залишено без руху у зв'язку з недотриманням вимог ст. 164 ГПК України. Зокрема, всупереч п.2 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви не додано документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивачу встановлено строк для усунення недоліків - п'ять днів з дня вручення цієї ухвали шляхом подання до суду документа, що підтверджує сплату судового збору в розмірі 2 422,40 грн.

Зазначену ухвалу в електронній формі надіслано до електронного кабінету позивача, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа 19.08.2025 о 09:48.

Відповідно до п. 2 ч. 6 ст. 242 ГПК України, судове рішення вважається врученим у день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.

Згідно приписів статті 116 ГПК України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

Таким чином, останнім днем строку для усунення недоліків позовної заяви є 25.08.2025 (понеділок).

У цей строк позивач недоліки не усунув та не звертався до суду з будь-якими заявами чи клопотаннями.

Частиною 4 ст. 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою. Про відповідні наслідки позивачу роз'яснено в ухвалі суду від 18.08.2025.

Згідно з ч. 6 ст. 174 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п'яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків. Перевищення цього строку у даній справі обумовлене об'єктивними причинами, а саме перебуванням головуючого судді в період з 25.08.25 по 29.08.25 у відпустці.

З огляду на викладене, Суд дійшов висновку про повернення позовної заяви заявнику.

Відповідно до ч.8 ст.174 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків, а відтак позивач не позбавляється права доступу до суду.

Керуючись ст. 174, 234, 235 ГПК України, Суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “Українська Злагода» повернути заявнику.

2. Роз'яснити, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

3. Направити копію ухвали позивачу в електронній формі шляхом надсилання до електронного кабінету. Копія позовної заяви залишається в суді.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання в день складення та може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її складення.

Суддя С. НЕСТЕРЧУК

Попередній документ
129849444
Наступний документ
129849446
Інформація про рішення:
№ рішення: 129849445
№ справи: 906/1048/25
Дата рішення: 01.09.2025
Дата публікації: 03.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Житомирської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів (крім категорій 201000000-208000000), з них; поставки товарів, робіт, послуг, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто (01.09.2025)
Дата надходження: 13.08.2025
Предмет позову: стягнення 4770 грн.