Ухвала від 29.08.2025 по справі 904/4482/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49505

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду

та відкриття провадження у справі

29.08.2025м. ДніпроСправа № 904/4482/25

Суддя Господарського суду Дніпропетровської області Дичко В.О., розглянувши матеріали за позовом Лебединського управління Державної казначейської служби України Сумської області (42200, Сумська область, Сумський район, м. Лебедин, вул. Тараса Шевченка, буд. 26)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтекс Інвест" (49600, Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Мандриківська, буд. 47, офіс 206/2)

про стягнення попередньої оплати

ВСТАНОВИВ:

Лебединське управління Державної казначейської служби України Сумської області звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтекс Інвест" про стягнення попередньої оплати в сумі 13 000 гривень.

Судові витрати просить покласти на відповідача.

В обґрунтування позову зазначає, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Інтекс Інвест" не виконало зобов'язання за договором поставки № 248/45 від 22.12.2022 щодо поставки оплаченого товару.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 18.08.2025 відмовлено в задоволенні клопотання Лебединського управління Державної казначейської служби України Сумської області про відстрочення або розстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення в даній справі та залишено без руху позовну заяву. Позивачу запропоновано протягом 5 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме: повідомити адресу електронної пошти відповідача; надати докази сплати судового збору в сумі 3 028 гривень.

26 серпня 2025 року засобами поштового зв'язку до Господарського суду Дніпропетровської області від Лебединського управління Державної казначейської служби України Сумської області надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви, до якої долучено платіжну інструкцію № 269 від 21.08.2025 про сплату судового збору на суму 3028гривень. Також у заяві про усунення недоліків позовної заяви вказано адресу електронної пошти відповідача.

На підставі ч. 7 ст. 116 Господарського процесуального кодексу України строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здані на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв'язку.

Згідно з відбитком календарного штемпеля Акціонерного товариства "Укрпошта" на конверті заява про усунення недоліків позовної заяви здана на пошту 21.08.2025, тобто в межах строку, встановленого судом для усунення недоліків.

Відповідно до ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку:

1) наказного провадження;

2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Відповідно до абз. 1 ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Згідно з ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України для цілей цього Кодексу малозначними справами є:

1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3 028 грн х 100 = 302 800 грн на 2025 рік);

2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму (3 028 грн х 500 = 1514000грн на 2025 рік).

Оскільки ціна пред'явленого позову не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01.01.2025 (13 000 грн), справа не належить до переліку справ, які не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до ч. 4 ст.247 Господарського процесуального кодексу України, дана справа є малозначною.

Згідно з ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.

Ураховуючи малозначність справи, вбачаються підстави для її розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Керуючись статтями 12, 176, 232-235, 247, 250-252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) учасників за наявними в матеріалах справи документами.

3. Запропонувати учасникам справи:

Відповідачу:

- протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати до суду відзив на позовну заяву, який має відповідати вимогам ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду);

- надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, надати до суду документи, що підтверджують надсилання (надання) відзиву та доданих до нього документів позивачу.

Позивачу:

- протягом 10 днів з дня одержання відзиву на позовну заяву надати до суду відповідь на відзив на позовну заяву, яка має відповідати вимогам ст. 166 Господарського процесуального кодексу України, в якій викласти свої пояснення, міркування та аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень та мотиви їх визнання або відхилення;

- надіслати відповідачу копію відповіді на відзив та доданих до неї документів, надати до суду документи, що підтверджують надсилання (надання) відповіді на відзив відповідачу.

Відповідачу:

- протягом 10 днів з дня одержання відповіді на відзив надати до суду заперечення, які мають відповідати вимогам ст. 167 Господарського процесуального кодексу України;

- надіслати позивачу копію заперечень та доданих до них документів, надати до суду документи, що підтверджують надсилання (надання) заперечень та доданих до них документів позивачу.

4. Учасники справи при поданні заяв по суті справи повинні надати до суду докази на підтвердження дати отримання таких заяв від інших учасників для перевірки судом дотримання строку при подачі відповідних заяв, а також докази направлення на адресу інших учасників процесу заяв, що подаються до суду.

5. У разі неможливості надати витребувані судом документи - надати письмові пояснення з цього приводу.

6. Роз'яснити сторонам, що згідно з ч. 7 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву (протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі), а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.

7. Звернути увагу учасників справи, що заяви, клопотання і заперечення при розгляді справи судом подаються за правилами, встановленими статтями 169, 170, 251 Господарського процесуального кодексу України.

8. Попередити учасників справи про те, що відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати за електронною адресою суду: http//dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz.

Суддя В.О. Дичко

Попередній документ
129848900
Наступний документ
129848902
Інформація про рішення:
№ рішення: 129848901
№ справи: 904/4482/25
Дата рішення: 29.08.2025
Дата публікації: 03.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів (крім категорій 201000000-208000000), з них; поставки товарів, робіт, послуг, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (30.10.2025)
Дата надходження: 13.08.2025
Предмет позову: стягнення попередньої оплати