Справа № 681/1065/25
Провадження 3/681/331/2025
"27" серпня 2025 р. м. Полонне
Суддя Полонського районного суду Хмельницької області Іллюк С.В.,
за участю секретаря судових засідань Арзанцевої І.С.,
прокурора Томчука М.А.,
розглянувши матеріали, що надійшли від Хмельницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , уродженця с Круча Хмельницького (колишнього Старокостянтинівського) району Хмельницької області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , жителя АДРЕСА_2 , начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України,
за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП,
ОСОБА_1 перебуваючи на посаді начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_4 ) у військовому званні «підполковник», бувши військовою службовою особою, яка наділена організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями згідно з приміткою до ст. 172-13 КУпАП, вчинив недбале ставлення до військової служби в умовах особливого періоду за таких обставин.
Так, ОСОБА_1 , бувши військовою посадовою особою, уповноваженою на організацію формування та зберігання справ про адміністративні правопорушення, на здійснення систематичного контролю за своєчасним і точним виконанням особовим складом територіального центру законодавства України, а також наказів начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , на організацію у підрозділі такого внутрішнього порядку, який гарантував би неухильне виконання законів України і положень статутів Збройних Сил України, всупереч вимогам ст. ст. 259-260 КУпАП, в умовах особливого періоду, не забезпечив вжиття відповідальними особами заходів особливого реагування, що прямо суперечить наведеним вище вимогам законодавства.
Так, 15.05.2025 до ІНФОРМАЦІЯ_2 в АДРЕСА_3 (більш точна адреса не розголошується), працівниками поліції у порядку, визначеному ст. 259 КУпАП та абз. 2 п. 56, абз. 15 п. 79 Постанови Кабінету Міністрів України № 1487 від 30.12.2022 «Про затвердження порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» (далі - Постанова № 1487), доставлено ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , для складання протоколу про вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 210, 210-1 КУпАП.
Окрім того, 08.02.2025 до ІНФОРМАЦІЯ_6 , працівниками поліції у порядку, визначеному ст. 259 КУпАП та абз. 2 п. 56, абз. 15 п. 79 Постанови Кабінету Міністрів України № 1487, доставлено ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , для складання протоколу про вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 210, 210-1 КУпАП.
Також 06.02.2025 до ІНФОРМАЦІЯ_6 , працівниками поліції у порядку, визначеному ст. 259 КУпАП та абз. 2 п. 56, абз. 15 п. 79 Постанови Кабінету Міністрів України № 1487, доставлено ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , для складання протоколу про вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 210, 210-1 КУпАП.
Крім того, 05.02.2025 до ІНФОРМАЦІЯ_6 , працівниками поліції у порядку, визначеному ст. 259 КУпАП та абз. 2 п. 56, абз. 15 п. 79 Постанови Кабінету Міністрів України № 1487, доставлено ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , для складання протоколу про вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 210, 210-1 КУпАП.
Єдиною законною метою доставлення ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 до ІНФОРМАЦІЯ_6 проведення мобілізаційних заходів та складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Всупереч вимогам законодавства, відповідальні посадові особи не вжили заходів адміністративного реагування щодо правопорушників. Зокрема, жоден з уповноважених військовослужбовців ІНФОРМАЦІЯ_2 , підлеглих ОСОБА_1 , не склав протокол про адміністративне правопорушення у встановлений 24-годинний термін.
Згідно з витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань, 06.08.2025 прокурор виявив вказане вище порушення та зареєстровав кримінальне провадження № 42025242310000018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України. Це кримінальне провадження закрито постановою слідчого Шепетівського районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області від 22.08.2025 на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.
Крім того, встановлено, що 25.02.2025 до ІНФОРМАЦІЯ_6 , працівниками поліції у порядку, визначеному ст. 259 КУпАП та абз. 2 п. 56, абз. 15 п.79 Постанови Кабінету Міністрів України № 1487, доставлено ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , для складання протоколу про вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 210, 210-1 КУпАП.
Однак протокол про адміністративне правопорушення упродовж 24-х годин не був складений жодним з уповноважених на те військовослужбовцем ІНФОРМАЦІЯ_2 , підлеглих ОСОБА_1 . Протокол № 251 за вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 3 ст. 210 КУпАП, був складений 16.07.2025, що прямо суперечить вимогам законодавства. За результатами розгляду цього протоколу, постановою № 1679 від 16.07.2025 провадження у справі закрито на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Крім того, 14.02.2025 до ІНФОРМАЦІЯ_6 , працівниками поліції у порядку, визначеному ст. 259 КУпАП та абз. 2 п. 56, абз. 15 п. 79 Постанови Кабінету Міністрів України № 1487, доставлено ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , для складання протоколу про вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 210, 210-1 КУпАП.
Однак протокол про адміністративне правопорушення упродовж 24-х годин не був складений жодним з уповноважених на те військовослужбовцем ІНФОРМАЦІЯ_2 , підлеглих ОСОБА_1 . Протокол № 257 за вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, був складений 16.07.2025, що прямо суперечить вимогам законодавства. За результатами розгляду цього протоколу, постановою № 1687 від 16.07.2025 провадження у справі закрито на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Крім того, 06.02.2025 до ІНФОРМАЦІЯ_6 , працівниками поліції у порядку, визначеному ст. 259 КУпАП та абз. 2 п. 56, абз. 15 п. 79 Постанови Кабінету Міністрів України № 1487, доставлено ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , для складання протоколу про вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 210, 210-1 КУпАП.
Однак протокол про адміністративне правопорушення упродовж 24-х годин не був складений жодним з уповноважених на те військовослужбовцем ІНФОРМАЦІЯ_2 , підлеглих ОСОБА_1 . Протокол № 252 за вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, був складений 16.07.2025, що прямо суперечить вимогам законодавства. За результатами розгляду цього протоколу, постановою № 1680 від 16.07.2025 провадження у справі закрито на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
06.02.2025 до ІНФОРМАЦІЯ_6 , працівниками поліції у порядку, визначеному ст. 259 КУпАП та абз. 2 п. 56, абз. 15 п. 79 Постанови Кабінету Міністрів України № 1487, було доставлено ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , для складання протоколу про вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 210, 210-1 КУпАП.
Однак протокол про адміністративне правопорушення упродовж 24-х годин не був складений жодним з уповноважених на те військовослужбовцем ІНФОРМАЦІЯ_2 , підлеглих ОСОБА_1 . Протокол № 270 за вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, був складений 22.07.2025, що прямо суперечить вимогам законодавства. За результатами розгляду цього протоколу, постановою № 1780 від 22.07.2025 провадження у справі закрито на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Також 05.02.2025 до ІНФОРМАЦІЯ_6 , працівниками поліції у порядку, визначеному ст. 259 КУпАП та абз. 2 п. 56, абз. 15 п. 79 Постанови Кабінету Міністрів України № 1487, доставлено ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , для складання протоколу про вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 210, 210-1 КУпАП.
Однак протокол про адміністративне правопорушення упродовж 24-х годин не був складений жодним з уповноважених на те військовослужбовцем ІНФОРМАЦІЯ_2 , підлеглих ОСОБА_1 . Протокол № 255 за вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, був складений 16.07.2025, що прямо суперечить вимогам законодавства. За результатами розгляду цього протоколу, постановою № 1684 від 16.07.2025 провадження у справі закрито на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Таким чином, ОСОБА_1 , бувши військовою службовою особою, діючи недбало, протиправно, всупереч інтересам служби, порушив вимоги ст. 16, 59 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, ч. 2 ст. 254 КУпАП, абзац 15 п. 79 Постанови Кабінету Міністрів України № 1487 від 30.12.2022 «Про затвердження порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів».
Такими діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 172-15 КУпАП - недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.08.2025, дев'ять протоколів про військові правопорушення за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП передано на розгляд судді Іллюку С.В. Постановою суду від 27.08.2025 їх розгляд об'єднано в одне провадження.
ОСОБА_1 , бувши належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не прибув. 27.08.2025 направив суду заяву, в якій просив здійснювати розгляд протоколів у його відсутність, вказав, що вину визнає та просив застосувати мінімальний штраф.
Ураховуючи заяву ОСОБА_1 , а також, що категорія справ за ст. 172-15 КУпАП не входить до переліку статей, визначеного ст. 268 КУпАП, при розгляді яких присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, є обов'язковою, суд здійснює судовий розгляд у його відсутності.
Прокурор Томчук М.А., який брав участь у судовому засіданні, обвинувачення, викладене в протоколі про військове адміністративне правопорушення підтримав, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, обрати для нього стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши письмові докази, суд зазначає про таке.
Диспозиція ч. 1 ст. 172-15 КУпАП передбачає відповідальність за недбале ставлення військової службової особи до військової служби.
Частина 2 ст. 172-15 КУпАП встановлює відповідальність за діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене в умовах особливого періоду.
Спеціальним суб'єктом, передбаченого ст. 172-15 КУпАП адміністративного правопорушення є військова службова особа.
Відповідно до примітки ст. 172-13 КУпАП під військовими службовими особами розуміються військові начальники, а також інші військовослужбовці, які обіймають постійно чи тимчасово посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або виконують такі обов'язки за спеціальним дорученням повноважного командування.
За приписами ст. 235 КУпАП територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України). Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Згідно з пунктом 12 "Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 №154, керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки має право розглядати справи про адміністративні правопорушення, визначені статтею 235 Кодексу, і накладати адміністративні стягнення.
Пунктом 9 "Інструкції зі складання територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки протоколів та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення", затвердженої наказом Міністерства оборони України №3 від 01.01.2024 (далі - Інструкція) визначено, що матеріали справи про адміністративне правопорушення подаються уповноваженою посадовою особою, яка склала протокол, керівнику територіального центру комплектування та соціальної підтримки, для її розгляду у порядку, визначеному КУпАП.
Пунктом 10 Інструкції визначено, що розглянувши справу про адміністративне правопорушення, керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки відповідно до статті 283 КУпАП виносить постанову по справі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до функціональних обов'язків начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , затверджених наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 25.12.2024 №599 (далі - функціональні обов'язки), визначено, що він зобов'язаний забезпечувати виконання особовим складом територіального центру комплектування та соціальної підтримки поставлених перед ними завдань.
Пунктом 12 наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 25.12.2024 №599, визначено, що уповноваженим посадовим особам за складання протоколів про адміністративні правопорушення при організації та ведення проваджень у справах про адміністративні правопорушення в межах компетенції ІНФОРМАЦІЯ_2 у своїй роботі керуватись, зокрема, вимогами Кодексу України про адміністративні правопорушення, Інструкцією зі складання територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки протоколів та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 01.01.2024 № 3.
За таких обставин, ОСОБА_1 , в умовах особливого періоду, перебуваючи в місці дислокації ІНФОРМАЦІЯ_2 в АДРЕСА_3 (більш точна адреса не розголошується), у порушення функціональних обов'язків, не організував у вказаному вище відділі формування та збереження адміністративних справ, порушених щодо призовників, військовозобов'язаних, резервістів відповідно до номенклатури справ; не організував роботу з посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо постійного виявлення правопорушників і складання на них протоколів про адміністративні правопорушення та їх розгляд у встановлений законодавством термін.
Через неналежний контроль за особовим складом, недбале ставлення до виконання службових обов'язків ОСОБА_1 у період часу з 05.02.2025 по 15.05.2025 указані вище особи не були притягнуті до відповідальності за порушення законодавства про мобілізацію, що створило негативні наслідки для цього процесу в державі в цілому.
Вказані правопорушення виявлені 22.08.2025 - день внесення слідчим постанови про закриття кримінального провадження № 42025242310000018 від 06.08.2025.
Отже, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні ним інкримінованого адміністративного проступку підтверджується такими доказами:
- копією витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині) №1 від 14.07.2021, згідно з яким ОСОБА_1 призначено на посаду т.в.о.начальника ІНФОРМАЦІЯ_15 ; витягом з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині) № 25 від 06.09.2021, згідно з яким ОСОБА_1 призначено на посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_15 ;
- копіями протоколу № 251 від 16.07.2025, складеного ОСОБА_11 відносно ОСОБА_6 ; постановою № 1679 від 16.07.2025, якою провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_6 закрито на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності;
- копіями протоколу № 257 від 16.07.2025, складеного ОСОБА_12 відносно ОСОБА_7 ; постановою № 1687 від 16.07.2025, якою провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_7 закрито на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності;
- копіями протоколу № 252 від 16.07.2025, складеного ОСОБА_11 відносно ОСОБА_8 ; постановою № 1680 від 16.07.2025, якою провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_8 закрито на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності;
- копіями протоколу № 270 від 22.07.2025, складеного ОСОБА_12 відносно ОСОБА_9 ; постановою № 1780 від 22.07.2025, якою провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_9 закрито на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності;
- копіями протоколу № 255 від 16.07.2025, складеного ОСОБА_12 відносно ОСОБА_10 ; постановою № 1684 від 16.07.2025, якою провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_10 закрито на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності;
витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань, відповідно до якого до цього реєстру 06.08.2025 внесено відомості № 42025242310000018, правова кваліфікація правопорушення ч. 1 ст. 367 КК України;
- копією постанови слідчого відділу Шепетівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області про закриття кримінального провадження від 22.08.2025, якою кримінальне провадження за № 42025242310000018 від 06.08.2025 закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України. З постанови встановлено, що слідчим виявлено факти не складання протоколів про адміністративні правопорушення щодо осіб, які були доставлені у 2025 році представниками територіальних органів Національної поліції України за фактами вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 210, 210-1 КУпАП;
- показаннями ОСОБА_1 у протоколі допиту як свідка від 21.08.2025, які містяться в матеріалах справи, де він зазначав, що вину визнає, що ці правопорушення допустив у зв'язку з великим навантаженням на посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
- наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 №599 від 25.12.2024, пунктом 4 якого начальникам відділень ІНФОРМАЦІЯ_3 необхідно організувати у відділах формування та збереження адміністративних справ, порушених на призовників, військовозобов'язаних, резервістів та посадовими особами по території обслуговування відділення відповідно до номенклатури справ відділення. Пунктом 10.2 визначено, що необхідно організовувати роботу з посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 відділів щодо постійного виявлення правопорушників і складання на них протоколів про адміністративні правопорушення;
- приписами функціональних обов'язків начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 , в яких визначено, що обов'язком начальника другого ІНФОРМАЦІЯ_2 є організація роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 , здійснення систематичного контролю за своєчасним і точним виконанням особовим складом територіального центру законодавства України, а також наказів начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , встановлення у підрозділі такого внутрішнього порядку, який гарантував би неухильне виконання законів України і положень статутів Збройних Сил України;
- актом службового розслідування від 22.07.2025, за результатами якого на начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 підполковника ОСОБА_1 та діловода відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 солдата ОСОБА_13 накладено дисциплінарне стягнення у виді догани.
Таким чином, суд доходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП об'єктивно доведена сукупністю досліджених в судовому засіданні вказаних вище доказів.
При обранні стягнення, суд враховує характер вчинених правопорушень, дані про особу правопорушника, зокрема службову картку та службову характеристику, його ставлення до вчиненого, наявність на утриманні двох неповнолітніх дітей, а тому вважає за доцільне призначити ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 2 ст. 172-15 КУпАП в мінімальному визначеному розмірі, визначеному у санкції цієї статті - однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, яке буде достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративні правопорушення, та необхідним для запобігання вчинення нових правопорушень.
Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 33, 40-1, 172-15, 279, 280, 283, 287, 288, 294, 307, 308 КУпАП, суд,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень в дохід держави (стягувач - Хмельницька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону, код ЄДРПОУ:38326057, місцезнаходження: вул.Пилипчука, 65 м.Хмельницький поштовий індекс 29000; отримувач - ГУК у Хмел.обл./Полонська мтг/21081100, код отримувача ЄДРПОУ - 37971775, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку - UA798999980313020106000022657, призначення платежу - адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605 грн 60 коп. в дохід держави (стягувач - Держава в особі Державної судової адміністрації України, місцезнаходження: вул.Липська, 18/5, м.Київ, поштовий індекс: 01601, код ЄДРПОУ 26255795; отримувач -ГУК у м. Києві/м.Київ//22030106,код отримувача ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку - UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу - стягнення судового збору на користь держави).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанову про накладення штрафу надіслати для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягнути подвійний розмір штрафу, що становитиме 34000 (тридцять чотири тисячі) грн.
Постанова може бути пред'явлена до примусового виконання протягом трьох місяців.
Повний текст постанови проголошено 29.08.2025 о 14:00 годині.
Суддя Сергій ІЛЛЮК