463/7987/25
2-а/463/69/25
про передачу справи на розгляд іншого суду
у зв'язку з непідсудністю
29 серпня 2025 року року суддя Личаківського районного суду м. Львова Білоус Ю. Б., розглянувши матеріали адміністративного позову адвоката КУШПЕТИ ІРИНИ ВОЛОДИМИРІВНИ в інтересах ОСОБА_1 (адреса АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (ел. пошта ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, -
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
Просить суд:
-Поновити строк оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності;
-Визнати протиправною та скасувати постанову №1502 від 04.08.2025 року, винесеної начальником ІНФОРМАЦІЯ_3 полковником ОСОБА_2 , про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності передбаченою ч. 3 ст.210 КУпАП у виді штрафу, в сумі - 17000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень 00 копійок);
-Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення;
-Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_3 за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Оглянувши матеріали адміністративного позову та проаналізувавши отриману судом інформацію, вважаю, що справа не підсудна Личаківському районному суду м.Львова з огляду на таке.
Статтею 26 КАС України закріплено загальні правила підсудності, згідно положень ч.2 якої позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
У відповідності до ст.25 КАС України передбачено правила підсудності справ за вибором позивача. Так, ч.1 передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Якщо відповідачем у позовній заяві, щодо якої відсутні підстави для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження у справі, вказана фізична особа, яка не є підприємцем, суддя не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи (ч.3 ст.171 КАС України).
Аналіз положень статтей 25 та 26 Кас України свідчить про те, що визначальним при визначенні територіальної підсудності справи є саме зареєстроване у встановленому законом порядку місцезнаходження, проживання чи перебування, а не фактичне.
Відповідно до ч.5 ст.171 КАС України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, місцезнаходження відповідача є за адресою: АДРЕСА_3 , що не належить до території Личаківського району м.Львова та є територією Шевченківського району м.Львова.
Крім того, згідно інформації, отриманої судом з Єдиного державного демографічного реєстру, про що надано відповідь №1716394 від 29.08.2025 року, позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 , що не належить до території Личаківського району м.Львова та відповідно не належить до територіальної юрисдикції Личаківського районного суду м.Львова.
Таким чином судом встановлено те, що ані зареєстроване місце проживання позивача, ані зареєстроване місцезнаходження відповідача не належить до Личаківського району м. Львова, а відтак справа не підсудна Личаківському районному суду м.Львова.
Згідно п.2 ч.1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Зважаючи на те, що справа територіально не підсудна Личаківському районному суду м. Львова, як адміністративному суду, ні за правилами загальної територіальної підсудності, ні за правилами підсудності за вибором позивача (альтернативної), то з врахування того, що зареєстроване місце знаходження відповідача знаходяться у Шевченківському районі м.Львова, то адміністративну справу слід передати на розгляд Шевченківського районного суду м.Львова, як іншого адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 25,26,29,171 КАС України, суддя, -
постановив:
Адміністративну справу за позовною заявою адвоката КУШПЕТИ ІРИНИ ВОЛОДИМИРІВНИ в інтересах ОСОБА_1 (адреса АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (ел. пошта ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності - передати на розгляд Шевченківського районного суду м.Львова (м.Львів, вул.Січових Стрільців, 12) в порядку, встановленому ст.29 КАС України, у зв'язку з непідсудністю справи Личаківському районному суду м.Львова.
У відповідності до положень ч.8 ст.29 КАС України, передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду в порядок та строки, передбачені ст.ст.295,297 КАС України.
Суддя: Білоус Ю. Б.