Постанова від 28.08.2025 по справі 461/6942/25

Справа №461/6942/25

Провадження №3/461/2493/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2025 року суддя Галицького районного суду м. Львова Мироненко Л.Д., за участю прокурора Дворніка О., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, заступника начальника управління розвитку освіти Львівської міської ради, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 ,

за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи заступником начальника управління з питань освітньої політики управління освіти департаменту розвитку Львівської міської ради, являючись суб'єктом відповідальності, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до статті 172-6 КУпАП, за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік.

Згідно розпорядження Львівського міського голови А.Садового №52-К від 25.01.2024 «Про призначення ОСОБА_2 », ОСОБА_1 , відповідно до п.5 ст.10 ЗУ «Про правовий режим воєнного стану», призначено з 26.01.2024 на посаду заступника начальника управління з питань освітньої політики управління освіти департаменту розвитку Львівської міської ради, без конкурсного відбору, на термін до дня припинення чи скасування воєнного стану, з посадовим окладом згідно із штатним розписом.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік до 00:00 год. 01.04.2024.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, лише 12.06.2025 п 13:50 год., тобто несвоєчасно.

Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік у ОСОБА_1 відсутні.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи звільненою з посади заступника начальника управління освіти департаменту розвитку Львівської міської ради, являючись суб'єктом відповідальності, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до статті 172-6 КУпАП, за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями,

Згідно розпорядження Львівського міського голови А.Садового №52-К від 25.01.2024 «Про призначення ОСОБА_2 », ОСОБА_1 , відповідно до п.5 ст. 10 ЗУ «Про правовий режим воєнного стану», призначено з 26.01.2024 на посаду заступника начальника управління з питань освітньої політики управління освіти департаменту розвитку Львівської міської ради, без конкурсного відбору, на термін до дня припинення чи скасування воєнного стану, з посадовим окладом згідно із штатним розписом.

Згідно розпорядження Львівського міського голови А.Садового № 719-К від 18.06.2024 «Про зміну назви посади ОСОБА_3 », ОСОБА_1 заступника начальника управління з питань освітньої політики управління освіти департаменту розвитку Львівської міської ради, з 04.06.2024 змінити назву посади на заступника начальника управління освіти департаменту розвитку Львівської міської ради.

Згідно розпорядження Львівського міського голови ОСОБА_4 № 126-К від від 29.01.2025, ОСОБА_1 заступника начальника управління освіти департаменту розвитку Львівської міської ради звільнено з роботи 31.01.2025, за угодою сторін відповідно до ч.1 ст.36 КЗпП України.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, до 00:00 год. 03.03.2025.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, лише 07.08.2025 о 16:14 год., тобто несвоєчасно.

ОСОБА_1 у судовому засіданні факти вчинених нею правопорушень визнала, просила суворо не карати.

Прокурор в судовому засіданні протоколи про адміністративні правопорушення підтримав. Просив накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, передбаченому санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши думку особи відносно якої складено протоколи та прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 2ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Правила, встановлені ст. 36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.

Адміністративні матеріали складені у відношенні однієї особи та знаходяться у провадженні одного органу, уповноваженого на їх розгляд, у зв'язку чим підлягають об'єднанню в одне провадження з присвоєння єдиного унікального номера справи 461/6942/25 (провадження 3/461/2493/25).

Статтею 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до абз. 1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в"-"г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, особи, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або міської місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або міської місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"г" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно розпорядження Львівського міського голови А.Садового №52-К від 25.01.2024 «Про призначення ОСОБА_2 », ОСОБА_1 , відповідно до п.5 ст. 10 ЗУ «Про правовий режим воєнного стану», призначено з 26.01.2024 на посаду заступника начальника управління з питань освітньої політики управління освіти департаменту розвитку Львівської міської ради, без конкурсного відбору, на термін до дня припинення чи скасування воєнного стану, з посадовим окладом згідно із штатним розписом.

Згідно розпорядження Львівського міського голови А.Садового № 719-К від 18.06.2024 «Про зміну назви посади ОСОБА_3 », ОСОБА_1 заступника начальника управління з питань освітньої політики управління освіти департаменту розвитку Львівської міської ради, з 04.06.2024 змінити назву посади на заступника начальника управління освіти департаменту розвитку Львівської міської ради.

Згідно розпорядження Львівського міського голови ОСОБА_4 № 126-К від від 29.01.2025, ОСОБА_1 заступника начальника управління освіти департаменту розвитку Львівської міської ради звільнено з роботи 31.01.2025, за угодою сторін відповідно до ч.1 ст.36 КЗпП України.

Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік до 00:00 год. 01.04.2024.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, лише 12.06.2025 п 13:50 год., тобто несвоєчасно.

Крім того, ОСОБА_1 зобов'язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, до 00:00 год. 03.03.2025.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, лише 07.08.2025 о 16:14 год., тобто несвоєчасно.

За змістом ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відео записуючих записів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

При оцінці доказів суд керується принципом «поза розумним сумнівом», згідно якого доведення вини має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумцій, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою.

Факт вказаних порушень чинного законодавства доводиться наступними дослідженими в ході розгляду справи доказами:

-протоколами про адміністративні правопорушення № 649 від 21.08.2025 року, № 648 від 21.08.2025 року;

-письмовими поясненнями ОСОБА_1 ;

-скріншотами з офіційного сайту НАЗК;

-деклараціями ОСОБА_1 як особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

-копіями розпоряджень Львівського міського голови ОСОБА_4 про призначення ОСОБА_1 на посаду №52-кК від 25.01.2024 року та звільнення з посади № 126-К від 29.01.2025 року.

Вищенаведені докази доводять факт вчинення правопорушень та узгоджуються з поясненнями ОСОБА_1 в судовому засіданні, доводять обов'язок в особи подати декларації та факти несвоєчасної їх подачі.

Частиною першою статті 172-6 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Аналізуючи докази по даній справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення доведена повністю.

Вирішуючи питання притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, суд враховує обставини вчинення адміністративного правопорушення, особу правопорушниці, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась, вину у вчиненні правопорушень визнала. Також, суд враховує відсутність тяжких наслідків від вчинених правопорушень.

Беручи до уваги те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов висновку, з врахуванням положень визначених ст. 36 КУпАП, необхідним та достатнім є адміністративне стягнення у виді штрафу ближче до мінімальної межі санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП..

Крім того, ст.40-1КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення на правопорушника підлягає стягненню 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, а тому з ОСОБА_1 на користь держави слід стягнути судовий збір у розмірі 605,60 гривень.

Керуючись ст.ст. 36, 172-6, 247, ст. 283, ст. 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати в одне провадження справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення №461/6942/25 (провадження 3/461/2493/25) та №461/6942/25 (провадження 3/461/2494/25).

Присвоїти об'єднаній справі №461/6942/25 (провадження 3/461/2493/25.

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України 605,60 гривень судового збору.

Відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.

Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

Суддя Л.Д. Мироненко