29.08.2025 рокуСправа № 634/838/25 Провадження № 1-в/634/30/25
Суддя Сахновщинського районного суду Харківської області ОСОБА_1 , розглянувши подання начальника ВП №1 Берестинського РВП ГУНП в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт Сахновщина Харківської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого: 27.01.2021 року Сахновщинським районним судом Харківської області за ч.3 ст. 185, ст.71,72 КК України до 3 років 1 місяця позбавлення волі, звільненого з місць позбавлення волі 15.05.2024 року,
встановив:
25.08.2025 року до Сахновщинського районного суду Харківської області надійшло подання начальника ВП №1 Берестинського РВП ГУНП в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_2 .
У поданні зазначено, що ОСОБА_2 за період перебування на свободі на шлях виправлення не став, веде аморальний спосіб життя, порушує громадський порядок неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.
Розглянувши матеріали подання, суд вважає за необхідне повернути матеріали про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_2 для доопрацювання з наступних підстав.
Згідно п. «в» ст. 3 Закону України «Про встановлення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі Закон) адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ст.5 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції. У поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів. Разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
Відповідно до вимог п. 4.4 Інструкції, у разі, якщо особа, яка підпадає під дію Закону, незважаючи на письмове попередження органів внутрішніх справ продовжує порушувати громадський порядок і права інших громадян, учиняє інші правопорушення, за які чинним законодавством встановлена адміністративна відповідальність, дільничний інспектор міліції доповідає про це рапортом начальнику міськ-, райвідділу для прийняття рішення про доцільність встановлення за нею адміністративного нагляду.
До рапорту додаються:
- копія вироку суду про попереднє засудження до позбавлення волі;
- довідка про перевірку на наявність судимостей;
- характеристика особи та матеріали, які свідчать про вчинені особою правопорушення і накладені стягнення:
- засвідчені копії протоколів та постанов про притягнення до адміністративної відповідальності;
- письмове попередження, винесене цій особі, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд;
- пояснення правопорушника;
- пояснення громадян, що характеризують їх поведінку;
- пропозиції щодо застосування обмежень дій піднаглядному;
- інші матеріали. (підпункт 4.4).
Начальник міськ-, райвідділу, розглянувши ці матеріали, приймає рішення щодо підготовки подання про встановлення стосовно цієї особи адміністративного нагляду (додаток 11), підписує його та разом з вищезазначеними матеріалами направляє до суду. (підпункт 4.5)
В порушення зазначених вимог Закону та Інструкції, до подання не додано пояснення ОСОБА_2 .
Крім того, одним з обмежень, які начальник ВП №1 Берестинського РВП ГУНП в Харківській області просить застосувати до ОСОБА_2 - заборонити вихід будинку за адресою: АДРЕСА_1 .
Разом з тим, до подання додано довідку Сахновщинської селищної ради Берестинського району Харківської області від 15.08.2025 року, згідно якої ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . При цьому доказів проживання ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 до подання не надано.
Вказані недоліки не дають можливості суду вирішити по суті питання щодо встановлення відносно ОСОБА_2 адміністративного нагляду.
Керуючись ст.5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 372 КПК України, суд -
постановив:
Подання начальника ВП №1 Берестинського РВП ГУНП в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_2 - повернути для доопрацювання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: