Рішення від 28.08.2025 по справі 706/612/25

Справа № 706/612/25

2/706/476/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2025 року м. Христинівка

Христинівський районний суд Черкаської області у складі:

головуючої судді Школьної А.В.,

за участю секретаря судового засідання Пізняк Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Христинівка Черкаської області в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом заступника керівника Уманської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Христинівської міської ради до ОСОБА_1 про розірвання договору оренди земельної ділянки водного фонду та зобов'язання її повернути,

ВСТАНОВИВ:

Заступник керівника Уманської окружної прокуратури, діючи в інтересах держави в особі Христинівської міської ради, звернувся до Христинівського районного суду Черкаської області з позовною заявою до ОСОБА_1 , в якій просить розірвати укладений із відповідачем договір оренди земельної ділянки водного фонду та зобов'язати його повернути земельну ділянку Христинівській міській раді.

На обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що між Христинівською районною державною адміністрацією та ОСОБА_1 02.08.2006 укладено договір оренди земельної ділянки водного фонду площею 2,5971 га, яка знаходиться в адміністративних межах Великосевастянівської сільської ради Христинівського району. Договір оренди землі укладений в письмовій формі та нотаріально посвідчений, про що в Реєстрі здійснено запис під № 3364.

Рішенням Черкаської обласної ради від 28.12.2010 №3-11/VІ «Про території та об'єкти природно-заповідного фонду області» створено ботанічний заказник «Великосевастянівські Яри», який знаходиться в адміністративних межах с. Велика Севастянівка Уманського району Черкаської області та отримав статус об'єкта природно-заповідного фонду місцевого значення.

Земельна ділянка водного фонду площею 2,5971 га з кадастровим номером 7124681000:01:002:0214, яка перебуває у користуванні ОСОБА_1 , без вилучення у землекористувача увійшла до складу території ботанічного заказника місцевого значення «Великосевастянівські Яри».

Територія заказника місцевого значення «Великосевастянівські Яри» являє собою природний комплекс, що має велике значення як місце зростання лікарських рослин, проживання багатьох видів птахів, диких тварин. Водночас відповідач земельну ділянку водного фонду використовує не за цільовим призначенням, що суперечить вимогам пунктів 15, 16, 17, 31 Договору та вимогам законодавства. Прокурор зазначає, що використання ОСОБА_1 земельної ділянки водного фонду площею 2,5971 га за кадастровим номером 7124681000:01:002:0214 всупереч її цільовому призначенню призвело до знищення водного об'єкту шляхом його розорення та до порушення цілісності екомережі, що свідчить про порушення екологічних потреб жителів Христинівської міської територіальної громади.

Зважаючи на викладені вище обставини, прокурор просить розірвати договір оренди земельної ділянки водного фонду, укладений 02.08.2006 між Христинівською районною державною адміністрацією і ОСОБА_1 , зобов'язати відповідача повернути Христинівській міській раді означену земельну ділянку водного фонду та стягнути із відповідача судові витрати, що складаються зі сплаченого судового збору.

Ухвалою Христинівського районного суду Черкаської області від 16.05.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито загальне позовне провадження у справі.

Постановленою 04.08.2025 Христинівським районним судом Черкаської області ухвалою підготовче провадження у справі закрито та призначено її до розгляду по суті.

У судове засідання, призначене на 28.08.2025, прокурор та представник позивача не з'явилися. Від прокурора Христинівського відділу Уманської окружної прокуратури Горобця Т.Л. 28.08.2025 на адресу суду надійшла заява про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує та просить задовольнити з підстав викладених у позові.

У поданій 28.08.2025 до суду заяві представник Христинівської міської ради - Швець О.В. просить суд розглянути справу без його участі, позовні вимоги - задовольнити.

Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, 04.08.2025 подав до суду заяву, в якій просив про розгляд справи без його участі, позовні вимоги визнає в повному обсязі, не заперечує проти задоволення позову.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, враховуючи неявку в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З'ясувавши всі обставини справи та перевіривши їх доказами, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також їх достатність і взаємозв'язок, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи із такого.

Судом встановлено, що 02.08.2026 між Христинівською районною державною адміністрацією та ОСОБА_1 укладено договір оренди земельної ділянки водного фонду площею 2,5971 га, що розташована в адміністративних межах Великосеватянівської сільської ради Христинівського району Черкаської області (далі по тексту - Договір). Договір оренди землі укладений в письмовій формі та нотаріально посвідчений, про що в Реєстрі здійснено запис під № 3364 (а.с. 25 - 32).

За умовами пункту 2 Договору в оренду передана земельна ділянка водного фонду загальною площею 2,5971 га, у тому числі водне дзеркало - 0, 4948 га, очерет - 0,9563 га, болото - 1,1460 га.

Передана в оренду земельна ділянка, відповідно до п. 6 Договору, недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню не має.

Згідно з п. 8 Договору його укладено строком на 25 років з переважним правом орендаря на поновлення строку оренди.

У пунктах 15, 16, 17 Договору сторони погодили, що земельна ділянка передана в оренду для риборозведення. Цільове призначення земельної ділянки - землі водного фонду. Сторони зобов'язалися дотримуватися умов збереження стану об'єкту оренди, встановлених чинним законодавством України (земельним, водним, господарським та ін.), зокрема: вимог ст. ст. 35, 42, 43 Закону України «Про охорону земель», якими визначені вимоги до власників і землекористувачів, у тому числі орендарів, земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності та особливості охорони земель водного фонду, наданих для рибогосподарських цілей.

Пунктом 31 Договору на орендаря покладено обов'язки, у тому числі використовувати землю відповідно до її цільового призначення та умов Договору, ефективно використовувати землю і водні ресурси, не допускати погіршення екологічної обстановки на орендованій території в результаті своєї господарської діяльності, захищати землю і водоймища від заболочення, осушення, забруднення відходами виробництва, хімічними і радіоактивними речовинами та від інших процесів руйнування, захищати землю і водоймища від заростання чагарниками і іншою рослинністю.

Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе орендар (пункт 32 Договору).

Рішенням Черкаської обласної ради від 28.12.2010 №3-11/VІ «Про території та об'єкти природно - заповідного фонду області» територію з типовими елементами лісостепу, на якій зростають лікарські рослини, в адміністративних межах Великосевастянівської сільської ради Христинівського району Черкаської області площею 91,4 га, оголошено ботанічним заказником «Великосевастянівські Яри» (а.с. 55 - 58).

Земельна ділянка водного фонду площею 2,5971 га за кадастровим номером 7124681000:01:002:0214, яка перебуває у користуванні ОСОБА_1 , без вилучення у землекористувача увійшла до складу території ботанічного заказника місцевого значення «Великосевастянівські Яри».

Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області в межах наданих повноважень 04.04.2011 затверджено Положення про ботанічний заказник місцевого значення «Великосевастянівські Яри», яке погоджено Великосевастянівською сільською радою (а.с. 52 - 54).

Відповідно до п. 1.3 Положення територія заказника з усіма об'єктами природи належить до природно - заповідного фонду України і охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.

Великосевастянівська сільська рада охоронним зобов'язанням, зареєстрованим Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області 04.04.2011 під № 89, взяла на себе зобов'язання щодо режиму охорони та збереження ботанічного заказника місцевого значення «Великосевастянівські Яри» загальною площею 91,4 га (а.с. 59).

Рішенням Христинівської міської ради № 23 - 12/75 - VIII від 30.05.2023 земельну ділянку площею 2,5971 га для рибогосподарських потреб з кадастровим номером 7124681000:01:002:0214 визнано комунальною власністю Христинівської міської ради (а.с. 33).

Право власності на вищевказану земельну ділянку 10.01.2024 зареєстроване за Христинівською міською радою в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (а.с. 35 - 36).

У ході досудового розслідування у кримінальному провадженні №42024252100000032 від 25.04.2024 щодо розорювання земель ботанічного заказника місцевого значення «Великосевастянівські Яри» встановлено факт використання ОСОБА_1 земельної ділянки водного фонду не за цільовим призначенням.

Проведеним 14.01.2025 старшим дізнавачем СД Уманського РУП ГУНП в Черкаській області із залученням спеціаліста інженера - землевпорядника ТОВ «Терра Профешинал Груп» оглядом території ботанічного заказника місцевого значення «Великосевастянівські Яри» виявлено розорення земельної ділянки площею 1,9895 га.

Слідчою дією підтверджено, що розорена земельна ділянка за координатними даними частково співпадає із межами земельної ділянки водного фонду площею 2,5971 га за кадастровим номером 7124681000:01:002:0214, яка перебуває у користуванні відповідача у справі - ОСОБА_1 згідно договору оренди від 02.08.2006 (а.с. 40 - 49).

26.06.2024 старшим слідчим ВРЗСПЖЗО СВ Уманського РУП ГУНП в Черкаській області за участю інспектора з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції Центрального округу, землевпорядника Христинівської міської ради, головного спеціаліста відділу контролю за використанням та охороною земель у Христинівському районі ГУ Держгеокадастру у Черкаській області проведено огляд місця події та встановлено, що передана у користування ОСОБА_1 земельна ділянка водного фонду фактично використовується для сільськогосподарського виробництва - на ній виявлено посіви сої та капусти (а.с. 37 - 39).

Статтею 13 Конституції України визначено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, що знаходяться на території України є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.

Відповідно до п. 5 ст. 92 Конституції України виключно законами України визначаються засади використання природних ресурсів, виключної (морської) економічної зони, континентального шельфу, освоєння космічного простору, організації та експлуатації енергосистем, транспорту і зв'язку.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є: договори та інші правочини.

У відповідності до ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Пунктом 3 ст. 3 ст. 627 ЦК України закріплено принцип свободи договору, який передбачає, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ст. 628 ЦК України).

Положеннями статті 629 ЦК України унормовано, що договір є обов'язковим до виконання сторонами.

Земельною ділянкою є частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами. Право власності на земельну ділянку поширюється в її межах на поверхневий (ґрунтовий) шар, а також на водні об'єкти, ліси і багаторічні насадження, які на ній знаходяться (ст. 79 Земельного кодексу України).

Землі, зайняті морями, річками, озерами, водосховищами, іншими водними об'єктами, болотами, а також островами, не зайнятими лісами належать до земель водного фонду (ст. 4 Водного кодексу України, ч. 1 ст. 58 Земельного кодексу України).

Порядок надання земель водного фонду в користування та припинення права користування ними встановлюється земельним законодавством - ч. ч. 1, 3 ст. 85 Водного кодексу України.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оренду землі» оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

За приписами ст. 13 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Згідно ст. 24 Закону України «Про оренду землі» орендодавець має право вимагати від орендаря використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди, дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються, а в разі оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об'єктом - дотримання зобов'язання щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об'єкта, експлуатації водосховищ і ставків відповідно до встановлених в установленому порядку режимів роботи, а також необхідність оформлення права користування гідротехнічними спорудами та права спеціального водокористування.

Вказана норма кореспондує положенням пункту 28 Договору оренди земельної ділянки водного фонду від 02.08.2006, відповідно до якого у разі виявлення орендодавцем використання землі орендарем не за цільовим призначенням, орендодавець має право ініціювати питання про дострокове розірвання договору оренди.

Крім того, згідно умов Договору орендар зобов'язаний використовувати землю відповідно до її цільового призначення, ефективно використовувати землю і водні ресурси, не допускати погіршення екологічної обстановки на орендованій території в результаті своєї господарської діяльності, захищати землю і водоймища від заболочення та осушення (п. 31).

Права та обов'язки орендаря визначені ст. 25 Закону України «Про оренду землі».

Згідно з положеннями даної статті орендар земельної ділянки зобов'язаний у разі оренди земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об'єктом використовувати водний об'єкт відповідно до вимог водного законодавства України.

Статтею 32 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що на вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду у разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених умовами договору, та з підстав, визначених статтями 24 і 25 Закону України «Про оренду землі», у разі випадкового знищення чи пошкодження об'єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також з підстав, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України.

Пунктом 1 ст. 91 Земельного кодексу України визначено, що забезпечення використання земельних ділянок за цільовим призначенням є обов'язком власників земельних ділянок, що у повній мірі стосується і орендарів як користувачів земель, яким надано ділянку у тимчасове володіння та користування.

У разі встановлення порушень, передбачених статтею 143 Земельного кодексу України, зокрема, коли земельна ділянка використовується не за цільовим призначенням, визначеним умовами договору, та у спосіб, що суперечить екологічним вимогам, суди мають правові підстави для задоволення вимог про розірвання договору оренди на підставі статті 32 Закону України «Про оренду землі».

Згідно зі статтею 141 Земельного кодексу України підставою припинення права користування земельною ділянкою є, зокрема, використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам, використання земельної ділянки не за цільовим призначенням.

Статтею 163 Земельного кодексу України передбачено, що завданнями охорони земель є забезпечення збереження та відтворення земельних ресурсів, екологічної цінності природних і набутих якостей земель.

За змістом ст. 164 Земельного кодексу України охорона земель включає у тому числі збереження природних водно - болотних угідь.

Земельна ділянка водного фонду площею 2,5971 га з кадастровим номером 7124681000:01:002:0214, яка перебуває на умовах оренди у користуванні ОСОБА_1 , знаходиться в межах території ботанічного заказника місцевого значення «Великосевастянівські Яри».

Відповідно до статті 19 Земельного кодексу України, землі України за основним цільовим призначенням поділяються, зокрема, на землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення.

Згідно зі статтею 43 Земельного кодексу України землі природно - заповідного фонду - це ділянки суші і водного простору з природними комплексами та об'єктами, що мають особливу природоохоронну, екологічну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність, яким відповідно до закону надано статус територій та об'єктів природно - заповідного фонду.

За змістом статті 44 Земельного кодексу України та статті 3 Закону України «Про природно - заповідний фонд України» до земель природно - заповідного фонду включаються природні території та об'єкти (природні заповідники, національні природні парки, біосферні заповідники, регіональні ландшафтні парки, заказники, пам'ятки природи, заповідні урочища), а також штучно створені об'єкти (ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки, парки - пам'ятки садово - паркового мистецтва).

З огляду на викладене заказники віднесено до об'єктів природно - заповідного фонду.

Відповідно до статті 25 Закону України «Про природно - заповідний фонд України» заказниками оголошуються природні території (акваторії) з метою збереження і відтворення природних комплексів чи їх окремих компонентів. Згідно з положеннями статті 26 вказаного Закону, на територіях заказників забороняються рубки головного користування, суцільні, прохідні, лісовідновні та поступові рубки, видалення захаращеності, полювання, а також будь-яка інша діяльність, що суперечить цілям і завданням, передбаченим положенням про заказник.

Господарська, наукова та інша діяльність, що не суперечить цілям і завданням заказника, проводиться з додержанням загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища.

Власники або користувачі земельних ділянок, водних та інших природних об'єктів, оголошених заказником, беруть на себе зобов'язання щодо забезпечення режиму їх охорони та збереження.

Судом досліджено Положення про ботанічний заказник місцевого значення «Великосевастянівські Яри», територія якого з усіма об'єктами природи належить до природно - заповідного фонду України і охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання (а.с. 52 - 54).

Заказник оголошено з метою збереження території з типовими елементами лісостепу та багатовидовою флорою. Основними завданнями заказника є: збереження природного комплексу, що є місцем зростання лікарських рослин, проведення наукових досліджень та спостережень за станом навколишнього природного середовища, поширення екологічних знань тощо (п. 2.1, 2.2 Положення).

В заказнику встановлюється режим, яким передбачається збереження і відтворення його ресурсів. На території заказника обмежується мисливство (відстріл, відлов тварин) та забороняється діяльність, що суперечить його цілям і завданням. Господарська, наукова та інша діяльність, що не суперечить цілям і завданням заказника, проводиться з додержанням загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища (п.п. 3.1 - 3.3 Положення).

Територіям природно - заповідного фонду законодавець надав особливий, виключний статус.

Згідно з частиною третьою статті 7 Закону України «Про природно - заповідний фонд України» на землях природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного або історико - культурного призначення забороняється будь - яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних та історико - культурних комплексів та об'єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням.

Розорювання відповідачем переданої йому в оренду земельної ділянки водного фонду порушує умови укладеного договору та суперечить положенням чинного законодавства щодо порядку використання земель водного та природно - заповідного фонду та у відповідності до приписів ст. 141, 143 Земельного кодексу України є підставою для примусового припинення речового права на земельну ділянку.

Відповідач ОСОБА_1 доказів на спростування вищевказаних обставин суду не надав, використання земельної ділянки водного фонду не за цільовим призначенням не спростовував, подав до суду заяву, в якій позов визнав та проти його задоволення не заперечував.

Визнання позову відповідачем ОСОБА_1 нормам закону не суперечить, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а встановлені обставини даної справи підтверджені дослідженими судом доказами, тому суд виснує про обґрунтованість позовних вимог прокурора та наявність підстав для їх задоволення.

У ході судового розгляду справи встановлено, що власником спірної земельної ділянки водного фонду є Христинівська міська рада, яка у тому числі взяла на себе зобов'язання здійснювати охорону та дотримання встановленого режиму території ботанічного заказника, частиною якого є орендована ОСОБА_1 земельна ділянка.

Таким чином, Христинівська міська рада є органом, на який законом покладено обов'язок здійснювати повноваження у спірних правовідносинах.

З огляду на допущену органом місцевого самоврядування бездіяльність, невжиття заходів до припинення правопорушення та витребування земельної ділянки, що використовується не за цільовим призначенням, прокурор з дотриманням приписів ст. 131 -1 Конституції України, ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» та статті 56 Цивільного процесуального кодексу України звернувся до суду на захист інтересів держави.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд зазначає таке.

Судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч. 1 ст. 133 ЦПК України).

Частиною 1 статті 141 ЦПК України визначено, що судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки суд визнав позовні вимоги обґрунтованими, тому із відповідача на користь прокурора, керуючись ч. 1 ст. 141 ЦПК України, підлягав стягненню судовий збір в сумі 6056 грн, сплачений згідно платіжної інструкції № 762 від 28.04.2025 (а.с. 91).

Водночас приписами ч. 1 ст. 142 ЦПК України передбачено, що у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, а в разі якщо домовленості про укладення мирової угоди, відмову позивача від позову або визнання позову відповідачем досягнуто сторонами за результатами проведення медіації - 60 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Як встановлено судом і підтверджується матеріалами справи, відповідач ОСОБА_1 пред'явлені прокурором в інтересах держави позовні вимоги до початку розгляду справи по суті визнав повністю, тому 50 відсотків судового збору, сплаченого прокурором при поданні позову, що становить 3 028 грн слід повернути прокурору з бюджету, а інші 50% - стягнути із відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст. 4, 12, 13, 76 - 81, 89, 141, 142, 206, 263 - 265, 268, 273, 352, 354 - 355 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позов заступника керівника Уманської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Христинівської міської ради до ОСОБА_1 про розірвання договору оренди земельної ділянки водного фонду та зобов'язання її повернути задовольнити повністю.

Розірвати договір оренди земельної ділянки водного фонду, укладений 02.08.2006 між Христинівською районною державною адміністрацією і ОСОБА_1 та посвідчений приватним нотаріусом Христинівського районного нотаріального округу Осикою Л.М. 02.08.2006 за № 3364.

Зобов'язати ОСОБА_1 повернути Христинівській міській раді земельну ділянку водного фонду загальною площею 2,5971 га з кадастровим номером 7124681000:01:002:0214, що розташована на території Христинівської міської територіальної громади Уманського району Черкаської області.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь Черкаської обласної прокуратури (18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 286, код за ЄДРПОУ 02911119, р/р UA138201720343160001000003751 в Державній казначейській службі України у м. Київ) сплачений судовий збір у розмірі 3 028 (три тисячі двадцять вісім) гривень.

Повернути Черкаській обласній прокуратурі (18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 286, код за ЄДРПОУ 02911119, р/р UA138201720343160001000003751 в Державній казначейській службі України у м. Київ) із державного бюджету 50 % сплаченого згідно платіжної інструкції № 762 від 28.04.2025 судового збору, що становить 3 028 (три тисячі двадцять вісім) гривень.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його складення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Черкаського апеляційного суду.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач - заступник керівника Уманської окружної прокуратури, ЄДРПОУ - 02911119, місцезнаходження: вул. Гайдамацька, 16, м. Умань, Черкаська область, який діє в інтересах держави в особі Христинівської міської ради, ЄДРПОУ - 33319218, місцезнаходження: вул. Соборна, 30, м. Христинівка, Уманський район, Черкаська область.

Відповідач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .

Суддя Альона ШКОЛЬНА