Ухвала від 21.08.2025 по справі 127/25965/25

Справа №127/25965/25

Провадження №1-кс/127/10448/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 серпня 2025 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Відділу поліції №3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про арешт майна,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Відділу поліції №3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області лейтенант поліції ОСОБА_3 звернулась до Вінницького міського суду Вінницької області з клопотанням про арешт майна.

Клопотання мотивовано тим, що проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025020050000521 від 18.08.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що до відділу поліції №3 Вінницького РУП ГУНІ у Вінницькій області надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що 18.08.2025 засудженому ДУ «Стрижавська виправна колонія №81», яка розміщується за адресою: Вінницька область, Вінницький район с-ще. Стрижавка, вулиця Алеї №62, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 здійснювалась видача посилки «НОВА ПОШТА», що надійшла від ОСОБА_5 , з відділення «НОВА ПОШТА» N?8, що розміщується в м. Миколаїв. Під час огляду вмісту вищевказаної посилки виявлено у печиві 4 поліетиленові згортки з кристалічною речовиною білого кольору.

В подальшому на підставі повідомлення про правопорушення слідчим СВ ВП №3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області, було проведено огляд місця події у приміщенні Державної установи «Стрижавська виправна колонія № 81», яка розміщується за адресою: Вінницька область, Вінницький район селище міського типу Стрижавка, вулиця Алеї, будівля № 62, а саме, у службовому кабінеті № 4 оперативного відділу. При вході до вищевказаного кабінету, який здійснюється через одностворчасті дерев'яні двері коричневого кольору встановлено, що з правого боку від вхідних дверей даного приміщення знаходиться дерев'яний стіл коричневого кольору на поверхні якого наявні три поліетиленові пакети з печивом у вигляді рогаликів, картонний відрізок, зверху на якому наявна наліпка білого кольору, що являє собою накладну № 59 0014 3605 8192 від 17.08.2025, із зазначенням написів «Вінниця Стрижавка», ВІД: 17.08\14:51, Приватна особа: ОСОБА_5 , м. Миколаїв, відділення № 8, НОМЕР_1 . КОМУ: ОСОБА_4 , смт. Стрижавка, вулиця Алеї 62, МОБ, НОМЕР_2 . Вартість дост.: 290 грн, 18.08. 18:00. Окрім того, в ході проведення огляду місця події, зверху на дерев'яному столі коричневого кольору на аркуші паперу наявне печиво всередині яких виявлено поліетилені згортки у кількості 4 штук, при розгортанні яких виявлено кристалічну речовину білого кольору.

В ході проведення огляду місця події виявлено та вилучено: накладну Нова Пошта № 59 0014 3605 8192 від 17.08.2025 , яку поміщено до паперового конверту НПУ СУ та поліетилені згортки у кількості 4 штук з кристалічною речовиною білого кольору, які обгорнуто в аркуш паперу та поміщено до спецпакету Національна поліція України CRI 1026609.

Арешт вказаних речей, які вже вилучені, необхідний для попередження зміни чи знищення їх властивостей в результаті використання третіми особами, що може призвести до втрати ними значення речового доказу та перешкодить встановленню істини у провадженні, тому слідчий просила клопотання задовольнити.

Слідчий в судове засідання не з'явилась. Подала заяву про розгляд клопотання за її відсутності, вимоги клопотання підтримала у повному обсязі.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно ч. 1 ст. 173 КПК України слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу.

Встановлені на даний час досудовим розслідуванням обставини кримінального провадження містять об'єктивні дані, які вказують на те, що вилучене майно відповідає критеріям, визначеним у ст. 170 КПК України, має істотне значення для кримінального провадження, оскільки безпосередньо містить відомості щодо обставин правопорушення та може бути використане під час проведення судових експертиз, інших слідчих дій для з'ясування дійсних обставин події, тому слідчий суддя дійшов висновку про наявність достатніх підстав для задоволення клопотання слідчого та накладення арешту на вказане майно.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 131, 132, 170, 171, 172, 173, 309 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Відділу поліції №3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області лейтенанта поліції ОСОБА_3 задовольнити.

Накласти арешт на речові докази у кримінальному провадженні № 12025020050000521, а саме: на накладну Нова Пошта № 59 0014 3605 8192 від 17.08.2025 та поліетилені згортки у кількості 4 штук з кристалічною речовиною білого кольору.

Виконання ухвали про арешт майнадоручити слідчому СВ Відділу поліції №3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області лейтенанту поліції ОСОБА_3 .

На ухвалу судді може бути подана апеляція протягом п'яти діб з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду.

Слідчий суддя

Попередній документ
129822869
Наступний документ
129822871
Інформація про рішення:
№ рішення: 129822870
№ справи: 127/25965/25
Дата рішення: 21.08.2025
Дата публікації: 01.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Вінницький міський суд Вінницької області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; арешт майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (21.08.2025)
Дата надходження: 19.08.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
21.08.2025 09:30 Вінницький міський суд Вінницької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
МИХАЙЛЕНКО АНДРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
суддя-доповідач:
МИХАЙЛЕНКО АНДРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ