"27" серпня 2025 р. Справа № 363/4996/25
27 серпня 2025 року суддя Вишгородського районного суду Київської області Рудюк О.Д., розглянувши матеріали, що надійшли з Вишгородського РУП ГУНП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №240568 від 21.08.2025 року, гр. ОСОБА_1 08.08.2025 року о 23 год. 59 хв. був відсутній за місцем проживання, таким чином своїми діями порушив правила встановлені йому адміністративним наглядом згідно постанови Вишгородського районного суду Київської області від 27.06.2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП.
ОСОБА_1 до суду не з'явився, в матеріалах справи міститься заява про розгляд справи у його відсутність.
в суд не з'явився, причини неявки суд не повідомив, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Так, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд, відповідно до вимог ст.ст.245, 280 КУпАП, повинен з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші факти, що мають значення для правильного вирішення справи.
Стаття 251 КУпАП зазначає, що доказами по справі є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ч.2 ст.254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №240570 відносно ОСОБА_1 вбачається, що датою виявлення адміністративного правопорушення є 14.08.2025 року, однак протокол було складено 21.08.2025 року, тобто більше ніж через двадцять чотири години з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, а отже з порушенням вимог ч.2 ст.254 КУпАП.
Частиною 2 статті 251 КУпАП встановлено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Крім того, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 будучи особою, яка перебуває під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем проживання, однак в матеріалах справи відсутні будь-які докази вчинення ОСОБА_1 порушення вимог встановлених адміністративним наглядом, не долученого відеозапису з місця події, який б підтверджував відсутність ОСОБА_1 за місцем проживання, а також відсутні пояснення свідків.
Щодо письмових пояснень ОСОБА_1 від 21.08.2025 року, суд ставиться критично, оскільки вони не можуть бути взяті як належний доказ у розумінні статті 251 КУпАП, що саме 08.08.2025 року ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання.
Разом з тим, письмові пояснення ОСОБА_1 написані ДОП Вишгородського РУП ГУНП в Київській області старшим лейтенантом поліції, а не власноручно ОСОБА_1 , що є недотриманням п. 13 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затверджена Наказом МВС України 06.11.2015 року №1376.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З вищенаведеного вбачається, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, а тому справа про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 КУпАП - підлягає закриттю на підставі п.1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст.247, ст.283, 284 КУпАП, суддя, -
Провадження по справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 КУпАП закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку із відсутністю в його діях складу та події адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення через Вишгородський районний суд Київської області.
Суддя О.Д. Рудюк