Ухвала від 28.08.2025 по справі 480/4435/25

УХВАЛА

28 серпня 2025 р.Справа № 480/4435/25

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Любчич Л.В.,

Суддів: Спаскіна О.А. , Присяжнюк О.В. ,

розглянувши заяву Військової частини НОМЕР_1 про продовження строку на усунення недоліків за апеляційною скаргою Військової частини НОМЕР_1 на рішення Сумського окружного адміністративного суду від 10.07.2025 по справі № 480/4435/25

за позовом ОСОБА_1

до Військової частини НОМЕР_1

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 10.07.2025 задоволено позов ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.

На зазначене рішення суду Військовою частиною НОМЕР_1 подано апеляційну скаргу.

Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 13.08.2025 зазначена апеляційна скарга була залишена без руху та наданий строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.

22.08.2025 через систему "Електронний суд" до суду Військовою частиною НОМЕР_1 подано заяву про продовження процесуального строку.

В обґрунтування заяви апелянт зазначив, що Військовою частиною НОМЕР_1 08.08.25 було подано заяву-розрахунок вих. № 465 до Фінансово-економічного управління ІНФОРМАЦІЯ_1 для виділення коштів для оплати судового збору, але процедура виділення коштів є тривалою і станом на 22.08.2025 кошти для оплати судового збору ще не надійшли.

Відповідно до ч. 1 ст. 118 КАС України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії.

Згідно з ч. 2, 6 ст. 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Про поновлення або продовження процесуального строку, відмову у поновленні або продовженні процесуального строку суд постановляє ухвалу, яка не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається особі, яка звернулася із відповідною заявою.

Отже, законодавством передбачено право суду продовжити встановлений ним процесуальний строк.

Крім того, у відповідності до ст. 129 Конституції України та ст. 8 КАС України, однією із засад судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Оскільки відповідач має намір усунути недоліки апеляційної скарги, вживає відповідні заходи, однак, у строк, встановлений судом, недоліки апеляційної скарги не усунуто, з метою забезпечення права на апеляційне оскарження, колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для задоволення поданої заяви та продовження процесуального строку, встановленого ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 13.08.2025 для усунення недоліків поданої апеляційної скарги на десять днів.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 118, 121, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Військової частини НОМЕР_1 про продовження строку на усунення недоліків - задовольнити.

Продовжити апелянту строк для усунення недоліків апеляційної скарги Військової частини НОМЕР_1 на рішення Сумського окружного адміністративного суду від 10.07.2025 по справі №480/4435/25 за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії на десять календарних днів з наступного дня після отримання копії цієї ухвали.

Роз'яснити, що в разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений судом строк, апеляційна скарга буде повернута протягом п'яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Ухвала набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Любчич Л.В.

Судді Спаскін О.А. Присяжнюк О.В.

Попередній документ
129814402
Наступний документ
129814404
Інформація про рішення:
№ рішення: 129814403
№ справи: 480/4435/25
Дата рішення: 28.08.2025
Дата публікації: 01.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Другий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; проходження служби, з них; військової служби
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (08.12.2025)
Дата надходження: 08.08.2025