Іменем України
28 серпня 2025 рокум. ДніпроСправа № 640/32741/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «МОТО ТРЕЙДІНГ» до Головного управління ДПС у м. Києві як відокремленого підрозділу ДПС України про визнання протиправним та скасування наказу,
12.11.2021 до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «МОТО ТРЕЙДІНГ» (далі - ТОВ «МОТО ТРЕЙДІНГ», позивач) до Головного управління ДПС у м. Києві як відокремленого підрозділу ДПС України (далі - ГУ ДПС у м. Києві, відповідач), в якому позивач просив суд визнати протиправним та скасувати наказ ГУ ДПС у м. Києві від 28.10.2021 № 8481-п «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «МОТО ТРЕЙДІНГ» (код 42034393)».
В обґрунтування позову зазначено, що 28.10.2021 ГУ ДПС у м. Києві прийнято наказ № 8481-п «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «МОТО ТРЕЙДІНГ» (код 42034393)» (надалі - оскаржений наказ № 8481-п від 28.10.2021), яким призначено документальну планову виїзну перевірку ТОВ «МОТО ТРЕЙДІНГ» з метою дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2019 по 30.09.2021, валютного - за період з 01.07.2019 по 30.09.2021, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - за період з 01.07.2019 по 30.09.2021 та іншого законодавства за відповідний період. Відповідно до п. 1 наказу № 8481-п від 28.10.2021 перевірку призначено з 30.11.2021 по дату завершення перевірки, тривалістю 20 робочих днів.
Оскаржений наказ № 8481-п від 28.10.2021 позивачем отримано 08.11.2021, що підтверджується відповідною відміткою на примірнику ГУ ДПС у м. Києві повідомлення №1820/26-15-07-02-05-22 від 02.11.2021.
В наказі № 8481-п від 28.10.2021 відповідач як на підставу для проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «МОТО ТРЕЙДІНГ» зазначає Постанову Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2021 року № 89 «Про скорочення строків дії обмежень, встановлених пунктом 52-2 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок», якою дозволено здійснення документальних перевірок, право на проведення яких надається з дотриманням вимог п. 77.4 ст. 77 ПК України.
Проте позивач не погоджується з цим.
У зв'язку з прийняттям Закону України від 13.02.2020 № 591-ІХ «Про внесення змін до ПК України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби» продовжено дію мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18.03.2020 по останній календар місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби. Вищевказана норма ПК України на сьогоднішній день є чинною. Змін до даної норми внесено не було.
Також необхідно наголосити, що оскарженим Наказом № 8481-п від 28.10.2021 призначено документальну планову виїзну перевірку ТОВ «МОТО ТРЕЙДІНГ», зокрема в частині перевірки єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - за період з 01.07.2019 по 30.09.2021 на підставі вищезазначеної Постанови КМУ.
Однак, Постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2021 року № 89 «Про скорочення строків дії обмежень, встановлених пунктом 52-2 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок» дозволено здійснення документальних перевірок, право на проведення яких надається з дотриманням вимог п. 774 ст. 77 ПК України та жодним чином не зазначається про норми Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (надалі - ЗУ «Про ЄСВ»),
Так, п. 9-12 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» ЗУ «Про ЄСВ» установлено мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COV1D - 19).
Отже, на період з 19.12.2020 по 31.12.2021 на території України встановлений карантин, а відповідно, діє мораторій на проведення всіх документальних перевірок платників податків, зокрема і щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску.
Крім того, позивач звертає увагу, що Наказ № 8481-п «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «МОТО ТРЕЙДІНГ» (код 42034393)» від 28.10.2021 як акт індивідуальної дії оскаржується до моменту настання подій, визначених ст. 81 ПК України. Тобто, товариство звертається до суду до моменту допуску посадових осіб контролюючого органу до перевірки, що в свою чергу, говорить про те, що оскаржений Наказ № 8481-п від 28.10.2021 як акт індивідуальної дії ще не вичерпав свою дію, а відповідно, обраний позивачем спосіб захисту своїх прав є належним та ефективним, а спір підсудний адміністративному суду.
Таким чином, позивач вважає наказ № 8481-п «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «МОТО ТРЕЙДІНГ» (код 42034393)» від 28.10.2021 протиправним, таким, що не ґрунтується на нормах закону та підлягає скасуванню.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.11.2021 відкрито провадження в адміністративній справі; визначено, що справа буде розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому той заперечує проти позову з таких підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю «МОТО ТРЕЙДІНГ» включено на листопад місяць до плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2021 рік.
План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2021 рік сформовано згідно вимог Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 № 524 у редакції наказу МФУ від 07.09.2020 № 548 (далі - Порядок формування плану-графіка).
Головним управлінням ДПС у м. Києві відповідно до вимог п. 3 розділу І Порядку формування плану-графіка сформовано проект плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2021 рік засобами інформаційно-телекомунікаційних систем, який затверджено, згідно листа ДПС України від 24.12.2020 № 23704/7/99-00-07-04-02-07 Головою Державної податкової служби України Любченком О.М. 23.12.2020.
Крім того, слід відмітити, що ТОВ «МОТО ТРЕЙДІНГ» доведено для відпрацювання в рамках наказу від 28.07.2015 № 543 «Про забезпечення комплексного контролю податкових ризиків з ПДВ» на суму 3944,7 тис.грн. по наступним контрагентам: ТОВ «СММ ГРУП» (код 40746310, період - 102019, ПДВ - 416,2 тис. грн); ТОВ «СММ ГРУП» (код 40746310, період - 092019, ПДВ - 500 тис. грн); ТОВ «ОФ «СТЕЛЗ» (код 43135866, період - 092019, ПДВ - 337,1 тис. грн); ТОВ «ОВЕРТРЕЙД КОМПАНІ» (код 41566334, період - 082019, ПДВ - 1259,3 тис. грн); ТОВ «СММ ГРУП» (код 40746310, період - 082019, ПДВ - 1095 тис. грн); ТОВ «ОК «СЕК'ЮРІТІ КОРПОРЕЙШЕН» (код 42940534, період - 082019, ПДВ - 337,1 тис. грн).
Додатково повідомляє, що остання документальна планова перевірка ТОВ «МОТО ТРЕЙДІНГ» проводилися згідно плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік.
Тому, відповідно до п. 77.2 ст. 77 Кодексу зазначеного платника включено до плану-графіка на 2021 рік з дотриманням вимог чинних нормативних документів щодо його формування.
У зв'язку з викладеним відповідач просив відмовити в задоволенні позову.
Законом України від 13.12.2022 № 2825-IX “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (далі - Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.
У зв'язку з ліквідацією Окружного адміністративного суду міста Києва справу передано на розгляд до Луганського окружного адміністративного суду.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 06.02.2025 справу № 640/32741/21 прийнято до провадження, визначено продовжити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
20.02.2025 від відповідача до суду надійшли додаткові письмові пояснення, в яких той продублював доводи, зазначені у відзиві.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд дійшов такого.
Товариство з обмеженою відповідальністю «МОТО ТРЕЙДІНГ», код ЄДРПОУ 42034393, місцезнаходження: вул. Предславинська, будинок 34 Б, кабінет 401, місто Київ, 03150, зареєстровано як юридичну особу 31.03.2018, номер запису: 10701020000074355, основний вид економічної діяльності: 47.30 Роздрібна торгівля пальним, перебуває на обліку як платник податків у Головному управлінні ДПС у м. Києві.
28.10.2021 ГУ ДПС у м. Києві винесено наказ № 8481-п «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «МОТО ТРЕЙДІНГ» (код 42034393)» (надалі - оскаржений наказ № 8481-п від 28.10.2021), яким призначено документальну планову виїзну перевірку ТОВ «МОТО ТРЕЙДІНГ» з метою дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2019 по 30.09.2021, валютного - за період з 01.07.2019 по 30.09.2021, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - за період з 01.07.2019 по 30.09.2021 та іншого законодавства за відповідний період. Відповідно до п. 1 наказу № 8481-п від 28.10.2021 перевірку призначено з 30.11.2021 по дату завершення перевірки, тривалістю 20 робочих днів.
В наказі № 8481-п від 28.10.2021 відповідач як на підставу для проведення документальної планової виїзної перевірки Товариства зазначає ст. ст. 20, 77, 82 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, зі змінами та доповненнями, п. 2 частини 1 ст. 13 розділу IV, ст. 25 розділу VI Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», зі змінами та доповненнями, та постанову Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2021 року № 89 «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок».
Також відповідачем направлено позивачу повідомлення від 02.11.2021 про проведення документальної планової перевірки.
Вирішуючи спір по суті, суд виходить з таких мотивів та норм права.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною другою статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частинами першою-другою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України, в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин), зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Пунктом 75.1.2 Податкового кодексу України передбачено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 533-IX внесено зміни у Податковий кодекс України, зокрема, підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України доповнено пунктом 52-2 такого змісту (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин):
«Установити мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), крім:
документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків;
документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктами 78.1.7 та 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу;
фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства в частині:
обліку, ліцензування, виробництва, зберігання, транспортування та обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;
обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;
здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених підпунктами 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 цього Кодексу.
Інформація про перенесення документальних планових перевірок, які відповідно до плану-графіку проведення планових документальних перевірок мали розпочатися у період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), та на день набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» не були розпочаті, включається до оновленого плану-графіку, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, протягом 10 календарних днів з дня завершення дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).
Документальні та фактичні перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними, тимчасово зупиняються на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19). Таке зупинення перериває термін проведення перевірки та не потребує прийняття будь-яких додаткових рішень контролюючим органом.
На період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків давності, передбачених статтею 102 цього Кодексу.
Камеральна перевірка податкової декларації (крім податкової декларації з податку на додану вартість) за звітні (податкові) періоди березень - травень 2020 року, або уточнюючих розрахунків (крім уточнюючих розрахунків з податку на додану вартість), що були подані платниками податків протягом березня - травня 2020 року, може бути проведена лише протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання».
Крім того, п. 9-12 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» установлено мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COV1D - 19).
Стаття 9 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачає, що карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 установлено з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID19), з 19 грудня 2020 р. до 31 грудня 2021 р. на території України карантин, продовживши дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COV1D19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», від 20 травня 2020 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COV1D-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», та від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Отже, на час винесення спірного наказу про проведення документальної планової виїзної перевірки діяв мораторій на проведення документальних перевірок, визначених статтею 77 ПК України.
Щодо посилання відповідача в наказі на постанову Кабінету Міністрів України про скорочення строку дії обмежень, встановлених пунктом 52-2 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок, суд зазначає таке.
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 17.10.2002 № 17-рп (Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень статей 75, 82, 84, 91, 104 Конституції України (щодо повноважності Верховної Ради України) Верховна Рада України визначена в статті 75 Конституції України парламентом - єдиним органом законодавчої влади в Україні. Як орган державної влади Верховна Рада України є колегіальним органом, який складають чотириста п'ятдесят народних депутатів України. Повноваження Верховної Ради України реалізуються спільною діяльністю народних депутатів України на засіданнях Верховної Ради України під час її сесій. Визначення Верховної Ради України єдиним органом законодавчої влади означає, що жоден інший орган державної влади не уповноважений приймати закони. Верховна Рада України здійснює законодавчу владу самостійно, без участі інших органів.
Вища юридична сила закону полягає також у тому, що всі підзаконні нормативно- правові акти приймаються на основі законів та за своїм змістом не повинні суперечити їм. Підпорядкованість таких актів законам закріплена у положеннях Конституції України (ст. 8).
Згідно з частиною третьою статті 113 Конституції України Кабінет Міністрів України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України.
Так, підставою для здійснення перевірки відповідно до наказу Головного управління ДПС у м. Києві від 28.10.2021 № 8481-п «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «МОТО ТРЕЙДІНГ» є, зокрема, постанова Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 89 «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок».
Дію карантину введено постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2021 № 981 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» продовжено дію карантину до 31.12.2021 (період, в який було прийнято оскаржений наказ та період, визначений для проведення перевірки).
Відповідно до пункту 2.1 статті 2 ПК України зміна положень цього Кодексу може здійснюватися виключно шляхом внесення змін до цього Кодексу.
Норма пункту 52-2 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПК України в частині обмежень на проведення окремих видів перевірок є діючою та не скасованою. Жодних змін до неї законодавцем не вносилось.
При цьому відповідач у якості підстави для проведення перевірки посилається на постанову Кабінету Міністрів України № 89 від 03.02.2021 «Про скорочення строку дії обмежень в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок», за якою йому дозволено здійснювати документальні планові перевірки.
Відповідно до пункту 5.2 статті 5 ПК України у разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням цього Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення цього Кодексу.
Пункт 52-2 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПК України є нормою вищої юридичної сили, ніж Постанова Кабінету Міністрів України № 89 від 03.02.2021 року, і суперечить останній, тому у відповідності до пункту 5.2 ПК України саме норми ПК України підлягають застосуванню у спірних правовідносинах.
Отже, судом установлено, що у зв'язку з дією мораторію у відповідача були відсутні підстави для призначення документальної планової виїзної перевірки позивача.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправним та скасування наказу ГУ ДПС у м. Києві від 28.10.2021 № 8481-п «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «МОТО ТРЕЙДІНГ» (код 42034393)».
Частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів у суді правомірність оскарженого наказу.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Згідно з частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При зверненні до суду з позовом позивачем сплачено судовий збір у сумі 2270,00 грн, що підтверджується квитанцією від 11.11.2021 № 3 (арк. спр. 6).
У зв'язку з задоволенням позову судові витрати зі сплати судового збору в сумі 2270,00 грн належать стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «МОТО ТРЕЙДІНГ» (код ЄДРПОУ 42034393, місцезнаходження: вул. Предславинська, будинок 34 Б, кабінет 401, місто Київ, 03150) до Головного управління ДПС у м. Києві як відокремленого підрозділу ДПС України (код ЄДРПОУ 44116011, місцезнаходження: вул. Шолуденка, будинок 33/19, м. Київ, 04116) про визнання протиправним та скасування наказу задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДПС у м. Києві від 28.10.2021 № 8481-п «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ «МОТО ТРЕЙДІНГ» (код 42034393)».
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС м. Києві на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «МОТО ТРЕЙДІНГ» судові витрати зі сплати судового збору в сумі 2270,00 грн (дві тисячі двісті сімдесят грн 00 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду.
Суддя І.О. Свергун