Рішення від 27.08.2025 по справі 640/12704/19

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 серпня 2025 року справа №640/12704/19

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., розглянув у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кубін Девелопмент» до Головного управління Держгеокадастру у Київській області про визнання протиправним та скасування припису.

Суть спору: до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Кубін Девелопмент» із позовом до Головного управління Держгеокадастру у Київській області, в якому просить суд визнати протиправним та повністю скасувати припис №104/0029ПР/03/01/-19 від 08.07.2019.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що припис № 104/0029ПР/03/01/-19 від 08 липня 2019 року, а також викладені в ньому висновки про порушення земельного законодавства з боку ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ», є незаконними, а сам припис підлягає скасуванню.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.07.2019 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі №640/12704/19 без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

01.08.2019 на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач зазначає про правомірність оскаржуваного припису з огляду на встановленні під час перевірки порушення.

08.11.2019 на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій позивач підтримав доводи, викладені у позовній заяві.

Законом України від 13.12.2022 № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (далі - Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних Закону № 2825-IX, з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя; до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.

14.12.2022 вказаний Закон був опублікований в газеті «Голос України» №254 та набрав чинності 15.12.2022.

08.05.2024 на адресу Київського окружного адміністративного суду супровідним листом від 09.02.2023 №03-19/11312/23 «Про скерування за належністю справи» надійшли матеріали адміністративної справи №640/12704/19.

08.05.2024 відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу передано на розгляд судді Київського окружного адміністративного суду Кушнової А.О.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 09.07.2024 прийнято адміністративну справу №640/12704/19 до провадження судді Київського окружного адміністративного суду Кушнової А.О. Продовжено розгляд адміністративної справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З урахуванням викладеного, розгляд справи судом здійснено у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «Кубін Девелопмент» 02 липня 2019 року було отримано акт №104/0037АП/02/01/-19, складений за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель, та 10 липня 2019 року - припис №104/0029ПР/03/01/-19 від 08 липня 2019 року, складений на підставі зазначеного акту, в якому зобов'язано позивача усунути виявлені порушення в строк до 01.08.2019.

Вважаючи, що перевірка, результати якої оформлені вищевказаним актом, проведена з грубими порушеннями вимог Закону України «Про основні засади державного1 нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності» і прав позивача, внаслідок чого обставини, встановлені в Акті перевірки неповно і однобічно, а висновки, викладені в Акті перевірки і в Приписі є помилковими, а сам припис № 104/0029ПР/03/01/-19 від 08 липня 2019 року є незаконним і підлягає скасуванню, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить із наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 187 Земельного кодексу України (тут і далі в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що контроль за використанням та охороною земель полягає в забезпеченні додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями і громадянами земельного законодавства України.

Згідно ст. 188 Земельного кодексу України державний контроль за використанням та охороною земель здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, а за додержанням вимог законодавства про охорону земель - центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. Порядок здійснення державного контролю за використанням та охороною земель встановлюється законом.

Правові, економічні та соціальні основи організації здійснення державного контролю за використанням та охороною земель визначає Закон України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» (далі - Закон), який спрямований на забезпечення раціонального використання і відтворення природних ресурсів та охорону довкілля.

Згідно з ст. 2 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» (далі - Закон № 963-IV) основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є, зокрема, забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України.

Відповідно до ст. 4 Закону № 963-IV об'єктом державного контролю за використанням та охороною земель є всі землі в межах території України.

За правилами ч. ч. 1, 2 ст. 5 Закону № 963-IV державний контроль за використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі. Державний контроль за дотриманням вимог законодавства України про охорону земель здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2016 № 482 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» організація та здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності є завданнями Держгеокадастру.

Приписи пп. 25-1 п. 4 положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 15, визначають, що Держгекадастр відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, організовує та здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням земельного законодавства, використання та охороною земель усіх категорій і форм власності.

З Положення про Головне управління Держгеокадастру у Київській області, затвердженого наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 17.11.2016 № 308, вбачається, що Головне управління Держгеокадастру у Київській області відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, здійснює державний нагляд (контроль) у частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності.

Відповідно до ст. 6 Закону № 963-IV до повноважень центрального органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, належать, зокрема, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель у частині додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю та виконання вимог щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням.

Згідно з ст. 9 Закону № 963-IV Закону державний контроль за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і моніторинг ґрунтів здійснюються шляхом: проведенням перевірок; розгляду звернень юридичних і фізичних осіб; участі у прийнятті в експлуатацію меліоративних систем і рекультивованих земель, захисних лісонасаджень, протиерозійних гідротехнічних споруд та інших об'єктів, які споруджуються з метою підвищення родючості ґрунтів та забезпечення охорони земель; розгляду документації із землеустрою, пов'язаної з використанням та охороною земель; проведення моніторингу ґрунтів та агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення.

Статтею 10 вказаного Закону визначено, що державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель мають право: безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні юридичних і фізичних осіб, перевіряти документи щодо використання та охорони земель; давати обов'язкові для виконання вказівки (приписи) з питань використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель відповідно до їх повноважень, а також про зобов'язання приведення земельної ділянки у попередній стан у випадках, установлених законом, за рахунок особи, яка вчинила відповідне правопорушення, з відшкодуванням завданих власнику земельної ділянки збитків; складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності; у разі неможливості встановлення особи правопорушника земельного законодавства на місці вчинення правопорушення доставляти його до органів Національної поліції чи до приміщення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради для встановлення особи порушника та складення протоколу про адміністративне правопорушення; викликати громадян, у тому числі посадових осіб, для одержання від них усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з порушенням земельного законодавства України; передавати до органів прокуратури, органів досудового розслідування акти перевірок та інші матеріали про діяння, в яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення; проводити у випадках, встановлених законом, фотографування, звукозапис, кіно- і відеозйомку як допоміжний засіб для запобігання порушенням земельного законодавства України; звертатися до суду з позовом щодо відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також повернення самовільно чи тимчасово зайнятих земельних ділянок, строк користування якими закінчився.

На підставі наведеного, суд приходить до висновку, що Головне управління Держгеокадастру у Київській області наділено повноваженнями щодо здійснення державного нагляду (контролю) в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів. При цьому, контроль за використанням та охороною земель є прямим обов'язком інспекторів.

Частиною 1 статті 144 Земельного кодексу України передбачено, що у разі виявлення порушення земельного законодавства державний інспектор з контролю за використанням та охороною земель чи державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища складає протокол про адміністративне правопорушення, накладає на особу, яка допустила правопорушення, адміністративне стягнення та видає цій особі припис про його усунення у 30-денний строк.

У разі якщо особа, яка допустила порушення земельного законодавства, не виконала протягом зазначеного строку припис державного інспектора щодо припинення правопорушення, державний інспектор з контролю за використанням та охороною земель чи державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища накладає на таку особу адміністративне стягнення відповідно до закону та повторно видає припис про припинення правопорушення та усунення його наслідків у 30-денний строк.

Відповідно до ч.1 ст.71 Земельного кодексу України до земель автомобільного транспорту належать землі під спорудами та устаткуванням енергетичного, гаражного і паливороздавального господарства, автовокзалами, автостанціями, лінійними виробничими спорудами, службово-технічними будівлями, станціями технічного обслуговування, автозаправними станціями, автотранспортними, транспортно-експедиційними підприємствами, авторемонтними заводами, базами, вантажними дворами, майданчиками контейнерними та для перечеплення, службовими та культурно-побутовими будівлями й іншими об'єктами, що забезпечують роботу автомобільного транспорту.

Згідно з п. «а» ч.1 ст.91 Земельного кодексу України землекористувачі зобов'язані забезпечувати використання землі за цільовим призначенням.

Відповідно до ст.35 Закону України «Про охорону земель» власники і землекористувачі, в тому числі орендарі, земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності зобов'язані забезпечувати використання земельних ділянок за цільовим призначенням та дотримуватися встановлених обмежень (обтяжень) на земельну ділянку.

З матеріалів справи вбачається, що повідомлення про проведення планового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель № 19-10-047-6994/2-19 від 23 травня 2019 року було вручене директору ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ» Фенченко Сергію Сергійовичу лише 13 червня 2019 року, що підтверджується відповідною розпискою, а перевірку було призначено і розпочато 18 червня 2019 року.

Тобто, ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ» було повідомлено про проведення планового заходу державного нагляду (контролю) за п'ять днів до його початку.

Разом із тим, відповідно до ч. 4 ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності», ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ» органи державного нагляду (контролю) здійснюють планові заходи з державного нагляду (контролю) за умови письмового повідомлення суб'єкта господарювання про проведення планового заходу не пізніш як за десять днів до дня здійснення цього заходу

Таким чином, суд дійшов до висновку, що в порушення вимог ч. 4 ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності», ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ» не було повідомлено про проведення планового заходу державного нагляду (контролю) у встановлений строк, внаслідок чого Товариство не мало змоги належним чином підготуватися для проведення перевірки.

При цьому, 19 червня 2019 року за адресою місцезнаходження земельних ділянок з кадастровими номерами 3222481201:01:005:0129, 3222481201:01:005:5031, 3222481201:01:005:5077, 3222481201:01:005:5078, власником яких є позивач, перевіряючими директору Товариства було вручене клопотання про надання документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для здійснення державного нагляду (контролю) за використанням та охороною земель № 32-10-0.47-313/90-19 від 19 червня 2019 року.

Зокрема від ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ» вимагались до 25 червня 2019 року (22 і 23 червня 2019 року були вихідними днями, а отже, фактично Товариству було відведено три робочих дні) особисто подати до Головного управління Держгеокадастру у Київській області планово-картографічні матеріали з відображенням земельних ділянок, які знаходяться у власності або в користуванні Товариства; перелік нерухомого майна, яке знаходиться у власності, користуванні або на балансі Товариства, із зазначенням виду нерухомого майна; правовстановлюючих документів на нього, адреси місця розташування, кадастрового номера земельної ділянки на якій розміщена нерухомість; акт встановлення-відновлення меж вищевказаних земельних ділянок; дозволи на початок будівельних робіт на земельних ділянках, які перебувають у власності (користуванні) Товариства; технічні паспорти об'єктів нерухомості та правовстановлюючі документи на них; установчі документи Товариства (статут, свідоцтво про державну реєстрацію, витяг з єдиного державного реєстру, відомості про реєстрацію платника податку).

25 червня 2019 року ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ» надало до Головного управління Держгеокадастру у Київській області письмові пояснення, згідно яких Товариство є власником чотирьох земельних ділянок з кадастровими номерами 3222481201:01:005:0129, 3222481201:01:005:5031, 3222481201:01:005:5077, 3222481201:01:005:5078, які розташовані за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Віта-Поштова, вул. Звенигородська, 200А.

З письмових пояснень ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ», а також з доданих до них документів вбачається, що зазначені земельні ділянки набуті Товариством у власність на підставі договорів купівлі-продажу від 17 жовтня 2011 року та 21 жовтня 2010 року і ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ» дотримується меж земельних ділянок.

Крім того, в поясненнях було зазначено, що зняття та перенесення ґрунтового покрову на земельних ділянках ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ» не здійснювало, як і будь-які подібні роботи (зняття поверхневого шару ґрунту), а отже такий дозвіл не отримувався, і зазначено, також про те, що земельні ділянки використовуються за їх цільовим призначенням - для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови і для будівництва та торгівлі.

02 липня 2019 року о 17 год.00 хв. Товариству, в приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Київській області, був вручений Акт перевірки, згідно з яким земельні ділянки з кадастровими номерами 3222481201:01:005:0129 та 3222481201:01:005:5078 частково використовуються не за цільовим призначенням, оскільки на них розташовані автозаправна станція та про недотримання Товариством меж земельних ділянок.

Суд звертає увагу, що жодних доказів, якими підтверджується зазначений в Акті перевірки висновок, з боку Головного управління Держгеокадастру у Київській області надано не було.

ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ» Акт перевірки було підписано із зауваженнями, які згідно абз. 10 ч. 6 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності», викладені письмово, в яких чітко зазначено про незгоду з висновками, викладеними в Акті перевірки, про порушення, які мали місце під час перевірки, а також про відсутність стосунку Товариства до діяльності автозаправної станції та про те, що цей об'єкт не знаходиться на території земельної ділянки, яка належить суб'єкту перевірки.

Крім того, в зауваженнях до Акту перевірки ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ» зазначено, що земельні ділянки використовуються за цільовим призначенням і зняття та перенесення ґрунтового шару без спеціального дозволу Товариством не здійснювалось.

За твердженням Товариства, також викладеним в зауваженнях, чагарники і бур'яни на земельній ділянці 3222481201:01:005:5077 відсутні.

У відповідь на заперечення ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ» відповідач зазначив зазначив, що всі висновки Акту перевірки базуються на інформації, яка наявна в розпорядженні Головного управління Держгеокадастру у Київській області.

В подальшому, 10 липня 2019 року ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ» отримано Припис, згідно з яким висновки Головного управління Держгеокадастру у Київській області щодо наявності порушень з боку Товариства, ґрунтуються на даних програмно-апаратного комплексу «Національна кадастрова система».

Разом із тим, суд звертає увагу, ані Земельний Кодекс України, ані Закон України «Про Державний земельний кадастр», ані Закон України «Про державний контроль за використанйям та охороною земель», не містять такого терміну, як «програмно-апаратний комплекс «Національна кадастрова система»».

Отже, відомості такого джерела, як програмно-апаратний комплекс «Національна кадастрова система», згідно з положеннями ст. ст. Закону України «Про землеустрій», не можуть бути прийняті до уваги, як належний доказ меж земельних ділянок, як не може бути така інформація і належним доказом щодо знаходження об'єктів на території земельних ділянок або проведення будь-яких земляних робіт на території земельних ділянок.

При цьому, відповідно до положень ст. 20 Закону України «Про Державний земельний кадастр», офіційними є саме дані Державного земельного кадастру, а не дані програмно-апаратного комплексу «Національна кадастрова система».

При цьому, відповідач жодним чином не пояснює, які саме дані, які містяться в програмно-апаратному комплексі «Національна кадастрова система», дали можливість ГУ Держгеокадастру встановити факт невжиття ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ» заходів по боротьбі із чагарниками, бур'янами і дрібноліссям на земельній ділянці з кадастровим номером 3222481201:01:005:5077, перебування автозаправної станції саме на території земельних ділянок, належних позивачу, факт зняття ґрунтового покриву на земельній ділянці з кадастровим номером 3222481201:01:005:5078.

Слід звернути увагу, що ГУ Держгеокадастру у Київській області не додано жодних документів, які містять будь-які дані «програмно-апаратного комплексу «Національна кадастрова система».

Головним управлінням Держгеокадастру у Київській області не надано жодних доказів на підтвердження інформації те, що ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ» здійснювало зняття та перенесення ґрунтового покриву на будь-якій земельній ділянці, а також про належність автозаправної станції, яка за твердженням відповідача знаходиться на території земельних ділянок з кадастровими номерами 3222481201:01:005:5078 і 3222481201:01:005:0129, іншому власнику, а не ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ».

При цьому, відомості, наведені ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ» в письмових поясненнях від 25 червня 2019 року, а також в запереченнях до Акту перевірки, як і документи додані до них, не були взяті до уваги посадовими особами Головного управління Держгеокадастру у Київській області, які здійснювали перевірку.

Крім того, такі відомості і документи жодним чином не відображені в Акті перевірки, аргументи, викладені в них, висновками Акту перевірки і висновками Припису жодним чином не спростовані.

Суд звертає увагу, що відповідач жодним чином не спростовує аргументів ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ» щодо відсутності порушень земельного законодавства та щодо порушень, які мали місце з боку відповідача під час проведення перевірки.

Адже, відповідач у відзиві на позовну заяву не заперечує тієї обставини, що повідомлення про проведення планового заходу державного нагляду (контролю), було вручене ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ» несвоєчасно не з вини позивача.

Відповідач не надає жодного доказу, який доводить нецільове використання земельних ділянок 3222481201:01:005:0129 та 3222481201:01:005:5078, зокрема знаходження автозаправних станцій саме на території земельних ділянок, належних ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ», а також відсутні, як докази, які підтверджують наявність бур'янів, дрібнолісся або чагарників на земельній ділянці з кадастровим номером 3222481201:01:005:5077 і площі забур'янення, так і докази зняття грунту саме на земельній ділянці з кадастровим номером 3222481201:01:005:5078 і саме на площі 0,7 га (акти огляду, акти винесення меж земельних ділянок в натуру, результати обмірів, тощо).

Суд звертає увагу, що посилаючись на дані відеозйомки, яку проводили посадові особи відповідача, ГУ Держгеокадастру не надало даних відеоматеріалів до матеріалів справи.

Щодо тверджень відповідача про відсутність наслідків винесення припису №104/0029ПР/03/01/-19 від 08 липня 2019 року суд зазначає, що ГУ Держгеокадастру в Київській області, незважаючи на обізнаність щодо факту оскарження зазначеного припису, направило Віто-Поштовій сільській раді Києво-Святошинського району Київської області клопотання з питань дотримання вимог земельного законодавства за об'єктом-земельною ділянкою вих. № 18-10-0.47-10726/2-19 від 20 серпня 2019 року, в якому просило тимчасово заборонити використання земельних ділянок, належних ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ».

За таких обставин суд дійшов до висновку, що припис № 104/0029ПР/03/01/-19 від 08 липня 2019 року, а також викладені в ньому висновки про порушення земельного законодавства з боку ТОВ «КУБІН ДЕВЕЛОПМЕНТ» є протиправними, тому оскаржуваний припис підлягає скасуванню.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є законними та обґрунтованими, відповідач правомірності оскаржуваного рішення не довів, а тому позов слід задовольнити.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивач сплатив судовий збір у розмірі 1921,00 грн, тому ці витрати слід присудити на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 243-246, 250, 255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати припис Головного управління Держгеокадастру у Київській області №104/0029ПР/03/01/-19 від 08.07.2019.

3. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Кубін Девелопмент» (місцезнаходження: 04119, м.Київ, вул. Дегтярівська, 26, ідентифікаційний код 37165683) судовий збір у розмірі 1921,00 грн (одна тисяча дев'ятсот двадцять одна грн 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Київській області (місцезнаходження: 03115, м. Київ, вул. Сєрпова, 3/14, ідентифікаційний код 39817550).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Кушнова А.О.